זקוק לעזרה בהחלטה לגבי מצלמה מבין השתיים הבאות: - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוק לעזרה בהחלטה לגבי מצלמה מבין השתיים הבאות:

Em.

Recommended Posts

היום הציעו לי 2 מצלמות והן : Fine Pix S-5600 // Fine Pix F-10...שתיהן של חברת פוג'יפילם כאמור.

ממה שאני מבין במצלמות דיגיטליות וזה לא מי יודע מה הרבה...הזום האופטי יותר גדול ב5600 (X10 לעומת X3 בF10)... אבל מצד שני ב-F10 הרזולוציה יותר גבוהה (6.3) והמסך יותר גדול "2.5 לעומת "1.8 שזה נראה לי די משמעותי.

ולכן רציתי להתייעץ איתכם ולשאול איזה מהן יותר טובה?? (אגב שתיהן מוצעות לי באותו מחיר והוא 1700 אבל בתכלס אני משלם רק 780 ש"ח)

הדגשים שחשובים לי במצלמה הם איכות התמונה ושתהיה פשוטה לתפעול בלי לשבור יותר מדי ת'ראש .

נקודה נוספת שיש לקחת לתשומת לב הוא שבS5600 הסוללות במצלמה הן סוללות רגילות AA לעומת נטענת NP120 בF10 !

אנא מכם אל תגידו לי שתיהן לא שוות ותלך בכלל על משהו אחר ... מכיוון שזה מה שמוצע לי ולא משהו אחר. רק אם אתם חושבים שעושים לי פה עוול נורא וסתם חבל לזרוק ת'כסף על המצלמות האלו אז תאמרו.

תודה רבה לכולם :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב למימדים של שתי המצלמות, שונות לחלוטין.

לדעתי? ה-F11 תהיה הרבה יותר פרקטית וגם תוכל לקחת אותה לכל מקום בלי בעיה.

באשר ל-5600 תצטרך לסחוב איתך תיק ועוד..

בנוגע לסוללה, הסוללה של ה-F11\10 מספיקה ל-500 תמונות שזה יותר מכל נטענת קניינית שיש בקומפקטיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן שמתי לב לממדים של שתיהן. באמת שונה לחלוטין.

מבחינת מה יותר פרקטית? ואיזו מהשתיים יותר טובה או תענה לי כמה שיותר על הדברים החשובים לי ? ( ראה הודעה 1)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שתי המצלמות קלות לתפעול אבל איכות התמונה ב-F11 יותר טובה וייתכן שגם הממשק שלו מעט יותר קל (מעט!).

החיישן ב-F11 גדול יותר וטוב יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בררתי אם אפשר במקום שתיהן את ה-F11 ומסתבר שלא !..

האם זה עד כדי כך נורא ?? ממה שראיתי בטבלה שבקישור ההבדל הרציני היחידי הוא ברזולוצית המסך של המצלמה 115,000 לעומת 153,000 פיקסלים.

האם זה עד כדי כך משמעותי שעין בלתי מזויינת תשים לב לכך ?

וסלח לי שאני מציק לך שוב ושוב אבל מה כוונתתך שיהיה יותר קל להסתובב ולקחת אותה לכל מקום ? הרי שניהן בעלות אותה כמות מגהפיקסל ושתיהן אותו המשקל ואותו הצורה החיצונית !!

ולשאלתך... הצרכים שלי במצלמה הם 30% צילומי נוף ו-70% צילומים של דמויות וחפצים אם אפשר לנסח את זה ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונתי בין ה-5600 ל-F10\11.

חבל מאד, אבל בכל אופן כפי שצויין חסרים ל-F10 הגדרות ידניות טובות ורזולוציית המסך נמוכה יותר.

אתה יכול לקרוא את הביקורת על המצלמה ולהתרשם ממנה - http://www.dpreview.com/reviews/fujifilmf10zoom

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אלה הדברים שאתה רוצה לצלם, אז ה-S5600 כנראה תהיה עדיפה עבורך. צילום פנורמות ללא מצב ידני הוא בעייתי (אפשר להסתדר עם קיזוז חשיפה, אבל זה לא כל כך נוח) והמאקרו שלה יותר טוב משל ה-F10. ה-S5600 טובה, אבל ה-F10 פשוט יותר כיפית לדעתי. יש לך עוד אפשרויות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי לא ?

נראה לי שאני יילך על ה-F-10... ואבחן אותה למשך כמה ימים ואם אכן היא לא תספק אותי אחליף אותה בשניה...

בכול מקרה לשניכם ... תודה מקרב לב על העזרה ותשומת הלב... :) :) :)

תודה ולילה טוב לכולם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...