אמריקה בדרך לקומוניזם, האומנם? - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אמריקה בדרך לקומוניזם, האומנם?

Dark_Phantom

Recommended Posts

הם באמת מנכלים....... זו היא חברה שיתופית? כולם שווים? הכל מתחלק שווה בשווה? בין המנכלים. זה שיש 200 איש שהם מנכלים.....

בקשר לזה שארה"ב הופכת להיות מדינה שווה לכל וכולי וכולי. יש שוויון (רכוש, הכל שייך להכל וכולי וכולי) ויש שוויון (אני שווה, לך, אתה שווה לי וכולנו שווים אחד לשני. ליצור מעגל ולעשות....).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הם באמת מנכלים....... זו היא חברה שיתופית? כולם שווים? הכל מתחלק שווה בשווה? בין המנכלים. זה שיש 200 איש שהם מנכלים.....

בקשר לזה שארה"ב הופכת להיות מדינה שווה לכל וכולי וכולי. יש שוויון (רכוש, הכל שייך להכל וכולי וכולי) ויש שוויון (אני שווה, לך, אתה שווה לי וכולנו שווים אחד לשני. ליצור מעגל ולעשות....).

אני הזכרתי בתגובות האחרונות שלי את השיויון שני, כמו כן אמרתי כי באמריקה לא לגמרי מתרחש תהליך של

קומוניזם אלא חלקית, כלומר יש שיוויון (או שאיפה לשיויון שכזה) בין כל האנשים בלי הכרה לטובה או לרעה בשוני

ביניהם וביכולות של כל אחד מהם. דוגמאות הבאתי בר מקודם. ככה שלא צריך עכשיו לערב בין שני שיויונים.

דרך אגב ברגע שאני אוכל אני אביא לכם הגדרה מדויקת מהמילון של דמוקרטיה וקומינזם וכך נוכל יותר בשקט

לפתח את הדיון הנ"ל...

בעניין הקיבוצים חשוב להבין שעולים שבאו בעלייה שנייה הם אלה שרובם הקימו קיבוצים ומכיוון שאלה היו שנות

המהפכה ברוסיה ורעיונות סוציאליזמים השתלטו על מוחם של אנשים תמימים לא פלא שעולים מרוסיה ניסו להגשים

את הרעיונות הנעלים לדעתם בא"י הקדושה. בהתחלה זה הצליח, הייתה קומונה, הכל כיף וסבבה אבל אחר כך

באו המושבים ואנשים התחילו להבין שבעצם באסה להיות בלי רכוש פרטי וגם הסוציאליזם נמוג אט אט כך שבסופו

של דבר הקיבוצים של היום far away מהקיבוצים של פעם, הם משלבים קיבוץ עם מושב ומהווים מן הכלאה ביניהם.

לגבי זה שכולם שם חושבים את עצמם למנכ"לים זה אני ממש לא יודע ות'אמת זה גם לא מעניין אותי. אני מחשיב את

עצמי לארנולד שוורצנגר, so what? שיחשבו לעצמם משהם רוצים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

com·mu·nism Pronunciation Key (kmy-nzm)

n.

A theoretical economic system characterized by the collective ownership of property and by the organization of labor for the common advantage of all members.

Communism

A system of government in which the state plans and controls the economy and a single, often authoritarian party holds power, claiming to make progress toward a higher social order in which all goods are equally shared by the people.

The Marxist-Leninist version of Communist doctrine that advocates the overthrow of capitalism by the revolution of the proletariat.

de·moc·ra·cy Pronunciation Key (d-mkr-s)

n. pl. de·moc·ra·cies

Government by the people, exercised either directly or through elected representatives.

A political or social unit that has such a government.

The common people, considered as the primary source of political power.

Majority rule.

The principles of social equality and respect for the individual within a community.

ההגדרות לקוחות מ Dictionary.com

כמו שאתה רואה, הקומוניזם שואף לשוויון כלכלי, בעוד שהדמוקרטיה שואפת לשוויון הזדמנויות - זה בכלל בכלל לא קרוב!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף פעם לא אמרתי שזה קרוב, רק טענתי שאמריקה לא בדיוק דמוקרטית כשהיא מנסה בכוח להביא שיוויון

בין השכבות השונות ולא מבדילה בכישוריהם של אנשים שונים ובשוני ביניהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נועד כדי לשמר על הדמוקרטיה, ללא האפליה המתקנת לא היה סיכוי לכל אותם בני מיעוטים (שחורים, אסיאתים, פורטוריקנים ועוד) שחיים באמריקה לקבל את אותן הזדמנויות שמקבלים הלבנים - איך שחור משכונת מצוקה יוכל אי פעם להגיע לאוניברסיטה? הוא לא יוכל, ולכן יש צורך ללכת לקראתו, גם על חשבונם של אחרים, כדי שבסופו של דבר כן יהיה שוויון הזדמנויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את דוגמת היהודים הזכרתי, לא?

גם הם לא היו ממש עשירים, גם להן לא ניתנו זכויות כמו לשאר, גם הם קופחו ולא היו מקובלים בארצם.

וראה זה פלא, פתאום כשנתנה להם אמנסיפציה הם נהרו לאוניברסטאות,לבתי ספר,למדו והשקיעו ובסופו

של דבר תפסו בזכותם ולא בזכות משהו אחר(* שיעול*אפליה מתקנת* שיעול*) תפקידים בכירים ועמדות

מפתח בארצם. ועכשיו אל תגידו לי שיהודים שונים, שהם תמיד שורדים(זה נכון, אבל לא קשור עכשיו) ושאנחנו

עם מיוחד. כי משיהודים יכלו לעשות כך גם השחורים, המקסיקנים ומיעוטים אחרים יכולים לעשות. זה הכל

שאלה של רצון. יש רצון להשתוות לאחר- יהיה שיוויון, אין רצון- שיוויון ע"י אפליות מתקנות שונות וכו'..

ואני לא מדבר על אותה שחורה שעזרו לה לגמור אוניברסיטה אחרי 10 שנה אלא על 15 מיליון מיעוטים

חסרי השכלה שגרים באמריקה וחיים כמו עלוקות על חשבון משלמי המיסים(אולי את זה לא הזכרתי בכתבה,

כנראה שהייתי צריך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...