האם אתה חושב שאתה גזען? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אתה חושב שאתה גזען?

The3DGod

האם אתה חושב שאתה גזען כלפי קבוצה של אנשים?  

697 הצבעות

1. 1. האם אתה חושב שאתה גזען כלפי קבוצה של אנשים?

Recommended Posts

לא האמתי זה לא חזק ממני....רק מי שנפשו חלשה מושפע בקלות מבחוץ ואם נפשו חזק והוא עדיין מושפע אז הוא פשוט רוצה להיות מושפע...לא חייבים להאמין ביהדות כדלי להיות לא דתי דיברתי בכללי והתייחסתי לכל הדתות 1 הדתות הפחות גזעניות זה הטיבטים פשוט דת נקייה מגזענות .

יש חברות שמעודדות גזענות כמו במדינת והסיבות הם:

-חינוך לקוי

-רשויות חוק חלשות

-איאכפתיות של האזרחים

בקצב שזה הולך כמו שהיום בתוכנית של ערץ 2(פוצים לדירה או משהו כזה...)המדינה לא שווה את היריקה אפילו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אין לי דעות קדומות כלפי שום דת\צבע\מין\העדפה מינית\לאום\עדה חוץ מערבים . וזה לא בגללי זה בגללם .

(טוב נו, אני גם לא מת במיוחד על חרדים, עם דתיים כיפה סרוגה אין לי בעייה , אחלה אנשים, אבל חרדים מביאים לי את הסעיף)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

99.999999999 מהאנשים הם גזענים. האנשים הלא גזענים הם עופות נדירים. קשה מאד לחיות בחברה של היום בלי להיות גזען, כי למעשה כל הדתות (במיוחד היהודים) מושטטות על ערכים גזעניים, עצם החלוקה לדתות שהומצאו ע"י האדם היא גזענית.

למרות שהחברה שלנו לכאורה מתקדמת, עדיין אין שוויון בין נשים לגברים, "כושים" נחשבים לפחות מהאדם הלבן.

מספיק ללכת פעם אחת לבית הכנסת ולראות איך החזן מקלל את הגויים בשביל להבין כמה גזענים אנחנו. :lol:

יש בעיה - איך אתה מגדיר גזען? במעשים או בדעות? אם במעשים, אם מעטים גזענים וגם רוב האנשים לא אוהבים לחשוב על עצמם ככאלו. אם זה בדעות, זאת שאלה מאוד לא הוגנת, כי גזענות נתמכת על ידי סטריוטיפים שמקורם לא בנו, אלא בסביבה. דוגמה - אם למשל אתה חי בסביבה בה מילדות, עוד לפני שפגשת הרבה אנשים בני עדות אחרות, אתה שומע בכל מקום שמרוקאים אלימים, רוסים שיכורים, יהודים גנבים, שחורים נחותים או כל דבר אחר, זה מחלחל בך ושאתה פוגש ביהודי\שחור\מרוקאי\פרסי או כל דבר אחר אתה מניח שיש מהנכון לגביו, ואתה חושד בו. רק אם תכיר הרבה אנשים מאותה עדה ומעטים ביותר או שאף אחד מהם לא יענה על הסטריוטיפ אולי תשתכנע שהוא לא נכון, אבל דבר כזה שמוחדר בך בילדות המוקדמת (גילאי 3-7 נגיד) - מאוד מאוד קשה לשנות. ככה שזה תלוי בסביבה בעיקר, ולא בך. זה תקף גם ליהירות היהודית מול עמים אחרים, לעובדה שמחנכים את הערבים מגיל צעיר לשנוא יהודים, וגם היהודים - למורות שלא נודה בזה - מחונכים כנגד ערבים, לאמריקאים בעבר שהתחנכו מגיל צעיר ששחורים נחותים, לילדים הגרמנים שנולדו נגיד בסוף שנות ה-20 והילדות שלהם עברה דרך התעמולה האגרסיבית של היטלר ועוד... אבל שוב - אם אופי האדם, שהוא גם פקטור כאן, הוא אופי סבלני ופתוח יותר, וביקורתי (והייתי אומר שמאלני, אבל אני לא אגיד) - הוא ינסה לפגוש אנשים אחרים ובדוק בעצמו אם האחרים הם באמת מה שאומרים עליהם.

-עריכה-

יש להתייחס לדבר כסטריוטיפ, ולא כדעה קדומה. סטריוטיפ זה על בסיס עדה, זה יותר הכללה מהכלל אל הפרט, בעוד שדעה קדומה נוצרת כלפי עדה על בסיס הכרות אישית עם פרט אחד מתוך חברה זו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי דעות קדומות כלפי שום דת\צבע\מין\העדפה מינית\לאום\עדה חוץ מערבים . וזה לא בגללי זה בגללם .

