אמריקה בדרך לקומוניזם, האומנם? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אמריקה בדרך לקומוניזם, האומנם?

Dark_Phantom

Recommended Posts

טוב, קודם כל ערב טוב לכל משתמשי האתר, צום קל וגמר חתימה טובה לכל משצם וגם משלא.

עכשיו, אני לא יודע מי מכם קורא עיתונים בשפה רוסית(אלה שכמובן יודעים רוסית) אבל אני אישית

אוהב לעבור מדי פעם על העיתונים שאימא שלי קונה וביום החמישי האחרון נתקלתי באחד ממוספי

העתון "חדשות השבוע"(תרגום מרוסית) בכתבה מאוד מעניננת על אמריקה של ימינו וגם רציתי לחלוק

את המידע המעניין איתכם.

טוב, מספיק עם הדיבורים נתחיל ת'כלס. בחלק הראשון שלההודעה(יהיו שנים או יותר הודעות אז מראש

אני מבקש לא להגיב כשאני אפרסם את הראשונה) אני אביא ציטוטים נבחרים מהכתבה, שדרך אגב שמה

"Good Bye, America", ובחלק השני אני אביא את דעתי האישית והתייחסות לכתבה מנקודת מבטי.

ציטוטים מהכתבה

"...טקס סיום באוניברסיטה. בוחרים את התלמידים המצטיינים ומי אתם חושבים שהיה כוכב המופע

באותו ערב? מדען צעיר? סטודנט מצטיין? בן האדם הידוע בכל האוניברסיטה בזכות כישוריו/

ידיעותיו?לא. מחיאות כפיים סוערות ודברי ברכה התייחסו לשחורה בת 28 שלמדה באוניברסיטה

10 שנים במקום 4 ובמאמצים רבים ועל ידי עזרה שקיבלה, צברה את מינימום הנקודות וקיבלה

את התעודה שמגיע לה.

מי זאת הבחורה הזאת? למה מגיעות לה מחיאות כפיים כה סוערות ומה פשר השמחה? הנה

רשימה קצרה של תולדות חייה. אם לשלושה ילדים שאף פעם לא היה לי בעל, ביקור תכוף בבית זונות,

נרקומנית ואלכוהוליסטית לשעבר.פעם רבות נטשה את לימודיה באמצע, אותו מספר פעמים הוחזרה ללימודיה

על ידי אגונים התנדבותים שונים. הבחורה הזאת היא ראי האידיאולוגיה המודרנית של אמריקה.........."

"...החברה הבריאה של אמריקה, בדיוק כמו שפעם הרוסית, חלתה בתחושות אשמה כלפי קבוצות מיעוט....

זה בושה להיות מצליח, להיות נורמלי זה כבר לא בסדר. אסור לקרוא למכוער מכוער, לאידיוט אידיוט ולהומו

דפקטיבי. אי אפשר לקרוא לשחור שחור, ללבן לבן, וחס וחלילה אם נגיד שלא כולם שווים, לא כולם מוכשרים

במידה שווה, לא כולם מביאים תועלת שווה לחברה......."

"...באמריקה קורה לאט לאט משקרה ברוסיה של 1917 בבת אחת. אותם שכבות אוכלוסייה,אלה שמובלים

כעדר צאן אחרי הרועה, אותם 15 מיליון אזרחים שלא עושעם כלום וחיים על חשבון המדינה, אותם אנשים

ואחריהם כל המדינה נגררים על ידי פוליטיקאים וחסרי בושה, שבדיוק כמו הבולשביקים בזמנם הבטיחו עתיד

ורוד וכל טוב. כתוצאה מכך, מתחילים להפיע בקונגרס , בסנאט ובשאר מוסדות שלטון אנשים אשר כל מטרתם

היא "לקחת מהכל ולחלק שווה ושווה לכל נפש"...........

בית משפט והחוק עומד תמיד לצידם של "האנשים מרחוב". הוא חולה מעישון יתר? חברת טבק פושטת

רגל וזאת למרות שכבר 30 שנה מצוין במפורש על קופסאות סיגריות כי העישון יכול לגרום לנזק כבד כד למחלת

סרטן עצמה. אותו מישהו "מסכן" נכווה כתוצאה מכך ששפך קפה חם על עצמו מכוס שלו- קנס של 1.2 מיליון

דולר לפי החלטת בית המשפט. "המסכן" לא אשם- הקפה היה חם מדי. עוד מעט גם על קר מדי יתחילו לתת קנסות.

