לפני קנייה צריך עזרה בליטוש המפרט וכולי... (תקציב בערך 12K) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לפני קנייה צריך עזרה בליטוש המפרט וכולי... (תקציב בערך 12K)

Load

Recommended Posts

בשעה טובה חסכתי ממיטב כספי וחולה מחשבים כמוני :bash: צריך לבזבז את כולו על מחשב החלומות שלי שלא תבינו לא נכון אני לא איזה ילדון מתלהב ומפוצץ בכסף שרוצה לקנות מה שיקר.... רחוק הוא הנכון אני סטודנט ללימודי MCSE ועובד במשמרות בחנות מחשבים. :-*

פשוט אני פעם אחת בחיים לא רוצה להתפשר על החלקים של המחשב אלא לקנות את הטוב ביותר אני כבד ורגיל לאמץ את המחשב עד המקס..

ואני מקווה שלא כמו המחשב שנוכחי המחשב הזה יספק אותי ויעשה אותי מאושר ;)

כמות. מוצרים סה"כ

64 X2 Dual- processor 4800+ (2.4GHz) Retail BOX 4,150 ש"ח

DFI LANPARTY UT nF4 Ultra-D 789 ש"ח

Extreme AX1900XT/2DHTV PCIe 512MB 3,650 ש"ח

Samsung 1GB 533 Original 1250 ש"ח X2

Kandalf VA9000SWA Silver 1,424 ש"ח

SATA 36.7GB 10000 RPM 672 ש"ח

סה"כ 11,935 ש"ח

עכשיו נתחיל מהחשוב לפחות

לגבי המעבד אני מבין שרק סדרת הFX 57 -60 עוברים אותו בביצועים וההפרש במחיר היקר יותר שלהם (2000 ש"ח בערך) לא שווה את זה

לפי הבנצ'מארקים שראתי ה4800 קרוב אליהם מאוד...

אבל עדיין האם זו קנייה חכמה בתקופה זו ? מחירו קצת ירד אבל האם בקרוב עם צאת המעבדים החדשים של 90nm המחיר ירד בצורה משמעותית יותר לדעתכם?

לגבי הכרטיס מסך הבנתי שלא כדאי להוסיף את ההפרש ולקחת את הXTX שממש קצת יותר טוב נכון?

אני רגיש מאוד לגבי הכרטיס מסך אני צריך כרטיס עם מעולה משום שסופי שבוע אני משחק שעות על גבי שעות במשחקים כמו BF2 וBLACK & WHITE 2

איך האסוס בקיצור?

לגבי הלוח אם הDFI נהיה כבר קונצנזוס והלוח הכי פופולרי אך ישנם הרבה דגמים דומים לקחתי את הSLI היקר יותר כדי שתהיה לי את האפשרות לSLI בעתיד

אך ראיתי שהדגם שנקרא ULTRA יותר זול ב 200 שקל??!!

וישנו גם את דגם הEXTREME שיותר יקר ב 200 שקל ורשום שהוא מעולה לOC עכשיו אני לא מתכוון לעשות OC בקרוב אך לא שולל זאת בעתיד האם שווה להוסיף ללוח אם הזה מפני שהוא אולי יותר יציב ומקורר בצורה יותר טובה שגם בלי OC זה יהיה מעולה בשבילי (שונא מחשב חם)

-התלבטתי האם לקחת RAPTOR יותר גדול בנפח אבל הגעתי למסקנה ש 36.7GB מספיק כדי שמערכת ההפעלה ו2 משחקים וכמה תוכנות ישבו עליו נכון?

- לגבי המארז הוא יקר מאוד נכון ( אומר אחד שיש לו COMPUCASE 6919) אבל הוא מדהים נכנסתי לאתר היצרן וממש נדלקתי על הצורה והפיטצ'רים

קודם כל הוא TOWER כולו אלומיניום והוא מתאים לקירור מיים עם רציני ועוד ועוד

אם מישהו יפנה אותי לביקורת עליו אני אשמח

- אחרון זה הזיכרון 1200 שקל לשלם על 2GB זה לא הרבה וסמסונג ידועים בזכרונות טובים

אך האם למחשב כזה לא כדאי לקחת מתוזמן או איכותי יותר??

תודה רבה למי שהגיע עד לפה וקרא הכל

ויותר תודה למי שיעזור לי...

נאור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקחת זיכרון DDR2... בשביל לוקחים ...

המעבד מאוד בזבזני... אני חושב שכדאי להתפשר קצת...

לוח לכרטיס של ATI...

ההרד דיסק קטן מאוד!!!! אתה לא חייב ראפטור בשביל ביצועים טובים...

אל תדאג לגבי הקירור של כרטיס המסך... הקירור יחזיק אפילו OC...

