הסבר בבקשה על חלון IP Properties ב XP - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הסבר בבקשה על חלון IP Properties ב XP

ofirrjd

Recommended Posts

היי,

לאחרונה הייתי צריך להגדיר פורטים בראוטר של אדימקס שקניתי כדי שאימיול יוכל להתקשר לאינרנט. אז ככה, הגדרתי IP למחשב שלי, subnet mask , default gatway ו preferred DNS server. אח"כ יש לפנות לקונפיגורציה של הראוטר ולהגדיר לו, עבור IP שנתתי למחשב שלי, איזה פורטים לפתוח.

כעת אני בעצם לא מבין למה עשיתי את כל זה ואני רוצה הסבר לתהליך עצמו כלומר מה לעזאזל עשיתי בעצם.

אם אני נותן IP קבוע למחשב שלי למה אני צריך את כל יתר ההגדרות? מה כל הגדרה אומרת והאם זה הכרחי?

אני מבין שהשאלות האלה כלליות אך באמת אני רוצה להבין מה נעשה כאן.

הנה ההסבר של המסך להגדרת פורטים באדימקס:

You can configure the Broadband as a Virtual Server so that remote users accessing services such as the Web or FTP at your local site via Public IP Addresses can be automatically redirected to local servers configured with Private IP Addresses. In other words, depending on the requested service (TCP/UDP) port number, the Broadband redirects the external service request to the appropriate internal server (located at one of your LAN's Pirvate IP Address).

למי שלא הבין על איזה חלון ב אני מדבר, צירפתי תמונה

תודה רבה אופיר

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי לדעת לאיזה מחשב (או לאיזו כתובת) להפנות את הפורטים ולפתוח אותם אתה צריך לקבוע כתובת IP סטטית ולהגיד לראוטר להפנות את המידע לשם.

כאשר אתה מגדיר IP בצורה ידנית תידרש להגדיר עוד כמה דברים - subnet mask, מבואה ושרתי DNS - זה בגלל הבחירה להזין ידנית את כתובת הרשת.

המבואה שלך היא הראוטר. ממנו אתה יוצא לאינטרנט.

כתובת הDNS שלך היא גם כן הראוטר, במידה והוא יודע לעשות DNS RELAY. אם לא (ואפילו אם כן) אתה יכול להזין שרתי DNS משלך שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אופיר,

ראשית, אתה לא חייב להגדיר IP קבוע אלה יכול להגדיר Obtain IP from network ובהגדרות של הנתב "לקבע" את כתובת המחשב כך שתמיד הוא יקבל את אותו ה IP.

שנית לגבי למה?

אתה צריך לזכור שבראוטר יש פיירוול ו NAT, זה אומר שכל מיני פורטים מוזרים כמו של האימיול לא פתוחים בברירת המחדל כדי למנוע מפורצים פוטנציאליים להכנס דרך הפורטים הפתוחים. בנוסף ה NAT גורם לכך שכל המחשבים המחוברים לראוטר נראים באינטרנט כמו כתובת אחת - של הראוטר, ולכן הראוטר מחזיק מנגנון שמתרגם כתובת מקומית לכתובת ולהיפך.

ועכשיו אם אני מבין נכון את שאלתך:

זה שקיבעת את ה IP במחשב זה רק כדי לאפשר לראוטר לדעת לשלוח ל IP שלך את ההודעות שמגיעות לפורטים של האימיול.

אם המחשב שלך שולח בקשה למחשב אחר אז ההודעה החוזרת תחזור אילו בלי שום צורך בהגדרות כי הפורט של השירות ו ה IP שביחד נקראים Socket נשמרים עבור ההודעה החוזרת. אבל כאשר מחשב אחר מנסה לגשת למחשב שלך לאימיול (כדי להוריד ממך קובץ) אז הראוטר מקבל את ה IP שלו עצמו (היחיד שחשוף באינטרנט) עם פורט לא מוכר ולכן אתה חייב להגדיר לראוטר מה לעשות במקרה הזה - וזה לשלוח למחשב שלך עם ה IUP הידוע את ה packet לטיפול באימיול.

מקווה שההסבר מובן כי קצת הסתבכתי. :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אז ראשית כל תודה רבה על ההסברים המלומדים.

כעת אני מגיע לשאלה שלי שכבר נדונה פה ועדיין לא באה לידי מיצוי והיא אז למה לעזאזל אני לא מצליח ליצור רשת ביתית?

