בעעע מתי יפריטו את חברת החשמל? העלו להם את ה&# - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעעע מתי יפריטו את חברת החשמל? העלו להם את ה&#

Shadowman

Recommended Posts

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

זה לא אותו דבר.

יש קשר בין כמות החשמל שהבן אדם צורך למחיר שהוא ישלם.

זה לא יורד אוטמטית לבן אדם מהמשכורת או נגבה באופן אחיד לכולם (בקיצור זה לא מס).

ודרך אגב, יש למישהו מידע לגבי מחיר החשמל בארץ לעומת מקומות אחרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

NJorl

תקרא קצת את הכתבות של "כלכלת בחירות" בידיעות אחרונות במוסף כלכלה

לפני בערך חודש סבר פלוצקר כתב שם חישובים של המשוכרת בארץ, והוא הגיע למסקנה שהיא גבוהה יחסית בעולם

יותר מאשר בארה"ב, יותר מאשר ברוב אירופה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא אותו דבר.

ודרך אגב, יש למישהו מידע לגבי מחיר החשמל בארץ לעומת מקומות אחרים?

אני יודע שיש מצב שזה לא אובייקטיבי :) אבל:

http://www.israel-electric.co.il/bin/en.jsp?enVersion=0&enDispWhat=object&enZone=ConsumptionTariff&enDispWho=General^l287&enPage=WidePage&enDisplay=view&

לא הבנתי מה אתה בעצם אומר, שזה שהחשמל בחברת החשמל חינם זה כן על חשבוננו או לא על חשבוננו?

כי אני אישית סובר שאם החשמל של עובדי החברה לא היה חינם, היינו נהנים מחשמל זול יותר...כמובן שלא צריך

לדפוק אותם ממש ולשמור על תניאהם הטובים, אבל לא להגזים.

כי לפי מה שאני יודע במיוחד מבכירי חברת החשמל

משתכרים בכ-50,000 שקלים בחודש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא אותו דבר.

על מה אתה מדבר ?

בוא אני אפשט לך את זה, שיהיה לך יותר ברור:

1. חברת חשמל גובה X כסף עבור קילו-וואט שימוש.

2. בסיכומו של יום, החברה נמצאת ברווחים אדירים.

3. יש לחברה שלוש אפשרויות:

א. לא לעשות כלום

ב. להוריד מחירים

ג. להעלות את המשכורות לעובדים

היא בחרה באופציה ג', על אף ש:

א. מחירי החשמל בארץ הם שערוריתיים (ואולי אם לא היית בקבע והיית צריך לשלם אותם היית יודע את זה.. אבל אתה מוזמן לשאול את אמא-אבא כמה הם משלמים עבור חשמל לחודש)

ב. משכורות עובדי חברת החשמל הן מהגבוהות בשוק

עכשיו, כל זה היה בסדר גמור אם היה מדובר בחברה פרטית.

ולכן ההשוואה לחברות הסלולר, הטלוויזיה וכו' פשוט לא במקום. בתור חברה פרטית מותר לך לעשות הכל. אם תהיה "רע", סביר להניח שאתה פשוט תיעלם כי יקומו לך מתחרים שיציעו שירות טוב יותר.

הבעיה היא, כמו שבטח הבנת כבר לבד (אני מקווה), שחברת חשמל היא לא חברה פרטית, היא חברה ממשלתית - ומונופול של 100%.

ככזאת, היא חייבת להיות בפיקוח אובייקטיבי של המדינה. מה שכמובן - לא קורה. ועל זה בדיוק אנחנו מדברים כאן, חומד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר למה שאמרתי? אמרתי שזה נראה לי תקין שאנחנו משלמים לאנשים את חשבון החשמל שלהם כי פשוט אין לנו ברירה? לא.

מספיק להוציא לי מילים מהפה.

(ומה הקשר לקבע?!)

בכל מקרה, לפי מה אתה אומר שמחירי החשמל בארץ שערוריתיים (ושוב- אל תוציא לי מילים מהפה. שאלתי איך אתה הגעת למסקנה ותו לא)?

דרך אגב, אני זוכר שקראתי מאמר שבו צויין שבמדינות שבהן חברות החשמל הופרטו והפכו לפרטיות (לדוגמה ארה"ב), מחיר החשמל עלה עוד יותר אחרי המהלך (אני מניח שמזה יסיקו פה שאני טוען שחברת החשמל היא גוף מושלם, אז כבר מראש- לא).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר למה שאמרתי?

