איפה הBottleneck במערכות מבוססות P4 ??? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איפה הBottleneck במערכות מבוססות P4 ???

Stroller

Recommended Posts

אני מתכוון לקנות מחשב חדש מבוסס 2.4

כדי להגיע לביצועים אופטימליים, ברור שכדאי להשקיע ברכיבים שמעכבים את המעבד (Bottlenecks)

בתחילה חשבתי שזה יכול להיות הAGP

אבל אתם אומרים שאין הבדל ביצועים בין AGP4 לAGP8

אחכ חשבתי שה Bottleneck הוא בזכרון

אבל שוב, נאמר פה שאין הבדל משמעותי בביצועים בין DDR333 לDDR400

אז איפה ה Bottleneck ? מהירות הBus? הCPU עצמו?

(מתוך הנחה שאין עבודה מסיבית עם HD/CD אני מניח שאפשר להוריד אותם מהמשוואה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביצועים אופטימליים במה בדיוק? במשחקים?

סליחה, לא שמתי לב שפריט מידע חשוב חסר.

מדובר במחשב שאמור לתמוך בגרפיקה ומשחקים כבדים.

אני ממילא מתכוון לקנות כרטיס גרפי חזק (כנראה ה9700) לכן אני מניח שהוא לא יהיה צואר הבקבוק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תוסיף צ'יפסט שמשתמש ב PC133 אז תראה פתאום הבדל עצום.

אם אתה מתעסק בגרפיקה רצינית (לא משחקים, ממש בניה של גרפיקה) אז כמות הזיכרון ומהירות הזיכרון הם גורמים חשובים ביותר.

אם אתה מתעסק ב 3D אז גם הכרטיס מסך, ב 2D הוא בעיקר חשוב מבחינת איכות התמונה על המסך אבל לא לביצועים.

אז קודם כל חשוב שיהיה מספיק (DDR266 - 400 בהתאם לתקציב, אם התקציב ממש לא בעייה אז RDRAM PC1066).

לא יודע מה בדיוק אתה עושה אז כל דבר בין 512MB-2GB.

עכשיו אם אתה רק ב 2D אז מעבד טוב, אם 3D אז יותר חשוב הכרטיס מסך.

הזכרת עבודה עם הדיסק, זה לא נכון תמיד להזניח אותו, אם קובץ ממוצע הוא 500MB (לדוגמא) אז כונן רגיל יקרא אותו זה יקח איזה דקה שזה יכול להיות די מעצבן.

כמו שאתה מבין צריך יותר פרטים על סוג העבודה והתקציב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה בדיוק ה BOTTLENECK?

בעברית "צואר בקבוק"

בערך אפשר להגיד שהמהירות המקסימלית של המערכת היא כמהירות הרכיב האיטי ביותר בה (צואר הבקבוק).

למשל, אין טעם סתם להוסיף מגהרצים למעבד, אם הוא כל הזמן צריך להמתין לזכרון איטי, לכן במקביל להוספת מהירות למעבד חיבים להגביר את מהירות הבאס (החיבור בין הרכיבים השונים על לוח האם) להוסיף למעבד מטמון (Cache) גדול יותר (זכרון המטמון מהיר בהרבה מהזכרון הרגיל) וכמובן להגביר את מהירות הזכרונות.

ברור שאם רכיב מסויים "מעכב" את ביצועי המחשב, אין טעם להשקיע כסף רב ברכיב אחר, שכן, כל עוד לא טיפלנו ב"צואר הבקבוק" ביצועי המחשב לא ישתפרו משמעותית.

ברור שצואר הבקבוק יכול להשתנות בתלות בסוג הפעולה שעושה המחשב, אם למשל המחשב עובד כל הזמן עם קבצים, צואר הבקבוק יכול להיות הכונן הקשיח (אבל מעשית המחשב לא "עוצר" בזמן ההמתנה לכונן הקשיח, הוא פשוט עובר לעשות משימות אחרות, לכן בדרכ הכונן לא יהיה צואר הבקבוק, אלה אם כן רוב העבודה שלך היא עם הכונן - למשל Database Server)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי הדיסק הקשיח הוא צוואר הבקבוק (לפחות אחד המעצבנים)

לפני חודש קניתי דיסק WD 80 ג"ב מהדורה מיוחדת עם 8 מ"ב זיכרון והוא פתר לי בעיה שתמיד שיגעה אותי שברגע שמנסים לפתוח חלון שמירה או קריאה בתוכנות ובמידה והדיסק מפוצץ בתכניות אז לוקח לו שנה להגיב.

כאמור הדיסק הזה עם הזיכרון המוגדל פתר לי עוד הרבה בעיות כמו למשל זמן תגובה מהיר כשפותחים את סייר הקבצים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...