עכשיו מנסים להוציא עוד קצת כסף מ"דוד סאם". כידוע, שליש תושבי אמריקה שמנים. משקלם גדול ב50

אחוז ממשקל נורמלי. אנשים עם משקל 150-300 הולכים ברחוב בהמוניהם. הם גם לא נכנסים לדלתות, כסאות

ומיטות של בית חולים. חולים הרבה יותר תכוף מאשר בן אדם נורמלי. טיפול בהם כמעט ובלתי אפשרי היות והדבר

מצריך משאבים רבים.ומי אתם חושבים שאשם?השמנים?לא, תעשיית המזון היא האשמה! ארגונים להגנת זכויות

שוקלות ברצינות לתבוע חברות שמייצרות עשיר בקלוריות. כמובן שלאף אחד אין את הרעיון המשוגע להגיד

"תוכלו פחות". אסור, השמנים ייעלבו..."

המשך בתגובה באה.............

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

המשך....

"...המדינה מתגלגלת במהירות קטסטרופית לתהום של חוסר אחריות של אנשים על מעשיהם וחייהם. פרופסור

מפחד לשאול סטודנט שחור שאלה, פן ציון שלילי יגרור אחריו האשמה בגזענות , סקנדל ומשפט ציבורי.איפה

חופש הדיבור?הנה בעייה לוגית אהובה עליי במיוחד שבעזרתה אני אוהב להביך את חברי הליברלים. להגיד

שלספורטאים שחורים אין שווים בבוקס או אתלטיקה קלה בין הגזעים האחרים, זו גזענות או לא?"לא , אומר

הליברל המעודד.-זה עובדה" נו, ולומר שאין בין שחורים שחמטיסט, איזה מדען בעל הכרה מינימלית או מנצח

בתזמורת, זו גזענות?והליברל הטיפש צועק מייד "גזענות!!". ליברל חכם(למרות שלא פוגשים הרבה כאלה) מבין

שנפל במלכודת ושותק במבט מורד אל הריצפה, מובך על ידי הליברליזם שלו..."

"...זה כבר לא נעים במובן הסוציאלי ואפילו מסוכן להגיד שזונה זה זונה ולא sex-worker , שנרקמון ואלכוהוליסט

מגעילים ואשמים במעשים שלהם.תנסה להגיד להומו שהוא אדם בעל "אורינטציה מינית שונה". אין יותר כללים שעל פיהם

מותר לדבר ולהתבטא, צותר הכל- לקלל, להתלבש איך שרוצים, אין יותר גבולות. אי אפשר לדחוק לפינה את המיעוט. הם אלה

שיכולים לדחוק אותנו. הבעיה היא לא בכך שהכניסו אותם לאוניברסיטה . הבעיה היא שהוא , מחונך ע"י אותם ליברלים

טיפשים , גיבורי וטלוויזיה ואותם כתבים מעיתונות נהיה חשמלאי מוסמך. הוא מבין היטב כי הוא גיבור, זה

נוח לו ושהוא בעצם לא צריך ללמוד. הוא עכשיו יעשה לעצמו קריירה מפוליטיקה..."

"...מצד שני האמריקנים השחורים פעילים במיוחד בתחום הפוליטי. למרבה הצער, הפעילות הזאת לא נועדה לכיבוש

אוצרות המערב כדרך יחידה להשגת שיוויון ל"מערבים"(יוצאי אירופה המערבית שבנו את התרבות האמריקנית על

פי תרבות מערב-אירופאית) אלא הפיכת לאוכלי-כל שדורשים יותר ויותר הטבות סוציאליות, אקונומיות ופוליטיות

במימדים גדלים ומתפתחים. וזה על רקע האוכלוסיה "המערבית" ששותקת ומפחדת מלמה גזען עד כדי כך שבמקום

המלה" שחור" אומרת African American (וזה לאחר 10 דורות של אלה הנולדו באמריקה!!), והלבן נהיה איזה מן

אלמוני Caucasian."

