overclocking הכי עצבני שאפשר - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

overclocking הכי עצבני שאפשר

newz

Recommended Posts

סוף סוף אחרי שיש לי כבר מחשב חדש החלטתי לעשות הכי עצבני שאפשר למחשב הישן שלי, לא שלא חשבתי על זה קודם פשוט אז עוד פחדתי לאבד אותו... אז ככה המחשב הישן שלי הוא פנטיום 2 300 MHZ מהדור החדש ה Deschutes שנעול משינוי המכפלה אשר עובד על לוח המבוסס על ערכת השבבים BX440 של ותומך בבאס של עד 133. כמובן שלוח יש בקר שבודק אם הלוח אמור לעבוד עם באס של 66 או 100 פלוס מינוס ולצערי שלי היה חסום על 66-83 בבאס אבל כיסיתי את הפין B21 כדי "לעבוד" על המחשב ולגרום לו לחשוב שהוא עובד עם מעבד 333-450 ומכיוון שהמכפלה היתה נעולה על 4.5 מהירות המעבד קפצה לי מ 300 ל 450 וכאן בעצם מתחילות הבעיות. :'( כמובן שגם הצטיידתי בציוד קרור פשוט והוספתי מאוורר ליציאה הקידמית של המחשב אבל לא נגעתי במעבד כי כבר היה לו Heatsnik ומאוורר קטן עליו. לאחר שפתחתי את המחשב קרה שכל כמה דקות המחשב מבצע ריסט ללא שום סיבה הנראית לעין והתחלתי לחשוד שבזיכרון טמונה הבעיה מכיוון שבאחד התוכנות שהשתמשתי היה רשום שמודל אחד עובד בבאס של 66/100 והשני רק 66 למרות שהוא חדש יותר ולכן החלטתי לנסות להוציא את הזיכרון הבעיתי אבל זה לא פתר את הבעיה, רק המחשב נעשה איטי יותר ועשה ריסט לעיתים רחוקות יותר. כאשר הוצאתי את המעבד הוא לא היה נראה חם במיוחד וכך גם לא הלוח וחשבתי אולי שצריך להוסיף מתח למעבד אך בגלל שלא הצלחתי לפתוח את הקלטת שבו המעבד נמצא ויתרתי מהר יחסית למרות שלאחר מכן מצאתי מדריך שלם (וקשה במיוחד) לפתיחת המעבד. עכשיו חשבתי אולי גם ללכת רחוק יותר אך כמובן שבבאס של 112 המחשב כבר לא הסכים לעלות ובבאס של 133 לא היה נראה שהוא בכלל מבין מה אני רוצה ממנו כאילו כלום לא עבד ואז כשהוצאתי את המעבד הוא היה באמת מאוד חם!!!

למישהו יש מושג ממה הבעיה שלי נובעת ואיך אפשר לסדר אותה כדי שיפסיק לעושת לי ריסט כל כמה דקות (זה זמן לא אחיד)?

והאם אפשר בכלל להמשיך עם האוברקלוקינג הלאה או שבאמת אין דרך הלאה וצריך להתיצב עם זה יצליח להתיצב על באס של 100 וזהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא ממש מנסה לצפר, אני מנסה יותר להרוס אותו ובנתיים זה מצליח לי מצוין. הרבה על הזכרונות אין מה להגיד, אחד מודל של 32 מגה תוצרת חברת rams (או addonics כנראה משהו גנריק) החדש היותר בצבע כחול מדהים שתומך רק במהירות של 66 והשני PC100 גם בגודל 32 מגה (8NS) של חברת SpecTek שקיבלתי עם המחשב וכמובן שהוא תומך בבאס 100. הבעיה שאני מאמין שזו לא אשמת הזיכרון למרות שלא אכפת לי לנסות עוד פעם אם אתה אומר שזה כנראה הגורם לבעיה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הסתכלתי ברשימה שנתת אבל אני יודע שיש לי מעבד SL2W8 המיוצר ב Costa Rica בשבוע ה - 32 בשנת 1998 לפי המספר הסריאלי שעליו שמכיל L2 במהירות 225MHZ 4.4NS לא עושה הרבה בעיות, אבל רותח אחרי מעבר מבאס של 66 ל 100 או ל 112, עכשיו הוספתי לו מאוורר ליד המעבד. מקווה לראות אם זה עזר, אבל אם יש לך עוד רעיונות אני אשמח לשמוע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הסתכלתי ברשימה שנתת אבל אני יודע שיש לי מעבד SL2W8 המיוצר ב Costa Rica בשבוע ה - 32 בשנת 1998 לפי המספר הסריאלי שעליו שמכיל L2 במהירות 225MHZ 4.4NS לא עושה הרבה בעיות, אבל רותח אחרי מעבר מבאס של 66 ל 100 או ל 112, עכשיו הוספתי לו מאוורר ליד המעבד. מקווה לראות אם זה עזר, אבל אם יש לך עוד רעיונות אני אשמח לשמוע

