מדריך שעשיתי [ ניקוי + שימון + הכנת פילטרים למאווררים] - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדריך שעשיתי [ ניקוי + שימון + הכנת פילטרים למאווררים]

[NOS]

Recommended Posts

הקדמה: מדריך זה הוא פשוט למדי ואפשר לעשות את כולו ב 25 דקות.

למה צריך לנקות? : מכיוון שמאוורר מלוכלך מרעיש ובחלק מהפעמים גם מסתובב יותר לאט

למה צריך לשמן? : אם יש לכם מאוורר שמרעיש, שימון יפתור את הבעיה

למה אני צריך פילטר?!? : כדי למנוע הכנסת אבק למחשב (כפי שאנו יודעים אבל הוא האוייב הכי גדול של המחשב)

אז יאללה לעבודה

1. ניקוי

הנה המאוורר בהתחלה

17qh.jpg

מלוכלך אה?

עכשיו פשוט לוקחים סמרטוט של מטבח מרטיבים אותו קצת ומתחילים לנקות

26ad.jpg

וזאת התוצאה

33zf.jpg

עכשיו שהמאוורר נקי אפשר לשמן ולהכין פילטר.

2. שימון

לשמן זה החלק הכי קל, פשוט לוקחים שפרי שמן ( רצוי לאופניים ) ומשפריצים כמות קטנה לחריץ של המאוורר

10cu.jpg

אחרי שהשפרצתם לחריץ (כן, אני יודע איך זה נשמע ) מסובבים את הלהבים של המאוורר עם היד למשך 20 שניות כדי שהשמן יתמקם לו.

3. פילטר לסינון אבק

את הפילטר מכינים מסמרטוט מטבח רגיל (או כל מה שעוצר אבק ולא מפריע לזרימת האוויר), אני השתמשתי בסמרטוט ששימש אותי בניקוי המאוורר בהתחלה (כמו בן לאחר שטיפה קלה)

את הפילטר חותכים לפי גודל המאוורר, פשוט שמים את המאוורר על הסמרטוט ומסמנים עם עיפרון.

44mx.jpg

ואז חותכים ועושים חורים בצדדים (בידיוק איפה שהחורי ברגים של המאוורר)

59tv.jpg

כעת, פשוט שמים את הפילטר על המאוורר , מצמידים למארז ותחילים להבריג

כמובן שאת הפילטר שמים בין המארז למאוורר וק במאווררים שמכניסים אוויר :screwy:

80lf.jpg

75yu.jpg

התוצאה : מאוורר נקי, עם פחות רעש וכמובן מערכת סינון אבק בטכנולוגיה חדישה :P

תגובות אנשים :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפילטר חוסם כל כך הרבה אוויר שכבר עדיף להעיף את המאוורר...

זה ממש לא נכון !

לך למטבח ותנסה לנשום דרך סמרטוט יבש , זה לא חוסם כמעת כלום אז לפני שאתה מדבר תבדוק :nono:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השימון לא ממש אפקטיבי.

לשימון נכון של המאוורר יש להוריד את המדבקה ולהשפריץ בעיגול בפנים על ציר הסיבוב עצמו.

הפילטר הזה, כמה שהוא פרימיטיבי חוסם אחוז מאד גבוה של אוויר. לא הייתי ממליץ עליו לאף אחד.

עדיף לשים איזו נגד יתושים או משהו כזה במקום.

בין השאר, שמים פילטר למאווררים שמכניסים אוויר, לא מוציאים ::)

ניסיון נחמד למדריך אבל לא ממש יעיל. :-\

בין השאר, יש במדריכים באתר מדריך שימון מאוורר ומדריך לאילתור פילטר. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השימון לא ממש אפקטיבי.

לשימון נכון של המאוורר יש להוריד את המדבקה ולהשפריץ בעיגול בפנים על ציר הסיבוב עצמו.

הפילטר הזה, כמה שהוא פרימיטיבי חוסם אחוז מאד גבוה של אוויר. לא הייתי ממליץ עליו לאף אחד.

עדיף לשים איזו נגד יתושים או משהו כזה במקום.

בין השאר, שמים פילטר למאווררים שמכניסים אוויר, לא מוציאים ::)

ניסיון נחמד למדריך אבל לא ממש יעיל. :-\

בין השאר, יש במדריכים באתר מדריך שימון מאוורר ומדריך לאילתור פילטר. ;)

המאוורר במדריך שלו אכן מכניס אוויר.

פשוט הוא שם מאוורר מכניס אוויר בחלק האחורי של המארז, שבדר"כ מומלץ שהמאוורר הזה יהיה מאוורר

שמוציא אוויר מן המארז, אבל ככה הוא החליט לעשות.. :-X

וכן, הפילטר שאתה משתמש בו חוסם כמות אוויר מאוד גדולה.