טוב נגמרו הציטוטים(יצא די ארוך אך אני חושב שדי מעניין) ואני מקווה שקראתם את הכל. כמובן שלא הבאתי פה הרבה

מחלקי כתבה אבל כפי שאתם מבינים זה לא היה חכם במיוחד. אוקי, בחלק הבא אני אתייחס לכתבה ממבט אישי ואחריה

אני מזמין אותכם להגיב הן לכתבה (או לחלקיה.... ;)) או לדברי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי עכשיו מה דעתי על הכתבה............

קודם כל תנו לי להגיד שהכותב קצת מגזים. אני בטוח שיש שחמיטיסט שחור או איזה מדען מבריק שגם שחור אבל

כפי שאתם כבר הבנתם מנימת הכותב הבעיה היא שהרוב לא. וכאן אני מסכים איתו . שחורים באמריקה ומיעוטים

אחרים סבלו שנים רבות מיחס גזעני ולא הוגן, הם הושפלו ע"י האולוסייה הלבנה של אמריקה ונהנהו משלילת זכויות

רבות באותם זמנים. אבל משהיה לא יהיה עוד, כפי שמיהו פעם אמר באיזה סרט ובהווה הלא כל כך וורוד שלנו ושל כל

התרבות האמריקנית מנסה לצאת ידי חובה כלפי אותם שכבות אוכלוסייה שנפגעו ממעשיה בעבר ומנסה להראות את

אצילותה הרבה. משקורה בפועל הוא הדרדרות מוחלטת כפי שציין הכותב בדבריו. רוב האוכלוסייה השחורה וזרמי מיועט

אחרים לא מנסים להשתלב בתרבות המערבית שעל פיה נבנתה האמריקה אלא מנסים לשלב את האמריקה בתרבותם.

שחורים נהנים מזכויות היתר ולכן הם מבינים שלא צריך להם להשקיע רבות כדי להצליח רבות. השרירים של אצן שחור

יותר חזקים/עמידים מאשר אצן לבן-זו עובדה. האינטילקט של המוח השחור יותר פחות מאשר של מוח לבן- גם זו עובדה

(יש תמיד יוצאי כלל, לא על זה דנים). בקחצור התופעה שנזכרת במאמר, הלא היא הליכתה של ארה"ב לתהום הקומוניזם

אכן עומדת בעינה, אם כי היא פחות דרסטית מאשר הוזכר אבל זאת האמת וזה לדעתי עצוב מאוד.

אתם מוזמנים להגיב, לפרסם דעות, רעיונות לכתבה, דברי לעת עתה תמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מה שנקרא אפליה מתקנת, אין קשר לקומוניזם.

לא מזמן (שבוע, שבועיים) היה בארה"ב מקרה בו מורה כמעט עפה מעבודתה כי השתמשה במילה 'Niggardly', שפירושה 'קמצנות' כי תלמידה שחורה שהיתה בכיתתה נעלבה מזה...

בקיצור, אמריקה קצת מגזימה עם הפוליטיקלי קורקט, אבל איך מזה אפשר להגיע לקומוניזם? אם כבר, זה ההפך הגמור מקומוניזם - במקום חלוקה שווה, נותנים לאחד על חשבון האחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא זוכר איפה שמעתי את זה, וזה קצת בוטה אבל הנה הפיתרון לבעיות הגיזענות:

"We all need to fuck eachother untill we are all the same color."

כל עוד יש גזעים תמיד יהיו הבדלים, אני לא אומר שצריך יור מדי לייחס חשיבות להבדלים האילו אבל גם לטעון שהם לא קיימים זה טפשי כי זה פשוט התעלמות מהמציאות.

לא כל ההבדלים הם גנטיים, חלקם באמת נובעים ממוסכמות חברתיות (זה נכון גם לאפליה מינית) וממעגל חוזר של עוני שמוליד אנשים פחות משכילים שנשארים עניים וכיוצא בזה.

רק אם בני אדם באמת יאבדו את הדיעות המוקדמות שלהם ויתיחסו לכולם כשווים המצב יפתר.

ואני מסכים שבין זה וקומוניזים בארה"ב אין קשר.