ה P2 350 שלי, שגם עובר OC בימים אלו, עובד כבר במהירות באס של 100 כברירת מחדל.

אתה יכול להביא את הלינק למדריך לפתיחת המעבד (הקופסה שלו)??

:smoke:

TNX

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מזהיר אותך זה מאוד מאוד מסובך, קודם להוציא את הקירור שזה בדרך כלל שונה בכל ערכת קירור אבל בדרך הכלל ישנם תפסנים כאלה שצריך לדחוף אותם בעזרת מברג ואז זה כבר שטויות להוציא את הערכת קירור אבל אני מבטיח לך שלפתוח את הקופסא לא יהיה כל כך פשוט מכיוון שבאינטל תיכננו שלא תפתח את האריזה של המעבד

הנה המדריך: http://www.1coolpc.com/install/p2.htm

אם תצליח לפתוח אותו פנה אליי, כי ממש ממש ניסיתי ולא הצלחתי בשום דרך ותסביר לי מה בדיוק עשית

ובקשר למחשב שלי, נראה לי שהמחשב פשוט חמום מוח ולמרות שבבאס של 83 MHZ הוא לא מראה סימני חום או עיפות קפיצה ל - 100 מקפיצה את החום שלו למקסימום האפשרי למרות שיש לו Heatsneak ומאוורר + מאוור ששמתי כרגע שמכניס אוויר כדי להעיף את החום שהוא עוטף סביבו. כמובן שהמחשב לא שורד ועושה ריסט ולפעמים גם את זה לא, אלא פשוט נכנס לשינה עמוקה שרק הוצאת המחשב מהחשמל מעירה אותו.

יש לכם רעיון מה לעשות עם החום?

נמאס לי כבר לבזבז על זה את הזמן, זה כבר שווה הרבה יותר מהמחשב הזה אז אם יש לכם רעיון מה לעשות אני אשמח לשמע ממך את זה מהר ולא אני אשתגע ואני יעשה למחשב דברים שעוד אף אחד לא חשב לעשות!!! ראו הוזהרתם....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מזהיר אותך זה מאוד מאוד מסובך, קודם להוציא את הקירור שזה בדרך כלל שונה בכל ערכת קירור אבל בדרך הכלל ישנם תפסנים כאלה שצריך לדחוף אותם בעזרת מברג ואז זה כבר שטויות להוציא את הערכת קירור אבל אני מבטיח לך שלפתוח את הקופסא לא יהיה כל כך פשוט מכיוון שבאינטל תיכננו שלא תפתח את האריזה של המעבד

הנה המדריך: http://www.1coolpc.com/install/p2.htm

אם תצליח לפתוח אותו פנה אליי, כי ממש ממש ניסיתי ולא הצלחתי בשום דרך ותסביר לי מה בדיוק עשית

ובקשר למחשב שלי, נראה לי שהמחשב פשוט חמום מוח ולמרות שבבאס של 83 MHZ הוא לא מראה סימני חום או עיפות קפיצה ל - 100 מקפיצה את החום שלו למקסימום האפשרי למרות שיש לו Heatsneak ומאוורר + מאוור ששמתי כרגע שמכניס אוויר כדי להעיף את החום שהוא עוטף סביבו. כמובן שהמחשב לא שורד ועושה ריסט ולפעמים גם את זה לא, אלא פשוט נכנס לשינה עמוקה שרק הוצאת המחשב מהחשמל מעירה אותו.

יש לכם רעיון מה לעשות עם החום?

