מה עדיף internet explorer או firefox??? - עמוד 7 - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה עדיף internet explorer או firefox???

ofeky1

Recommended Posts

זה לא מתוך אידיאל

סתם לא בראש שלי לעשות מאמץ ולפתוח IE בשביל להיכנס לאתר זה או אחר

בוא נניח שיש לי גם אוטו וגם אופנוע

אני מגיע למסעדה מסויימת ואין שם חנייה למכוניות

כמובן שאני יכול לבוא על האופנוע אבל מה לעשות שאני יותר אוהב את המכונית שלי ולא ממש בא לי לסוע בקור ובגשם על האופנוע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 102
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נסיתי את "מקסתון" בהמלצתו של -"פיקצייה", ומה אומר לך, פשוט תענוג! [...] נ.ב. תודה פיקצייה :)

העונג כולו שלי, אורי! ושמחתי להציג בפניך אלטרנטיבה נוחה יותר שמתאימה לצרכים שלך אישית. אני ממליץ לך ולכל מי שמתנסה במקסתון לבקר בלינקים הבאים כדי לקרוא קצת טיפים על מקסתון (קין זה אחד הניקים הקודמים שלי אגב):

איך להפוך את גוגל למנוע חיפוש ברירת מחדל

שיטה לעבודה חכמה עם Groups (מומלץ לקרוא את כל תת-השרשור לטיפים נוספים כגון drag&drop, mouse action וחיקוי find as you type)

כמה מגבלות של מקסתון (כתגובה למשתמש פיירפוקס כבד - רצוי לקרוא את כל התת-שרשור כדי לא להתאכזב ממה שאי אפשר לעשות במקסתון. כפי שאפשר לראות לא דברים קריטיים במיוחד.)

רשימת הסרצ'ים והקיצורים-alias שלי (פלוס טיפ/פתרון לגבי התנהגות מוזרה של מקסתון שגם אני חוויתי)

ויש עוד המון המון ללמוד על מקסתון. אני כמעט כל הזמן לומד עוד ועוד דרכים להינות מהדפדפן המדהים הזה. אני מתכנן/מקווה להכין מצגת (הקלטת מסך+אודיו) של שימוש מתקדם במקסתון (ללא שום פלאגים) חודשיים-שלושה אחרי צאת 2.0 (כשיהיה יציב לגמרי ומוכן ל-prime time). אני די משוכנע שהרבה מאוד משתמשי פיירפוקס (במיוחד ישראלים) יתנו למקסתון צ'אנס אמיתי אחרי הצפייה בסרטון רבע שעה הזה... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העונג כולו שלי, אורי! ושמחתי להציג בפניך אלטרנטיבה נוחה יותר שמתאימה לצרכים שלך אישית. אני ממליץ לך ולכל מי שמתנסה במקסתון לבקר בלינקים הבאים כדי לקרוא קצת טיפים על מקסתון (קין זה אחד הניקים הקודמים שלי אגב):

איך להפוך את גוגל למנוע חיפוש ברירת מחדל

שיטה לעבודה חכמה עם Groups (מומלץ לקרוא את כל תת-השרשור לטיפים נוספים כגון drag&drop, mouse action וחיקוי find as you type)

כמה מגבלות של מקסתון (כתגובה למשתמש פיירפוקס כבד - רצוי לקרוא את כל התת-שרשור כדי לא להתאכזב ממה שאי אפשר לעשות במקסתון. כפי שאפשר לראות לא דברים קריטיים במיוחד.)

רשימת הסרצ'ים והקיצורים-alias שלי (פלוס טיפ/פתרון לגבי התנהגות מוזרה של מקסתון שגם אני חוויתי)

ויש עוד המון המון ללמוד על מקסתון. אני כמעט כל הזמן לומד עוד ועוד דרכים להינות מהדפדפן המדהים הזה. אני מתכנן/מקווה להכין מצגת (הקלטת מסך+אודיו) של שימוש מתקדם במקסתון (ללא שום פלאגים) חודשיים-שלושה אחרי צאת 2.0 (כשיהיה יציב לגמרי ומוכן ל-prime time). אני די משוכנע שהרבה מאוד משתמשי פיירפוקס (במיוחד ישראלים) יתנו למקסתון צ'אנס אמיתי אחרי הצפייה בסרטון רבע שעה הזה... ;)

מה עם אבטחה?