אפלייה מתקנת היא גם מסוכנת בגלל שזה בעצם יוצר פחד ואפילו כעס אצל האוכלוסיה שמבצעת את אותה אפליה מתקנת, הם פשוט פוחדים לפגוע באוכלוסיה החלשה יותר ובעצם יוצרים ניתוק חברתי.

הפיתרון צריך להגיע מהממשל בצורת חוקי זכויות יסוד מתוקנים ופיזור הוגן יותר של משאבים, לדוגמא במקום להוציא מיליונים על טיפולי גמילה שבעצם לא פותרים את המקור לבעיה אפשר להשקיע את הכסף בחינוך ומגורים כדי למנוע מהילדים של היום להפוך בכלל לנרקומנים.

באותו אופן ניתן היה למנוע בכלל את הסיכסוך הישראלי-פלשתינאי אם הייתה מתייחסת לערביי כאזרחים שווים ומכלילה את השטחים הפלשתינאים בשטח (זה היה צריך להעשות ב 67).

בסופו של דבר שום אוכלוסיה לא תחסבול לחיות בעוני לצד שכנים עשירים, זה נכון לארה"ב ונכון לפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם חושב שהכותב יכול להשמע משכנע מאוד, אבל טועה בגדול.

נכון, לשחורים בארה"ב אין הישגים מדהימים בתחום המדע והכלכלה. למה? כי במשך אלפי שנים, הם היו המשרתים של אותם ילדים לבנים מפונקים שטיפחו אותם ללמוד ולהצליח. גם כשהשחורים קיבלו מעמד שווה, לא היה להם הבסיס להתחיל ממנו. אפשר להשוות את זה יפה מאוד לערבים ישראלים (ואני לא מדבר על אלה שמסייעים למפגעים, אני מדבר על אלה שרק רוצים לחיות בשלום). אנחנו לא רואים הישגים גדולים מצידם. למה? כי אחרי הזנחה של עשרות שנים מצד המדינה (שנמשכת אפילו עכשיו) הדאגות הכי גדולות שלהם הן מאיפה להביא אוכל לילדים ואיפה לגור. המינימום שהמדינה יכולה לעשות עבורם עכשיו זו אפליה מתקנת. אותה סטודנטית שחורה שהכותב מזכיר שם שהצליחה בערך לסיים תואר יכולה בהחלט להיות שקולה לילד ערבי אצלנו או אפילו לא ערבי - סתם ילד משכונת מצוקה, אחד כזה שגדל בלי הורים או עם הורים שכבר עדיף לגדול בלי, והתחנך על טהרת האיך-לשרוד-ברחוב. כשאחד כזה, על אף כל הבעיות שהיו לו בדרך, מגיע למעמד שחברים שלו אפילו לא היו חולמים להגיע אליו, זה משהו שיש לטפח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולהומו

דפקטיבי.

לא קראתי הכל, כי אני מת מעייפות- אבל צמד המילים הזה קצת צימרר אותי... שים לב לעיתונים שאתה מכניס הביתה.

גם אני מת מעייפות לכן אגיב בקצרה:

הומו הוא אכן דפקטיבי, בני האדם מורכבים משני צדדים (זכר ונקרבה) ולפי חוקי הטבע הזכר אמור לקיים יחסים עם הנקבה ולהוליד צאצא.

מטבעו זכר אמור להמשך לנקבה והנקבה אמורה להימשך לזכר וכאשר זה אינו קורה יש סתירה חמורה בחוקי הטבע (אני מרשה לעצמי להניח שאכן חוקי הטבע הידועים לנו היום הם נכונים וחלים על כל החי או לפחות על בני האדם) ובעצם כל מעגל החיים נהרס.

כאשר זכר נמשך לזכר אכן יש בו דפקטיביות כי מלכתחילה הטבע רצה שנתרבה וע"י קיום יחסים עם אותו מין הדבר אינו קורה.

*לי אישית אין בעיה עם הומואים ואני אפילו מחבב אותם ומכיר כמה ויכול להעיד שהם אחלה אנשים ושוב אין לי שום בעיה איתם!

**התגובה מתיחסת גם להומואים וגם ללסביות.

***הכוונה לדפקטיבי לא מבחינה פיזית או נפשית (מבחינת היותו בן אדם) אלא מהבחינות שציינתי לעיל, ואין לחשוב שהומואים הם לא בני אדם כמו כל השאר ולא מגיע להם את אותם זכויות!

