מפרט לשימוש כללי (קצת מהכל) בתקציב נמוך (בערך 3000-4000) - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט לשימוש כללי (קצת מהכל) בתקציב נמוך (בערך 3000-4000)

Ido.G

Recommended Posts

אוקיי.

לאחר מחשבות שונות וקריאת ביקורות החלטתי כמה דברים:

1. ללכת על מעבד Sempron 2800+ בסוקט 754. בבדיקת הביצועים של הסמפרון 3000+ 939 מול ה סמפרון 3000+ 754 והאת'לון 64 3000+ אפשר לראות בבירור כי זיכרון המטמון משפיע הרבה יותר מבקר הזיכרון הדו ערוצי. מאחר ל 2800 זיכרון מטמון כפול בגודלו ואני מתכנן גם ככה להמהיר את שניהם- הגעתי למסקנה שאני מעדיף שיהיה לי מעבד עם יותר זיכרון מטמון (תראו את ההפרשים בין האתלון לסמפרון ב 2).

חשבתי גם על סמפרון 3100+ מאחר והמכפלה שלו גבוהה יותר- אבל הוא יקר באיזה 200 שקל. אתם מכירים אולי מקום שמוכרים אותו בזול?

2. לפי מה שהבנתי עדיף ללכת על ספק FSP מאשר HEC (תקנו אותי אם אני טועה). לכן כרגע אלך על ספק FSP 350W. אני מתלבט בין מארז שמכיל אותו- לבין מארז ה Diabloaic של שבא עם FSP 400W. הייתי הולך על הדיאבוליק- אבל אני מפחד מהעיצוב שלו. נראה לי לא כל כך מתאים לחדר של מישהו בן 21+.

3. ללכת על 2GB . מה אתם אומרים, יש טעם?

לכן אני מעדיף כמה שיותר זול.

הנה המפרט בנתיים (משלוח- אני מעדיף שיהיה מחנות אחת בלבד. מ KSP אני יכול לאסוף מוצרים (ליד הצבא) ואני גר בהרצליה- ככה שגם מחנויות בהרצליה (פיסי דיסקאונט ולמיר):

[שילוש]

AMD Sempron 64 Bit 2800+ Socket 754 Tray CPU

449 (לוגיק)

Albatron KM51G-754 SATA2 + VGA Socket 754 Motherboard

409 (לוגיק)

1Gb 400MHz A-DATA

(KSP) 540 x 2 = 1080

[קירור]

התכנון של ה Cooling ירד כי אין אותו בחנויות שמהן אזמין

אז-

Thermaltake Golden Orb II

120 ב KSP

מתלבט גם עם:

Thermaltake Silent K8 Heatpipe CPU cooler

150 ב KSP

ThermalTake POLO 735 3 in 1 Cooler

175 בלוגיק (מתחיל להיות קצת יקר....)

[שאר]

Foxconn 3GTH230 Front True Power 350W FSP Case

377 (לוג'יק)

Western Digital 200GB 7200rpm 8MB Buffer S-ATAII HDD (לפי מה שאני רואה 200GB הוא הנפח המשתלם ביותר היום)

527.00 (לוגיק)

nVIDIA FX6800GS 256MB Gigabyte

1,095 (PC Discount)

צורב אני לא צריך (אני אעביר את הקיים)

סהכ

4100

זהו..........

יש הצעות? שיפורים? משהו? וכו....

תודה, שוב :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Thermaltake Silent K8 Heatpipe CPU cooler

150 ב KSP

זו הבחירה הטובה ביותר ממה שרשמת

[שאר]

Foxconn 3GTH230 Front True Power 350W FSP Case

ספק רב לגבי איכות הספק בפנים. הסיכוי רב שזה לא ה 350THN

קנה את האנרמקס 350 מלוגיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתי היתרון של Silent K8 Heatpipe על הגולדן אורב 2?

ומה ההבדל בין ה 350PA ל FSP350-60THN ? לפי הנתונים גם ה PA אמור להיות טוב, לא?

בכל מקרה- האנרמקס הזה עולה 300 שח וזה לא משתלם. רק מארז נורמלי יעלה 250 שקל- ואז כבר עדיף לקחת את שניהם ביחד ולקבל ספק טוב יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומבחינת אספקת כח וכו'?

בעקבות הכפול-ליבה הזול (הכל יחסי) של - אני שוקל ללכת על זה.

אמנם הוא יותר יקר- אבל אני גם לא אצטרך לשלם על קירור (אמור לבוא עם קירור מספק, לא?) וגם הכרטיס קול שבא עם לוחות ה 945P אמורים להיות דיי טובים לא? ככה שאני לא אצטרך לקנות כרטיס קול אם אני ארצה להשקיע בתחום.

מה שכן -באותו מחיר אני אקבל גיגה פחות (אם כי תהיה לי אפשרות הרחבה בעתיד).

ופה ב 400 שקל אני מקבל לוח טוב..... בשביל לוח 945P טוב (אין אלטרנטיבות?!) אני אצטרך לשים 650 לפחות.....

מה אתם אומרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ok. אני כבר אשקול ללכת על מארז שבא עם ספק טוב יותר. מה עם ה Compucaseים? לא טובים (הספק)?

בכל מקרה, מה אתה אומר לגבי המעבד? אני מניח שעוד כמה ימים גם KSP יתחילו למכור אותו- בטח בקצת זול יותר. אולי מחירי הלוחות יתמתנו, לא יודע....

(אני לא רוצה לחכות- בא לי מחשב)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מדבר על הסמפרון? כמה כבר תחסוך?

שמע ה HEC400 יחזיק את הסמפרון וה 6800GS, אבל הוא נותן עד 18 אמפר על ה 12V (ותבדוק טוב איזה 400 וואט מגיע איתו) בעוד שה THN נותן 10+15=25 על שני ריילים ועם ה 6800GS הייתי מעדיף אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הלוח אני מאמין שאתה צודק, בכל מקרה ההבדל לאסוס לא גדול. הכרטיס קול סבבה. כרטיס המסך פחות, אבל את מי זה מעניין לעבודה משרדית. עדיין צריך לדעתי קרור יותר טוב\שקט מהסטוק ועדיין זה יכול למשוך הרבה אמפרג'.

עריכה: וגם הגיגבייט יקר משמעותית מלוח לסמפרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב לא מיועד לעבודה משרדית בלבד.

והלוח יותר יקר- אבל אני עושה את החשבון שאם אני ארצה מערכת רצינית בחדר איתו אני לא אצטרך לקנות כרטיס קול ועם ה NF4 כן....

טוב, נראה. נראה לי אני אלך על Sempron יעיל וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...