מטוסי קרב - כמה שאלות - עמוד 16 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מטוסי קרב - כמה שאלות

mrsph666

Recommended Posts

• תגובות 265
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כן, ככל הנראה יקנו F35 בעלות של 5 מיליארד דולר. (100 מטוסים אני חושב)

השאלה מה יעשו עם הסופות שעוד לא הגיעו מתוך ה-102 שהוזמנו.

לדעתי הקנייה הזאת טובה, למרות שח"א בחן גם את F22 היותר מתקדם, צריכה מטוס רב משימתי. את הרעם נהפוך למטוס עליונות אווירית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טועה, הF22 הוא מיועד לעליונות אווירית, לעומת זאת הF35 הוא מטוס רב משימתי. כרגע בישראל הF15 שלנו מהווים עליונות אווירית והF16 רב משימתי.

ישראל צריכה את הF35 משני סיבות עיקריות.

1. האוייבים שלנו הפיקו לקחים ממלחמות קדם וקנו הרבה טילי נ"מ מתקדמים שעושים לנו צרות למרות שאנחנו יודעים גם איך להתמודד איתם אפילו שיש לנו את ה F16 אז שיהיה לנו את הF35 נוכל להסתדר איתם ביותר קלות.

2. כמו שאתם יודעים לישראל התפתחו איומים רציניים לא רק בגבולותינו, ועכשיו אנחנו צריכים מטוס עם יותר זמן שהייה באוויר...

בקשר למדינות שקורובת אלינו ה F16 והF15 יספיקו גם לקרבות א"א וגם לקרבות א"ק וכמובן א"י

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טועה, הF22 הוא מיועד לעליונות אווירית, לעומת זאת הF35 הוא מטוס רב משימתי. כרגע בישראל הF15 שלנו מהווים עליונות אווירית והF16 רב משימתי.

ישראל צריכה את הF35 משני סיבות עיקריות.

1. האוייבים שלנו הפיקו לקחים ממלחמות קדם וקנו הרבה טילי נ"מ מתקדמים שעושים לנו צרות למרות שאנחנו יודעים גם איך להתמודד איתם אפילו שיש לנו את ה F16 אז שיהיה לנו את הF35 נוכל להסתדר איתם ביותר קלות.

2. כמו שאתם יודעים לישראל התפתחו איומים רציניים לא רק בגבולותינו, ועכשיו אנחנו צריכים מטוס עם יותר זמן שהייה באוויר...

בקשר למדינות שקורובת אלינו ה F16 והF15 יספיקו גם לקרבות א"א וגם לקרבות א"ק וכמובן א"י

לא אמרתי שה-F22 הוא מטוס רב משימתי.אמרתי שאנחנו צריכים מטוס רב משימתי-התכוונתי ל-F35 שהוא עדיף לצרכים שלנו אך על פני שהראפטור מתקדם יותר.

כרגע בישראל הF15 שלנו מהווים עליונות אווירית והF16 רב משימתי.

אתה לא טועה וגם לא צודק. נכון שה-F15 נבנה לעליונות אווירית, אבל לרעם, שהוא בעצם F15E יש יכולות א"ק טובות מאוד (אני כמעט בטוח שיותר טובות משל הסופה). לדעתי מטוס סופה ינצח רעם בקרב של תותחים, אבל בוא לא נכנס לויכוח של איזה מטוס טוב יותר.

מה שישראל צריכה זה B2 אחד. לא יותר.

לא ימכרו לנו בחיים. זה מפציץ אסטרטגי, מה לנו ולזה.

במחיר של אחד אפשר להרים טייסת רעם שלמה שתהיה הרבה יותר שימושית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ימכרו לנו בחיים. זה מפציץ אסטרטגי, מה לנו ולזה.

במחיר של אחד אפשר להרים טייסת רעם שלמה שתהיה הרבה יותר שימושית.

בהתרסקויות מעל צפון עירק... אולי...

את הרעם אפשר לגלות ברוב המכ"מים, את הB2 לא.

