חורים שחורים - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חורים שחורים

Lancer

Recommended Posts

• תגובות 72
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מה שהוא ניסה להגיד זה שאתה כמעט כלום ואני כלום וכל 1 כמעט כלום, אנחנו בכלל שקופים, הסיבה היחידה שאנו רואים 1 תשני וחומרים אחרים היא בגלל

החזר פוטונים משדות אלקטרונים שמהם מורכב כל חומר, הגרעין זה שדה חשמלי, אנחנו קוראים לו חשמלי כי אין לנו עוד איך לקרוא לו, אלקטרון פרוטון ניטרון פוסיטרון אנטיטרון הכל שדות "חשמליים" יענו הם כלום, הסיבה שכל חלקיק בכלל מקובץ היא בגלל איזה שהם רעידות שמחזיקות "תחשמל" (עדיף לקרוא אנרגיה)

תחלקיקי אנרגיה האלה כמו שהם, ואחרי זה בא הקטע של חלקיק טעון שלילית וחיובית והגרעין מושך אליו וחלקיקים אחרים נעדפים ממנו ומשיכה בין חלקיקים אחרים.

כל דבר שאתה רואה בעצם זה משו ששקוף ביסוד. וכשאתה נותן מכה ללקיר נגיד, אתה מרגיש תהתנגדות של שדה האטומים של אותו חומר בעצם.

ולכן חומרים אורגנים זה דבר מעניין, כמונו למשל, למה אנחנו שמורכבים מסתם חומרים שהם רק שדות חשמליים אבל בשילוב כמו שלנו מקבלים תכונות אחרות מאשר

חתיכת מתכת. בגלל זה גם אחרי שלמדו כימיה ופיזיקה חשבו על הרעיון התאורתי לעביר אדם בדבר הזה כמו סטאר טראק ממקום למקום, כי תאורתית אם תפרק

אדם לחלקיקים אנרגתים ואז בקצה השני תרכיב אותם מחדש כמו שהיו תקבל אותו הדבר, אבל אחרי פירוק משו נעלם מאיתנו, משו שמאחד את כל האנרגיה ונותן

תתכונה של יצור חי. ויש מצב שמים זה לא הבסיס לחיים, כי אם תשפוך מים על מתכת או אבן היא בחיים לא תיהיה חיי. מעניין אם אדם יוכל להרכיב אדם אחר

בלי תהליך העיבור ברחם ולהחיות אותו, הרי כל מה שנצתרף בסוף זה להדליק תלב ונגמר הסיפור. ואז גם כולם יראו האם חייבים מרכיב נוסף לבשר ודם,

או שזה מספיק פחחחחחח.

ודוגמא להחזר פוטונים, למשל צלחת מעופפת יכולה להיות בלתי ניראת לעין, אבל עם שמים פילטר אינפרה אדום רואים אותה פשוט עומדת באמצע השמיים.

אבל אז היא מסוגלת להעלם בצורה כזאת שאפילו עם פילטר אינפרה אדום לא רואים אותה, בעצם טכנית היא לא נעלמת, אלה היא הופכת את כל החומר שממנו היא בנויה

למצב כזה שהפוטונים לא מוחזרים מהחומר שממנו היא בנויה, יענו התכונות של החומר ממנו היא בנויה משתנים כפשוטו, התדירות של החלקיקים האנרגתים משתנה.

וזו שברשותם, וזה מאוד מזכיר תפרוייקט פילידלפיה.

אבל זה הסבר שאפשר לתת ע'פ תכונות חומרים שאנחנו מכירים, ולהזכירכם אנחנו מאוד מוגבלים בידע שלנו, בידע הרישמי ליתק דיוק, אני לא יודע מה יודעים הברנשים

בסכנויות סודיות מעבר לסודיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"אפשר לומר בהשאלה מעולם התוכנה ש- חורים שחורים זה ה- WinZip של החומר שמצוי ביקום"

מה לעזאזל ניסית להגיד במשפט הזה? כי אני בכלל לא הבנתי...

חוץ מזה,

להגיד שרוב החומר בעולם זה ריק זאת טעות, ריק זה כלום, ריק זה כשאין חומר

כמו שחושך אינו משהו של ממש, הוא פשוט העדר אור, אז באותה מידה ריק זה העדר חומר,

ולא חומר כלשהו (למשל אתר, שזה היה רעיון שחשבו עליו לפני לא הרבה זמן כ"כ [120 שנה בערך])

מה הקטע שכל התגובה שלך אתה פשוט אומר שריק זה מה שיש ממנו הכי הרבה ביקום

ואז אתה מסיים עם משפט על חורים שחורים, מה הקשר? אין בקשר בין חור שחור לריק בכלל

נ.ב.

אכפת לך לא לעשות רווחים כפולים בין שורות? זה מעצבן וזה סתם מאריך את העמוד ללא צורך

זה שאתה דביל עדיין לא נותן לך זכות להשתלח באנשים שקצת יותר מבינים ממך

מתוך מאמר של מכון וייצמן:

http://stwww.weizmann.ac.il/tech-center/mot-net/teachers/edna-lebel/Jigsaw.htm

פרק IV."המודל הגרעיני", מסביר את היחס העצום בין רדיוס גרעין האטום לאלקטרונים שחגים סביבו, מה שבינהם הוא ריק

מכאן נובע ההסבר שכל חומר מורכב מאטומים ובין אטום לאטום יש ריק , הרבה יותר נפח של ריק מאשר גרעיני אטומים ולכן החומר הוא ברובו ריק

בחור שחור כוחות המשיכה כל כך גדולים שהם מקרבים את האטומים זה לזה כלומר דוחסים את החומר עד שאין ריק וכוכב בסדר גודל של כדור הארץ יכול להדחס לכדור באולינג שאפילו אור שעובר לידו נבלע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה בדיוק כתוב שבחור שחור האלקטרונים מצתופפים אל הגרעין?

