אז מה עדיף: "קולנוע ביתי" או מערכת למחשב - עמוד 2 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אז מה עדיף: "קולנוע ביתי" או מערכת למחשב

Tzion

Recommended Posts

ת'אמת שלחדר קטן זה לא כ"כ משנה,

אם תשים בחדר קטן רמקולים ב-10,000 שקל או מערכת למחשב שמכבדת את עצמה (דוגמאת הלוגיטק Z-560)

אתה תרגיש בהבדל אבל לא כזה קריטי, לעמות שאת אם תשים מערכת כזאת בסלון למשל בטח שאתה תרגיש בהבדל כי רמקולים כאלה אתה לא תשמע בכלל במרחק של כמה מטרים כמו שאתה תשמע מרמקולים מכובדים של מערכת ביתי.

מי שהבין מה שאמרתי אז הבין.

אני אישית השבוע קונה קדמיים (אני עוד מתלבט בין ורפדייל וג'אמו) ואני מעדיף לחסוך למערכת שלמה בסוף.

לסיכום:

אם אין לך מספיק תקציב אז קח את הוידאו לוג'יק, זה עדיף מאשר פירלס או איי די סי לא איכותיים שאחרי שנה יתפרקו לך.

אבל לפני שאתה קונה אותם רצוי מאוד שתשמע אותם !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את מי אני אשמע? את הוידאו-לוגיק? אין איפה.. :P וגם אם אני אשמע, זה לא ממש ישנה, כי אין לי נסיון...

והאם קודה יותר טובים מפירלס, או שזה אותו דבר?

ולכל מי שאומר שהפירלס גרועים, שמעתם אותם??? :AR15:

אם אתם אומרים שהוידאו-לוגיק עדיפים על פירלס, אז מה אתם אומרים עליהם:

PVHEM406.jpg

off-topic

אור, מאיפה אתה הולך לקנות את הרמקולים?

off-topic2

מה זה תיבת תהודה בנויות מMDF?

וגם מה זה החומר ABS? ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שלא קראת בפורום מהם באמת של קודה פירלס ADC וכל הזבל שמוכרים בוואלה ובנטאקשין.

זבל.

*אגב, יש שם כמה ששוים לקניה, אלו *רק* הרמקולים של JAMO.

אבל הם לא יעלו 1000 שקל ל5 .

התכונתי שבואאלה נמכרים רק זבל, חוץ מכמה זוגות מעולים של גמו.

אם מנסים באולה, אז *רק* גמו.

יש שם את הE470 המעולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלא תעיז להתקרב לרמקולים של KODA הם זבל !!!

ואני מוכן לשלם לך בשביל זה ;)

עכשיו אם התקציב הוא 1000 שקל פחות או יותר אז לך למערכת למחשב שתתן לך רמה טובה וסבירה

אם יש לך תקציב גבוהה יותר אז לך על מערכת ביתית רצינית ( שהיא עולה משהו כמו 9K בלי סאב)

עכשיו איפה אתה מתכוון להשם את כל המערכת בחדר גדול - לא כל כך מומלץ למערכת מחשב זה גם שקול

לגבי הסאב זה די עניין של טעם כי יש כאלה שאוהבים בסים גבוהים שלזה צריך סאב קטן יחסית 8-10"

ויש כאלה שאוהבים בסים נמוכים שלהם צריך סאב 12 לפחות

זה הסבר מאוד כללי לגבי הסבים

אבל הנוסחה הכללית היא שכמה שתשקיע זה מה שתקבל לא יותר

אז לפי דעתי בכללית כדי לך לקנות מערכת ביתי ( לא למחשב) ותבנה אותה לאט לאט ואז זה ישמש אותך להרבה זמן

ומומלץ להתחיל מהמגבר כי הוא הבסיס של המערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ד"א, עד כמה שידוע לי אתה לא יכול להוציא Dolby Digital או כל רב ערוצים מכל דבר שאתה משמיע במחשב...

אתה צריך שהמקור שלך יהיה מרובה ערוצים גם כן - כלומר סרטי דיוידי, או מוזיקת רבת ערוצים של DTS וכו'..

אתה לא יכול לדוגמא פשוט לקחת ולנגן אותו ב-DD, הוא שמור בסטריאו (או מונו), ואתה לא יכול פשוט להוסיף עוד ערוצים שלא קיימים.

כנ"ל כלפי משחקים, ובעצם כמעט כל דבר שקיים לך במחשב..

אתה יכול להוציא כל מיני עיבודים כמו All Ch. Stero, או Dolby ProLogic וכדומה, אבל זה לא יהיה סראונד.

