אז מה עדיף: "קולנוע ביתי" או מערכת למחשב - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אז מה עדיף: "קולנוע ביתי" או מערכת למחשב

Tzion

Recommended Posts

עדיין לא החלטתי איזה מערכת לקנות למחשב ויש לי שתי אפשרויות:

1) לקחת את הZXR-500 של לוגי'ק

2) להוציא איזה מערכת "קולנוע ביתית" (זה במרכאות כי זו לא אמורה להיות אחת הממערכות שעולות 3000+, אלא משהו של 1000+- ש"ח) מוואלה שופס...

ולחבר אותם לרסיבר כנראה משומש שיביאו לי (שאני לא יודע את הדגם שלו)

אם זה מערכת "קןלנוע" אז יש לי כמה אפשרויות, לקנות 5 לווינים+סאב של פירלס או קודה, או "להרכיב" מערכת- משהו כמו שני מדפיים (מדפיים יכולים להיות גם קדמיים נכון?) ושני מדפיים לאחורה.....

ויש לי עוד הרבה הרבה אפשרויות. אבל קודם אני צריך לדעת אם זה מערכת או למחשב ואחרי זה כבר נראה מה כדאי...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

זה היה חלק ראשון, ועכשיו יש לי כמה שאלות שיסדרו לי את הבלאגן בראש (שלא ממש קשורות למה שכתוב מלמעלה, אבל זה במקום לפתוח עוד נושא):

*איזה חיבורים צריכים להיות בכרטיס קול כדי שיהיה אפשר לחבר אליו רסיבר? האם אפשר לחבר רסיבר גם לכרטיס קול אונבורד (שני ערוצים)?

*האם האיכות של הכרטיס קול משנה כשמחברים אליו רסיבר, או שמה שחשוב זה הרסיבר עצמו?

*במה זה תלוי האפשרות לשמוע בשישה ערוצים (דולבי דיגיטל), האם צריכים בשביל זה כרטיס קול שתומך ב5.1, האם צריך שיהיה בתור הרמקולים מקודד AC3..... או שצריכים רסיבר (במקרה של מערכת [רסיבר שמחובר למחשב]) עם מקודד AC3??? ???

*האם יש בכלל ברמקולים למערכת מקודד כזה, או ששמים אותם רק במערכות למחשב?

*האם אפשר לחבר רמקולים לא מוגברים של ביתי לסאב עם מגבר (בתוך הסאב) ואותם לחבר ישירות למחשב ובלי שצריך רסיבר בשביל זה? ???

offfff-topic

מה הגובה הסטנדרטי של סאב טוב? אני יודע שזו שאלה שנשמעת דפוקה, אבל אני רואה סאבים קטנים כאלו (של משהו כמו 25 ס"מ גובה) ולעומתם יש כאלה של 40+ ס"מ.

ואי נוטה לחשוב שרוב הסאבים הקטנים הם פחות טובים ושהגודל עושה אותם יותר איכותיים...

תודה רבה!!

מקווה שתסדרו לי את העיניינים:hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב הרמקולים הזולים למערכות ביתי הם לא איכותיים... לעומת זאת מקולים למחשב יכולים להיות איכותיים למדי למרות מחירם הנמוך יחסית (לדוגמת לוג'יטק ואלטק). ולכן לדעתי עדיף מערכת למחשב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שהרמקולים לקולנוע ביתי שעולים בסביבות המחיר הזה (1000+-) הם פחות טובים לעומת רמקולים של מערכת ביתי יקרות יותר של BOSE / JVC / YAMAHA...

אבל האם הם פחות טובים מרמקולים למחשב כדוגמת הZXR-500? ??? :-\ ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שעדיף רמקולים ומגבר 100%

קודם כל תברר פרטים על הרסיבר הרבה!

ואתה גם לא חייב לקנות מערכת 5 ערוצים זה מיותר

סטריאו זה טוב מאוד ואתה יכול ללכת בשלבים

בהתחלה סטריאו ואחר כך סרראונד

ואיזה שאלה טיפשית זו עם מדפיים יכולים להיות קדמיים

ברור שכן.

נ.ב עם בכלל אתה רוצה מערכת 5 ערוצים ויש לך און בורד 2 ערוצים?

זה לא ממש הולך אח שלי אתה יודע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שהרמקולים לקולנוע ביתי שעולים בסביבות המחיר הזה (1000+-) הם פחות טובים לעומת רמקולים של מערכת קולנוע ביתי יקרות יותר של BOSE / JVC / YAMAHA...

אבל האם הם פחות טובים מרמקולים למחשב כדוגמת הZXR-500? ??? :-\ ???

מערכות כאלו של JVC ויאמהה, ובמיוחד בוס, הן ממש גרועות, ממש בושה. יש מערכות טוב של mission, tannoy, חלק מדגמי לא רעים בכלל.. אבל זה? בושה. ואגב, גם הZXR-500 לא מתקרבת לרמקולים טובים של ביתי (תגידו לא פייר, אבל אצלי הם נגנו מול המישן 775, וטאנוי MX2... בושה.) אמנם יש הבדל מחירים עצום, אבל אין מה להשוות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגובה להודעה של HoT-DoG:

אני לא יכול לברר ממש הרבה פרטים על הרסיבר... אבל בעיקרון, מה אני צריך שיהיה בו?? מקודד AC3? או שיש את זה במחשב.. ???