NICE-1 מקווה שכיסיתי את כל התגובות שלך! ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולהומו

דפקטיבי.

לא קראתי הכל, כי אני מת מעייפות- אבל צמד המילים הזה קצת צימרר אותי... שים לב לעיתונים שאתה מכניס הביתה.

גם אני מת מעייפות לכן אגיב בקצרה:

הומו הוא אכן דפקטיבי, בני האדם מורכבים משני צדדים (זכר ונקרבה) ולפי חוקי הטבע הזכר אמור לקיים יחסים עם הנקבה ולהוליד צאצא.

מטבעו זכר אמור להמשך לנקבה והנקבה אמורה להימשך לזכר וכאשר זה אינו קורה יש סתירה חמורה בחוקי הטבע (אני מרשה לעצמי להניח שאכן חוקי הטבע הידועים לנו היום הם נכונים וחלים על כל החי או לפחות על בני האדם) ובעצם כל מעגל החיים נהרס.

כאשר זכר נמשך לזכר אכן יש בו דפקטיביות כי מלכתחילה הטבע רצה שנתרבה וע"י קיום יחסים עם אותו מין הדבר אינו קורה.

*לי אישית אין בעיה עם הומואים ואני אפילו מחבב אותם ומכיר כמה ויכול להעיד שהם אחלה אנשים ושוב אין לי שום בעיה איתם!

**התגובה מתיחסת גם להומואים וגם ללסביות.

***הכוונה לדפקטיבי לא מבחינה פיזית או נפשית (מבחינת היותו בן אדם) אלא מהבחינות שציינתי לעיל, ואין לחשוב שהומואים הם לא בני אדם כמו כל השאר ולא מגיע להם את אותם זכויות!

NICE-1 מקווה שכיסיתי את כל התגובות שלך! ;)

אתה די מתקן את הרושם הרע מאוד שעשית במילותיך האחרונות, אבל המילה "דפקטיבי" ממשיכה להפריע לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמממ.... אני לא יודע איך אתה מפרש דפקטיבי אבל מבחינתי זה "לא לפי חוקי הטבע" או "מקולקל עפ"י חוקי הטבע".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי חוקי הטבע אנחנו צריכים ללכת מכות בשביל אוכל, לא לחלוק דברים עם חברים וגברים צריכים לאנוס נשים ברחוב.

אני מאוד מקווה שכולנו "דפקטיבים" לפי ההגדרה שלך, אני מקווה שאנחנו נעשה יותר "דפקטיבים" בעתיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי חוקי הטבע אנחנו צריכים ללכת מכות בשביל אוכל

וזה מה שאנחנו עושים. נכון שזה לא בדיוק מכות וזה לא בדיוק בשביל אוכל אבל הרבה מאד אנשים הורגים בשביל כסף ואפילו פחות מזה.

לא לחלוק דברים עם חברים

אתה רוצה להגיד לי שרוב אוכלוסיית העולם היא נדיבה ונותנת? לרובנו יש את יצר הקמצנות, למי פחות למי יותר...

וגברים צריכים לאנוס נשים ברחוב

גברים אכן אונסים נשים ברחוב אבל הם גם נענשים על כך, נכון שבני אדם מנסים להעלים יותר ויתר את היצרים החייתיים שלהם ולחלק זה מצליח ולחלק זה לא...

אמירם אתה סתם החצנת את דברי, ברור לך שהמערכת האנטומית של גברים (ונשים) לא נועדה כדי להכניס דברים (לחלחולת) אלא להוציא לכן קיום יחסים דרך שם נראה לי אבסורד... ולך? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאוד מקווה שכולנו "דפקטיבים" לפי ההגדרה שלך, אני מקווה שאנחנו נעשה יותר "דפקטיבים" בעתיד.

ובזה אני מאד מסכים איתך, נכון שאנחנו צריכים להעלים את היצריים הטבעיים "הרעים" שלנו ויותר לקבל ולטפח יצרים טובים אבל לא כל אחד מסוגל לכך וראיתי בחיי חיות יותר "חכמות" מאנשים מסויימים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מה שנקרא אפליה מתקנת, אין קשר לקומוניזם.

