מה עדיף internet explorer או firefox??? - עמוד 3 - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה עדיף internet explorer או firefox???

ofeky1

Recommended Posts

• תגובות 102
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אבל אם הוא משקיע פעם אחת במעבר לתקן הרשמי הוא לא יצתרך להעביר את האתר שלו שינויים כל פעם שמייקרוסופט מחליפה דפדפן... כי גם IE6 וגם IE7 יתמכו בתקן בהרשמי בנוסף לשטויות שלהם...

אם זה כך אז אתה צודק בגדול. אולם לפי מה שהבנתי IE7 לא בדיוק יתמוך בתקן W3C כמו שצריך, לדעתי מהיכרות עם טקטיקות , מסיבות מאוד שונות מאלה שתוארו ("אין זמן", "לא בעדיפות", וכד'). רוצה שתעבוד עם הכלים שלה, והסטנדרטים שלה, ולנעול אותך אליהם לשנים הבאות - זה הכל.

אם בונה האתר הוא אשף בטכנולוגיות של וזבל בתקן, אל תזמין את האתר אצלו, זה הכל. תמצא מישהו שאשף גם בזה וגם בזה.

קל להגיד קשה יותר לעשות. אותו ace of all trades שאתה מתאר יעלה הרבה יותר יקר ועדיין ישקיע משאבים לתמיכה בשווקים שוליים. אם ההשקעה אכן לא משמעותית, שווה! אם זה עניין מתסכל שאתה חש שתוקע אותך כל הזמן מאחור בגלל ניסיון להיות "הכל עבור כולם" (כמו שהבנתי את הלך הרוחות) אז לדעתי עדיף לשכוח מהמיעוט ולהתרכז ברוב. הנושא מבחינתי מצטמצם לנקודה אחת - מה אכן ייקרה עוד 3-5 שנים. אם פיירפוקס ממשיך להתרחב ועובר את ה-20% לא יהיה ניתן להתעלם מהמגזר הזה ולדעתי מ-20% המרחק קצר להגיע גם אל 60% מהשוק (כי בשלב זה יתחילו לצוץ אתרים רציניים והכרחיים שיראו טוב רק על פיירפוקס). נחייה ונראה.

כמובן שמיקרוסופט לא תיתן לדבר כזה לקרות והם יכולים "להוציא מהארון", תוך כמה שבועות, עדכון ל-IE שפתאום יעבוד פרפקט עם כל סטנדרט שאתה יכול לעלות על דעתך, פלוס פיצ'רים חדשים שאפשר רק לחלום עליהם היום כמו לדוגמא (סתם ניחוש) שכבת p2p מובנית בדפדפן (חיסול תופעת slash-dotting או קריסת אתר כתוצאה מפרסום לא צפוי שיגרור איתו צונמי של מבקרים באתר). כולה עניין של קוד (להוסיף תמיכה בעוד תקן), וכידוע אין למיקרוסופט מחסור במתכנתים/בוחנים.

אה, ו-Burton, שמחתי לשעשעך. אני בטוח שגם ביל גייטס צוחק עליכם (האידיאליסטים) כל הדרך אל הבנק, מתוק... :-*

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, כמי שכבר תיקן כמה וכמה אתרים, כולל כמה גדולים למדי בשוק המקומי, לא נדרשת בד"כ יותר מחצי שעת עבודה.

ובקשר לשליפת קוד מהתחת של - כמה חודשים הם כבר עובדים על IE7? כנראה שזה לוקח יותר מחמש דקות.

IE7 לא הולך לתקן את כל הפגמים בתאימות לתקן של IE6, אבל הוא הולך להיות קרוב יותר לתקן מאשר קודמו. לא שלדפדפני מוזילה יש תאימות מושלמת לתקן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אשאיר זאת לקורא האינטליגנטי להחליט לבד את מידת הטיפשות וחוסר המקצועיות של שנינו...

אגב, מקווה שלא עבדת קשה מדי כדי למצוא משהו כל-כך משמעותי לצטט.

ודרך אגב, כשאני קונה מודם עבור Winfax אני קונה אותו בתקן v.92. זה לא מונע ממני לדבר על תקן v.32 למרות שבאופן פרקטי אין לאחרון שום אחיזה במציאות של ימינו, בערך כמו שלרוב האידיאליסטים אין שום ראייה ריאליסטית של המציאות הקפיטליסטית רוויית מניעים אישיים. אבל אף בשמים תמיד היה ויהיה להם, כי כמובן מבחינה מילולית הם יותר טובים מה"עמך" - הם בתור אידיאליסטים פועלים לתיקון עיוותים חברתיים קשים ביותר, כמו שליטת בעולם המחשבים. :lol:

אולם אתה לא תבין את ההקשר...why do I even bother... :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, כמי שכבר תיקן כמה וכמה אתרים, כולל כמה גדולים למדי בשוק המקומי, לא נדרשת בד"כ יותר מחצי שעת עבודה.

אם זה אכן כך אז באמת אין סיבה "לעשות דווקא" למשתמשי פיירפוקס. מה שאתה אומר נוגד מה ששמעתי מבוני אתרים אחרים אז אני בדעה שאולי המצב שהמצב לא כזה ורוד במקרים רבים.