ואישית אני מציע לך לחכות כמה חודשים ליציאת התושבת החדשה... זה אומר ולוחות חדשים!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה בדיוק עושה בחנות המחשבים? ;)

אחד המפרטים הכי בזבזניים שיצא לי לראות לאחרונה.

כרטיס ATI לא הולך טוב על לוח NF4 (אם אתה חושב על להוסיף עוד כרטיס אתה צריך לוח שתומך ב-Crossfire).

בכלל אם אתה לא מתכוון לעבוד עם רזולציות מטורפות (עכשיו עוד תגיד שיש לך מסך LCD 17) מיותר ללכת על אחד כזה בכלל. ברזולציות הסטנדרטיות (נגיד 1280 על 1024) גם כרטיס 7800GTX יעשה את העבודה מצויין.

במעבד דיי מיותר ללכת על יותר מה-3800+ הכפול ליבה (וזה חוסך לך המון כסף). במיוחד אם תתעסק עם .

זיכרון DDR2 לא עובד עם עד שתגיע התושבת החדשה.

אם אני לא טועה המארז מגיע ללא ספק כח (ורצוי אחד איכותי ביותר למערכת כזו, של 400+ ש"ח לפחות).

גם לראפטור אין כאן ממש מקום לדעתי, ובטח לא אחד כה קטן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאוד בזבזני כמו שנאמר

ראפטור מיותר!!!!!!

לוח אם של DFI תומך CROSS FIRE

מארז גם כן גרוע יש מעולים של אנטק בסביבות ה 1000 שח

מעבד מאוד בזבזני קנה 4200 או 3800 מספיק תאמין לי

וכמובן DDR2 לא מתאים עם

בקיצור קח את זה

AMD 64 X2 Dual- processor 3800+(2.0GHz) BOX 2120 ¤ 1

DFI LANPARTY UT RDX200 CF-DR 1450 ¤ 1

PQI 2048MB DUAL CHANNEL 2X1024MB 2-3-2-5 1510 ¤ 1

WD 250GB 7200RPM 8MB SATAII 665 ¤ 1

SAPPHIRE X1900XT 512MB PCI-E 3500 ¤ 1

Antec High Performance 1088 AMG 950 ¤ 1

ENERMAX LIBERTY 620W 1150 ¤ 1

THERMALTAKE BIGTYPHOON 250 ¤ 1

סה"כ: ¤ 11595

BT יספיק ואפילו יותר מכך המארז ששמתי לך הרבה יותר איכותי מה TT וגם יפה לדעתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי תודה על התגובות המהירות

ערכתי את הכותרת עם תקציב INTEGRAL

וגם תיקנתי לDDR רגיל ולוח ללא . טעויות של חובבנים :lol: תודה ל 3DGOD!

עכשיו כמו שאמרתי אני לא רוצה להתפשר שוב כי אני רוצה שהמחשב יהיה מהיר מאוד בכל מובן וסוג עבודה (המרות גרפיקה ומשחקים)

אני יודע זה הפרש של 2000 ש"ח בין ה3800 ל4800 BIODOME אבל אני רוצה מעבד שלא יגביל אותי בשום צורה ויספיק לתקופה ארוכה.

לגבי הכרטיס מסך יש לי מסך 19" LCD אז אני מוגבל ל1024 1280 אבל כרטיס עם 256MB אני לא אקח ממש לא כשיש כרטיסים עם 512 מגה במחיר סביר כמו הכרטיס ששמתי שיתן הרבה יותר FPS במשחקים מה 7800 שהצעת לפי הבנצ' הבא-

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2679&p=7

עכשיו ספק כח יש לי כבר מהמערכת הנוכחית - 480W PURE POWER

שאני מאמין שיספיק

וגם כונן קשיח נוסף 160GB יש לי גם בגלל זה הוספתי RAPTOR כזה קטן רק כדי שיריץ מהר את הדברים החשובים...

לגבי הלוח אם אני מבין ש NF4 עם ATI לא כדאי אז על איזה לוח CROSSFIRE אתה ממליץ??

דבר אחרון בנוגע למעבדים החדשים שיגיעו מתי בערך זה צריך לקרות?

משום שאני לא יכול לחכות הרבה זמן

אבל אולי שווה רק בשביל התמיכה בDDR2? והלוחות החדשים?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, תחליף למה שעומרי הציע זה יסחוק אבל בקושי.

לדעתי, אם יש לך מכונה מספיק חזקה היום שאפשר לחיות איתה עוד כמה שבועות ולא דחוף לך מאוד להחליף, אתה יכול להשאר עם מה שיש לך ולחכות לAM2 וללוחות החדשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון עדיף לך לחכות קצת ליציאת הדברים החדשים... כי בסהך אתה קונה מחשב יקר מאוד...