(טוב נו, אני גם לא מת במיוחד על חרדים, עם דתיים כיפה סרוגה אין לי בעייה , אחלה אנשים, אבל חרדים מביאים לי את הסעיף)

או בקיצור אתה גזען... :o

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי האווטר מסמל את האנטי גזענות או שהוא פשוט מבטא את הכעס שלו כיהודי נגד הנאצים.

גזענות היא תופעה חברתית, שבה נקבע היחס לאדם ומעמדו החברתי לפי גזעו, וממילא ניתן יחס שונה לבני אדם בני גזעים שונים. הגזענות סותרת את העיקרון לפיו כל בני האדם הם שווי-זכויות. דוגמאות ידועות לגזענות הן "תורת הגזע" הנאצית, בשמה ניסו הגרמנים הנאצים להשמיד עמים שהוגדרו כ"מזיקים נחותים" (לרבות היהודים), היחס שניתן לשחורים (אפרו-אמריקנים) בארצות הברית - אפליה גזעית שעוגנה בחוק, עד לסוף שנות השישים של המאה ה-20, ומשטר האפרטהייד בדרום אפריקה במאה ה-20.

במשמעותה הרווחת, מגדירה הגזענות התייחסות שלילית (שנאה, אפליה) לבני אדם, בגלל מוצאם האתני או צבע עורם. גזענות כזו מהווה סתירה לזכויות האדם (בדומה לאפליה מטעמי מין, נטייה מינית, זהות מינית, גיל ומראה חיצוני), והיא אינה מקובלת - לפחות באופן רשמי - במדינות רבות.

תורות גזעניות, שהובילו לאפליה הגזעית ולגזענות, החלו להתפתח במאה ה-19 על בסיס תורת האבולוציה של דרווין. התורות לבשו מסווה פסבדו-מדעי, למרות שלא היה להן בסיס מדעי כלל וכלל.

אבחנה בין גזעים שלא למטרת אפליה, ובפרט לשם אפליה מתקנת, אינה נחשבת בדרך כלל כגזענות. למרות זאת, מחקר שקבע כי לבני גזעים שונים מנת משכל ממוצעת שונה, עורר בזמנו סערה - אף על פי שככל הנראה לא הייתה בו כוונה לפגוע באיש - לאור העובדה שלאנשים מסוימים גרם המחקר לתחושת עלבון ופגיעה במעמדם. על גבול הלגיטימיות, נמצאת הלאומנות לסוגיה, אשר עשויה להיחשב כגזענות פסולה בעיני אחדים וכראויה בעיני אחרים.

על אף שההגדרה של גזענות מתייחסת אך ורק לאפליה על בסיס מוצא גזעי או לאומי, יש המשתמשים במושג "גזענות" גם לתופעות אחרות של הפליה, כגון: שוביניזם, הומופוביה וכדומה. זהו שימוש פגום בשפה, שבה יש שתי מילים נפרדות, אפליה וגזענות, ולכל אחת מהן שימוש משלה.

"כל הבחנה, הוצאה מן הכלל, הגבלה או העדפה, המיוסדת על נימוקי גזע, צבע, ייחוס משפחתי, מוצא לאומי או אתני, שמגמתן או תוצאתן יש בהן כדי לסכל את ההכרה, ההנאה והשימוש או לפגום בהכרה, בהנאה או בשימוש על בסיס שווה של זכויות האדם וחירויות היסוד בחיים המדיניים, הכלכליים, החברתיים, התרבותיים או בכל תחום אחר בחיי הציבור".

הדין הפלילי בישראל מטיל עונש מאסר בפועל על "הסתה לגזענות". סעיף 144 בחוק העונשין מגדיר גזענות כך: "רדיפה, השפלה, ביזוי, גילוי איבה, עוינות או אלימות, או גרימת מדנים כלפי ציבור או חלקים של האוכלוסייה, והכל בשל צבע או השתייכות לגזע או למוצא לאומי-אתני". סעיף 7א לחוק יסוד: הכנסת מאפשר לפסול רשימה מהתמודדות לבחירות לכנסת על סמך הסתה לגזענות. סעיף 5 לחוק המפלגות מאפשר לרשם המפלגות למנוע רישום מפלגה על סמך הסתה לגזענות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או בקיצור אתה גזען... :o