ובקשר לשליפת קוד מהתחת של מיקרוסופט - כמה חודשים הם כבר עובדים על IE7? כנראה שזה לוקח יותר מחמש דקות.

מיקרוסופט חברה עם אינטרסים ברורים. גם אם יכולים לתמוך בתקן W3C במאה אחוז יש להם עניין להקשות מעט. כמובן יש להם גם עניין "לעשות מחווה" ולהתגמש מעט, בכל זאת הם מונופול בתחומים רבים והם צריכים לשחק את המשחקים הפוליטיים שלהם כדי להמשיך להלך בין הטיפות. הטיפות ב-EU לדוגמא, הן גשם זלעפות.

מיקרוסופט יכולים להוסיף ולייצר הרבה יותר פיצ'רים מאשר הם מוציאים לשוק. הם אוהבים לבחון את השוק היטב וללכת איזי ובטוח. אתה חייב להבין שרוב האנשים הם לא טיפוסים טכנולוגיים במיוחד ולכן כל שינוי אסור שיהיה דרסטי במיוחד כי הוא יבלבל את הלקוח "הפשוט". מיקרוסופט צריכה (לצערי ולשמחתי גם יחד) לרדת למכנה המשותף הנמוך ביותר במקרים רבים. בבוטום ליין אני מאוד מרוצה מהפשרה. אם היו 5 מערכות הפעלה ביתיות (עם 10%+ לכל אחת), 5 חבילות מתחרות, ו-5 דפדפנים שעובדים על טכנולוגיות שונות, המצב היה פשוט סיוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אידיאליסט

אני לא שונא את בגלל שהם מרוויחים הרבה כסף(אפשר לחשוב ששקל מזה יוצא מהכיס שלי)

אני שונא אותם כי הם מייצרים חרא של מוצר ::)

בדיוק כמו שאני שונא את ג.יפית כי היא עושה חרא של פירסומות.[התנשאות]אבל מה זה משנה, אתה בטח גם ככה לא תבין את ההקשר[\התנשאות]

אם היו 5 מערכות הפעלה ביתיות (עם 10%+ לכל אחת)' date=' 5 חבילות מתחרות, ו-5 דפדפנים שעובדים על טכנולוגיות שונות, המצב היה פשוט סיוט.

[/quote']

לא, לא, אתה פשוט לא מבין.

ברגע שיש תקן, אין שום בעייה עם זה שיש 27 תוכנות מתחרות.

זה היופי של התחרות

ברגע שמישהו מנצל את המונופול שלו, בשביל ליצור so called תקן משלו בשביל לחסל את המתחרים, הצרכן צריך לזעוק ולעשות חרם על המוצר.

כמובן שהצרכן(כן גם אתה) פשוט טיפש, אז זה מה שקורה.(שלא נדבר על זה שזה גם לא ממש חוקי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקנים זה דבר חשוב אולם בימינו כל ארבע-חמש חברות מסחריות עושות יד אחת ויוצרות "תקן" משלהן כשבא להן, על מנת להפוך את התקן שלהן לתקן הנפוץ ביותר וע"י כך לעקם את היד למתחרים. אף אחד לא כופה עליך לעבוד עם התקן הקיים אם לדעתך הוא זיפת. יש לך כוח ומוח? צור תקן חדש ותתחרה בזירה. ניצחת, לקחת בגדול. זו הסיבה שחברות לא מפחדות להמציא טכנולוגיות שלדעתן הרבה יותר טובות ממה שקיים בשוק. לרוב הן טועות. מיקרוסופט בעצמה משחקת את המשחק הזה עכשיו כשהיא מנסה לעשות תקן למסמכי ב-XML וניסתה בזמנו להפוך את WMV9 לכביכול תקן איכותי יותר מ-MPEG (לא יודע מה יצא עם זה ומי משתמש ב"תקן" הזה באופן מציאותי).

זה שהצרכן הפשוט (וגם האזרח הפשוט שכמעט תמיד מצביע למפלגה הלא נכונה שבסוף דופקת אותו) טיפש זה אקסיומה. בלתי ניתן לשינוי מעתה ועד אשר יהיה אפשרי לשחק עם DNA של עובר להפוך אותו לאיינשטיין גם אם הוריו אבורגינים. :P זו הסיבה שאפשר בקלות לעשות מניפולציות לקהל ולדעתי זו אחת הסיבות שאנשים בולעים את ה-hype הזה שפיירפוקס הוא האלטרנטיבה הטובה ביותר מול IE. הוא לא - מקסתון כן. אבל זה לא משנה כי בסופו של דבר הפחות-עקשניים שדואגים לעצמם (ולא לאידיאלים יהיו מוצדקים אשר יהיו) שהם אחוז עצום מהאוכלוסייה יבחרו במוצרי או מוצרים תואמים אחרים (כמקסתון). בלתי אפשרי להביס את ב-10 שנים הקרובות. sorry to break the news ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיראה אני לא זונת שועלים ולא זונת לינוקסים ומערכות הפעלה אחרות

אבל אני כן אוהב לילמוד דברים חדשים

בנוגע לשועל אף אחד לא מכריח אותך לימחוק את IE (ואני לא חושב שאפשר בWIN לימחוק את IE) שאתה מתקין ומישתמש בשועל

חוץ מיזה אני לדוגמה מתכנן להתקין גריסה של שיהיה לי קצת זמן ואני לא ימחק את WIN בישביל זה

פשוט יהיו לי 2 מערכות הפעלה שאני יוכל ליבחור איזה תעלה בהתחלה

ככה שזה לא חיב להיות נגד העולם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא לא - מקסתון כן.