זה שאתה מצליח לנשום דרכו זה מעולה, גם דרך מגבת אם תרצה תצליח לנשום אבל למאורר אין ריאות

כמו שלך יש הוא שואב ודוחף אוויר בכמות שווה ועוצמה שווה כל הזמן, לכן קשה לו לעבור דרך המטלית ששמת.

פילטר מרשת נגד יתושים, כפי שרשם chevy, הוא יעיל הרבה יותר ובאמת מוכרים כאלה בחנויות מחשבים [שמתעסקות בין היתר

בציוד מודינג].

רשת שבה הרבה חורים קטנים חוסמת ממש מעט את שאיבת האוויר של המאורר וגם מונעת הרבה אבק. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההערות שלכם נלקחו ברצינות וכבר עשיו אני עובד על הכנת פילטר מרשת :jump:

המאוורר במדריך שלו אכן מכניס אוויר.

פשוט הוא שם מאוורר מכניס אוויר בחלק האחורי של המארז, שבדר"כ מומלץ שהמאוורר הזה יהיה מאוורר

שמוציא אוויר מן המארז, אבל ככה הוא החליט לעשות.. :-X

אני חייב שהוא יכניס כי כפי שאתם רואים בתמונה יש לי את המאוורר של המעבד שהוא שואב מבחלק האחורי ואם אני ישים מאוורר מאחורה שיוציא, יהיה" ואקום"

וד.א, המאוורר 80 MM היה בשביל הדגמה, כפי שאתם רואים יש לי 12 MM של COOLER MASTER

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תדאג, לא יקרה מצב שיהיה לך "וואקום" במארז, כי לא מדובר בקופסא אטומה לחלוטין.

רק רשמתי מה שבדר"כ עושים עם המקום למאוררים מאחורי המארז, שבדר"כ הם מוציאים אוויר חם מהמארז, וככה באמת רצוי גם לעשות.

מה שגם לרוב הצד האחורי של המחשב מופנה בדר"כ לקיר / מסגרת כלשהיא סגורה ולשם גם נזרק האוויר החם של הספק כוח,

ולא מומלץ לשאוב אותו למארז.

מה שכן, אצלך אני רואה שהמאורר של המעבד מאוד קרוב למאורר האחורי שלך מה שאולי באמת כדאי שלא להפוך את המאורר האחורי

לאחד שמוציא אוויר מן המארז, כי הוא צמוד מאוד למאורר ששואב אוויר בשביל גוף הקירור של המעבד, וזה יכול אולי ליצור לך רעש של שאיבה מעצבן.

או לא להיות יעיל.

הייתי ממליץ לך, אם אפשרי הדבר, שהמאורר שעל גוף הקירור יפנה לצד השני וכך תוכל להפוך את המאוורר האחורים שלך לאחד שמוציא אוויר מחוץ למארז.

אבל זאת המלצה, ואם אתה משיג תוצאות טובות עם מה שיש לך (גם אני רואה שהמאורר שלך ליד המסך LCD, בדיוק כמו אצלי, והמסך נוהג להתחמם בשימוש

וכך גם האוויר לידו וזה מה שישאב לך לתוך המארז) אז תשאר עם מה שיש לך.. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

לפי מה שאני יודע, צריך שהמאוורר הכי גבוהה יפלוט אוויר החוצה, אבל אצלי יש שני מאווררים באותו גובהה (הזה שבדלת גם למעלה) , אז עשיתי שהקירור יוצא אוויר חם לכיוון של הדלת ושהמאוורר 80MM שיש לי שם יוצא אותו

ד.א, בדקתי והמסך לא פולט חום ברמה שאפשר להרגיש ממרחק של 5 סנטימטר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הכבוד על ההשקעה אחי אבל לא הכל נכון

השימון צריך להיות בתוך חור שנמצא מתחת למדבקה (עם כיסוי גומי בדרך כלל )

והפילטר ששמת בכלל לא טוב הוא חוסם את זרימת האוויר היתה יותר טובה במצב הזה

זה יהיה טוב אם תתקן את המדריך ככה שאנשים אחרים לא יעבדו סתם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תדאג, לא יקרה מצב שיהיה לך "וואקום" במארז, כי לא מדובר בקופסא אטומה לחלוטין.

גם אם המארז היה אטום לחלוטין , צריך מאוורר כל כך חזק שיצור לך וואקום במארז (אני לא מדבר על 100CFM , אלא בסביבות 1000CFM).

לגביי המדריך , הכיוון של המחשבה טוב, אבל המדריך לוקה בהמון מגרעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם המארז היה אטום לחלוטין , צריך מאוורר כל כך חזק שיצור לך וואקום במארז (אני לא מדבר על 100CFM , אלא בסביבות 1000CFM).

בכלל זה אמרתי "וואקום" כי לא היה לי איך להגדיר את זה, כאילו יהיה למאוורר פחות אוויר לשאוב...

וכן אני יודע שזה חרא של מדריך.... לפחות ניסיתי :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...