יכול להיות ש-WINDOWS לא מזהה את ה- MAXTOR שלי בגלל פין שהתעקם ונפל? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יכול להיות ש-WINDOWS לא מזהה את ה- MAXTOR שלי בגלל פין שהתעקם ונפל?

dcaspi

Recommended Posts

אהלן לכולם.

העברתי היום את ה-MAXTOR 40GB שלי ממחשב אחד לאחר. בשלב כלשהו התעקם אחד הפינים המעבירים מידע. ניסיתי ליישר אותו והוא נשבר ונפל.

כשחיברתי את ה-ATA לכונן, המחשב זיהה אותו כ-Maxtmr וכשחלונות (Windows X64) עלו הם אומנם זיהו כונן והסמל של

התקנת חומרה חדשה רץ לו, אבל כשהתהליך נגמר, ניגשתי ל'מחשב שלי' ושם לא הופיע שום כונן חדש.

ניסיתי להפעיל מחדש את המחשב כמה פעמים וגם לחבר את הכונן שוב, אבל הוא עדיין לא הופיע ב'מחשב שלי'.

הפין שנפל הוא השלישי מימין לשמאל, בשורה התחתונה. יש לכם מושג מה החשיבות שלו ואם יש איזושהי דרך לסדר את זה?

אין צורך להזכיר שהמידע שם חשוב לי מאוד.

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שאכן הפין חשוב אחרת לא היה שם ולפי התיאור שלך לא ניתן לוותר עליו.

הדרך הפשוטה ביותר היא למצוא דיסק זהה לחלוטין במפרט עם bad sectors (או דיסק מת כלשהו) ולהחליף בין ה casess.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, לפני שניגש להלחמה ותוך-כדי זה נדפוק את ה הארד-דיסק לגמרי, אני רוצה שניה לחשוב אם יש אופציה אחרת -

כשאני מעלךה את המחשב, הכונןו מזוהה כ-Maxtmr מה שמראה שיש העברת נתוני, אבל שגויה.

פירקתי את הלוח שבבים שאחראי על הקשר מול המחשב וחיברתי לו לוח של הארד דיסק אחר, מדגם יותר ישן, וזה לא עבד.

כשהדלקתי את המחשב, הכונן לא הראה בכלל סימני פעילות (הוא לא נע בכלל, כנראה שהוא לא קיבל חשמל).

נניח שאני רוצה לפנות לפונקציה מקצועית, אני יכול לקחת את הכונן שלי למעבדה כלשהי ופשוט יחלצו לי משם את המידע / ירכיבו לי לוח

חדש של גישה מול המחשב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול להציע פתרון טיפה מורכב: קח כבל ATA, בדוק בדרך כלשהי איזה גיד הולך לאיזה פין (אם יש לך כבל ספייר לעשות בו ניסיונות זה הכי טוב). חשוף את הגיד המתאים לפין החסר, קח חוט דק ותלחים ישר לפלטה של ההארד דיסק. ואז כמובן תחבר לגיד המתאים בכבל. אין סיבה שזה לא יעבוד, אבל בזהירות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול להציע פתרון טיפה מורכב: קח כבל ATA, בדוק בדרך כלשהי איזה גיד הולך לאיזה פין (אם יש לך כבל ספייר לעשות בו ניסיונות זה הכי טוב). חשוף את הגיד המתאים לפין החסר, קח חוט דק ותלחים ישר לפלטה של ההארד דיסק. ואז כמובן תחבר לגיד המתאים בכבל. אין סיבה שזה לא יעבוד, אבל בזהירות!

מחזק!

עשיתי את זה מלא פעמים אומנם לא בהארדיסק אבל אני קורא לזה מעקף

זה אמור לעבוד יופי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...