מעוניין בקנייה של הארדיסק חדש - ביצועים ואמינות - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין בקנייה של הארדיסק חדש - ביצועים ואמינות

composite

Recommended Posts

שלום.

ובכן, כרגע במחשב יש לי רק הארדיסק אחד, של , בנפח של 160 ג'יגה, 7200RPM, 8Mb Buffer, SATA, ללא NCQ. אמנם הוא גדול, מהיר, אמין, עם עוד הרבה שנות אחריות ובמצב מצוין - אבל לאחרונה שמתי לב שהאוספים שאני מחזיק על המחשב - גדלים בקצב מהיר מאוד, ואני מאמין שייגמר לי המקום בקרוב; וחוץ מזה, הארדיסק נוסף שווה מקור נוסף לגיבויים.

לכן אני מעוניין ברכישה של הארדיסק נוסף, שיגלם את האיזון המושלם בין ביצועים לאמינות. ברגע שאקנה אותו, אהפוך אותו לכונן הראשי ואת ה- 160 למשני, לגיבויים בלבד.

בחנתי הרבה כוננים-קשיחים שנמכרים בארץ, אבל שמתי עין על אחד מעניין במיוחד - WD2500KS - שנראה לי הכונן הטוב בארץ פרט לרפטורים או ל- SCSI'ים, שנמצאים הרבה מעל לתקציב שלי, או מבוססים למשחקים בלבד. יש לו נפח של 250 ג'יגה (מעולה, רציתי בין 200 ל- 300), 16 מגה באפר, 7200 סיבובים לדקה (אמנם לא 10,000, אבל זה רק מותרות שמעל לתקציב שלי), קצב העברת מידע של 300Mb/s, הוא תומך ב- SATAII, המחיר נורמלי, ובא עם שלוש שנות אחריות.

רק רציתי לשאול כמה דברים:

- מה אתם אומרים על ההארדיסק הזה מבחינת ביצועים, והאם אני עושה קנייה חכמה?

- האם הוא תומך NCQ? ואם לא, עד כמה זה משמעותי?

- מה אתם אומרים על רמות הקרירות והשקט שלו? (לא חשוב לי כ''כ)

- האם אני לא עושה טעות כשאני לא קונה 160 ג'יגה נוסף ושם אותו ב- RAID שנועד לגיבויים?

- מה אתם אומרים על בכללי? הניסיון שלי עם ההארדיסק שברשותי עכשיו הוא מצוין.

תודה רבה מראש! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- ההבדל היום בביצועים בין ההרדיסקים הממוצעים של 7200RPM לא גבוה במיוחד.

- ההרדיסק אינו תומך ב-NCQ, אך מבחנים הראו כי אין שיפור משמעותי במיוחד בעת השימוש ב-NCQ ובנוסף לזאת לעיתים רחוקות הוא אף מוריד אותם.

- אם תעיין ראיתי שהרבה טענו כי ההרדיסקים של סמסונג שקטים בהרבה מאשר של .

- אני לא יודע מהם צרכייך ולכן קשה לי להגיד לך האם אתה לא עושה טעות שאתה לא שם אותו ב-RAID 1, אך שקול זאת (ציינת בהתחלה כי אתה צריך את המקום). בנוסף אתה יכול לגבות רק חלק מן המידע שאתה זקוק לי במיוחד.

- קשה להגיד ביקורת על חברה כי כל אחד יגיד לך הלך לי הרדיסק של חברה X כי זה מה שהיה לו איתו ניסיון.

מקווה שעזרתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בורג, התכוונת לזה? http://lamir.co.il/product.asp?product=9587

כן. 675 ש"ח לדיסק קשיח כזה זה ממש מחיר מציאה.

אודה לך אם תצרף לכך נימוק/הוכחה/הסבר.

הדיסקים הרגילים של Maxtor שמקבילים לסדרות הנפוצות של החברות האחרות הם מסדרת DiamondMax.

הדיסקים הקשיחים מסדרת MaXLine III הם דיסקים יותר אמינים שמיועדים לעבודה ממושכת במחשבים שפועלים 24/7 (יש להם אחוז טעויות הרבה יותר נמוך מדיסקים קשיחים רגילים), ובהתאם הם מקבלים אחריות מלאה של 5 שנים בניגוד לאחריות של שזה 3+2.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מצטער, אבל אין לי קישור להשוואות. אי אפשר לעשות לזה מבחני ביצועים, מכיוון שמדובר בדיסקים קשיחים חדשים, והאמינות לא אומרת שהם יותר מהירים או משהו כזה, אלא שהוא יחזיק מעמד הרבה יותר שנים.

באתר של מקסטור כתוב שהדיסקים הקשיחים האלה מיועדים לעבודה במשך מליון שעות, אם אני לא טועה.

