הודעה מוזרה של AVG - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הודעה מוזרה של AVG

lharpaz

Recommended Posts

שלום,

היום נתקלתי בהודעה מוזרה של האנטי-וירוס החינמי AVG (ראה תמונה מצורפת) :

AVG E-mail Scanner

AutoPOP3: Connecting to 196-47-4-53.access.uunet.co.za

זו נראית לי הודעה ממש מוזרה, לא?

לא מותקן לי שום קליינט מייל על המחשב (אני משתמש בממשק web).

מישהו יודע מה הולך פה?

תודה מראש לעוזרים.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה משתמש במקרה באימיול או בתוכנת שיתוף דומה?

כן, משתמש ב- Azureus

יש לציין שאתמול זו הפעם הראשונה שראיתי את ההודעה הזו, ואני משתמש ב-Azureus כבר לא מעט זמן.

בגלל זה אני לא אוהב ת'תוכנה הזאת !! תחליף אותה... ממליץ על Kaspersky ...

AVG היא חינמית, ובגדול אמרו לי שהיא בסדר גמור. אם יש אחת אחרת טובה יותר - אפשר לעבור.

בכל מקרה הבעיה פה היא לא ההודעה, אלא התופעה שהיא מתריעה עליה - שליחת מיילים שאני לא מודע אליהם...

ראיתי פה:

http://www.computing.net/security/wwwboard/forum/14992.html

שאנשים מדברים על זה שזו התרעה על כך שמישהו אחר השתלט על המחשב ומשתמש בו לשליחה ספאם.

מישהו יכול לאשר / להסביר האם זה נכון או לא ?

האמת שזה די מלחיץ אותי. הרצתי Ad-Aware ו-Spybot והם לא מצאו משהו שקשור לזה.

המליצו על Highjackthis - מישהו מכיר את התוכנה ויכול להסביר איך להשתמש בה / להפנות אותי למדריך? היא אכן טובה יותר מהאחרות שציינתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

לדעתי זה לא המקרה, כלומר יתכן והשתלטו לך על המחשב אבל לדעתי יש כמה שלבים שעשוים לגרום לתופעה לפני שמחליטים כי השתלטו לך על המחשב.

אני לא מכיר את Azures אבל תוכנות שיתוף למיניהן מאפשרות בד"כ לשלוח ולקל הודעות ממשתמשים אחרים. כל פעם שהודעה כזאת נשלחת או מתקבלת סורק הדואר של ה AVG מופעל.

אם קיימת אפשרות לקבלת/שליחת הודעות ב Azures נסה לבטל אותה ותראה אם התופעה ממשיכה.

אתה גם יכול לבטל את סורק הדואר של ה AVG

אפשרות נוספת היא שקיים רכיב ספייוור/אדוור במחשב שלך שמנסה לשלוח נתונים, יש לציין שה AVG לא שולח את הדואר אלא רק סורק את ההודעה היוצאת/נכנסת, בדיקת ספייוור/אדוור עשוי לגלות לך אם מסתתר רכיב כזה במערכת שלך. עדיף גם לנקות את כל ה vookies וכל קבצי האינטרנט הזמניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

לדעתי זה לא המקרה, כלומר יתכן והשתלטו לך על המחשב אבל לדעתי יש כמה שלבים שעשוים לגרום לתופעה לפני שמחליטים כי השתלטו לך על המחשב.

אני לא מכיר את Azures אבל תוכנות שיתוף למיניהן מאפשרות בד"כ לשלוח ולקל הודעות ממשתמשים אחרים. כל פעם שהודעה כזאת נשלחת או מתקבלת סורק הדואר של ה AVG מופעל.

אם קיימת אפשרות לקבלת/שליחת הודעות ב Azures נסה לבטל אותה ותראה אם התופעה ממשיכה.

אתה גם יכול לבטל את סורק הדואר של ה AVG

אפשרות נוספת היא שקיים רכיב ספייוור/אדוור במחשב שלך שמנסה לשלוח נתונים, יש לציין שה AVG לא שולח את הדואר אלא רק סורק את ההודעה היוצאת/נכנסת, בדיקת ספייוור/אדוור עשוי לגלות לך אם מסתתר רכיב כזה במערכת שלך. עדיף גם לנקות את כל ה vookies וכל קבצי האינטרנט הזמניים.

בדיקות עם Ad-Aware ועם Spybot לא מצאו דברים רעים במחשב.

אני אעשה ניסוי - אני אשאיר את Azureus סגורה כמה ימים, ונראה אם ההודעות מופיעות גם כשהיא סגורה.

אין בAzureus צ'ט IRC או מש'ו כזה... היא אחלה תוכנה אני משתמש בה שנה ככה ואף פעם היא לא עשתה לי בעיות !!

זה קצת מדאיג מה שאתה אומר....

תראה אחי.. אצלי פועל קספרסקי ואד אוור יותר מחצי שנה... שום וירוס ושום פירצה במערכת !! כל זה עוד בלי םיירוול אבל אני עם ראוטר ככה שזה לא משנה...

גם אני עם ראוטר. לא הבנתי למה הוא קשור...

קספרסקי היא חינמית?

יש תוכנה חינמית (או זולה מאוד) יותר טובה מ-AVG ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קספרסקי חינמית !!

ופיירוול קשור לכל מה שנוגע לאינטרנט.. אבל לא חייב את הפיירוול של וינדוס כי יש אחד מובנה בראוטר... אז אם תוריד ת'פיירוול של הוינדוס האינטרנט ככל הנראה יפעל מהר יותר...

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד כמה שידוע לי קספרסקי לא חינמית.

הפיירוול של הווינדוס ושל הראוטר הוא פיירוול המפקח רק על כיוון אחד, כניסת נתונים למחשב. זה טוב כנגד נסיונות השתלטות והשתלת טרויאנים וכו', יכול לסייע גם במניעת כניסת וירוסים. ספייוור בעקרון הוא משהו שהפיירוול (של הווינדוס ושל הראוטר אליהם אנחנו מדברים כאן) יתקשה לחסום כי סוג זה של מפגעים נכנס רובו ככולו בצורה ישירה או עקיפה ע"י המשתמש עצמו, למשל התקנת תוכנות נגועות בספייוור (אם כי אני מניח שלאל התקנת משהו כזה) וגם דרך הגלישה עצמה כאשר cookies או דברים אחרים מושתלים לך במחשב דרך הדפדפן וכו'.

lharpaz אני ממליץ שבאמת תנסה לעבוד ללא Azures ותראה אם ההודעות מופיעות.

בקשר לאנטי וירוס חינמי נוסף, יש את www.avast.com שהוא אנטי וירוס חינמי טוב מאוד , יש לו יותר כלים מאשר לAVG ולכן הוא צורך יותר משאבים, אבל הכלים במיותרים לך ניתנים לביטול במהלך ההתקנה (יש שם נגיד מגן שמפקח על תעבורת הרשת, אם אין לך אז הוא מיותר, יש שם מגן לinstant messeging שהוא גם די מיותר ועוד) או לאחריה, ככה שהוא יכול לצרוך אפילו פחות משאבים מה AVG.

ביי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 שנה מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...