גודל חיישן מהו? וחברות שמיצרות עדשות? - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

גודל חיישן מהו? וחברות שמיצרות עדשות?

Stanly

Recommended Posts

לקראת קניית המצלמה הראשונה שלי, אני שם לב לכך שכל פעם מזכירים את גודל החיישן כאשר הוא גדול הוא כיביכול יותר איכותי? מה זה מבטא כלל?

(איני מתכוון לכמות הפיקסלים).

אילו עדשות נחשבות טובות אילו חברות נחשבות איכותיות?

ואיזה מידע אתם יכולים לתת לי על העדשות של אוליפוס קנון וכו'? (האם הם מייצרים את העדשות? וכו')

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גודל החיישן משפיע בעיקר על הקרופ פאקטור הנה ציטוט שלי ממש מהיום מהסטיקי

"ביחס לגודל שלו לעומת פילם(35 מ"מ-ויש יותר גדולים אבל אני אתייחס לזה) לדוגמא

D200(ניקון)-הגודל חישן שלה הוא23.6 על 15.8 מ"מ והקרופ פאקטור שלה הוא 1.5

E500(אולימפוס)-הגודל חיישן שלה הוא 13.0על17.3 מ"מ והקרופ פאקטור שלה הוא2.0

ist D*(פנטקס)-הגודל חיישן שלה הוא15.7 על23.5מ"מ והקרופ פאקטור שלה הוא 1.5(כמו הניקון אבלכמו ששמתם לב היא יותר רבחה ופחות גבוהה)

S3PRO(פוג'י פילם)- גודל החיישן שלה הוא 15.5 מ"מ על23.0 מ"מ והקרופ פאקטור שלה הוא 1.5למרות שמבחינה השואתית היא הייתה אמרוה להיות בערך 1.7 אבל הצורה שבה עובד החיישן שלה גם קובע)

7D(קוניקה מינולטה סוני)-הגודל חיישן שלה הוא15.7 על 23.3 מ"מ והקרופ פאקטור שלה הוא 1.5

20D(קנון)-הגודל חיישן שלה הוא 15.0 על 22.5 מ"מ והקרופ פאקטור שלההוא 1.6

1DMKIIN(קנון)-הגודל חיישן שלה הוא 19.1 על 28.7 מ"מ והקרופ פאקטור שלה הוא 1.3

5D(קנון)גודל החיישן שלה 24.9 על 35 מ"מ ואין לה קרופ פאקטור

כמה הערות:

1. כמו ששמתם לב לקנון יש שלושה סדרות במובן הזה-1.3,1.6, FF(פריים מלא). כדי לא לבלבל את המשתמשים היא החליטה שהיא כנראה תחסל את קו ה1.3(למרות שזה למעשה הקרופ פאקטור הכי טוב שיש בנמצא)

2. שוב קנון-שימו לב שהגודל של החיישן איננו בדיוק 35מ"מ אך זה כמו פילם שמורידים לו את הקצוות במעבדה.

3. שימו לב שחוץ מהאולימפוס שהחיישן שלה ביחס של 4/3 שזהו יחס הנהוג בד"כ במצלמות P&S(חוץ מהסוני R1 שיש לו כמעט אותו חיישן כמו לD200 שהוא 3/2)

כולם ביחס של 3/2 וכנראה יש לייחס את זה לעובדה שאולימפוס פונה בעיקר אל המשתמשים הבלתי מנוסים ונותנת להם את אותו חיישן כמו בקומפקטיות.

4.הפוגי-למרות שמבחינה השואתית היא הייתה אמרוה להיות בערך 1.7 אבל הצורה שבה עובד החיישן שלה גם קובע

5. במצלמות PS הקרופ פאקטור הוא בדרף כלל 2.0 חוץ מהמקרה של DSC-R1 של (וציינתי כבר את הסיבה)

אשמח להערות

"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקראת קניית המצלמה הראשונה שלי, אני שם לב לכך שכל פעם מזכירים את גודל החיישן כאשר הוא גדול הוא כיביכול יותר איכותי? מה זה מבטא כלל?

