עתודה - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עתודה

netanel1

Recommended Posts

אני קיבלתי אישור להירשם בינתיים מהעתודה ללמוד הנדסת מערכות מידע אז השאלה שלי היא מה דעתכם על הנושא:

קשה, מה לומדים במסגרת הלימודים, אם אני אוכל למצוא לזה עבודה באזרחות ואם מישהו מכם לומד את זה אז אני אשמח לתגובות

ד"א גם נרשמתי ללמוד יג' יד' באורט לימודי תוכנה אז אם מישהו יכול לעשות לי בערך השוואה ומה שווה יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ימים פופולריים

משתתפים בולטים בדיון

יג', יד' זה פשוט בזבוז זמן. זה לא נחשב כתואר, ובד"כ זה אפילו לא נותן לך פטור לשום קורס באוניברסיטה.

מערכות מידע לפי מה שאני יודע זה מקצוע די שימושי ויש ביקוש למסיימים. הלימודים לא קלים במיוחד, אבל מצד שני בהנדסות קשה למצוא משהו קל ללמוד... (אני לא לומד את זה אבל אני מכיר כמה שכן...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקצוץ ת'ידיים שך לפני שאתה חותם על עתודה.

תעשה כמו כולם, 3 שנים תגרז טנק או תומ"ת או מה שלא יהיה, צא כמו גדול, תתחיל ללמוד... שום דבר לא בורח.

ראבאק, 3 שנים קבע? למה מי מת. להרוויח 300 שקל לחודש בגיל 25? ללמוד בלי חופשות כי כל הזמן אתה מחוייב לקורסים ואבט"ש? לבקש רשות כדי לקחת כמה ימים בחו"ל, בפרוצדורה משפילה? שייתייחסו אליך כמו הצעיר הפעור שאתה, גם בלימודים וגם בצבא? להיות שונה מכל החברים שלך מהתיכון, שכל יום שישי ידברו רק על הצבא ולך לא יהיה מושג?

לעתודה אין יתרונות, אלא אם כן אתה אסקפיסט שמנסה לדחות את הקץ כי אתה חושב שאתה לא בשל לצבא בגיל 18.

מילא , חותמים רק שנתיים מתוך זה יש המרות שירות ועוד צ'ופרים (בעיקר ימבה כסף, שכר דירה, משכורת אמיתית בחובה, וכו'), אבל הנדסה? הניגרים של העתודאים.

ההייטק יחכה, יש לך בוטקה לעמוד בו בשמש במעלה אבק י"ז בפאתי בית לחם לפני כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יג', יד' זה פשוט בזבוז זמן. זה לא נחשב כתואר, ובד"כ זה אפילו לא נותן לך פטור לשום קורס באוניברסיטה.

מערכות מידע לפי מה שאני יודע זה מקצוע די שימושי ויש ביקוש למסיימים. הלימודים לא קלים במיוחד, אבל מצד שני בהנדסות קשה למצוא משהו קל ללמוד... (אני לא לומד את זה אבל אני מכיר כמה שכן...)

אז אתה מוכן לשאול אותם מה דעתם על הנושא ואם יש כאלו שכבר סיימו את התואר אני באמת אעריך את העזרה

ואני שוקל לקחת יג' יד' כתוכנית ב' אבל הבנתי שבסיום יד' אתה יכול להירשם עוד פעם לעתודה ואז להוציא תואר אמרו לי גם שתנאי הקבלה אז הם נמוכים יותר מן הרגיל וכמה קורסים יורדים.

חחחחחחחחחח האמת חלק נכון אבל זה לא כל כך שונה מרפואה וברפואה אתה עוד יותר נדפק כי אולי התנאים יותר טובים אבל ברגע שאתה יוצא לאזרחות דופקים אותך בתחת כמו גדול ואתה עושה כל הזמן תורנויות, אז עדיף כבר משהו יחסית קל כמו מחשבים שאם אתה עושה טעות החולה שלך לא מת במקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשה מה בראש שלך. עד סוף השנה השניה אתה תבין שעשית את טעות חייך.

עתודה=חרא.

עובדה שהצבא לא מצליח לשמר אף אחד בקבע ממסלולי העתודה הלא רפואיים, מעבר לזמן עליו מחתימים בהתחלה.

בקשר לרפואה, עניין של טעם. ותאמין לי שבצבא דופקים אותך יותר מבאזרחות. כל אחד צריך לחיות עם הבחירות שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה מוכן לשאול אותם מה דעתם על הנושא ואם יש כאלו שכבר סיימו את התואר אני באמת אעריך את העזרה

ואני שוקל לקחת יג' יד' כתוכנית ב' אבל הבנתי שבסיום יד' אתה יכול להירשם עוד פעם לעתודה ואז להוציא תואר אמרו לי גם שתנאי הקבלה אז הם נמוכים יותר מן הרגיל וכמה קורסים יורדים.

חחחחחחחחחח האמת חלק נכון אבל זה לא כל כך שונה מרפואה וברפואה אתה עוד יותר נדפק כי אולי התנאים יותר טובים אבל ברגע שאתה יוצא לאזרחות דופקים אותך בתחת כמו גדול ואתה עושה כל הזמן תורנויות, אז עדיף כבר משהו יחסית קל כמו מחשבים שאם אתה עושה טעות החולה שלך לא מת במקום.