אין לו את אותן בעיות כמו ל -IE?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה עם אבטחה?

אין לו את אותן בעיות כמו ל -IE?

באופן מהותי, כן, מסיבות תורשתיות יש למקסתון את אותן חולשות של שיטת ה-security zone המעט רעועה. אולם למקסתון יש חוסם פופ-אפים ופרסומות מוטמעות מתקדם בהרבה ושליטה חזקה וחכמה בנטרול נקודות התורפה של ה-IE (בלחיצת מקש אתה יכול לבטל ActiveX אם אתה עומד להיכנס לאתר פורנו, לדוגמא...) :lol:

בנוסף, אם תדפדף כמה דפים אחורה תראה למה משתמשי מקסתון רואים בעניין הבטיחותי בעייה תיאורתית בלבד (בקצרה, כי נקודת התורפה במחשב כולו היא אי שימוש באמצעי בסיסיים כגון אנטי-וירוס ועדכון אוטומטי לווינדוס בלי קשר לדפדפן). ואחזור ואגיד שאני לא מכיר אף אחד שמשתמש ב-IE שניזוק מוירוס אם פעל עפ"י הכללים המומלצים לכל משתמש מחשב באשר הוא.

אין שום אתר שמישהו יכול לתת לי שפשוט על ידי ביקור בו ב-IE (ועל אחת כמה וכמה במקסתון) אחטוף וירוס (או שיוכל להריץ EXE/קוד אחר עם גישה לכלל המערכת ללא הסכמתי). כל ה"חורים הפתוחים" מ-Secunia הם סיפורי פוגי. עברתי על כולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור משתמש מקסת'ון כבד מאוד לשעבר (כזה שטען שבחיים לא יעבור ממקסת'ון ל FFOX)

אני יכול לומר בפה מלא, שעם *קצת* עבודה על FFOX

הוא יוצא הרבה יותר נוח ומושלם.

משהו קטן שכתבתי לא מזמן :

http://www.flashoo.co.il/community/index.php?act=ST&f=4&t=16929&s=247f811dd668d9a167b37efdcb626f90

(ממליץ לעבור על הכל, כולל כל התגובות, יש תוספות שוות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אידיאליסט

בכל אופן המטרה שלי הושגה, והיא להעלות לדיון את האלטרנטיבה האמיתית ל-IE, וזהו המקסתון.

אז מי מאיתנו בא לכאן עם מטרה?

מי הוא האידיאליסט? ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני די משוכנע שהרבה מאוד משתמשי פיירפוקס (במיוחד ישראלים) יתנו למקסתון צ'אנס אמיתי אחרי הצפייה בסרטון רבע שעה הזה... ;)

לדעתי הרוב הגדול של משתמשי פיירפוקס (אני יודע שאני לפחות...) השתמשו בעבר במקסטון בהעדר אפשרות טובה יותר... אני השתמשתי במקסטון עוד מאז שהוא נקרא MYIE2... אבל עברתי לפיירפוקס... הוא פשוט הרבה יותר טוב... הפיירפוקס נותן לך בדיוק מה שאתה צריך ואין כזה דבר שהוא לא יתן לך את מה שאתה צריך... כל מה שאתה צריך נמצא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בדיוק באותו המצב כמו DADDY

הייתי עם MAXTHON עוד בימי הMYIE2, היה נהדר אבל אחרי שבאמת ניסיתי את FF, אני לא יכול ללכת אחורה

כול כך יותר נוח, בדיוק כמו שאני רוצה ומשתפר בכול רגע (כדברי קרמבו: "אתה מתחיל הכי חזק שאתה יכול ולאט לאט מגביר את הקצב" אם מישהו במקרה לא יודע מאיפה זה אז שילך מהר לראות "מבצע סבתא")

