#התייעצות!מה ללמוד!? תנו דעתכם.......# - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

#התייעצות!מה ללמוד!? תנו דעתכם.......#

adidas8

Recommended Posts

אני לומד באוניבסיטה הפתוחה ואחרי ארבעה קורסים אני לא רואה סיבה שהדעה שלי תשתנה. אמנם לא למדתי עדין חלק משמעותי מהתואר אלא הספקתי רק את הקורסים הכללים אבל הבנתי שהקורסים הכלליים הם הקשים יותר והמענינים פחות. ולא לא חיבים דרך הפתוחה או המכללה למנהל. התקבלתי גם לאוניברסיטת ת"א אבל המסגרת והנושאים שהתקבלתי אליהם פחות משכו אותי. אפשר ללמוד בכל אוניברסיטה שרוצים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ימים פופולריים

משתתפים בולטים בדיון

ימים פופולריים

נחמד נחמד חשבתי שאולי השנה אני אתחיל אוניברסיטה הפתוחה (אני בכיתה ט') אבל החלטתי שלא שוה בינתיים, ועד מעט בגרויות וכו'

בחרתי ללמוד בתיכון פיסיקה + כימיה 5 יחידות

אומרים שיש לי יכולות (הכוונה ליכולות לימוד טובות) ואני מקווה להצליח

השאיפה היא ללכת ללמוד בטכניון ננוטכנולוגיה

השקפת העולם שלי היא שאלקטרוניקה הייתה פעם היום זה מחשבים ובעתיד (הקרוב מאוד) הננוטכנולוגיה....

ובעיקרון הבחירה היחידה שלי עד עכשיו הייתה לימודי הפיסיקה וכימיה.

בקשר לפותח התרד, לפי דעתי המקצועות בשוק העבודה שאתה מקבל עליהן משכורת טובה אוטו' ומה שהזכרת הם מקצועות שהמדע מעורב בהן

לכן לפי דעתי בחירה במדעי הרוח / החברה זו בחירה קצת שגויה, לא שאני משמיץ מקצועות אלה, אלא אני חושב שאין מספיק עניין בתחומים אלה...

הצעתי היא שתחשוב שוב איפה אתה עומד ביחס לדרישות ותתחיל לחשוב ולחשב את הדרישות של החברה, לא הכל מתנהל כפי שאתה חושב

כיום אתה צריך תעודה מסויימת שתאפשר לך למצוא עבודה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ג'אבו היקר בעל היכולות המופלאות.

אני כבר ב"שלהי" השנה השלישית של התואר,תואר במדעי המחשב BSc,בתיכון אני לומד 5 יחידות פיזיקה,10 יחידות במדעי המחשב 5 יחידות מתמטיקה וכל השאר רגילות.אני יכול להגיד לך בכנות שאני מצטער על כל רגע ורגע(כמעט,ראה * חחח)מאז.אני אוהב ללמוד מטעויות אבל לעזאזל זאת כבר אחת ענקית :smile1:.

הסיבה היחידה שעולה על הדעת שבגללה אמליץ למישהו לעשות את זה היא אם הוא רואה את עצמו עוסק בידיוק במקצוע הזה בעתיד(או מתקדם בו, כדי למנוע אי הבנות.כלומר תואר שני-דוקטורט-פרופסורה- מזהיר-התאבדות...)

אז למה אני ממשיך להתענות?שאלה טובה,פשוט יותר מדי מאוחר מדי כמו שאומרים(כמו שאומרים(כמו שאומרים(...))) חוץ מזה שהכלים המתמטים שמקנים לי שם שימושיים כך גם הידע המדעי המחשב,שלא לדבר על זה שהחרא הזה די מעניין לפעמים.

בכל מקרה - תהנה מתקופת ההתבגרות שלך ותוציא תעודת בגרות מושלמת(מה שאף פעם לא ירד מסדר העדיפויות שלי,ואני די מתנהל לפיו אם יורשה לי קצת להשתחצן לרגע),לאחד כמוך(עם יכולות לא מהעלום הזה ;)) חזית המדע תחכה,כן כן תתפלא,גם אחרי הצבא.

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בונא...כל אחד פה בפורום הזה הוא "סופר-ילד"... 8)

כולם פה לומדים פיזיקה...תכנות...מחשבים... אין פה סתם חבר'ה שאוהבים לשחק משחקי מחשב? :nixweiss:

חחח....פשוט אני מרגיש פה במיעוט...

זה לא שאני אדיוט או בלי חוש טכני [חוש טכני יותר פיזי\חומרי ולא תיאורטי]...אבל ליד כל אחד פה אני נראה כזה "רוחני"....כמו איזה אחד שאנטי שרק חזר מהודו... :o

בקשר לפותח התרד, לפי דעתי המקצועות בשוק העבודה שאתה מקבל עליהן משכורת טובה אוטו' ומה שהזכרת הם מקצועות שהמדע מעורב בהן

לכן לפי דעתי בחירה במדעי הרוח / החברה זו בחירה קצת שגויה, לא שאני משמיץ מקצועות אלה, אלא אני חושב שאין מספיק עניין בתחומים אלה...

