אמריקה בדרך לקומוניזם, האומנם? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אמריקה בדרך לקומוניזם, האומנם?

Dark_Phantom

Recommended Posts

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני גם חושב שהכותב יכול להשמע משכנע מאוד, אבל טועה בגדול.

נכון, לשחורים בארה"ב אין הישגים מדהימים בתחום המדע והכלכלה. למה? כי במשך אלפי שנים, הם היו המשרתים של אותם ילדים לבנים מפונקים שטיפחו אותם ללמוד ולהצליח. גם כשהשחורים קיבלו מעמד שווה, לא היה להם הבסיס להתחיל ממנו. אפשר להשוות את זה יפה מאוד לערבים ישראלים (ואני לא מדבר על אלה שמסייעים למפגעים, אני מדבר על אלה שרק רוצים לחיות בשלום). אנחנו לא רואים הישגים גדולים מצידם. למה? כי אחרי הזנחה של עשרות שנים מצד המדינה (שנמשכת אפילו עכשיו) הדאגות הכי גדולות שלהם הן מאיפה להביא אוכל לילדים ואיפה לגור. המינימום שהמדינה יכולה לעשות עבורם עכשיו זו אפליה מתקנת. אותה סטודנטית שחורה שהכותב מזכיר שם שהצליחה בערך לסיים תואר יכולה בהחלט להיות שקולה לילד ערבי אצלנו או אפילו לא ערבי - סתם ילד משכונת מצוקה, אחד כזה שגדל בלי הורים או עם הורים שכבר עדיף לגדול בלי, והתחנך על טהרת האיך-לשרוד-ברחוב. כשאחד כזה, על אף כל הבעיות שהיו לו בדרך, מגיע למעמד שחברים שלו אפילו לא היו חולמים להגיע אליו, זה משהו שיש לטפח.

יוצאי דופן הם היהודים, שתמיד היו מבוססים למרות שסבלו מאותן השפלות (ואף יותר) במשך אלפי שנים (טוב לא בטוח אבל מה שכן - יותר מהכושים), וכשקיבלנו אמנציפציה בכלל הפכנו לעשירים יותר ויותר. כמובן שמדובר פה על ממוצע, ושוב, תריך להתחשב במצב החברתי של היהודים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה השחורים לא שונים מבחינתם של הלבנים באמריקה?הם לא נרדפו?

give me a break

אתה לא יכול להשוות בין האנטישמיות כלפי היהודים בכל העולם ובכל התקופות ליחס לשחורים. אל השחורים התייחסו כאל נחותים במשך תקופה ארוכה, אבל לא רדפו אותם וביקשו להשמידם, לפחות לא בקנה מידה שעשו לנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מההתחלה! לפני הכל - אני הולך להתמש בביטויים בוטים. נא לא לקחת ללב ולהעלב, זה לשם הדגשה בלבד. אני לא לוקח אחריות על פגיעה בכם ואין לכם זכות לתבוע אותי!

אחרי שעברנו את זה...

כולנו עייפים בימים אלו של יום כיפור אה? גם אני. אבל! קראתי הכל! חוץ מאת הדף הזה, וכאן קראתי רק איזה משהו שגברים אונסים נשים ברחוב. אתם ודעים למה נשים לא אונסות גברים? כמה סיבות:

1) זה לא מקובל. אלו שכן עושות את זה, מקבלות עונש מופחת....

2) בחלק מהמקרים, לא כולם, ולוא דווקא הרבה, אונס של אישה נגמר ביחסי מין עם הסכמה הדדית. למה לא הרבה? כי היית רוצה שאיזה:

:silly:

יאנוס אותך? או יגע בך? לא. אם בנות שאונסות היו נראות טוב, הן לא היו צריכות לאנוס.(דרך אגב שתי בנות אנסו את חבר שלי בכיתה ח בים, אבל זה סיפור אחר.... לא כזה מעניין, והוא כן התנגד... )

כל הכתבה - זה דברים ידועים. זה לא קשור לקומוניזם, או לאפליה מתקנת. נראה לי שלכושית ההיא, שנעלבה מהמילה הזאת, לא היה מעניין שהמורה תעוף. היא רצתה ציון טוב.

למה השמנים תובעים את החברות? כי הם שמנים!! ענקיים! ממוטות! (פילים מעידן הקרח למי שתהה...). ובלי שום טיפה של כבוד, החיים שלהם בינוניים. הם לא שמחים כמו שהם יכולים להיות. לכן הם רוצים כסף!! יהיה הרבה כסף - תהיה שאיבת שומן, חיים רזים- זיונים, אפשר יהיה להנכס בדלת, ולאוטו, ולא לסמיטריילר......

הקפה חם? או קיי, הלך הביתה, קנה משחה נגד כוויות, החבר עורך-דין התקשר מה קרה? נכווית? יאללה תביעה, תן לי דקה וחצי ויש לך תיק.

תמיד יש מניע. לרוב זה כסף.קומוניזם? לא נראה לי. שחיטות?כנראה. למה? כי ככה חינכו אותנו.

