החלפת המעבד - פרסקוט בנורטווד - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החלפת המעבד - פרסקוט בנורטווד

Recommended Posts

יש לי לוח מעולה ל OC, כשקיבלתי את הלוח והמעבד הוא היה על OC קטן ל 3066 אבל אני מעדיף לשמור על אורך חיים ארוך של המערכת וגם כרגע המהירות הזאת מספקת אותי, תקחו בחשבון שעברתי למערכת הזאת מאתלון 2500+ אז יש פה שדרוג רציני.

הנקודה העיקרית שלי: מבחינת פונקציונליות האם הפרסקוט יתן לי עדיפות על הנורטווד?

באותן מהירויות שעון? סביר להניח שלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לגמרי כבדרך אגב, OC מבוקר היטב וסביר לא יפגע באורך החיים של המערכת, לפחות לא בטווחי זמן רלוונטיים...

באשר לשאלתך, יש לפרסקוט כמה הוראות נוספות מדומני, האם זה עושה אותו יותר כדאי בשיכלול סופי? לדעתי לא, אבל אחרים יגידו לך שכן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מתכנן OC - אני משתמש בקירור סטוק של אינטל, ואין לי גם תקציב לקנות קירור יקר ורציני. בכל מקרה לפי כל התגובות אני מבין שתוספת פקודות ה SSE3 היא לא משמעותית וכמובן גם התוספת של זיכרון המטמון לא מוספה לביצועים, למעט קידוד וידאו (שנראה לי שגם בו לא יהיו הבדלים משמעותיים) האם בשאר התחומים האחרים - משחקים, אודיו גרפיקה וכו' הם פחות או יותר שוים עם יתרון קל לנורטווד? כי אם כן אני אקח אותו!

ההסכם המקורי עם הבן אדם היה שהוא יתן לי נורטווד אך הוא לא בדק מה הוא נותן לי, אני תמיד רציתי נורטווד בגלל יכולותיו הגבוהות בכל התחומים ולעומת זאת על הפרסקוט שמעתי הרבה דברים רעים: חם מאוד (ידוע) איטי יחסית לנורטווד (במהירות שעון 3.0) מלא באגים(???) הוספת מטמון נועדה לחפות על צינורות יעבוד ארוכים יותר (וגם זה לא עזר).

בגלל זה אני בדילמה מה לקחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל בביצועים מאד זניח.

אם זה נורטווד 3.0C, עם HT, אז היתרון שלו זה טמפרטורת העבודה.

אני גם נשארתי עם הקירור המקורי של והמאוורר שלו עושה הרבה פחות רעש מהמאוורר של הפרסקוט. (בדרך כלל עובד ב-1800RPM מתוך 3500 לעומת הפרסקוט שלא יורד מ2500 ומגיע גם ל-5000 במאמץ)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אני נשאר עם הפרסקוט - לא כל כך מתוך בחירה אלא כי זה שסיפק לי את המעבד אין לו כבר את הנורטווד יש לו נורטווד 2.8 GHZ ואני לא רוצה אותו בכל מקרה אני אשאר עם הפרסקוט אם רציתי ואם לא, בכל מקרה אני סבור שהמערכת שלי די חזקה לצרכים שלי ויותר מזה.

שאלה נוספת: אם אני אקח ממנו מעבד פרסקוט אחר עם אותה מהירות וסטפינג שונה זה ישפר לי במשהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כל כך. אני רק לא רוצה שהמעבד יעלה לטמפרטורות גבוהות מדי.

אני מביןש אתה כבר עובד עליו, מה הטמפרטורה הנוכחית שלך?

אם זה לא עובר את ה50 במאמץ אז אתה בסדר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...