ביצועים במעבד 1500MHz (של אינטל) - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביצועים במעבד 1500MHz (של אינטל)

marking

Recommended Posts

קניתי אותו לפני שנתיים כשהוא רק יצא והוא היה הכי טוב...

עכשיו אני שואל איזה מעבד אמור להתחרות בו? (מצד החברות המתחרות כמו שAMD)

איך הביצועים שלו לעומת P3? או בכלל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה 1.5 של אינטל הוא מעבד יחסית חלש, עוד מהתקופה שהיה 1.4 בפנטיום 4. הוא עובד כמו שאתה בטח יודע בבאס 400 אך למרות זאת מציג ביצועים לא רעים. (אולי זה בגלל העובדה שרוב המעבדים האלה תקועים על לוחות RDRAM של אינטל - שזה מה שידעו והכירו בארץ באותה תקופה).

בכל מקרה הוא מאפשר לעשות אחלה ....

טיפ: בוא נעשה אחד ועוד אחד:

1. 1.5 לא נמכר היום ואין להשיגו בשום חנות בארץ !!!! (חשוב !!!)

2. יש לך סביר להניח אחריות עליו לכל החיים.

3. מה קורה אם משהו קורה לו ?

אם מישהו יודע את התשובה למשוואה 1+2+3 שיכתוב....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד הוא מהדור הראשון של 4, שבנוי על ליבת Willamette (אם זה אומר לך משהו). הוא מתחמם יותר מהמעבדים החדשים, ואיטי יותר (הודות למחצית מהקאש שבו). לפי כמה השוואות (לא מצאתי עכשיו, אבל ראיתי) III-S האחרונים על ליבת Tualatin חזקים ממנו גם במהירויות שעון נמוכות יותר (PIII-S1200Mhz חזק ממנו). שים לב שגם המחירים של המעבדים האלה יותר גבוהים.

נ.ב. לדעתי הוויכוח פה קצת מיותר, כי את הפנטיום 4 הישן לא מייצרים כבר כמעט שנה ובלתי אפשרי למצוא אותו, וייצור הפנטיום III-S נגמר בחודש שעבר, ועם כל יום נהיה קשה יותר למצוא אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות ההבדל בקאש הגדול פי שתיים 256/512, ההבדל בביצועים בין northwood ל Willamette הוא נמדד באחוזים בודדים בלבד.

לעומת זאת, סביר להניח שיש לו מעבד 423 פין ולא 478 (כי לא יצרו את ה 1.5 עד כמה שזכור לי ב478 פין..).

בנוסף לזה, הוילימאן לא מיוצר בליטוגרפיה של 0.13 מיקרון, מה שגורם להתחממות יותר גבוהה מהנורטווד, וגורע מהיכולת שלו לאוברקלוקינג רציני. ושוב, תלוי בסטפינג.

לי בבית יש וילימאט 1.6 (478 פין כמובן) שרץ ב 2.2 גיגההרץ בצורה יציבה. (וזה הרבה בשביל וילאמאט, אני גאה :P)

וכן, הפנטיום 3 טואלטין-S בעקרון יותר חזקים מהפנטיום 4 1.5 שלו.. (ושוב, תלוי באיזה בנצ'מקים, תלוי באיזה מהירות..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...