נמאס לי כבר לבזבז על זה את הזמן, זה כבר שווה הרבה יותר מהמחשב הזה אז אם יש לכם רעיון מה לעשות אני אשמח לשמע ממך את זה מהר ולא אני אשתגע ואני יעשה למחשב דברים שעוד אף אחד לא חשב לעשות!!! ראו הוזהרתם....

אני בספק אם אני אצליח. אבל זה נחמד לידע הכללי. 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה אתם אומרים?

לזרוק את הזבל או להשאיר את זה לדורות הבאים?

אין לי כבר כוח, כל השקעה של מעל למאה שקל על המחשב הזה לא כדאית, אני קונה מחשב חזק פי 4 ב - 700 שקל.

מה שאני לא מבין זה למה כשחיפשתי אולי לקנות מעבד Slot 1 משומש מצאתי שרק המעבד עולה כמו מחשב חדש??!!

אם מישהו רוצה מחשב 2 375MHZ למסירה אצלי, גם איזה תשלום יעזור אם בא לכם לעזור לי...

דרך אגב יש גם XT בבוידן למביני ענין.... :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה אתם אומרים?

לזרוק את הזבל או להשאיר את זה לדורות הבאים?

אין לי כבר כוח, כל השקעה של מעל למאה שקל על המחשב הזה לא כדאית, אני קונה מחשב חזק פי 4 ב - 700 שקל.

מה שאני לא מבין זה למה כשחיפשתי אולי לקנות מעבד Slot 1 משומש מצאתי שרק המעבד עולה כמו מחשב חדש??!!

אם מישהו רוצה מחשב 2 375MHZ למסירה אצלי, גם איזה תשלום יעזור אם בא לכם לעזור לי...

דרך אגב יש גם XT בבוידן למביני ענין.... :P

כן.........המחירים של מעבדי ה Slot 1 גבוהים נורא (יחסית). כבר יותר משתלם לקנות Duron ולוח אם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק מה שאמרתי לעצמי!!! ;D

מצחיק

אבל זו האמת, נראה לי אני אשקיע 700 ש"ח על המחשב של אחותי (הפנטיום 300 היה אמור לעבור אליה, אבל כנראה שכבר לא)

אני אקנה חלקים הכי זולים שאני אמצא כי גם ככה זה לא הכי חשוב והרי DVD והרדיסק כבר יש לי רק הזיכרון הולך לעלות לי!!!

אוף, מישהו יודע אם צפויה ירידת מחירים לזיכרונות, הם ממש בשמים!!!

כשקניתי את הזיכרון ה 256MB PC2100 שלי זה עלה 45 דולר ועכשיו זה עולה למעלה מ- 70 דולר שזה כמעט כפול!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא יחסית PII מתקדם (עובד על 2.0V, היתה לפני זה גרסא ב 2.8V).

עם מים והעלאת מתח טובה לדעתי ניתן להעלות אותו ל 133 אבל זה פרוייקט למטרה לימודית/הנאה כי העלות לא תצדיק את התוצאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא יחסית PII מתקדם (עובד על 2.0V, היתה לפני זה גרסא ב 2.8V).

עם מים והעלאת מתח טובה לדעתי ניתן להעלות אותו ל 133 אבל זה פרוייקט למטרה לימודית/הנאה כי העלות לא תצדיק את התוצאה.

הנאה? בטח!!

ב - 100 הוא לא יציב ועושה לי ריסט כל דקה ועשרים ושתים שניות (סתם, זה לא מדויק)

הוא פשוט חמום מוח או משהו, הוא מגיע ל 83 ללא סימני חימום בהפרש של אולי חצי מעלה ללא בכלל וב - 100 הוא משתגע ומתחמם שרק נגיעה בו יכולה לגרום לך לגוויה. הוספתי מאורר ישר בראש של המעבד וכבר יש אליו ציוד כבד במיוחד יחסית לאותם זמנים שבהם הוא נמכר אבל זה לא עוזר בגלל שהחום הוא פנימי בתוך הקאסטה ההיא למרות שיש אליו היטסניק שאמור להוציא את החום מהמעבד החוצה

לצערי זה לא עוזר ואפילו מאוורר חיצוני לא מצליח להרגיע אותו.

תגידו, מה קורה אם אני מעלה את המתח של המעבד, זה לא אמור ליצב לי אותו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...