המחיר של הדיסקים הקשיחים האלה גבוה משמעותית ממחיר של דיסקים קשיחים אחרים, אבל בלמיר השיגו עליהם מחיר מאוד טוב, שלא יקר בהרבה מהמחיר של הדיסקים הקשיחים מהסדרה הרגילה.

עבורי, החלק הכי חשוב במחשב זה הדיסק הקשיח, וחשוב לי בעיקר שהוא יהיה מאוד אמין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המקסטור הזה נראה מעולה (במיוחד חמש שנות האחריות הללו) וגם טיפה יותר זול מהווסטרן. עוד דבר... קראתי קצת על RAID 1, ומסתבר שהוא אידיאלי לגיבויים, אבל אני ממש לא מעוניין לקנות עוד 160 ג'יגה לא-מתקדם כמו שיש לי עכשיו, וחוץ מזה, תמיד אוכל להוסיף עוד, פשוט כרגע יש לי חלון תקציבי להשקעה גדולה בהארדיסק, אני עושה נכון?

- הוא נשמע אמין, וזה מה שחשוב לי בעיקר. מה לגבי הביצועים?

- האם גם הוא לא תומך ב- NCQ? (אם לא, זה מוזר, איך זה שבקצה הסקלה לא משלבים את כל הפיצ'רים?)

- האם חוץ מהשניים האלו, האם יש עוד דיסקים קשיחים שאני צריך לשקול? (לא כולל הרפטור, אני רוצה בעיקר אמינות, קרירות, שקט וגם קצת ביצועים).

- האם משהו שכדאי לחכות לו?

תודה מראש! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אני ממש לא מעוניין לקנות עוד 160 ג'יגה לא-מתקדם כמו שיש לי עכשיו,

אתה יכול לקנות את המקסטור אבל תאבד את 90 הגיגה הנותרים כל עוד אתה משלב אותו עם ה- במערך.

- הוא נשמע אמין, וזה מה שחשוב לי בעיקר. מה לגבי הביצועים?

- האם גם הוא לא תומך ב- NCQ? (אם לא, זה מוזר, איך זה שבקצה הסקלה לא משלבים את כל הפיצ'רים?)

- האם חוץ מהשניים האלו, האם יש עוד דיסקים קשיחים שאני צריך לשקול? (לא כולל הרפטור, אני רוצה בעיקר אמינות, קרירות, שקט וגם קצת ביצועים).

שוב קרא את מה שכתבתי:

- ההבדל היום בביצועים בין ההרדיסקים הממוצעים של 7200RPM לא גבוה במיוחד.

- ההרדיסק אינו תומך ב-NCQ, אך מבחנים הראו כי אין שיפור משמעותי במיוחד בעת השימוש ב-NCQ ובנוסף לזאת לעיתים רחוקות הוא אף מוריד אותם.

- אם תעיין ראיתי שהרבה טענו כי ההרדיסקים של סמסונג שקטים בהרבה מאשר של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מושג לגבי הביצועים של ה-Maxtor SATA II (אני קניתי את גירסת ה-IDE למחשב שלא תומך ב-SATA). בכלל, הביצועים של הדיסק הקשיח לא כ"כ חשובים לי, כל עוד הם סבירים מאוד פלוס (המקסטור עונה על הדרישה הזו עם שני פלוסים אפילו). מה שחשוב לי בעיקר זה אמינות (ושקט עבור HTPC).

המקסטור הוא SATA II, כך שהוא אמור לתמוך ב-NCQ. אם אני לא טועה, אז NCQ זה חלק מהסטנדרט של SATA II (תקנו אותי אם אני טועה).

אתה יכול לשקול את ה- SATA II 250GB שהוא מאוד שקט וקריר. אבל, אם הדבר הכי חשוב לך זה אמינות, אז לדעתי המקסטור במחיר של למיר הוא הבחירה המועדפת.

לגבי RAID, אני מעדיף שלא להתעסק בזה, ולגבות דברים חשובים באופן ידני (גיבויים מיידיים של דברים חדשים, גיבויים שבועיים, וגיבויים חודשיים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.logicpc.co.il/eng/itdetail.aspx?icom=6544

http://www.logicpc.co.il/eng/itdetail.aspx?icom=7616

http://www.logicpc.co.il/eng/itdetail.aspx?icom=6137

אלה לדעתי המתחרים ובגלל שלמקסטור יש 16MB BUFFER , הוא עדיף יותר מהאחרים

לומרות שלי יש את ה MAXTOR DIAMOND MAX 9 שהוא סבבה אבל מרעיש בטירוף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש את ה MAXTOR DIAMOND MAX 9 שהוא סבבה אבל מרעיש בטירוף

ה-Maxtor DiamondMax 9 מרעיש אצלך? לי גם יש כזה (IDE), ואני לא שומע אותו.

יש לי גם Maxtor MaXLine III (גם כן IDE), וגם אותו אני לא שומע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...