וסתם לידע כללי, האנרגייה שעצורה בווקום היא פשוט עצומה. בס"מ מרובע יש אנרגייה בסדר גודל של 30^10 ויותר ג'אולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"אפשר לומר בהשאלה מעולם התוכנה ש- חורים שחורים זה ה- WinZip של החומר שמצוי ביקום"

מה לעזאזל ניסית להגיד במשפט הזה? כי אני בכלל לא הבנתי...

חוץ מזה,

להגיד שרוב החומר בעולם זה ריק זאת טעות, ריק זה כלום, ריק זה כשאין חומר

כמו שחושך אינו משהו של ממש, הוא פשוט העדר אור, אז באותה מידה ריק זה העדר חומר,

ולא חומר כלשהו (למשל אתר, שזה היה רעיון שחשבו עליו לפני לא הרבה זמן כ"כ [120 שנה בערך])

מה הקטע שכל התגובה שלך אתה פשוט אומר שריק זה מה שיש ממנו הכי הרבה ביקום

ואז אתה מסיים עם משפט על חורים שחורים, מה הקשר? אין בקשר בין חור שחור לריק בכלל

נ.ב.

אכפת לך לא לעשות רווחים כפולים בין שורות? זה מעצבן וזה סתם מאריך את העמוד ללא צורך

הוא צודק גם בריק מצוי חומר . זה הוכח על ידי סטיבן הוקינג . אם אתה מתעניין אני אתן לך הסבר מפורט יותר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא צודק גם בריק מצוי חומר . זה הוכח על ידי סטיבן הוקינג . אם אתה מתעניין אני אתן לך הסבר מפורט יותר .

:hi: :hi: :hi: :hi: אני מעוניין......

לריק יש אנרגיה אבל לא אנרגיה אקטיבית אלא אנרגיה פוטנציאלית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הכוונה שלך ב"אנרגיה אקטיבית"?

אתה לא יכול להגדיר לריק אנ' קינטית או תרמית (כדי להגדיר תרמית תצתרך להתערב במערכת ואז זה כבר לא יהייה ריק...), אז זה די ברור שהאנ' רק פוטנציאלית.

עכשו כל מה שצריך זה למצוא דרך לנצל את האנ' הזו :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא יכול לדעת מה גודל המרכז של חור שחור. זה יכול להיות בגודל כדור באולינג, בגודל 10,000 שמשות כמו שלנו, או בגודל גרגר אבק. הכל תלוי באיזה חור שחור זה, ומה הגודל שלו.

חור שחור מפעיל שדה כוח משיכה בעצמה מפחידה, שמשפיע רק על הסביבה הקרובה שלו.

הסיבה שהוא שחור (ומדובר על שחור מוחלט)- אפילו אור לא מצליח להימלט משדה כח המשיכה שלו.

חור שחור ניזון בעיקר מכוכבים גזיים. הוא מושך מהם גז, הגז מסתחרר סביב החור השחור ומתחמם לפני שנבלע פנימה, ואז נפלט החוצה בצורת קרני רנטגן, וחום.

במקרה של עצם מוצק, העצם יתקרב לחור השחור עד שהכבידה תרסק אותו ותפרק אותו לחלקיקי חלקיקים. אז הוא יתחמם כמו הגז עד שיהפוך אף הוא לגז, ויקרה לו אותו תהליך שפורט קודם.

בשביל לקבל קונספציה על השפעתם של חורים שחורים ביקום-

דמיינו לעצמכם שהיקום הוא יריעת גומי ענקית, ועליה מונחים הרבה כדורים מחומרים שונים, בגדלים שונים, בריכוזים שונים.

כדור מתכת בקוטר 4 ס"מ למשל יעשה שקע בגומי, שימשוך כדורים אחרים להתגלגל אליו. (הסיבה שלא הכל ביקום פשוט מתנגש אחד בשני, היא שההתמדה של התנועה גורמת לעצמים להקיף עצמים אחרים במקום להימשך אליהם)

עכשיו חור שחור- כדור קטן מאוד וסופר-מאסיבי, יגרום ליריעת הגומי שלנו להימתח לבאר עמוקה עד אינסוף, ככה שעצמים לא ימשכו פנימה, אלא פשוט יפלו פנימה.

אבל כמו שנאמר קודם- שדה ההשפעה לא גדול במיוחד.

החור השחור הוא בעצם מכשיר ההמרה האולטימטיבי של היקום- היחיד שמסוגל להמיר מסה של חומר לאנרגיה טהורה.

ואני מצטער לנפץ להרבה אנשים את התיאוריות הנחמדות-

חורים שחורים לא יובילו אותכם ליקום מקביל, לא לזמן אחר, לא למימד אחר, ולא יוציאו אותכם במקום רנדומאלי ביקום. מי שמתקרב לחור שחור בעצם בחר לעצמו דרך ברוטאלית במיוחד למות, אבל ייחודית ומגניבה. מי לא רוצה להפוך לקרני רנטגן? ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה הקרצת שחור שחור הפוך חומר לאנרגיה ב100% נצילות, כלומר E=MC^2, היתוך גרעיני מציג כ2% נצילות.

אין שום סיבה שחור שחור יהפוך חומר לאנרגיה, אף אחד לא יודע מה זה חור שחור, לא יודעים מה הולך שמה.

הדבר היח' שאנחנו יודעים שנותן 100% נצילות זה תגובה בין חומר לאנטי חומר, אני עדיין מחכה שהאנטי חומר שאנחנו מייצרים יפוצץ איזה חור בגודל של הירח בנו P:

אבל יש לנו כמה אלפי אנטי פרטוני בלבד עדיין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...