ואתה יפה נפש מנותק מהמציאות , אין לי בעייה עם השפה שלהם או הדת שלהם או התרבות שלהם , אבל יש לי בעייה עם העובדה שחלקם הגדול

רוצה לקחת את המדינה שלי לעצמו , ולעשות את זה בכח ובהפחדה

הסקר הזה הזוי, לדעתי הוא נוצר כדי שאתה תתנשא פה מעל כולם ו"תחשוף את כל הגזענים" , וכדי שתרגיש שאתה נורא מתקדם וליברלי, וכולנו נחשלים ונבערים , אתה חי בסרט בן אדם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואתה יפה נפש מנותק מהמציאות , אין לי בעייה עם השפה שלהם או הדת שלהם או התרבות שלהם , אבל יש לי בעייה עם העובדה שחלקם הגדול

רוצה לקחת את המדינה שלי לעצמו , ולעשות את זה בכח ובהפחדה

הסקר הזה הזוי, לדעתי הוא נוצר כדי שאתה תתנשא פה מעל כולם ו"תחשוף את כל הגזענים" , וכדי שתרגיש שאתה נורא מתקדם וליברלי, וכולנו נחשלים ונבערים , אתה חי בסרט בן אדם .

תגדיר יפה נפש..ד"א צודק הנפש שלי יפה תודה ;)

ד"א על זה שזה השטח שלך יכול להיות ויכוח של 50 עמודים... :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכבר היו ויכוחים כאלה... אז אנא, אנחנו באמת שלא צריכים עוד אחד כזה

אז בואו לא נסטה לויכוח על זה עכשיו, מה דעתכם?

אישית, הצבעתי שאני גזעני

אני לא אוהב ערבים, שחורים, דתיים, חרדים, ועוד מיני דברים

זה לא אומר שאני שונא את כולם או משהו, אבל הייתי מעדיף ארץ בלעדיהם

חברה הומוגנית מסתדרת הרבה יותר טוב וזה הרבה יותר הגיוני

ואני שונא כל מי שמאמין בדת, למען האמת, כי אני פשוט חושב שהוא מפגר,

כמו שדתיים וכד' חושבים שכאלה שמשתחווים לאלילים כמפגרים, ככה בדיוק

אני רואה אותם, חוץ מזה, לפחות הם משתחווים למשהו שקיים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכבר היו ויכוחים כאלה... אז אנא, אנחנו באמת שלא צריכים עוד אחד כזה

אז בואו לא נסטה לויכוח על זה עכשיו, מה דעתכם?

אישית, הצבעתי שאני גזעני

אני לא אוהב ערבים, שחורים, דתיים, חרדים, ועוד מיני דברים

זה לא אומר שאני שונא את כולם או משהו, אבל הייתי מעדיף ארץ בלעדיהם

חברה הומוגנית מסתדרת הרבה יותר טוב וזה הרבה יותר הגיוני

ואני שונא כל מי שמאמין בדת, למען האמת, כי אני פשוט חושב שהוא מפגר,

כמו שדתיים וכד' חושבים שכאלה שמשתחווים לאלילים כמפגרים, ככה בדיוק

אני רואה אותם, חוץ מזה, לפחות הם משתחווים למשהו שקיים!

אהבתי :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גזען - אני ינסה להסביר את זה הכי טוב שאני יכול...

יש כושים שאני שונא פשוט שונא לא יכול לסבול אותם !

אבל אני ממש לא מצדיק את מה שעבר עליהם בארה"ב זאות אומרת שאני גזען? אולי במובן אחר כן...

אבל אני גזען כלפי הפלשטינאצים ככה שזה שם אותי כגזען

אבל אני לא אחד מהKKK שירצח אנשים בשביל הכיף...

אז להיות גזען זה לא הכי טוב אבל זה מין אידיולוגיה שאתה מבסס עליה את החיים שלך :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[ציניות]כי הברברים שחיים בערך קילומטר מהבית שלי שחיים 300

שנה אחורה, עם 17 ילדים, לא משרתים בצבא, חיים על חשבון

המדינה הרבה הרבה יותר טובים מהם... [/ציניות]

ו-Johnie, אין שום מקום לעשות השוואה בין פלשתינאים לנאצים

אני לא אוהב אף אחד מהם (וזה בלשון המעטה), אבל יש הבדל

גדול מאוד ביניהם

ולמען האמת, אני עדיין חושב שאנחנו הרבה יותר מתנהגים כמו נאצים

מאשר הפלשתינאים (ואני לא איזה שמאלן ששונא את המדינה ולא מתכוון

להתגייס, ועדיין, זה מה שאני חושב)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...