מקסתון הוא לא אלטרנטיבה לשום דבר

זה בערך כמו להגיד ש-KDE הוא אלטרנטיבה ללינוקס

מקסתון הוא בסך הכל מעטפת. בפנים' date=' עדיין נשאר המנוע הרקוב של IE = , רוגלות וכל שאר הזבלה.

FF הוא אכן האלטרנטיבה הכי טובה היום לדפדפן עולם שלישי הזה.

בלתי אפשרי להביס את ב-10 שנים הקרובות. sorry to break the news ;D

זהו? רק 10 שנים אתה נותן להם? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקנים זה דבר חשוב אולם בימינו כל ארבע-חמש חברות מסחריות עושות יד אחת ויוצרות "תקן" משלהן כשבא להן, על מנת להפוך את התקן שלהן לתקן הנפוץ ביותר וע"י כך לעקם את היד למתחרים. אף אחד לא כופה עליך לעבוד עם התקן הקיים אם לדעתך הוא זיפת. יש לך כוח ומוח? צור תקן חדש ותתחרה בזירה. ניצחת, לקחת בגדול. זו הסיבה שחברות לא מפחדות להמציא טכנולוגיות שלדעתן הרבה יותר טובות ממה שקיים בשוק. לרוב הן טועות. מיקרוסופט בעצמה משחקת את המשחק הזה עכשיו כשהיא מנסה לעשות תקן למסמכי ב-XML וניסתה בזמנו להפוך את WMV9 לכביכול תקן איכותי יותר מ-MPEG (לא יודע מה יצא עם זה ומי משתמש ב"תקן" הזה באופן מציאותי)

ההבדל הוא שארבע-חמש החברות שלך יוצרות תקן פתוח, כלומר כל אחד יכול להצטרף, גם המתחרים. הסיבה ברורה - מלחמת תקנים רעה לכולם, כל לקוח שיבחר בתקן המתחרה הוא לקוח שלא יקנה ממך. מיקרוסופט מנצלת את מעמדה המונופוליסטי ויוצרת תקנים סגורים - אף אחד לא יודע איך בנויים קבצי doc בלי הנדסה לאחור ותקנים מאוחרים יותר גם מוגנים בפטנטים.

תקן פתוח טוב ללקוחות - אם החברה ממנה קנית את התוכנה החליטה להפסיק לפתח אותה או פשטה רגל או סתם לא הוסיפה תכונה שרצית או לא תיקנה באג מטריד, אתה תמיד יכול לעבור למתחרים בלי חשש, הקבצים שלך יקראו ללא בעיה גם אצל המתחרים. תקן סגור רע ללקוחות - אם החברה שמייצרת את התוכנה מפשלת, אכלת אותה. אם אתה עוזב, ההוצאה על המרת הנתונים שלך תהיה משמעותית.

זו הסיבה שמיקרוסופט מתעקשת על תקנים פרטיים סגורים: כדי לכבול אותנו אליה. זה רע לנו כצרכנים, כיוון שהתוצאה היא תוכנה יקרה יותר (כן, אני יודע שאתה לא משלם. אני כן.) וטובה פחות. אתה חושב ש- IE7 היה יוצא אם לא היה פיירפוקס? למעשה אנחנו יודעים את התשובה: הוא לא, מיקרוסופט הכריזה שגירסה חדשה של IE תצא רק עם (וכחלק מ-) .

ולפני שתענה במקסטון, כל מה שהוא משפר זה ממשק המשתמש (ואני ממש לא אוהב את ממשק המשתמש שלו, אבל זה כבר סיפור אחר). מקסטון לא מסוגל לטפל במנוע רינדור ה- html העתיק של IE, מה שמשאיר אותך בלי ערוצי אלפא ב- PNG, בלי CSS3 ואפילו בלי רובה הגדול של CSS2, כלומר מאוד מוגבל מבחינת מה שניתן לבצע בדפדפן. זה רע לך כגולש, זה רע למעצבי האתרים, זה טוב אך ורק למיקרוסופט.

יש לך מניות במיקרוסופט? אם לא, קשה לי להבין את התמיכה בחברה שדופקת אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו הסיבה שאני עובד כבר שנתיים עם הדפדפן שהכי פחות מעצבן אותי והכי יותר מצ'פר אותי - Maxthon (מבוסס אקספלורר).

שמע "פיקצייה", עשית לי את היום! :xyxthumbs:

עברתי ל-מקסטון, ועכשיו יש לי גם את המנוע של אקספלורר, וגם את היתרון של פיירפוקס!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...