(איני מתכוון לכמות הפיקסלים).

אם אין לך עדשות קודמות שאתה חושב לחבר למצלמת DSLR חדשה, אז גודל החיישן לא ממש צריך לעניין אותך. מה שקובע זה האיכות הסופית, ואת זה אפשר לראות בביקורות על המצלמות השונות.

אילו עדשות נחשבות טובות אילו חברות נחשבות איכותיות?

מה התקציב שלך? איזה סוג של אתה מתכוון לרכוש? DSLR?

ואיזה מידע אתם יכולים לתת לי על העדשות של אוליפוס קנון וכו'? (האם הם מייצרים את העדשות? וכו')

שתי החברות טובות ומייצרות את העדשות שלה בעצמן, אבל הן לא היחידות. כמותן יש חברות נוספות כגון פנטקס, ניקון ועוד.

אני מציע בשלב הזה שתתמקד בתקציב ובצרכים שלך, במקום בחברות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה גודל החיישן לא אמור לעניין אותו ???

אם הוא רוצה להשתמש במצלמה לצורכי צפרות אז עדיף לו מצלמות עם קרופ פאקטור גבוה יחסית(7D D200 ודומיהם)

אך אם הוא יצלם במקומות שצריכים את הצד הרחב עדיף לו ללכת על מצלמות FF

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי.. עכשיו אני מבין מהו קרופ פקטור...

למעשה אני לא ממש יכול לבחון לפי גודל החיישן את גודל הקרופ פקטור אלה רק כאשר כתוב לי המכפיל של גודל העדשה.

שאלה:

כאשר הקרופ פקטור גדול ואילו העדשה היא 28MM בהשוואה לפילם, אזי הגודל של החיישן גדול ואילו הגודל/האורך של העדשה קטן? וכך היא קומפקטית יותר?

boren

אני מתכוון לקנות קומפקטית ועכשיו אני לומד את הנושא על מנת לבחון את הקנייה המשתלמת ביותר. אני צרכן מאד קשה... אני יודע.

איני מתכוון לקנות מצלמת DSLR (איני יודע מה זה אומר אפילו).

ויצא לי לשחק עם (כבויה לצערי..) של pro815 וקראתי שיש לה עדשה של Schneider-KREUZNACH ותהיתי אילו חברות נוספות ניתן לדרגן כטובות, ואילו חברות מוכרות (קנון אולימפוס פוג'י ניקון...) מיצרת עדשות איכותיות ואילו חברות רק קונות אותן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה גודל החיישן לא אמור לעניין אותו ???

כי למי שאין עדשות קיימות זה לא ממש משנה.

אם הוא רוצה להשתמש במצלמה לצורכי צפרות אז עדיף לו מצלמות עם קרופ פאקטור גבוה יחסית(7D D200 ודומיהם)

זה נכון אם יש לו עדשה קיימת עם אורך מוקד מסויים, אבל אם אין לו עדשה כזו הוא יכול מלכתחילה לקנות עדשה שמתאימה לגודל החיישן.

אך אם הוא יצלם במקומות שצריכים את הצד הרחב עדיף לו ללכת על מצלמות FF

ממש לא. מצלמות FF מתחילות מ-$3000. לרוב האנשים הרבה יותר זול והגיוני לקנות עדשה שמיועדת לחיישן קטן יותר (למשל 10-20mm) ושעולה בסה"כ כמה מאות דולרים.

בקיצור, גודל חיישן זה נתון די משני למי שאין ברשותו ציוד קיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי.. עכשיו אני מבין מהו קרופ פקטור...

למעשה אני לא ממש יכול לבחון לפי גודל החיישן את גודל הקרופ פקטור אלה רק כאשר כתוב לי המכפיל של גודל העדשה.