תקנו אותי אם אני טועה... כי אני חיברתי את ה-Audigy שלי למערכת 7.1 עם חיבור קואקסלי (דיגיטלי) השבוע, ולא הצלחתי להוציא ממנה סראונד... :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלא תעיז להתקרב לרמקולים של KODA הם זבל !!!

ואני מוכן לשלם לך בשביל זה ;)

עכשיו אם התקציב הוא 1000 שקל פחות או יותר אז לך למערכת למחשב שתתן לך רמה טובה וסבירה

אם יש לך תקציב גבוהה יותר אז לך על מערכת ביתית רצינית ( שהיא עולה משהו כמו 9K בלי סאב)

עכשיו איפה אתה מתכוון להשם את כל המערכת בחדר גדול - לא כל כך מומלץ למערכת מחשב זה גם שקול

לגבי הסאב זה די עניין של טעם כי יש כאלה שאוהבים בסים גבוהים שלזה צריך סאב קטן יחסית 8-10"

ויש כאלה שאוהבים בסים נמוכים שלהם צריך סאב 12 לפחות

זה הסבר מאוד כללי לגבי הסבים

אבל הנוסחה הכללית היא שכמה שתשקיע זה מה שתקבל לא יותר

אז לפי דעתי בכללית כדי לך לקנות מערכת ביתי ( לא למחשב) ותבנה אותה לאט לאט ואז זה ישמש אותך להרבה זמן

ומומלץ להתחיל מהמגבר כי הוא הבסיס של המערכת.

זבל כמו פירלס או יותר גרוע?

החדר שלי הוא משהו כמו 6+ מטר על 3+ מטר..

ואני לא מתכוון להשקיע בהדרגה... קונה פעם הכל במחיר לא חורג מהתקציב וזהו...

נראה לי שאני אקנה מערכת עם סאב אקטיבי, אבל האם אפשר לחבר אותה למחשב ללא רסיבר??!?

ד"א, עד כמה שידוע לי אתה לא יכול להוציא Dolby Digital או כל רב ערוצים מכל דבר שאתה משמיע במחשב...

אתה צריך שהמקור שלך יהיה מרובה ערוצים גם כן - כלומר סרטי דיוידי, או מוזיקת רבת ערוצים של DTS וכו'..

אתה לא יכול לדוגמא פשוט לקחת ולנגן אותו ב-DD, הוא שמור בסטריאו (או מונו), ואתה לא יכול פשוט להוסיף עוד ערוצים שלא קיימים.

כנ"ל כלפי משחקים, ובעצם כמעט כל דבר שקיים לך במחשב..

אתה יכול להוציא כל מיני עיבודים כמו All Ch. Stero, או Dolby ProLogic וכדומה, אבל זה לא יהיה סראונד.

זה ברור לי, פשוט שאלתי אם כשאני מחבר את המערכת אל המחשב, אני צריך שברסיבר תהיה תמיכה כזאת (שיוכל לקרוא את הAC3 לדוגמא) או שדבר כזה כבר קיים בכרטיס קול??? ???

וברוב המשחקים אפשר לשמוע ב4 ערוצים נכון? :-\

ואם אני שם סרט על CD-ROM, אפשר לשמוע בו בAC3??? או שחייב DVD?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יותר מפרלס בהרבה

לגבי חיבור מחשב למגבר אז המגבר מגביר את הערוצים שאתה נותן לו אם יש לך מגבר DD אז הוא יגביר את האותות שהוא מקבל

ל5.1-6.1 תלוי במגבר גם אם האות סטראו ( אפשר להשתמש באפקטים של מגבר כמו פרו לוגיק וכו)

אבל אם המגבר הוא סטראו הוא יכול להגביר מקסימום ל 2 ( את את מתעקש עם יוכולים להיות כפולים קדימה ואחורה)

אז אתה צריך מגבר טוב שהוא במינימום לפי ZAP עולה 1349

מגבר שהוא לא AC3 אלה פרו לוגיק ( כלומר האחוריים במונו)

אז אחי תעזור בתקציב קשה לי !!!

;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המדיה לא ממש משנה כל עוד יש לך קובץ שתומך בAC3.. כמו קבצי vob של ..

אני סוף סוף אתמול הצלחתי להריץ Dolby Digital/DTS/ THX EX עם המחשב שלי.. ;D

הבעיה היתה שההגדרה באודיגי היתה לפענח את ה-AC3.. ככה שהמידע נשלח אל הרסיבר כבר מפוענח ולכן הוא לא זיהה אותו..

לאחר שביטלתי את זה הוא שולח את האות מקודד, הרסיבר מפענח אותו והכל עובד ממש טוב..

הורדתי כל מני VOBים של THX לבדוק שזה עובד, וזה ממש אחלה..

עכשיו רק צריך משחקים ב-THX EX.. ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...