אל תשווה בכמות הזיכרון שיש בהם...

הרזולוציה של המסך שלך נמוכה יחסית למה שהכרטיס יכול לתת לך... לכן סתם בזבוז לקחת אותו... לא תראה הבדל :nixweiss:

כמו ש BIODOME אמר אתה יכול לקחת GTX... אבל יותר טוב יהיה כאו 7800GT.

:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין הבדל במחיר בין הX1900 לבין הGTX 512 כך שעדיף את הראשון שהוא חזק יותר ושוב כרטיס עם 256 מגה אני לא אקח

לגבי המעבד אני מאמין שה3800 הוא בחירה טובה אבל לא למי שרוצה את הטוב ביותר...

אבל אולי כמו שהצעתם כדאי לחכות למעבדים והלוחות החדשים!

בעיקר משום שאני לא מוצא ממש מבחר וערכות שבבים עם CROSSFIRE כרגע

המגוון הוא הלוח הנ"ל של DFI ועוד לוח שאיתו גם משתמשים ברוב הבדיקות באתרים של ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל מה אתה צריך לוח CF? קח לוח טוב עם ציפסט של ATI...

שוב, לא תרגיש הבדל בין 7800GT ל X1900XT על המסך שלך! לא יהיה שום הבדל למעט שתוכל לשים AA*8 על משחקים כבדים (שזה לא נותן לך כלום...)

אני הייתי מקשיב לאלו שיש להם יותר ניסיון... :nixweiss:

אלא אם כן יש לך מלא כסף לזרוק...

תחכה עד לסוקט AM2!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר קרוספייר, אז רק הasus mvp...אין בו בכלל באגים (ללאן פארטי יש המון),הוא ברשימת לוחות הקרוספייר המוכרים של ati,ויכולות הOC שלו לא נופלות מהלאן פארטי...

הX1900XT הוא בחירה טובה...7800GTX עולה רק 300 שקל פחות ומבחינת ביצועים הוא נופל מהX1900XT רחוק מאוד...(אמנם ה7800GT והX1800XL הם בחירות יותר טובות בגלל הרזולוציה)

בהחלט לחכות לAM2 עם כזה תקציב...הקאנדלף פשוט מארז נוראי,הוא כמו זבל במחיר של זהב...אם השקעת להוציא כ"כ הרבה על מארז תשקיע במארז איכותי.

חוץ מזה,הספק שיש לך מהמערכת הקודמת בקושי יחזיק(אם בכלל) את המערכת הזאתי,ובכלל אם אתה מתכוון ללכת על קרוספייר הייתי מציע על ספקים הרבה יותר טובים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

BF2 ו-B&W2 אמרת? כנראה שלא הסתכלת על הגרפים מספיק טוב.. הבאתי את זה מהביקורת הזו ב-Anandtech.

BF2 בהגדרות מקסימליות:

bf2-max.png

תסתכל על הרזולציה שלך, האחרות לא מעניינות - שים לב, הפרש של 5 פריימים בין X1900XT לבין 7800GTX 256MB.. אתה יודע כמה לא מורגש זה?

ואם תסתכל על B&W2 תגלה שה-7800 מראה בכלל ביצועים יותר טובים מה-X1900XT ברזולציה שלך בהגדרה מקסימלית:

bw2-high.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל 1900XT יותר זול מ7800GTX, ולכן יותר משתלם...

גם נכון

וגם BIODOME כנראה שלא קראת כמו אחרי הגרפים בעיקר את הקטע שפה הם מציינים של BLACK & 'WHITE 2

כרגע בעיה עם כרטיסי ATI החברה הכריזה על זה (LION HEAD) והם הולכים לשחרר PATCH מה שבוודאי יעלה את התוצאת של הבנצ' הזה לטובת הATI

עכשיו אולי בBF2 השינוי קטן אבל במשחקים האחרים במבחן כמו FEAR השיפור הוא גדול ומורגש יותר..

DOMIEL תודה על התגובה.

תגידו למה כולכם לא אוהבים את המארז הזה של בכלל עם החברה הזו שמתי לב שאו שאוהבים אותה מאוד או מתעבים אותה בכל מה שנוגע למארזים שלה

אולי יש לכם דעות קדומות על המארז ובגלל זה רק אני אוהב אותו מישהו יכול להביא לי לינק לבדיקה באיזה אתר שבה הוא נמצא זבל כמו שאתם אומרים? :nono:

תסתכלו על המפרט של המוצר מקרוב ותראו כמה שהוא מבטיח

http://www.thermaltake.com/product/Chassis/fulltower/kandalf/va9000swa.asp

בנוגע לספק כנראה שאתם צודקים הוא לא יחזיק.... באסה להתקע עם ספק חדש שמעט שעלה לי 500 שקל...

:-[

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...