:lol: :lol: :lol: זה בדיוק מה שאני שאלתי אותך!

אתה ענית לי בלי קשר לכלום, ולכן שאלתי אותך "על מה אתה מדבר?" והסברתי לך בצורה ברורה יותר את כוונתי:

אני אמרתי (ע"י מספר סמיילים מגלגלי עיניים וידיים ( ::):screwy:)) שאין הבדל אם הכסף בא "על חשבון משלם המיסים" או "על חשבון משלם חשבון החשמל", כי מן הסתם זה אותם אנשים.

אז זה לא בא בצורת מס, אלא בצורת תשלום גבוה פר קילו-וואט חשמל. מה ההבדל? אין הבדל.

אתם מסתכלים על זה מהצד הלא נכון. אתם בעצם אומרים "מה אכפת לך שמגדילים להם את המשכורות? זה כואב לך? זה הרי לא יגרום להעלאת מחירים, זה יוצא אליהם מרווחיי החברה, אז מה אכפת לך?" --- אבל הטענה שלכם טיפשית. בואו נסתכל על זה הפוך:

נניח שחברת מקורות, שאחראית על אספקת המים במדינה, מחליטה להעלות את המחירים ב-500% ללא כל סיבה, רק על מנת להגדיל את הרווחים (כזכור, גם פה מדובר בחברה ממשלתית, מונופול 100%, ולא בחברה פרטית שזכותה לעשות מה שבא לה). זה יהיה מקובל עליכם? אני מניח שלא.

אבל היא תעשה את זה על אפם ועל חמתכם.

כמה זמן אחרי זה, היא תבוא ותגיד "החברה היא חברה רווחית, החלטנו להעלות את משכורות העובדים שלנו ב-200% !!! תראו כמה שאנחנו נחמדים!!!! אל תדאגו, זה לא יבוא על חשבון משלם המיסים, אלא על חשבון רווחי החברה !!!! אין, אין עלינו!! אנחנו תותחים!!!!!!!!!!11111אחדאחדאחד".

::)

זה נשמע לך הגיוני? סביר? מציאותי?

לפחות בקשר למציאותי, התשובה היא - כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו, חברת החשמל היא חברה ממשלתית, וככזאת מחיריה נקבעים ע"י הממשלה (גוף ממשלתי שנקרא "רשות החשמל") - אז נכון שלדעתי הגוף הזה הוא רק חותמת גומי לרצונות החברה אבל הנקודה היא שאם בממשלה היו רוצים לעשות משהו בנידון (הורדת תעריפים או מה שזה לא יהיה) הם היו עושים את זה - נוח לממשלה להעלים עין אחת (או שתיים) ולקבל כסף תמורת זה (והרבה כסף...) כי היות שחברת חשמל היא חברה ממשלתית ובנוסף גם חברה ריווחית הרווחים הולכים לממשלה - אז הממשלה מקבלת כסף תמורת עצימת עיניים (וזה לא שוחד כי היות וחברת החשמל היא חברה ממשלתית הממשלה לא יכולה לשחד את עצמה...).

אתם לא יכולים להאשים את העובדים שהם לוקחים את מה שנותנים להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זאת לא שנאה לשמה אז מה כן?

תגידו מה היה קורה אם הייתם עובדים שם?

איך היית מרגישים מהצג המותקף??

אני בטוח שכל אחד ממכם שהיה עובד שם לא היה מבין מה יש לכולם נגדנו..

אתם צריכים להבין שיפריטו את חברת חשמל לשש או שבע חברות שונות אבל לא כל אחת מייצרת חשמל..

כל אחת תיהיה אחראית על אגף אחר בחברה..

למשל ציוד מכני ניד ולוגיסטיקה חברה אחת תכנון ובקרה חברה שניה וכו.. כך יווצר מצב שאם נגיד תיהיה תקלה ויצתרכו ציוד, הציוד יהיה חיב להגיע ממחלקת ציוד מכני..

עכשיו המחלקה הפכה לחברה פרטית וכחברה פרטית היא תגבה כסף והרבה כי אין מה לעשות אין לה מתחרים בארץ לא לפחות ברמה שחח"י צריכה אז אותה חברה במצוקה תיהיה חייבת לשלם את המחיר

וכתוצאה מכך זה יבוא לידי ביטוי בעלות חשמל גבוה יותר..