הצעתי היא שתחשוב שוב איפה אתה עומד ביחס לדרישות ותתחיל לחשוב ולחשב את הדרישות של החברה, לא הכל מתנהל כפי שאתה חושב

כיום אתה צריך תעודה מסויימת שתאפשר לך למצוא עבודה...

תראה...אם אתה קורא לתקשורת מדעי הרוח...אז אני לא יודע כבר מה זה...

אבל אתה אומר שאין מספיק ענין בתחום הזה?

הרי תסתכל מסביבך! הכל תקשורת ומעבר נתונים! טלוויזיה רדיו ....הכל! פרסומות [במיוחד עכשיו בבחירות] ...תוכניות ....סדרות ריאליטי...

הורג אותי שמכל הדיון הזה יוצא שמי שלא מתאים או לא מתעניין במדעים מדוייקים-דינו קבצן.

יש לפחות עוד 50% מהאוכלוסיה שמדעים מדוייקים וכל השמות המפוצצים שלו כמו ננוטכנולוגיה וביומכניקה -לא נוגעים אליו...

אז איך 50% האלה מתקיימים?

האם כולם קבצנים?

משהו פה לא נראה לי.....הרי אף אחד פה לא מדבר מנסיון...רוב האנשים פה עוד בתיכון...נראה לי שאני ניזון משמועות רק ...ושאני צריך לברר את נושא המשכורות לעומק..

זה כמו לפני שהתגייסתי...

אני זוכר שאמרו לי להיזהר מתותחנים....כי זה חיל שחור ובלה בלה...

בסוף התגייסתי,עברתי שירות מאוד מגוון ומעניין [במיוחד בשטחים-הכי צחוקים ;D ] הייתי מפקד צוות,ומ"כ טירונים....וברגעים הכי טובים שלי נזכרתי במי שהמליץ לי לא ללכת....והבנתי שאף אחד מהם לא היה תותחן.....כל מי שדיברתי איתו היה ג'ובניק מסריח שמקסימום הסיכון שהיה לו זה להיחתך מנייר...

אולי אני צריך לשקול שוב ממי לקבל עצות לגבי בחירת מקצוע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי כל מי שלא עוסק במדעים מדויקים ומקצועות "מפוצצים" דינו לרוב לא קבצן אבל דינו גם לא אלפיון עליון ולפעמים גם לא עשירון עליון. בשביל זה יש את מעמד הביניים שלרוב לא מכיל פרופ' במדעים מדויקים. יש המון עבודות שלא מצריכות תואר מפוצץ אבל המשכורת שם לרוב גם היא לא מפוצצת.

ואני לא אומר שאי אפשר להצליח לעשות הרבה כסף ממקצועות שאינם מדעים מדויקים. תראה את כל הסיפורים האלה שפיטרו מישהו שלא גמר תיכון והוא התחיל לקנות דברים בשוק לשפץ אותם ולמכור אותם במחיר כפול. אבל מקרים כאלה נדירים ובשביל מקצוע שיתן עבודה יציבה שמכניסה טוב ויותר כדאי ללמוד מדעים מדויקים, ככה החברה שלנו היום.

ולגבי מי שאתה צריך לקבל ממנו עצות, תתיעץ עם סטודנטים, אל תתביש אפילו ללכת לאוניברסיטה כלשהי רק כדי לדבר עם הסטודנטים שם...

נ.ב.

אני מדבר כסטודנט ותלמיד תיכון, אין לי ניסיון בלמצוא עבודה בגובה המשכורות ובלהאכיל משפחה. תחליט אתה אם לקבל ממני עצות או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רציתי להשמע שחצן או משהו...כאילו אני לא צריך לשמוע בקול תיכוניסטים...

אני דווקא מאוד מכבד את כברת הדרך שעשית כדי להיות במצב שבו אתה נמצא...

פשוט שקשה "לוותר על אופי" בשביל המחשבה שכנראה אשתכר טוב יותר במשהו שלא מעניין אותי ממש...או שהוא לא האופי שלי...

הלוואי והייתי אוהב לחקור...ולפתור נוסחאות מתמטיקות מפה ועד החרמון, או לכתוב אלגוריתמים...כך גם הייתי משתכר וגם נהנה מהמקצוע

אבל אני לא בטוח שאראה את עצמי כך.

לא נראה לי שמי שאוהב מדעים-יש לו בעיה עם זה.הרי הוא יאהב את מה שהוא יעשה [כנראה] וגם יחיה ברמת חיים גבוהה....כל מה שאני יכול לעשות זה לקנא בו.

הקטע הוא אם אני מאמין מספיק בעצמי שאני אהיה טוב ואפרוץ לשוק ואגיע לדרגות גבוהות.