בעצם כל השאלה שלי נבעה מכך שמישהו אמר לי בפורום אחר שבשני המחשבים יש להגדיר אותו שרת DNS כדי שאוכל ליצור ביניהם רשת ביתית.

אם אני מבין נכון מ QTEC אז אין קשר בכלל כי זה רק הפניה לשרת DNS ולא יותר מזה.

אז ככה, אם מחשב אחד מקבל IP אוטומטית ומחשב אחר מקבל IP קבוע (פלוס כל ההגדרות הנלוות), האם תיאורטית צריכה להיות לי בעיה ברשת ביתית.

דרך אגב, כמו ששלומי כבר יעץ לי, אכן ניתקתי את הפיירוול של נוורטון אך עדיין המחשבים לא רואים זה את זה.

להלן התרד הקודם:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=164962.0

תודה, אופיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז תבדוק ששני המחשבים יש להם את אותו אי פי מאותו CLASS ויש להם את אותו CLASS

לדוגמה

IP : 192.168.0.1

Subnet : 255.255.255.0

computer 2

IP : 192.168.0.2

Subnet: 255.255.255.0

וכמובן ששניהם יגדרו באותו Defualt gateway

לדוגמה

192.168.0.254

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אופיר,

ראשית, אתה לא חייב להגדיר IP קבוע אלה יכול להגדיר Obtain IP from network ובהגדרות של הנתב "לקבע" את כתובת המחשב כך שתמיד הוא יקבל את אותו ה IP.

לפי מיטב ידעתי באדימקס אין אפשרות כזאת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באדימקס בהחלט אין אפשרות להקצות למחשבים ברשת הפנימית ip פנימי קבוע לפי כתובת פיזית(כתובת mac).

יש אפשרות אחרת והיא לתת לייס אין סופי על ip פנימי אבל זה עובד ולפעמים לא עובד כי ip הפנימי משתנה לך(נראה לי שזה מאין באג שיש להם עם האופציה הזאת).

לפותח התארד:

האם יש לך חומת-האש של אקס פי?

האם יש לך פינגים בין שני המחשבים?

תבדוק השירות srever בשירותים של פעיל.

כמו כן,תעלה פלט ipconfig /all מכל מחשב+routh print(תמונת מסך תספיק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני המחשבים באותה קונפיגורציית רשת כלומר אותו DNS לשניהם אותו subnet mask וכמובן אותו gateway שהוא בעצם הראוטר. ה IP בשניהם קבוע (כמובן הספרה האחרונה שונה).

הבעיה היא לא הרשת של XP אני כמעט בטוח, הבעיה היא norton security, ולראיה הנה תמונת מסך של הודעה שאני מקבל כשאני רוצה לראות את יתר ה workgroup computers.

כשאני מבטל את נורטון המסך של workgroup computers עולה אך לא רואים שם את המחשבים.

מצורפת הודעת השגיאה.

בשני המחשבים אני האדמיניסטרטור כך שאני לא מבין את פשר ההודעה.

כמו כן, יש תקשורת בין שני המחשבים!! אני יכול לפנות מכל מחשב למחשה השני ע"י הזנת כתובת ה IP שלו שמייד פותח לי חלון עם התיקיות המשותפות. ניתן להעביר קבצים בין שני המחשבים.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1-האם יש על שני המחשבים חומת-אש של נורטון?

האם אשרת בחומת-אש של נורטון את הרשת הפנימית שלך?

בכל מקרה,אתה יכול להסיר את חומת-אש הזאת, כי אתה ממש לא צריך אותה מכיוון שאתה נמצא מאחורי נתב וזה נותן לך הגנה מספיק טובה.

2- מה לגבי פינגים--לא אמרת לי האם אתה רואה שיש תקשורת ביניהם.

3-נסה להפעיל את חשבון הguest בשני המחשבים ואז להכניס אותו בהרשאות בתוך חוצץ משותף לכל משאב רשת שאתה משתף(אם יש לך כונן ntfs תוסיף גם לחוצץ אבטחה).

אין סיבה שאי אפשר לשתף קבצים עם מערכת הפעלה home.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשלמה: לא (ככה אתה מכיר אותי????) בשניהם PRO

ל the cool:

1. כן וכן

2. דוקא כן אמרתי - יש

3. מה?? למה צריך את הקומבינות האלה? אני רוצה שיעבוד כמו שצריך בחשבון שלי כמו שעבד קודם. מקודם מחשב אחד היה מתחבר לאינטרנט דרך השני וכעת שניהם דרך הראוטר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...