B2 יכול לטוס הרבה יותר רחוק ולשאת יותר פצצות (מבחינת מישקל)

מה לנו ולזה? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

B2 יכול לטוס הרבה יותר רחוק ולשאת יותר פצצות (מבחינת מישקל)

לאן אתה רוצה כבר להגיע ? סופה ורעם יכולים להגיע ולחזור מאיראן.

אין טען להשתמש בו כמפציץ גרעיני, יש לנו טילים בליסטיים.

אגב לפני כמה שנים הסרבים יירטו F117.

מה לנו ולזה? Roll Eyes

לא יודע, תסביר לי אתה איך המטוס יכול לשרת את צרכי חיל האוויר שמטוס אחר לא. הפצצות בלבנון? סוריה? איראן ? את זה גם F35 יכול לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://news.walla.co.il/?w=//1005081

נושא 1

אולי עם המכונה הזאת אפשר לקמבן התקפה על הכורים האירניים ? ללא צורך בסיוע כל צבאות אחרים

אבל איפה שעד שאלה יגיעו לאיראנים כבר יש כמה פצצות גרעיניות

נושא 2

אני מודאג מריבוי התקלות , חוסר תעוזה , חוסר תושיה ובעיות המשמעת שמאפיינים את ח"א בשנים האחרונות

זה לא אותו ח"א שעשה את הכור העיראקי נראה לי שהיום הוא לא מסוגל להרים שכזה, אין לו את האנשים הנכונים שמסוגלים לתכנן דבר כזה

הולך ופוחת הדור

נושא 3

יצא לכם לראות את יכולות התמרון הספקטקולריות של ה- Su-35 ? באמת עוצר נשימה מה שהוא מסוגל לעשות , לפחות בתחום הספציפי הזה של אוויוניקה מתקדמת , הרוסים נמצאים שני צעדים קדימה לעומת האמריקאים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מודאג מריבוי התקלות , חוסר תעוזה , חוסר תושיה ובעיות המשמעת שמאפיינים את ח"א בשנים האחרונות

זה לא אותו ח"א שעשה את הכור העיראקי נראה לי שהיום הוא לא מסוגל להרים שכזה, אין לו את האנשים הנכונים שמסוגלים לתכנן דבר כזה

הולך ופוחת הדור

גם אני פאסימי אבל דווקא מזה לא מודאג. אולי קצת הרימו את האף שם בחיל האוויר אבל היכולות שלהם גבוהות.

יצא לכם לראות את יכולות התמרון הספקטקולריות של ה- Su-35 ? באמת עוצר נשימה מה שהוא מסוגל לעשות , לפחות בתחום הספציפי הזה של אוויוניקה מתקדמת , הרוסים נמצאים שני צעדים קדימה לעומת האמריקאים

נכון, אומרים שה-F22 צימצם את הפערים האלה ושיש לו יכולות תמרון מעולות.

בכל מקרה אני בספק אם יכולות התמרון של הסוחוי יעזרו לו נגד טיל פיטון 5 או AIM9X שישוגר לעברו.

באימון של חיל האוויר האמריקאי נגד ההודי, יכולת התמרון של הסוחוי והתמורה שלה נראו בקרבות BVR, הסוחוי הקשה על הטייסים האמריקאים והמכמי"ם שלהם להנעל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באימון של חיל האוויר האמריקאי נגד ההודי, יכולת התמרון של הסוחוי והתמורה שלה נראו בקרבות BVR, הסוחוי הקשה על הטייסים האמריקאים והמכמי"ם שלהם להנעל.

אני לא חושב שבקרב BVR יש משמעות ליכולת תמרון מבחינת נעילת מכ"ם,

במרחק שבו מושגת הנעילה התזוזה של המטוס המיורט ביחס למטוס המיירט היא אפסית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בו נאמר שקרבות כאילו הם תאורטיים בלבד ,אין מצב להגיע לקרב כזה היום, בגלל זה האמריקאים

משקיעים פחות ביכולות תימרון ויותר בחמקנות.

(אתה לא יכול לסיים הודעה בלי סמיילי?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...