דרך אגב, צוות HWZONE! מחכה לכם מכתב בדואר. אני תובע אתכם. על 8 מיליארד, גמיש. >:(

על מה? על זה שאני כותב כל כך הרבה!!! כואבות לי האצבעות! מי אמר לכם לפתוח פורום! אפשר לסגור את זה מחוץ לבית המשפט תמורת 5 מיליארד אבל..... :asthanos:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כולכם מחפשים פתרונות, אבל אני לא רואה בעיה של גזענות.

יש פה ושם וזה לא בסדר החוק והסדר מטפלים בנושא. אני לא רואה בעיה חמורה של גזענות במדינות מערביות בעולם ובטח לא של קומוניזם. הערכיים של קיניין פרטי, חופש, הפרדת סמכויות השלטון וכו' מושרשים היטב בחברה המערבית המתוקנת. יש איזון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו יודע מה זה קומוניזם?

קומוניזם זה כשיש שיוויון מוחלט, אין רכוש פרטי, הכל שייך לכל ושום דבר לא שייך לפרט

אז נכון שבאמריקה אולי לא יהיה קומוניזם בהגדרתו המקורית, אבל משהכותב מנסה

להדגיש בכתבה היא שאמריקה לאט לאט מתדרדרת לתהום של שיוויון אובססיבי בין כולם.

אין מישהו יותר שווה מאחר, כולם שווים באותה מידה. כך גם אין אפשרות להתבלט, אי אפשר

להיות יותר טוב כי כולם חייבים להיות שווים. בדוגמא הראשונה של שחורה בת 28 לא באו

להדגיש שהנה יש פה אפליה מתקנת(למרות שיש גם היא) אלא שלא בחרו את הסטודנט המצטיין

או מישהו בעל כישורים גבוהים, מישהו יותר חכם ונעלה מאחרים אלא דווקא את האדם הפשוט,

זה שעמל קשה כביכול ובעצם להגיד בזה שאין היא יותר טיפשה או נחותה מאחר אלא שכולם שווים.

וזה פשוט לא נכון. האנשים שהגיעו לאמריקה בתחילתה ידעו שצריך להתבסס על עצמך בלבד,

לשאוף לממש את הפוטנציאל שלך, להיות אינדיבידואליסט וכך לשרוד. ולאן הגענו? שאין חשיבות

עד כמה חכם וטוב אתה, לא משנה אם אתה מוכשר או לא בסוף אתה תמיד שווה לאחר, וזאת למרות

שזה פשוט לא נכון. הזכויות שניתנות זרמים שונים בחברה האמריקנית באים לגשר על הפערים

שבין כה קימים בין הלבנים שחורים ומקסיקנים, פערים שלא צריכים להסגר על ידי הטבות סוציאליות

ואקונומיות אלא על ידי אותם זרמים עצמם שיוכלו לשואף ליותר גבוה, לממש פוטנציאל שלהם וכך לשרוד.

אבל לא, לשחורים נותנים עדיפויות, מתגמלים אותם ועוד כל מני דברים אחרים והם רוכבים על הגל הזה.

אני לא חושב ששחור משכונת מצוקה שנהנה מעזרה ממדינה שווים לפרופסור המלמד באוניברסיטה יוקרתית,

עם כל הכבוד הם לא שווים ולא צריכים להכריח אותם להיות שווים בכוח.

מישהו יודע מה זה דמוקרטיה?

זה כשיש שיוון זכויות של כל האנשים אבל כל אחד שונה מאחר ולכל אחד יכולות אחרות שהוא יכול לבטא אותם.

ובאמריקה יש דיכוי אינדיבידואליזם ויכולות הפרט. השיויון יותר חשוב. כולם שווים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוויון הוא לא ערך הבלעדי לקומוניזם, הדמוקרטיה גם היא מבוססת עליו.

הקומוניזם דוגל בביטול פערי המעמדות הכלכליים, בחלוקת הרכוש בין כולם בעוד שהדמוקרטיה דוגלת באינדיבידואליזם ושוויון הזדמנויות, זה לא אותו שוויון, ומה שבאמריקה מנסים להשיג ע"י האפליה המתקנת הוא בדיוק אותו שוויון הזדמנויות, שאינו קיים בקומוניזם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועכשיו הם פושטים את הרגל ורבים אחד עם השני, בין קיבוצים ובתוך עצמם. עכשיו זה רק קיבוץ, תחשוב מדינות ענקיות כמו רוסיה וסין שמתנהלות ככה (טוב לא להגזים הקיבוצים יותר טובים, אבל עדיין)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בהכרח.

הקומוניזם פועל (פעל?) מעולה בהרבה קיבוצים, לפחות בתחילת דרכם.

זה היה בגלל שלכולם לא היה כלום והציונות היתה בשיאה, ברגע שאין אמונה אידיאולוגית אמיתית ויש מספיק "בשר" כדי לריב עליו זה לא פועל.

רוב הקיבוצים היום כבר לר עושים עבודות חקלאיות אלא מסתמכים על פועלים זרים, כל חבר קיבוץ חושב את עצמו מנכ"ל (בשיא הרצינות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...