אני ממליץ לכול מי שגלישה באינטרנט היא חלק גדול יחסית בזמן המחשב באמת לנסות את הFF וזה אומר גם להשקיע קצת כדי לשנות אותו שיתאים לכם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי את הפוסט המושקע של קידני סטון (והדיון שהתפתח), והתרשמתי שפיירפוקס מצויין בשלב זה שהולך לתת תחרות חזקה למקסתון בחודשים הקרובים. אולם קהל היעד נראה לי מעט שונה. במקסתון - כל מי שרע לו באקספלורר (מוגבל לו מדיי). בפיירפוקס - כל מי שרע לו במקסתון (מוגבל לו מדיי ומוכן להתמודד עם בעיית האי-תאימות בדפי רשת). או במילים אחרות, אל המקסתון יגיעו אנשים כמוני שלא מעוניינים להשקיע יותר מדי מאמץ ראשוני ובהחלט לא מאמץ סיזיפי לעמוד על איכותו של תוסף זה או אחר או תאימותו לקדימה (עם גרסת פיירפוקס חדשה יותר) כל הזמן. וחלק גדול גם לא מעוניינים להכיר את הדפדפן החדש שלהם על בוריו - רק שיהיה בו איזה פיצ'ר מסכן או שניים שהיו חסרים להם בדפדפנם הקודם. הנוהרים למקסתון רוצים עוד כמה פיצ'רים מעבר אקספלורר, רוצים יציבות/מהירות (כן יש הרבה שבוכים על הנקודות האלה בפיירפוקס), נוחות, והכי הכי חשוב: תאימות לכל האתרים האהובים עליהם ללא כאבי ראש (כל פתרונות התאימות ל-IE בפיירפוקס מלווים בכאבי ראש, או שאינם מספיק טובים, לדעת נוטשי פיירפוקס אל מקסתון).

אחד היתרונות הבולטים של מקסתון זה שהוא באמת דוחף לך כפית לפה, כלומר לא מגיע עירום כמו פיירפוקס ("לשם היעילות/גמישות") אלא כמו בשיטה המיקרוסופטית, היצרן קובע עבורך איך דברים צריכים לעבוד (כמובן עדיין עם גמישות מירבית לקינפוג אישי), והוא האחראי על איכות הפתרון הכולל. במילים אחרות קונפיגורציית ברירת המחדל במקסתון "out of the box" היא פשוט נהדרת. אני לא רואה שום סיבה שפונקציונאליות (פיצ'ר) שנמצאת בשימוש אצל נניח 50% (אולי אפילו 30%) ממשתמשי FF הכבדים ביותר (שהתנסו בכל extension אפשרי) -- שאותה פונקציונאליות לא תימצא בהתקנת ברירת מחדל כדי שכולם יוכלו להינות ממנה בלי הרבה ווג'אראס, בתור אופצייה (שהרי יהיו שיעדיפו הכי בסיסי/ערום שאפשר בתור התחלה). אבל זה חייב להיות מבוסס סטטיסטיקה רצינית ולא סתם חבילת extensions שאיזה מוישה זיכמך החליט שהן חובה בכל התקנת פיירפוקס כי זוהי העדפתו האישית...

כשארגון כלשהו ירים פרוייקט כזה, בדיקה סטטיסטית של איזה extensions צריך להכליל בחבילה אכילה-מיידית עבור המשתמש הממוצע שרוצה כמה שיותר פונקציונאליות בזמן הקצר ביותר (right out of the box), ואותו ארגון כמובן גם יטביע חותמת-איכות על אותה מרקחת עריבה לחיך, אני בטוח שהמון משתמשי דפדפנים מתחרים (כמוני) לא יהססו לנסות את פיירפוקס בתדירות יותר גבוהה כי בשורה התחתונה אף אחד בעולם לא נאמן לאף אם משהו אחר עונה על מכלול צרכיו האישיים יותר טוב באופן מהותי. וכך אותו ארגון יפתור מראש עבורנו (המתנסים הפוטנציאלים) בעיות של תאימות אחורה לאקסטנשנים קיימים כל פעם שיוצאת גרסה חדשה של הדפדפן ויחסוך לנו הרבה זמן/מאמץ (שרובנו לא מוכן להשקיע בכלל). תקל עלינו להתנסות - נתנסה, ואולי גם נתאהב בשלב מסויים בו נחליט שהמוצר בשל ועונה למשאלות לבנו.

