החלפה בין מעבדים - כדאיות - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החלפה בין מעבדים - כדאיות

crazydiamond

Recommended Posts

האם שווה להחליף בין שני מעבדי פרסקוט 478 הנוכחי שלי: 3.0 גה"ז סטפינג E0 תמורת פרסקוט 3.2 גה"ז סטפינג D0 .

בנוסף האם ההבדל במהירות ~ 6.6-7% משמעותי ומורגש? או שלא שווה כל ההתעסקות הזאת ולהשאר עם מה שיש לי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיארתי לעצמי שלא יהיה שיפור משמעותי, למרות שב CPU CHART של טומ'ס יש הבדל לפעמים משמעותי בביצועים ביניהם לכן הסקתי שאולי שוה לשדרג.

אני אשאר אם מה שיש לי וזהו.

שאלה נוספת:

הפרסקוט 3.2 D0 מגיע עם קירור מקורי של - עם גליל הנחושת במרכז גוף הקירור אך המאוורר עושה רעש חזק ביותר האם זה יהיה נכון להחליף את כל גוף הקירור כולל המאוורר לגוף קירור חדש יותר - גם של שמיועד לפרסקוט 478 אבל עם מאוורר שקט יותר - שלא עולה לסל"ד גבוה כל כך, נראה לי פשוט שהמעבד בא עם גוף שמתאים לפרסקוט C0 ולא D0.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כול הקירורים של (המקורים) שמיועדים לסוקט 478 "חופרים" ברמות..

אין שום (לא אחד ששמעתי עליו ממש) שיש לו מאוורר יוותר שקט (שוב מקורי של אינטל)..

עדיף לשנות בביוס תאופציה של המאוורר שלא יעלה סל"ד (אבל תיקח בחשבון שהמעבד יגיע לטמפ' ממש ממש לא מומלצות)..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תלוי

לדוגמא היה לי נורת'ווד 3.0 מבציר טוב (SL6WK Malay 30 CAP) שעשה 3.75 יציב ו3.85 SS

ועשיתי עליו טרייד-אין ב50 ש"ח לנורת'ווד 3.2 די גרוע (SL6WG Costa Rica 12 CAP) שעושה 3.85 יציב ו4.0 SS

החסרון היחיד הוא שעכשיו אני מנצל פחות את הזכרון (באס יותר נמוך)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עניין הכסף בהחלפת המעבד הוא לא רלוונטי אבל עניין הקירור כן! אין לי יכולת לקנות רציני ויקר ויש לי כמה גופי של פרסקוט , בכל מקרה מה שיש לי כרגע על המעבד לא מרעיש בכלל: הוא לא עובר את ה 2650 סל"ד - וזה נראה לי די תמוה בדקתי וזה הסל"ד המקסימלי שלו וזה נראה לי מוזר מאוד, במנוחה המעבד שלי (E0) הוא על 46 מעלות ובמאמץ הוא יכול לעלות עד 66 מעלות. וכל זה כשהסל"ד של המאוורר נשאר קבוע על 2650 סל"ד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך אגב סטפינג E0/C0 נחשבים כ"קרירים" ביחס לשאר..(הD0 שלי עם סטוק לא יורד מ50-55+-..עם הBT בOC ל3.6 הוא על 40+-)...

וכנראה הגדרת בביוס שהמאוורר ישאר על סל"ד מסוים ולא "יתייחס" לטמפ' בגלל זה הוא על 2600RPM+- קבוע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...