איך אני מחבר אינטרנט למחשב ראשי וממנו לראוטר? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך אני מחבר אינטרנט למחשב ראשי וממנו לראוטר?

zoobooboozoo

Recommended Posts

שלום לכולם יש לי שני מחשבים נייכים בבית ואחד .

אני רוצה שהמחשב הראשון יהיה מחובר ישירות לאינטרנט.

ממנו יהיה כבל רשת(או משהו) שייתחבר לראוטר כמקור החיבור שלו.

ומהראוטר תהיה פעולה רגילה של ניתוב האינטרנטר לנייך השני ולנייד

תודה ויום טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מושג למה שתרצה לעשות את זה

אבל אני משער שאתה :

א. מחבר רגיל, למחשב הראשי

ב. מחבר את הראוטר, לכרטיס הפנוי במחשב הראשי (לכניסת ה WAN של הראוטר)

ג. מגדיר ICS כמו שיש בסטיקי, כאשר אתה בעצם משתף במחשב הראשי את האינטרנט לכרטיס שמחובר לראוטר

את הראוטר אתה מגדיר על IP סטטי ונותן לו את הכתובת IP של המחשב הראשי (כלומר, המחשב הראשי הוא "ספק האינטרנט" שלך)

או IP דינאמי (ואז הוא ימשוך לבד)

וכמובן מגדיר את ה DHCP שלו או את ה NAT או את שניהם, שיתן כתובות IP וכמובן למחשבים שמחוברים אליו ליציאות ה LAN השונות.

תיאורטית אני חושב שהכל 100% הגיוני וזה צריך לעבוד, בהנחה שתדע להגדיר את כל הדברים האלה, עם קצת הרבה ניסוי וטעיה מאמין שתצליח.

ושמישהו יתקן אותי אם אני טועה או יחזק אותי אם אני צודק :)

מעשית.... תעשה את זה ותחזור אלינו עם תוצאות.

אפשר לשאול למה אתה צריך כזו מוזרה ?

אתה אבא לילדים ורוצה לשלוט מהמחשב שלך על האפשרות להתחבר לאינטרנט במחשבים שלהם ?

אתה לא חייב ראוטר במצב כזה לדעתי, תספיק לך רכזת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה אני אנסה לעשות את זה.

הסיבה? טוב זה יישמע טיפשי אני יודע, אבל אני עושה את זה בגלל שהראוטר מגביל חיבורים וקורס כשיש הרבה חיבוירם,

ואני צריך את זה למשחקי ואימיול...

עכשיו, אני לא יודע יותר מידי מה עושה ראוטר חוץ מלנתב ת'חיבור ואולי ליצור וכן שיש לו פירוול חומרה

אני צריך אותו רק לניתוב...

אז אם יש לכם מכשיר אחר להציע לי זה יהיה אחלה :yelclap:

תדוה על העזרה ועל התשובה ה --ממשממשמשמש-- מהירה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל ראוטר וההגדרות שלו, אבל אני בכלל לא בטוח שדבר כזה יכול לעבוד, וחוץ מזה למה אתה צריך ראוטר, תקנה פשוט האב.

ולהבא תשתמש בכפתור עריכה ואל תשלח הודעה חדשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראוטר בגלל שאני צריך שיהיה , אני לא ידוע אם יש האבים אלחוטיים.

וכבר ישלי ראוטר שקיבלתי מתנה.

תוכל לספר לי עוד על מזה האב ומה ההבדלים בין ראוטר להאב?

ובקשר ללהגדיר את הראוטר, אני התכוונתי לאיך עושים את זה במובן של "איך אני ניגש להגדרות?"

מהמחשב אליו הוא מחובר בכבל רשת? או מה? אני לא מבין

מצטער על הבורות, ותודה על העזרה הנהדרת :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך כבר ראוטר אז זה סיפור אחר. אני חייב לציין שזאת לא דרך מומלצת להקים בגלל ששיתוף ICS הוא לא יעיל כמו הNAT של הראוטר, שזה בעצם מה שמחלק את המידע למקומות המיודעים. בכל מקרה, תדע שלא משנה איך חיברת את הרשת, אם תפעיל עליה משחק או תכנת שיתוף קבצים, היא תהיה עמוסה בכל מקרה. הראוטרים היום כבר נותנים איכות לא רעה בכלל ביישמוים האלה, ואני חושב שיהיה לך עדיף לחבר את הרשת באופן קונבנציונלי, למרות שאני חייב לציין שאני די מסוקרן אם בכלל אפשר לעשות את מה שאתה מציע, ואם כן, אז איך זה יעבוד.

בכל מקרה, הראוטר מקבל כתובת IP, ואתה נכנס להגדרות שלו ע"י הקשה של כתובת הIP הזאת בדפדפן האינטרנט. במקרה שלך זה יהיה קצת שונה, כי אתה תצטרך להקצות לראוטר IP לפני שאתה מגדיר אותו, ואני לא בטוח איך תעשה את זה בכלל.

בכל מקרה, תדע שהגדרת בכלל, ורשת מוזרה כמו שאתה רוצה להתקין דורשת ידע לא מועט, ושליטה במושגים והגדרות. אני מציע לך לעיין קצת בסטיקי ובכלל בפורום כדי לספוג קצת מידע על ונתבים בכלל, לפני שתיגש למשימה הזו.

דרך אגב, איזה ראוטר יש לך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במדריך של הראוטר יש את כתובת ברירת המחדל שהוא מקבל, לרוב בDLINK זה 192.168.0.1 אבל אל תיקח אותי במילה.

אני ממליץ לך דבר כזה. תגדיר את הרשת בצורה רגילה ותראה אם זה מתאים לך או לא, ורק אחרי זה תתחיל להסתבך עם הקונפיגורציה המשוגעת שהצעת.

DLINK נחשבים סבירים דרך אגב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...