אני לא מבין מדוע יש צורך בהפרטה??

למה ליצור שרשרת שכל חוליה תלוי בחוליה האחרת? תלות זה המצב הכי גרוע שיש..ככה איפשר להפקיע מחירים..

מה הבעיה שלכם כל עוד החברה מכניסה יותר ממה שהיא מוציאה..

היא מכניסה יותר רווחים למדיה אתם מעדיפים שהרווחים ילכו לסתם מליונרים שיתעשרו יותר???

אין אתם מכניסים את עצמכם לבוץ שיהיה קשה לצאת ממנו אם בכלל יהיה איפשר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו זאת אשליה!

הרי אחרי שהם דיווחו על רווח נקי של 245 מיליון שקל המדינה ביקשה מחברת החשמל לחלק דיווידנדים

מה זה אומר? מכיוון שהמדינה מחזיקה בבעלות המלאה על חברת החשמל זה אומר שאחוז מסוים מהרווחים יעבור לידי המדינה

חברת החשמל סירבה

למה שלא נגדיל את המתנות לחגים? למה שלא נעלה את השכר?

למי אכפת אם המדינה בגרעון ו-245 מיליון שקל היו יכולים לעזור לה?

למי אכפת שהיה אפשר להוריד את המחיר לקוט"ש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נניח שחברת מקורות, שאחראית על אספקת המים במדינה, מחליטה להעלות את המחירים ב-500% ללא כל סיבה, רק על מנת להגדיל את הרווחים (כזכור, גם פה מדובר בחברה ממשלתית, מונופול 100%, ולא בחברה פרטית שזכותה לעשות מה שבא לה). זה יהיה מקובל עליכם? אני מניח שלא.

אבל היא תעשה את זה על אפם ועל חמתכם.

אני מעדיף מונופול ממשלתי שבכל זאת נתון לפיקוח ממשלתי ובפיקוח ממשלתי נדיר מאוד שהם יוכלו להתפרע בהלעאת מחירי השירותים שלהם

על פני מונופול פרטי שזה הרבה יותר גרוע לצרכנים

או תופעה אחרת יותר רווחת בארץ וזה הקרטלים

אתה בוחר לתקוף דג רקק

במקום לתקוף את הבני זונות האמיתיים:

הבנקים שמתאמים בינהם את גובה העמלות בעו"ש

חברות הטלוויזיה רב ערוצית שמאתמות בינהן את מחיר חבילת הבסיס

חברות הסלולר שמתאמות בינהם בתזמון מושלם מתי להעלות את תעריפי זמן האוויר

חברות הסלולר שיש להן גוף משותף שנקרא "פורום החברות הסלולריות" וצבא של עורכי דין שדואגים להשחיל לך אנטנות סלולריות 2 מטר מהבית שלך ואתה לא יכול לעשות כלום

כל החלאות האלה שהזכרתי עכשיו הם כולם חברות יעילות הן לא גובות ממך מיסים הן חברות אבל הן כולן שודדות אותך בצורה יעילה יותר מאשר חברת החשמל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד לי, יש לך מושג על מה אתה מדבר בכלל ?

אני מעדיף מונופול ממשלתי שבכל זאת נתון לפיקוח ממשלתי ובפיקוח ממשלתי נדיר מאוד שהם יוכלו להתפרע בהלעאת מחירי השירותים שלהם

על פני מונופול פרטי שזה הרבה יותר גרוע לצרכנים

על איזה פיקוח אתה מדבר? הפיקוח הזה מושחת יותר מאריאל שרון.

עובדה - תראה מה קורה בחברת חשמל. הוא בהחלט מתפרע בהעלאת מחירים.

מונופל פרטי, לעומתו, "זוכה" לפיקוח מבחוץ (הממונה על ההגבלים העסקיים, מכיר?), שאשכרה יכול לעשות משהו ולא מושפע מאינטרסים אישיים ושחיתות.

כל החלאות האלה שהזכרתי עכשיו הם כולם חברות יעילות הן לא גובות ממך מיסים הן חברות אבל הן כולן שודדות אותך בצורה יעילה יותר מאשר חברת החשמל

אלו חברות , זכותן.

מי אתה שתגיד לבעל עסק פרטי באיזה מחיר למכור את המוצר שלו?

מה גם שבמידה ומדובר במונופל, הממונה על ההגבלים העסקיים נכנס לעסק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...