סקר: האם אתם משנים את הגדרות התמונה (חדות, קונטרסט, ריוויון צבע) במצלמה שלכם? - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר: האם אתם משנים את הגדרות התמונה (חדות, קונטרסט, ריוויון צבע) במצלמה שלכם?

rangerman

האם שיניתם את ברירות המחדל של אחת או יותר מההגדרות הבאות: חדות, קונטרסט, ריוויון צבע?  

709 הצבעות

1. 1. האם שיניתם את ברירות המחדל של אחת או יותר מההגדרות הבאות: חדות, קונטרסט, ריוויון צבע?

• כן, שיניתי את ברירות המחדל
    • לא, המצלמה שלי מוגדרת כפי שקיבלתי אותה
    • מצלם ב-RAW ולכן ההגדרות האלה חסרות משמעות עבורי
    • שיניתי במצלמות שתומכות רק ב-JPEG, אבל לא בכאלה שבהן אני משתמש ב-RAW
      0
    • אחר
      0

Recommended Posts

Urib, אתה פוסל אותו בכל דבר.

לפחות אם אתה מתעמת איתו וטוען שאתה צודק אז תבהיר את דבריך ותתן דוגמא למשל למה הוא טועה או לא צודק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

boren היקר בוא נתחיל מהתחלה ובלי שטויות ok.

שאלה למה בדיוק אתה רוצה להגיע?

צילום נקי ללא הגדרות, באיכות מקסימלית לאחר טיפול בפוטושופ,

הגדלה מקסימלית מהמצלמה שלך, שיטות חידות, שיטות נכונות להגדלה והקטנה.

אשמח לעזור :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורי, אני שמח שהדיון חוזר למסלול :)

המטרה שלי בפתיחת הסקר הזה היא יותר כדי להבין האם ברירות המחדל של יצרנים שונים נכונות עבור מרבית המשתמשים, מאשר למצוא דרך לשפר את מה שאני עושה באופן אישי. ברור לי שבגלל שאני נוטה לעבד יותר את התמונות שלי בזמן האחרון, עדיף לי לשנות את ברירות המחדל באולימפוס לחידוד, קונטרסט וריוויון צבע נמוכים יותר. זה כנראה גם יקרה בזמן הקרוב.

הנה דברים שכתבתי קודם בסקר השני והמשלים שפתחתי קודם:

אולי כדאי שאוסיף קצת רקע לשני הסקרים שפתחתי היום (הסקר השני כאן). מה שמעניין אותי זה לדעת אילו ברירות מחדל נכונות ביותר מקרים - אלה של מצלמות כגון פוג'י S9000 וריקו R3 שמעדיפות תמונה מדוייקת ללא הרבה חידוד וקונטרסט, או אלה של מצלמות כגון H1, פנסוניק FZ30 וקאסיו Z750 שמעדיפות להכניס ריוויון צבע חזק והרבה קונטרסט וחידוד.

למי שמתכוון לעבד את התמונות כדי להוציא מהן את המקסימום, שתי המצלמות הראשונות משתמשות בברירות מחדל נכונות יותר. זאת בגלל העובדה שהפרמטרים האלה גורמים לאובדן בלתי-הפיך של מידע, דבר שפוגע באפשרות לבצע עיבוד במחשב. לעומת זאת, למי שלא מתכוון לעבד את התמונות, התוצאות של שלוש המצלמות האחרונות יהיו הרבה יותר מרשימות.

צריך לזכור שאת ברירות המחדל ניתן לשנות, כך שהן ממש לא מהוות סיבה לקנייה או לאי-קנייה של . מה שכן, מומלץ להגדיר אותן בהתאם לכוונות שלכם בנושא עיבוד התמונה.

בקיצור, המניע לשני הסקרים הוא יותר אקדמי מאשר מעשי, לפחות מבחינתי.

עריכה: נראה לי שיש פתרון לבעייה הזו. היצרנים צריכים להוסיף למצלמות אשף (wizard) של הפעלה ראשונית של המצלמה, שישאל את המשתמש האם הוא מתכוון לבצע במחשב. לפי התשובה ייבחרו ברירות מחדל שיישרתו הרבה יותר טוב את רוכשי המצלמות מאשר מה שקורה היום. דיעות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם לקחת בחשבון איזה פרופיל icc, המצלמות האלו מטמיעות,

כי השוק מתחלק בין adobe , sRGB, ColorMatch, הפרופיל של אדובי רווי יותר בצבע,

לעומתו sRGB יותר מתקרב לתוצאות של דפוס אופסט CMYK, העניין פה שלמרות הגדרות היצרן,

יש משמעות מוחלטת של הפרופילים האלו על צבעוניות וקונטרסט של התמונה.

אני אישית מעדיף RAW, אבל אם אין בררה, אני מצלם על מצב נייטרלי עלמנת שתהיה לי יותר שליטה בפוטושופ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת נקודה חשובה, אבל אני לא חושב שבמצלמות חובבים שבהן אני מציע להוסיף אשף הפעלה ראשונית יהיה טעם להוסיף גם שאלה בנושא הזה. הבחירה מין הסתם תהיה sRGB - בראש ובראשונה כי בד"כ אין אפשרויות אחרות, ומעבר לכך בגלל שלא סביר שחובבים יהיו מעוניינים להמיר את כל התמונות שלהם לפרופיל שמתאים לצפייה על מסך מחשב (פעולה שלדעתי הפכה להיות השימוש העקרי כיום בצילומים דיגיטליים, לפחות אצל חובבים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...