שדרוג המערכת הנוכחית למערכת מבוססת נורטווד 3.0 גה"ז - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג המערכת הנוכחית למערכת מבוססת נורטווד 3.0 גה"ז

crazydiamond

Recommended Posts

שלום לכולם

אני שוקל האם לשדרג את המחשב הנוכחי שלי (השדרוג יהיה לוח ומעבד, כל השאר ישאר זהה) מ אתלון 2500+ ל 4 3.0 HT ,

כפי שצויין כרטיס המסך, הזיכרון, כרטיס הקול ישארו בעינם, הלוח יהיה של אביט מדגם IS7(אינטל 865PE) שכולל עליו IEEE 1394 מובנה אך אין עליו בקרי RAID כמו בלוח הנוכחי שלי. או אולי אתם מציעים לשדרג כבר לפרסקוט החם וה"ידוע לשמצה" שנותן יתרון של SSE3 ותנור חם לרגליים בחורף, אני אישית טוען שהנורטווד יניב ביצועים חזקים יותר.

השאלה היא האם כדאי ושווה לבצע את השדרוג הזה, האם אני ארגיש קפיצה בביצועים ושיפור בדברים אחרים - משחקים וכו' - אני יודע שיהיה שדרוג רציני בקידודי הוידאו ואודיו.,

* שיקולים כספיים אינם משחקים תפקיד כלל - השדרוג לא עולהה לי כסף ואם אני אשדרג אשתי תקבל את ה 2500+ וגם היא תשתדרג ככה.

אנא הביעו את דעתכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מעבד ולוח משומשים - לא יותר מדי משומשים ןכמובן מדובר על תושבת 478 אז מעבדי פרסקוט לתושבת הזאת הם כנראה מהדור הישן עם מחלות הילדות וגם לפי היכרותי עם מי שיביא לי את המחשב - אם זה יהיה פרסקוט זה יהיה עם מחלות הילדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מעבד ולוח משומשים - לא יותר מדי משומשים ןכמובן מדובר על תושבת 478 אז מעבדי פרסקוט לתושבת הזאת הם כנראה מהדור הישן עם מחלות הילדות וגם לפי היכרותי עם מי שיביא לי את המחשב - אם זה יהיה פרסקוט זה יהיה עם מחלות הילדות.

ההתחממות שלו לא כ"כ נוראית...

זה לא מפריע לו לעבוד זה סתם חם נורא שם

מנסיון הפרסקוט לסוקט478 הוא בחירה טובה במיוחד אם זה לא מעמיס על הכיס בכלל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו זה מאוד מוזר: כשהפרסקוט רק יצא היו בפורום הזה קטילות מפה ועד להודעה חדשה: עגלה תנור, טרקטור ועוד הרבה תשבוחות, גם אני יצא לי להתעסק עם הפרסקוט 3.2 גה"ז בתושבת 478 שקניתי לחותן שלי - הוא מהיר מאוד, חם מאוד והמאוורר עושה רעש של טרקטור.אני יודע שזה נכון אבל אני כבר יודע שהתוספת של המטמון היא לא משמעותי כי צינורות העיבוד בפרסקוט הם ארוכים יותר מאשר בנורטווד אז פה אין תוספת השאלה היא האם תוספת סט הפקודות SSE3 יתן לי איזה יתרון משמעותי על הנורטווד כי אני מעדיף נורטווד למרו שהוא מיושן יותר אלא אם אני אגלה איזה יתרון של הפרסקוט שלא גיליתי עד עכשיו בשנתיים+ מאז שהוא יצא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו זה מאוד מוזר: כשהפרסקוט רק יצא היו בפורום הזה קטילות מפה ועד להודעה חדשה: עגלה תנור, טרקטור ועוד הרבה תשבוחות, גם אני יצא לי להתעסק עם הפרסקוט 3.2 גה"ז בתושבת 478 שקניתי לחותן שלי - הוא מהיר מאוד, חם מאוד והמאוורר עושה רעש של טרקטור.אני יודע שזה נכון אבל אני כבר יודע שהתוספת של זיכרון המטמון היא לא משמעותי כי צינורות העיבוד בפרסקוט הם ארוכים יותר מאשר בנורטווד אז פה אין תוספת השאלה היא האם תוספת סט הפקודות SSE3 יתן לי איזה יתרון משמעותי על הנורטווד כי אני מעדיף נורטווד למרו שהוא מיושן יותר אלא אם אני אגלה איזה יתרון של הפרסקוט שלא גיליתי עד עכשיו בשנתיים+ מאז שהוא יצא.

פה אפשר לראות שהנורטווד מוציא טיפה יותר מהפרסקוט(שתיהם 478)

http://www.tomshardware.com/2004/12/21/the_mother_of_all_cpu_charts_part_2/page16.html

פה אפשר לראות גם כן שהביצועים טובת הנורטוודף כמובן שההבדל נורא קטן אבל עדיין

http://www.tomshardware.com/2004/12/21/the_mother_of_all_cpu_charts_part_2/page19.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה,

אם השדרוג לא עולה לך כסף, וגם אתה נשאר עם 2 מחשבים במקום אחד כמובן שכדאי.

אני לא חושב שיש סיבה רצינית לקחת פרסקוט אלא אם כן אתה יודע בוודאות שאתה עובד עם בעלת זמן ריצה ארוך שרצה הרבה יותר מהר תחת SSE3.

הפנטיום 4 ירגיש זריז יותר מהמחשב הנוכחי שלך בעבודה שוטפת בעיקר בגלל Hyper Threading.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...