רשת אלחוטית עם נתב LinkSys ומודם Alcatel - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רשת אלחוטית עם נתב LinkSys ומודם Alcatel

^Daemon^

Recommended Posts

שלום לכם! אני מתכנן לקנות בקרוב נתב של LinkSys בארה"ב (WRT54G), ואני חושש שלא אדע איך לחבר אותו בבוא העת ::) לכן פניתי אליכם..

תצורת הרשת שלי עכשיו היא: 2 מחשבים שמחוברים בכבלים ישירים אל ה Switch, והוא מחובר אל המודם-ראוטר Alcatel SpeedTouch Home ששודרג ל Pro.

הרשת שאני מתכנן ליצור היא: מחשב אחד שמחובר לראוטר של LinkSys בעזרת כבל ישיר, מחשב שני שמחובר בעזרת כרטיס PCI , והראוטר מחובר למודם של Alcatel.

ועכשיו לשאלות:

1) אילו הגדרות אצטרך לבצע במודם של Alcatel? האם צריך להחזיר אותו לגרסת ה Home? הבנתי שאפשר גם להגדיר אותו כ Bridge, אשמח לקבל הסבר! מה שבטוח, הוא לא יתפקד כ-NAT יותר..

2) היכן החייגן יהיה? על הראוטר או על המודם?

3) מה כל עיניין הפרוטוקולים האלה? PPPoA, PPPoE, PPTP, PPP וכו'.. האם זה עלול ליצור בעיות?

אני מאמין שיצוצו לי שאלות נוספות בהמשך :)

מחכה לתשובה! תודה והמשך יום נעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי-

1. נראה לי שהכי קל ויעיל יהיה להחזיר אותו לתצורת מודם.

2. הראוטר (או בשמו העברי) הוא זה שמחייג לאינטרנט, אחראי על הקשר ועל שיתופו ברשת הביתית שלך.

3. הפרוטוקולים האלה (בהקשר הזה) משמשים ליצירת קשר מול הספקית שלך. טוב ששאלת את זה האמת:) , בגלל שאתה באמת צריך לוודא שהראוטר שתקנה תומך בפרוטוקול ההתקשרות שהספקית שלך משתמשת בו ע"ע PPPOE בADSL לדוג'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה!

אז בקשר לאלקטל, מה באמת ההבדל באמת בין תצורת המודם הבסיסית ל Bridge? יצא לי פשוט לעיין באתר של Petri וראית מדריך בעיניין (http://www.petri.co.il/configure_alcatel_speedtouch_pro_to_act_as_a_transparent_bridge_he.htm)

לגבי עיניין הפרוטוקולים, רפרפתי בחוברת של הנתב, והבנתי שפרוקוטול PPPoE אכן נתמך, אבל אני לא בטוח לגבי השאר.. אשמח אם תאשר זאת (קישור לחוברת: http://www.linksys.com/servlet/Satellite?blobcol=urldata&blobheadername1=Content-Type&blobheadername2=Content-Disposition&blobheadervalue1=application%2Fpdf&blobheadervalue2=inline%3B+filename%3Dwrt54g-v5_ug.pdf&blobkey=id&blobtable=MungoBlobs&blobwhere=1130280065091&ssbinary=true)

שאלה נוספת שקצת לא קשורה, אם הנתב את החיוג, הקצאת כתובות האיי פי וכו', למה משמש המודם (טכנית)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה נוספת, מעולם באמת לא יצא לי לבדוק זאת לפניכן, אבל עכשיו סתם הצצתי בממשק ה Web של המודם, וראיתי כל מיני רשומות חסרות ערך (תקנו אותי אם אני טועה), להלן תמונה:

image4ge1.jpg

למה למשל משמשים Br2-4?? הם מוגדרים בכלל?

או מה תפקידם של ה RELAY_PPP2-4? בתפריט ה PPTP שלושתם מופיעים לי כ IDLE (לא פעילים)

image25bf.jpg

לגבי Br1, גם אין לי כל כך מושג למה הוא משמש, אבל יכול להיות שגם הוא מיותר?

image34ag.jpg

בכל אופן, כולם משתמשים ב PVCs שלא מותאמים לארץ (חוץ כמובן מ PPP4 שמשתמש ב 8/48.. תקנו אותי אם אני טועה)

אשמח לקבל תשובות! המשך יום נעים!

הערה: סליחה על ההודעה הכפולה, לא רציתי לבלבל בין הנושאים, הם לא כל כך קשורים אחד לשני..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

*. מה שחשוב לך הוא לבדוק איך המודם מתחבר מול הספקית (בפרוטוקול מסוים), והאם הראוטר תומך באותו הפרוטוקול.

סליחה שלא אמרתי קודם, אבל אם זה אלקטל אז נראה לי שזה PPPOE. (תקנו אותי אם אני טועה) - במקרה כזה עליך לברר אם הנתב שתקנה יודע לעבוד עם הפרוטוקול הזה (עם PPPOE לא צריכה להיות בעיה עם רובם ככולם של הנתבים).

*. מה שהמודם עושה כשהוא מחובר לראוטר - אמנם הראוטר מחייג ומשתף את האינטרנט, אבל המכשיר שנמצא בקשר ישיר עם הספקית שלך ושולח ומקבל מידע משרתי הספקית ואליהם הוא המודם (והנתב לא יכול להחליף אותו בזה אלא אם כן משולב בו מודם).

בקשר לכתובות האחרות בטבלה שלך אני לא בטוח, אבל כמו שאמרת - יכול להיות שהתצורות האחרות האלה משומשות במדינות אחרות ולכן הן שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...