ונראה לי שאתה מתכוון שאני אתחיל עם רמקולי סטריאו ב700+ שקל ואמשיך לבנות כך שבסוף הכל יצא משהו כמו 2500-3500 ש"ח. אז אני לא מתכוון לעשות את זה, אני רוצה איזה מערכת שתעלה גג גג 1000 שקל..

ואני כן רוצה מערכת 5 ערוצים כי זה הולך להיות למשחקים... (בגלל זה חשוב לי גם המקודד AC3 {או שאפשר להסתדר בלעדיו?})

והרמקולי מדף, כתוב שם שהרמקולים מיועדים להיות אחוריים אבל אני מניח שזה לא משנה אם הם יהיו מקדימה. אז יופי :)

והבנתי שכדי לחבר את הרסיבר אל המחשב, אני צריך חיבור דיגיטלי (אי אפשר באנלוגי נכון?) על הכרטיס קול, אז כנראה שאני אקנה גם פורטיסימו2 או LIVE 5.1... :jump:

תודה!!! :)

תגובה להודעה של maCr0T:

כמו שאמרתי, אני לא מתכוון לקנות מערכת טובה לקולנוע ביתי... :-\

וגם ברור לי שהZXR-500 לא מתקרבת באיכות לרמקולים של ביתי, אבל האם היא יותר טובה מרמקולים ש"נכללים" בקטגוריה של ביתי אבל המחיר שלהם הוא בסביבות 1000 שקל, שזה כמו הZXR-500 שעלים 900 שקל. (יש לך את הZXR-500???)

תודה לשניכם ולכל מי שיעזור! :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה תוכל לחבר באנאלוגי, ורק באנלוגי, כי דיגיטלי לא קיים ברסיברים ישנים...

ומי הבטיח לך שהוא בכלל 6 ערוצים?....

אם תחבר באנאלוגי תצטרך רק תמיכה בAC3, אם תחבר בדיגיטלי, מה שאני לא מאמין שאפשרי עם רסיבר כזה, אז תאלץ לקנות מקודד, שאת זה ממילא עושה כרטיס בקול. לכאן לייב 5.1 עדיף, כי הפורטיסמו רק 4. (את האחד מוסיפים רק אם יש ערוץ נפרד לסנטר/סאב!!)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז רגע, ברסיבר עם אנלוגי, אין בכלל AC3?

ובוא נגיד שאין בו מקודד כזה, אין לי ממה לדאוג כי יש את זה כבר בכרטיס קול? אז בכל מקרה אני אוכל לשמוע בדולבי גידיטל??

ואיך אני יודע אם יש ערוץ נפרד לסנטר ולסאב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי נעשה את זה פשוט:

יש רסיברים שהם AC3 / DOLBY DIGITAL/DTS

וכל הבלה בלה הזה שמשמש לסראונד (זאת אומרת שברסיבר יש לך כניסות לרמקולים קדמיים אחוריים סנטר ועוד יציאה לסאב)

יש רסיברים שהם סטריאו ולהם אין את היציאה הזאת לרמקולים אחוריים או לסנטר ולכן גם אם הכרטיס שלך תומך ב-AC3 זה לא משנה כי באופן פיזי אין לך לאן לחבר את הרמקולים האחוריים או את הסנטר לרסיבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שלא קראת בפורום מהם באמת של קודה פירלס ADC וכל הזבל שמוכרים בוואלה ובנטאקשין.

זבל.

*אגב, יש שם כמה ששוים לקניה, אלו *רק* הרמקולים של JAMO.

אבל הם לא יעלו 1000 שקל ל5 .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שלא קראת בפורום מהם באמת רמקולים של קודה פירלס ADC וכל הזבל שמוכרים בוואלה ובנטאקשין.

זבל.

*אגב, יש כמה רמקולים ששוים לקניה, אלו *רק* הרמקולים של JAMO.

אבל הם לא יעלו 1000 שקל ל5 רמקולים.

קראתי, והבנתי שזה כנראה גימיק ישראלי שמורכב בארץ...

אבל זה לא משנה לי, איפה מרכיבים את זה.. וגם יש כאלה שדווקא מאוד מרוצים מהם. ואני בתור אחד שאין לו נסיון, ובתור אחד שבסך הכל רוצה רמקולים למחשב ולא למערכת ביתי חושב שהם יספיקו לי...

אבל פה אני שואל אותם, מה עדיף- מיועדים למחשב או את הפירלס? ??? (יש סיכוי קטנטנון לLG או ל-HEMILTON אבל עכשיו תתיחסו לפירלס)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וגם יש כאלה שדווקא מאוד מרוצים מהם.

מי שמרוצה מהם הוא אטום אוזנים.

הוא מורצה מהמחיר שלהם, לא מהביצועים שלהם.

עדיף שתשמור את הכסף שלך, ואל תקנה רמקולךים כמו אלו.

לך, אל האיש שמרוצה מהרמקולים האלו, ותקשיב להם.

לך על הוידאו לוגיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב1000 שקל יא פסיכי!

איפה הוא ישיג tannoy (שהם הבחירה שלי) או mission או infinity ב1000 ש"ח?!

לך על הוידאו לוג'יק בלי ספק

לא תמצא בסכום שלך שום מערכת 5.1 או 5 שתישמע כמו זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...