העיר אילת בלילה - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

העיר אילת בלילה

rangerman

Recommended Posts

תודה לשניכם :)

אילת אכן קטנה למדי, הרבה יותר קטנה מעקבה שבצד השני של המפרץ.

התמונה היא כמובן פנורמה. כשכתבתי 3x28mm התכוונתי שהתמונה הורכבה משלוש שכל אחת צולמה ב-28mm (ליתר דיוק 27mm). וכמובן שעם חשיפה של 15 שניות, התמונה צולמה עם חצובה.

אגב, לפעמים ממש נמאס לי מהמצלמה הזו. ברגע שתנאי התאורה מעט חשוכים, היא פשוט לא יכולה לפקס. את התמונה הזו צילמתי עם פוקוס ידני שגם כן לא שווה הרבה - ב-LCD כמעט שלא ניתן לראות הבדלים בין מצבי פוקוס שונים, וסקלת המרחק ממש לא קשורה לכלום. כאן היא מכוונת לאינסוף, אבל די ברור מהתמונות המקוריות שהפוקוס שגוי. לפחות בהקטנה זה נראה בסדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פנורמה היא תמונה שמכסה 360 או פחות מעלות. יותר ממה שאתה (העיניים כאשר הם מביטים לאנשהו) בזמן נתון יכול לקלוט.

A broad view, usually scenic or a series of images stitched together to create a picture wider than what the camera is normally capable of capturing.

An image which is long, normally recording a wide scene, such as a cityscape.

Picture presenting a continuous view of the landscape, produced either by using a panoramic camera or from a composite of several images.

GOOGLE

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פנורמה היא תמונה שמכסה 360 או פחות מעלות. יותר ממה שאתה (העיניים כאשר הם מביטים לאנשהו) בזמן נתון יכול לקלוט.

GOOGLE

סבבה :) אבל למה אתה צועק?

15 שניות?? חשבתי 1/15...

יפה מאוד!!! כבוד!

זאת הרזולוציה שצילמת בה? אם כן אז חבל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא צועק, אני פשוט מציין מושג :) איפה צעקתי?...אתה פשוט אמרת שזו לא פנורמה אז אני מתקן אותך, שזו כן.

הוא התכוון שבתמונות המקוריות שמרכיבות את הפנורמה ניתן לראות כי הן לא בפוקוס מושלם, אם כן בהקטנה ניתן לראות כאילו הן בפוקוס.

ניתן לחבר עם מגוון תוכנות, אחת מהן היא - The Panorama Factory ויש עוד מגוון תוכנות :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הכוונה מורכבת משלוש איך אתה מצלם 3 ומחבר אותם לתמונה אחת???

בדיוק!

אני לא צועק, אני פשוט מציין מושג :) איפה צעקתי?...אתה פשוט אמרת שזו לא פנורמה אז אני מתקן אותך, שזו כן.

אמרתי את זה בציניות... סליחה אם משהו לא בסדר :)

ICE BREAK!

לא אמרתי שאני בטוח במה שאמרתי!

"פנורמה זה כל מה שמסביבך לא?"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה :) אבל למה אתה צועק?

כי אפשר לבדוק לפני ...

מה הכוונה מורכבת משלוש איך אתה מצלם 3 ומחבר אותם לתמונה אחת???

ככה למשל:

http://research.microsoft.com/projects/GroupShot/

http://research.microsoft.com/projects/GroupShot/GroupShotHelp.htm

ותמונה יפה (אך חבל שהיא קטנה כזו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איש!

מהמם ! בחירה מצויינת של רגישות, לא יותר מדיי נוצץ ונמנעת מרעשי תמונה. יצא נקי ויפה.

אהבתי במיוחד איך סביבת ההרים הלא מוארת "כולאת" את התצפית ויוצרת מן אי של עיר מוארת.

יפה מאוד חומר לפרסום !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא התכוון שבתמונות המקוריות שמרכיבות את הפנורמה ניתן לראות כי הן לא בפוקוס מושלם, אם כי בהקטנה ניתן לראות כאילו הן בפוקוס.

בדיוק. בגודל המתאים, כל תמונה כמעט נראית חדה. על הרעיון הזה מבוססות למשל מצלמות חד-פעמיות, הבעייה שהאולימפוס שלי עלתה לי קצת יותר ממצלמה חד-פעמית ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...