הרי בטוח איפשהו בשוק התקשורת והמדיה ישנן משרות עם משכורות שמגיעות למי שעוסק במדעים...ואפילו יותר...לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נעלבתי אתה צודק בזה שעצה מתיכוניסטים או אפילו סטודנטים בתהליך הלימוד לא תורמת כמו עצה מאחד בן 35 שסיים לימודים לתואר ראשון ואלי שני, מצא עבודה ומאכיל משפחה. אבל בכל זאת שאלת את השאלה הזאת בפורום הזה ואין פה הרבה חברה שעונים על התנאים שלעיל.

לדעתי רוב האנשים העובדים לא מתים על העבודה שלהם וחלק נכבד גם פיתח שנאה למקצוע. השיקול שלך לדעתי צריך להיות בין העניין שלך במקצוע לבין הביקוש למקצוע וגובה המשכורות שבו.

אם יש לך יכולת להוציא תואר במדעי המחשב או מקצוע מבוקש אחר והמקצוע אמנם לא מעניין אותך בטירוף אבל בהחלט נסבל ואתה יכול למצוא בו עניין. לדעתי חבל שתוותר על המסלול הזה כי הוא לא התענוג העילאי. להרבה אנשים אין יכולת להוציא כזה תואר ולהשתלב בהיי טק ובעשירון העליון, ואני חושב שכדאי לך לעבוד קצת יותר קשה ולהנות קצת פחות בשביל עצמך והמשפחה שתקים בעתיד.

לעומת זאת אם אתה לא סובל את המדעים המדויקים ויש לך כישרון במקצועות התקשורת ואלו שדיברת עליהם קודם אז לך על זה, חבל שסתם תסבול ממדעים מדויקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקטע הוא באופי העבודה...

אני אוהב מחשבים אמנם...אבל אני לא רואה את עצמי מתכנת כל היום ומנסה למצוא אלגוריתמים בשפות C++ [אני אפילו לא יודע על מה אני מדבר :]

גם סוג הבנאדם שאני זה אחד שאוהב לעבוד עם אנשים ביחד...

כמה שמתפלצנים...לא נראה לי שעבודה במחשבים זה ממש ככה...

האמת אני גם אולי לא מספיק מפרגן לעצמי מבחינת היכולת להתמודד בלימודים בקטע המתמטי.

מישהו שכבר עבר את זה אמר לי שאם מתמטיקה לא בא לי בקלות-אז שאני אוותר על זה מראש... ואמנם קיבלתי ציון מכובד ב4 יחידות [נשרתי מ-5 :] .. אבל זאת לאחר שיעורי עזר... אז זה גורם לי לפקפק בעצמי...

בכלל ההרגשה של ללכת ללימודים בלי כל עניין ולחשוב כאילו זה עונש ...זה מדכא...

מצד שני... אתה צודק כשאתה אומר שלא הכל דבש בחיים ושעדיף לסבול קצת בשביל להשתכר יפה... [רק אני לא יודע אם לסבול מעט או הרבה!]...

מה שכן,

עם כל הביקוש לאנשי היי טק היום... נראה לי שהדרישות עולות וככל שיש יותר ביקוש יש גם יותר היצע... ואז המעסיקים מרשים לעצמם להעלות את הרף...

אני צופה שאולי אוכל לסיים ולקבל תואר במקצוע קליל שקשור למדעים......אך אני חוזה מעצמי "בינוניות"

הבינוניות הזו גורמת לי לחשוב...למה שמישהו יעסיק בנאדם לא גאון הדור באותו מקצוע כשיש לו [למעסיק] כ"כ הרבה מבחר...

לעומת זאת...במקצוע שאני יותר מתחבר אליו-אני מרגיש שאשמח ללכת ללימודים [מי יודע אולי זה ישתנה :] ...ואני צופה מעצמי מצויינות....

כך שאני חושב שיש משהו במה שאני אומר...

אם יש לך רעיונות למה אפשר ללמוד שבהגדרתו אולי כן קשור להי-טק ולמשכורות מכובדות יותר...אבל הכי פחות מאתגר\קשה מבחינה מתמטית אז תציע!

אולי אני טועה אבל נראה לי שהכי קל זה באמת הנדסת תעשיה וניהול...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שאין לי את הניסיון שלך והשקפת העולם שלי לא בשלה כשלך(ככל הנראה) אני הייתי מתמיד בתחום שמעניין אותי,האם יש טעם בכלל לעסוק במשהו שהתשוקה היחידה שלך לעסוק בו הוא המשכורת השמנה בצידו?כנראה שכל אחד אמור למצוא את התשובה לבד,בינתיים,התשובה שאני מצאתי(בתוככי סליחה על הפלצנות) היא: לא!

אומרים שאדם חכם יקבל עצה של אדם צעיר ממנו(או כל בן אדם אחר לצורך העניין),לשיקולך ;).

לא משנה מה תבחר ותיהיינה הסיבות לבחירתך אשר יהיו - אני מאחל לך בהצלחה! :jump:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...