צריך עזרה לגבי קניית ארדיסק - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרה לגבי קניית ארדיסק

slimshady21

Recommended Posts

שלום לכם :hi:

אז אני צריך עזרה במשהו- יש לי במחשב ארדיסק 80GB (המפרט המלא בפרופיל) ואני רוצה להוסיף עוד ארדיסק, של 160GB, אז איזה כדאי לי? אני צריך אחד שיהיה כמה שיותר שקט.. אבל זה משנה אם אני לוקח ארדיסק שהוא לא SEAGATE? או שעדיף מאותו סוג?

וגם אני לא יודע איך מחברים אותו, ואיך מגדירים אחרי זה במחשב שהוא יזהה אותו....

תודה לעוזרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שזה המחשב השני ולכן יש לך SATA 2.

למיטב ידעתי לא משנה של איזה חברה הכונן הקשיח, למרות שאומרים שהכוננים של הם השקטים ביותר (לא ראיתי עוד BENCHMARK בנושא, אז אני לא יכול להגיד).

רק תדאג שהוא בחיבור SATA.

אם אתה רוצה RAID אז אתה צריך עוד דיסק של 160GB.

מכיוון שלא נראה לי שאתה צריך RAID, אז קח באיזה גודל שאתה צריך.

בקשר לחיבור. לחבר הארד דיסק בחיבור SATA זה אחד הדברים שיותר קל לעשות.

אחרי שהווינדוז עולה כל מה שצריך לעשות זה מקש ימני על הכונן - > פרמט. (כדאי שזה יהיה הכונן החדש ;D)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן מדובר על המחשב החדש. והתבלבלתי קצת- רשמתי שבמחשב עכשיו יש לי 160, ובעצם יש לי רק 80, ואני רוצה להוסיף 160, זה התכוונתי(ערכתי)...

ואתה אומר כאילו שאם אני רוצה RAID אז צריך שני ארדיסקים באותו גודל? זה הכוונה? אבל זה תלוי איזה RAID לא? כי אם כבר RAID אז אני רוצה את הרייד שמשפר את המהירות (שכחתי את המספר שלו) ולא הרייד שמגבה לי כאילו את הארדיסק.

ולגבי הארדיסק- סבבה אז שיהיה , אבל עדיף SATA2 נכון? (הארדיסק שיש לי עכשיו זה לא SATA2, זה רק עם NCQ).

ולגבי איך מחברים, כאילו כל מה שצריך לעשות זה:

לחבר את החיבור של הארדיסק למולקס של הספק>להדליק את המחשב>הכונן אמור להופיע שם(נכון?)> ולעשות לכונן(כן אני מקווה אני יעשה לכונן החדש..) פירמוט.

נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכן תלוי איזה RAID בגדול..(ובגדול אם תפעיל RAID על הכוננים הנ"ל אז תוכל להשתמש רק ב80G מהכונן שהוא 160G את כול שאר המקום תפסיד)..

וההבדלים בביצועים בין SATA2 לSATA1 לא מורגשים..(ויותר נכון אין ההבדל נכון לעכשיו)..

אבל מבחינת מחיר שווה לקחת SATA2..(תוספת של 50+- שקל)..

אתה מחבר אותו כרגיל..(נתונים/חשמל)..נכנס לניהול במחשב שלי ומפרמט אותו..(הוא יזהה אותו אוטומטית)..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע מה אם אני רוצה לעשות RAID אז 80GB אני ממש לא יוכל להשתמש בהם?? אז בקיצר לא כדאי לעשות שום RAID אם אני קונה 160 ....

ולגבי החיבור יש חיבור אחד למולקס, והחיבור השני זה 4 פינים או 3 פינים? וצריך לחבר את זה ללוח אם כן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כדי..(כי זה הולך לפי הגודל של הHD היותר קטן..בגלל זה מומלץ שתי HD באותו גודל..וכו)..

יש לך את החיבור מולקס שיוצא מהספק..(יש גם מחבר חשמל לSATA אבל אתה לא חייב לחבר אותו)...

ואת הכבל נתונים של הSATA...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אחלה. אבל תגיד אם אני רוצה לחלק את הארדיסק החדש לשני מחיצות איך אני עושה את זה? (הארדיסק שיש לי עכשיו גם מחולק לשניים) ואני יכול לבחור כאילו איזה כוננים יהיו הארדיסק ואיזה הצורב? כי כאילו עכשיו הארדיסק זה C ו-D, והצורב זה E, ואני רוצה שהארדיסק החדש יהיה E ו-F אפשר לעשות את זה? (מקווה שהבנת)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול עם PartitionMagic ...

ולגבי השמות אני לא בטוח אבל אתה יכול לשנות אותם דרך הניהול במאפיינים של המחשב שלי...(יש מקרים שאי אפשר..תעשה חיפוש אני לא זוכר בדיוק)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

HDD הכי שקט של מהרבה אנשים שהתנסו איתם ועם אחרים וגם מהביקורות של silentpcreview (הם בודקים ומשווים גם רעשים וגם צריכת חשמל) לביצועים יש את הביקורות של storagereview (הם גם מודדים רעשים ).

לגולגטופ יש את המחירים הכי טובים עליהם, אבל תשווה קודם...

למשל את ה-250G SATA-II נמכר ב-589 שקל כשבשאר המקומות הוא נע לרוב בין ~700-~750

מחיצות אתה יכול לעשות בהתקנת מערכת ההפעלה או עם פרטיש'ן מאג'יק.

אותיות לכוננים השונים תמיד אפשר לשנות. אבל לא בטוח שתצטרך.

my copmuter קליק ימני-->disk management <--manage

בחלון מימין : קליק ימני על אחד הכוננים ותבחר ב- change drive letter

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכנסתי למאפיינים במחשב שלי, ואין שם שום MANAGE, וחיפשתי הכל המחיצות ולא ראיתי משהו שמאפשר לשנות את שמות הכוננים....

והתוכנה הזו פרטישן מג'יק היא חינמית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא צריך להיכנס למאפיניים..

קליק ימני על המחשב שלי ואז ניהול....

ןPartitionMagic היא לא חינמית...

אה סבבה הבנתי איך, אבל בטוח שאם אני עושה את זה זה לא גורם בעיות?

שם לב שאתה לא על שורט-קאט

ומה זה שורט קאט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...