לא מזמן (שבוע, שבועיים) היה בארה"ב מקרה בו מורה כמעט עפה מעבודתה כי השתמשה במילה 'Niggardly', שפירושה 'קמצנות' כי תלמידה שחורה שהיתה בכיתתה נעלבה מזה...

בקיצור, אמריקה קצת מגזימה עם הפוליטיקלי קורקט, אבל איך מזה אפשר להגיע לקומוניזם? אם כבר, זה ההפך הגמור מקומוניזם - במקום חלוקה שווה, נותנים לאחד על חשבון האחר.

המ.......לא לגמרי מסכים איתך. אני הבנתי מדברי הכותב שאמריקאים רוצים להגיע לשיוויון מוחלט בין כולם ולכן

נותנים זכויות יתר לאוכלוסיות המיעוט במדינה, במטרה שבעתיד כוללללללם יהיו שווים ולא יהיו נחותים. לכן נותנים

בקלות לסטודנטים שחורים, מטפחים אותם ולא מנסים לגרום להם להיות שווים שלאחיהם יוצאי אירופה בעזרת למידת

תרבות שלהם.

אני גם חושב שהכותב יכול להשמע משכנע מאוד, אבל טועה בגדול.

נכון, לשחורים בארה"ב אין הישגים מדהימים בתחום המדע והכלכלה. למה? כי במשך אלפי שנים, הם היו המשרתים של אותם ילדים לבנים מפונקים שטיפחו אותם ללמוד ולהצליח. גם כשהשחורים קיבלו מעמד שווה, לא היה להם הבסיס להתחיל ממנו. אפשר להשוות את זה יפה מאוד לערבים ישראלים (ואני לא מדבר על אלה שמסייעים למפגעים, אני מדבר על אלה שרק רוצים לחיות בשלום). אנחנו לא רואים הישגים גדולים מצידם. למה? כי אחרי הזנחה של עשרות שנים מצד המדינה (שנמשכת אפילו עכשיו) הדאגות הכי גדולות שלהם הן מאיפה להביא אוכל לילדים ואיפה לגור. המינימום שהמדינה יכולה לעשות עבורם עכשיו זו אפליה מתקנת. אותה סטודנטית שחורה שהכותב מזכיר שם שהצליחה בערך לסיים תואר יכולה בהחלט להיות שקולה לילד ערבי אצלנו או אפילו לא ערבי - סתם ילד משכונת מצוקה, אחד כזה שגדל בלי הורים או עם הורים שכבר עדיף לגדול בלי, והתחנך על טהרת האיך-לשרוד-ברחוב. כשאחד כזה, על אף כל הבעיות שהיו לו בדרך, מגיע למעמד שחברים שלו אפילו לא היו חולמים להגיע אליו, זה משהו שיש לטפח.

תן לי להביא לך דוגמא מאוד נחמדה לאיך שעם יכול להשתלב בתרבויות אחרות למרות הנחיתות במשך השנים. בסוף המאה

ה18-19 נחתנה אמנסיפציה ליהודים. אותם יהודים שבמשך 1800 שנים לא חלמו אפילו על השכלה בסיסית נהרו בהמוניהם

לאוניברסטות וגימנזיות וניגשו למבחנים כאילו למדו אותם בעל פה כ ל1800 שנה. תוך 25 שנה הפכה האוכלוסייה היהודית

באירופה לאחד משכבות אוכלוסייה המתורבתות, הנהורות ושומרת חוק באירופה. וגם בבריה"מ למרות האנטישמיות הגלויה.

מה דעתך על זה? גם אני חושב לולא השחורים היו רוצים להשיג את התרבות האמריקנית הם היו עושים את זה. זה הכל שאלה של רצון. דרך אגה הדוגמא של יהודים לקוחה גם מתוך כתבה.

ולהומו

דפקטיבי.

דפקטיבי בא כאן במשמעות של לא תקין, לא נורמלי. זה אחד הדוגמאות שהביא הכתב לאיך שאי אפשר לקרוא

לילד בשמו באמרחקה של ימינו. הסברים ממשתמשים אחרים כבר ניתנו לכן לא ארחיב בדברי.

דרך אגב דפקט משמעו פגם. רק לידע כללי מישלא יודע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...