זה כבר באמת מוגזם... להתחיל עתודה אחרי יג' יד'?!?

דר' נוב, אני באמת לא מרגיש שהחבר'ה שאני לומד איתם מתייחסים אלי כאל צעיר... אולי זה שונה בטכניון... אצלנו מתיחסים די סבבה לעתודאים...

לגבי החברים בצבא, לי אין בעייה עם זה כי רוב החברים שלי גם עתודאים, אבט"ש הייה כיף, וגם הטירונות. קצת באסה שאין לך שליטה על הזמן שלך אבל אפשר להסתדר...

בעתודה אתה מקבל מימון ללימודים ולא צריך לעבוד כמו חמור כדי לגמור את החודש, יש לך ניסיון מהצבא בסוף השירות ויש הרבה יתרונות. מה גם שלך יקצרו את שירות החובה באיזה חצי שנה ואם ממש תרצה גם לא ישאירו אותך קבע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שזה קקה במיוחד שאני בדיוק מסיים עכשיו יב' ואז אני אמור להמשיך לעוד 3-4 שנים לימודים אבל נראה לי שאני אוכל להסתדר עם זה אם זה יסדר לי איזה משהו טוב בסוף המסלול מה שמחזיר אותי לשאלה שלי מה המסלול הזה נותן לי? אם מישהו מוכן לברר לי כי אין על זה כלום בבן גוריון או ב-AKA ורק אומרים שזה תכנון מערכות ותפעולם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רוצה להירשם לבן גוריון? אםכן אז אל תקשיב לממורמרים של הטכניון...

אני מציע לך להתקשר למחלקה שאתה רוצה ללמוד בה ולקבוע פגישה עם ראש ועדת הוראה, ותשאל אותו מה זה בדיוק המקצוע הזה ומה אפשר לעשות איתו.

ולא הבנתי את השאלה שלך, אתה רוצה לדעת מה העתודה נותנת? אם כן אז כבר כתבתי את השתובה בהודעה הקודמת שלי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אף פעם לא למדתי בקמפוס של הטכניון, כל מה ששמעתי זה סיפורי זוועה של עתודאים להנדסה. מצד שני אפשר להבין את שאר הסטודנטים, ממרומי גילי המתקדם (23) לראות חבורה של בני 18 מתנהגים כאילו הם בטיול שנתי יכול להביא את הסעיף - ובטכניון זה יכול להיות מכה, כי איזה רבע עד שליש מהכיתה בחשמל עתודאים. הם חושבים שיש להם לגיטימציה.

אצלנו יש 4 עתודאים במחזור, ואין לי קשר איתם. אין לי ספק שאני מעצבן ופעור, אבל פחות.

לא שמעתי כל כך מה קורה בבן גוריון, אני יודע שבתל אביב המצב די דומה לטכניון (מחברים שלומדים שם עכשיו, לא עתודאים).

לשיקולך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, אצלנו כולם מתנהגים כאילו הם באו לטיול שנתי, אז אין הבדל גדול בין עתודאים ולא עתודאים. אני באמת לא רואה סיבה שיתיחסו אלי כאל שונה, ולכן מי שמנסה לתפוס עלי תחת אני מסביר לו שהעובדה שהוא טחן 3 שנים לא עושה אותו יותר טוב, ושאם הוא ממשיך ככה הוא לא מקבל להעתיק עבודות :-X. בד"כ זה עובד ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

IG התכוונתי לאיזה נושאים אני לומד כלומר אם אני לומד מערכות הפעלה או אסמבלר או לא יודע מה? לזה התכוונתי

אני מבין שאתה מבן גוריון, אם כן מה אתה לומד?

ואם תוכל לברר לי על אנשים שלומדים בעצם את הנושא אני מאוד אשמח ואהיה חייב לך טובה מאוד רצינית

ואני לא חושב שאם אני אלך לראש ועדת ההוראה זה יעזור כי בטח הוא ימרח אותי כי הרי ברור שהוא ימליץ על הנושא הזה יש לו אינטרס בנושא אני צריך בן אדם יחסית אובייקטיבי לאוניברסיטה אבל שיודע מה זה המקצוע הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עם Dr. Noob. עתודה זה קקה, אין לזה שום יתרונות ובמיוחד בהנדסה. אני מצטער על היום שחתמתי, אני שנה שלישית בהנדסה אז לפרוש אני כבר לא הולך אבל אם אמנע מאנשים אחרים מלעשות את הטעת אהיה בנאדם שלם. כמו שנוב אמר, אין שום סיבה לא לעשות כמו כולם שלוש שנים וללכת ללמוד כמו בן אם אחר כך.

לגבי אם אתה מסיים יד', בניגוד למה שאמרו לך כאן דווקא אצלנו באוניברסיטת תל אביב יש לזה יתרונות די ברורים. אם יש לך את הציונים אז כשתלך לעשות תואר (נגיד בהנדסת חשמל, שעליו אני יכול לומר בוודאות ממה אתה מקבל פטורים) אתה פטור מרוב המעבדות שיש בתואר, פטור מכמה קורסים מאוד לא סימפטים ומהפרוייקט שעושים בסוף התואר. שוב, זה רק אם אתה מסיים יד', עד כמה שידוע לי יג' בלבד לא נותן לך יותר מדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...