אתה לא צריך לבחון את זה, אבל אם אתה סקרן אתה יכול למצוא את המידע הזה באינטרנט.

שאלה:

כאשר הקרופ פקטור גדול ואילו העדשה היא 28MM בהשוואה לפילם, אזי הגודל של החיישן גדול ואילו הגודל/האורך של העדשה קטן? וכך היא קומפקטית יותר?

כדי לקבל את אותה זווית ראיה עם חיישן קטן, העדשה יכולה להיות קומפקטית יותר.

אני מתכוון לקנות קומפקטית ועכשיו אני לומד את הנושא על מנת לבחון את הקנייה המשתלמת ביותר. אני צרכן מאד קשה... אני יודע.

איני מתכוון לקנות מצלמת DSLR (איני יודע מה זה אומר אפילו).

אם אתה הולך על P&S אז כדאי שתשים בצד את כל הנושא של גודל חיישן ותתרכז באיכות התמונה הסופית, כפי שניתן לראות אותה בביקורות. לפוג'י F10 למשל יש חיישן יותר קטן מלמינולטה A1 אבל איכות התמונה שלה טובה יותר באופן משמעותי.

ויצא לי לשחק עם (כבויה לצערי..) של pro815 וקראתי שיש לה עדשה של Schneider-KREUZNACH ותהיתי אילו חברות נוספות ניתן לדרגן כטובות, ואילו חברות מוכרות (קנון אולימפוס פוג'י ניקון...) מיצרת עדשות איכותיות ואילו חברות רק קונות אותן.

עזוב אותך מחברות. גם לחברות מעולות כמו שניידר יש לפעמים פשלות. כדי להשוות איכות תצטרך להסתכל על ביקורות ומבחני מעבדה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניראה לאחר שאני לומד את הנושא הזה...

העדפה כניראה תיהיה למצלמה עם אורך מוקד של 28 מ"מ, אסא גבוהה ומרחב עבודה עם גודל פתיחת הצמצם ומהירות התריס....

הפוגי עלה לרעיון ( דווקא הF11) אבל יש לה אורך מוקד צר מידיי.

אז בעיקרון אין על גודל העדשה השפעה על איכות התמונה? רק על הקרופ? זה נישמע לי די שטותי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניראה לאחר שאני לומד את הנושא הזה...

העדפה כניראה תיהיה למצלמה עם אורך מוקד של 28 מ"מ, אסא גבוהה ומרחב עבודה עם גודל פתיחת הצמצם ומהירות התריס....

חוששני שאין כזו, לפחות לא בארץ. מה שאתה מתאר זה את הריקו GX8, אבל היא לא נמכרת בארץ.

הפוגי עלה לרעיון ( דווקא הF11) אבל יש לה אורך מוקד צר מידיי.

זאת אכן הבעייה העקרית של המצלמה המעולה הזו.

אז בעיקרון אין על גודל העדשה השפעה על איכות התמונה? רק על הקרופ? זה נישמע לי די שטותי..

באופן כללי ככל שהחיישן גדול יותר האיכות טובה יותר, אבל יש הרבה פרמטרים נוספים לקחת בחשבון - כמות מגה-פיקסל, טכנולוגיית חיישן, איכות עדשה ועוד. בגלל זה עדיף לא לנסות לנחש מה תהיה האיכות הסופית אלא פשוט להתסכל על הביקורות עצמן ועל התמונות המקוריות של המצלמות שמעניינות אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חסרונות -

חיישן קטן יחסית ל-5MP.

נראה שהיא אוטומטית ולא ממש תיתן לך מרחב התקדמות נאה (ניתן להגדיר ISO ועוד כמה אבל לא מהירות תריס).

מהירות תגובה איטית, פוקוס איטי יחסית.

http://www.dcresource.com/reviews/samsung/digimax_a55w-review/index.shtml

לא משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...