6062879.gif

נ.ב. קידני סטון, לא קריטי אבל הוגים את שם הדפדפן מקסתון, לא מקסת'ון (כפי שכתבת). ראיתי בזמנו אישור מוסמך לזה וגם שמעתי אודיו מראיון של אחד מבכירי החברה ב-CES 2006 הוגה את זה כך בפועל (למרות שהוא ישראלי אז קשה לקבוע אם כך הוגה את זה היוצר הסיני שאולי בעצמו לא הוגה את זה כראוי ;D ). ולאלה שכותבים מקטון - בעברית th מהמילה המקורית הופכת ל-ת בעברית, לדוגמא מתמטיקה mathematica. שוב, לא קריטי, אבל סתם שתדעו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פיקציה, סכמת את זה די טוב

רק דבר אחד קטן, קהל היעד של FF זה לא מאוכזבי MAXTHON אלא אנשים שרוצים עוד יותר ממה שMAXTHON נותן

לגבי הכנסת תוספות לדפדפן עצמו, זה קורה בקצב איטי, כמו שצריך להיות לפי דעתי, שוב הכוח החזק ביותר של FF זה שאתה זה שמחליט מה יהיה שם ואיך זה יראה ואיך זה יעבוד - בקיצור כמעט הכול (ואם יש רצון ויכולת אז גם בלי הכמעט)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אכפת לכם במה השני משתמש?

הדיון הוא אקדמי בעיקרו, אולם מכיוון שאני אישית השקעתי בו כל כך הרבה מאמץ, והובעה בו ממש כל דעה אפשרית בנושא הדפדפנים באופן כללי ;D, אז אני הולך לנצל אותו כדי ללמד סתם אנשים מהרחוב שירגישו תסכול מאקספלורר (6, 7 לא משנה) או פיירפוקס: שיש אלטרנטיבה מצויינת נוספת (מקסתון) שעליהם לקחת בחשבון.

שוב הכוח החזק ביותר של FF זה שאתה זה שמחליט מה יהיה שם ואיך זה יראה ואיך זה יעבוד - בקיצור כמעט הכול (ואם יש רצון ויכולת אז גם בלי הכמעט)

אין ספק שאפשר לעשות דברים מאוד מאוד מדוייקים בפיירפוקס שלא יהיה אפשרי לעשות במקסתון, כמו שאפשר יהיה לעשות דברים מאוד מדוייקים ב-Open שבחיים לא יהיה אפשר להוסיף לבד ל-MS (ללא עזרת היצרן) והדוגמא הטובה ביותר לכך היא find as you type. זה מצריך שליטה טוטאלית במנוע הרינדור (בשתי הדוגמאות). האם זה כזה קריטי לרוב אנשים? לדעתי לא. יש דרכים אחרות לעשות את אותו הדבר (חיפוש במקרה זה) גם אם טיפה פחות טובות.

ואני עדיין חושב שצריכות לצאת חבילות מוכנות-לאכילה של פיירפוקס שמכילות אך-ורק extensionים פופולריים/איכותיים/יציבים במיוחד. אישית, מודה ומתוודה - לא אשקיע מאמץ מירבי בקינפוג פיירפוקס כי מקסתון מצויין עבורי ולדעתי פיירפוקס יעצבן אותי יותר מאשר יפתח לי אופציות חדשות. אבל יכול להיות שאני טועה ו-FF אפילו יותר טוב. שוב, לא אדע זאת כי אני לא מוכן להשקיע ימבה מאמץ לבדוק את זה לעומק רק כדי (קרוב לוודאי, אמונתי כרגע) להתאכזב. תכין לי חבילה מוכנה לאכילה עם תמיכה הכי טובה בתאימות עם אתרי אקספלורר and I'll take it for a ride. אם הייתי מורעל פיירפוקס ובאמת הייתי רוצה להראות לעולם כמה הוא נהדר, זה אחד הדברים שהייתי חייב להבין: איך לשכנע אנשים שלא רוצים להשקיע מאמץ עילאי לתת צ'אנס אמיתי לפיירפוקס.

אגלה לך סוד קטן: אני מכיר כמה אנשים שניסו פיירפוקס, אולם מכיוון שהם לא גאוני מחשב אולטימטיביים, אחרי שראו מקסתון (בזכותי...) נשארו איתו כי היו לו כמה פיצ'רים שלא היו בפיירפוקס הערום אצלם והם לא היו מודעים ל-extensionים ספציפיים עבור אותם פיצ'רים שאהבו במקסתון. אם תותח פיירפוקס היה באיזור והיה תוך עשר דקות מצ'פר להם את הפיירפוקס אולי היו נשארים איתו. :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...