האם יש הבדל בין הכרטיסים למשחקים...בתוכנות &#1 - עמוד 3 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם יש הבדל בין הכרטיסים למשחקים...בתוכנות &#1

T-Flash

Recommended Posts

יש בניהם דברים דומים, שניהם עובדים על DX9 , ההבדל הוא שכרטיס רגיל בא מוכן לספריות שקיימות בשוק שאיתן משתמשים לעשות אפקטים לעומת ב3DMAX שאתה בונה סיפריה חדשה של אפקטים והכרטיס צריך לדעת להתמודד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

יש בניהם דברים דומים, שניהם עובדים על DX9 , ההבדל הוא שכרטיס רגיל בא מוכן לספריות שקיימות בשוק שאיתן משתמשים לעשות אפקטים לעומת ב3DMAX שאתה בונה סיפריה חדשה של אפקטים והכרטיס צריך לדעת להתמודד.

אני לא מדברת שפה זות דעגדכדירי כגיעג גכעגע

מה הקשר ביכלל לאיך הם עובדים אני אמרתי לך שאפשר לקחת כרטיסים מסוימים ולאפוך אותם למיקצועים מסוימים דרך צריבת ביוס והתקנת דריבר

אחרי זה הם יתמודדו אותו דבר במה שאתה אומר (בתוכנות אין לי הבנה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני לא טועה ההבדל העיקרי הוא הזכרונות. כרטיסי משחקים לא צריכים הרבה זיכרון כי הכל זה טקסטורות. מה שכן הזיכרון צריך להיות מהיר.

כרטיסי עבודה צריכים הרבה זיכרון כדי שיצליחו לרנדר את התמונה בצורה טובה, מה שכן הזיכרון לא צריך להיות מהיר כי סה"כ הוא יכול לרנד את התמונה גם בקצב איטי, לא יקרה כלום.

וכמו שהראו מיקודם לNVIDIA יש כרטיס שיש לו גם הרבה זיכרון והוא גם מהיר מה שאומר שהוא יכול לשחק במשחקים וגם לעבודה גראפית, רק מה- הכרטיס עולה המון. בגלל זה הפרידו בינהם. כמובן שיש גם את הביוס ועוד דברים.

[glow=red,2,300]ככה נראה כרטיס לרינדור:[/glow]

http://www.newegg.com/Product/Showimage.asp?Mode=&Type=&Image=14-124-115-01.jpg%2C14-124-115-02.jpg%2C14-124-115-03.jpg%2C14-124-115-05.jpg%2C14-124-115-04.jpg&CurImage=14-124-115-01.jpg&Description=3Dlabs+Realizm+800+Dual+3Dlabs+Visual+Processing+Units+640MB+GDDR3+PCI+Express+x16+Video+Card+-+Retail

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזיכרון של הכרטיס הוא מיסוג GDDR3 ואת זה יש גם בכרטיסי מסך רגילים

חוץ מיזה בכתבה שראיתי על איך לעשות כרטיסים מסוימים לכרטיסי עבודה הסבירו גם על הזיכרון שהיה חיב להיות מאותה חברה ומאותו סוג

ואמרו משהו על הכמות אבל אני לא זוכר מה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

anevsky

דבר ראשון אל תתעצבן  :lol: גם אני וגם ICE BREAK באנו לעזור פה ולא לריב עם אף אחד.

אם תשים לב לשאלה המובילה בת'רד תבין למה כל התשובה המצ'ואיסטית שלך ממש, אבל ממש לא במקום (אז כמו שנאמר "תנוח").

כמכאניקר (מכאניקה) אני עובד עם SOLIDWORKS תוכנה כבדה לא פחות ממאיה (אם לא יותר) אני עובד עליה כבר 3 שנים

זה שבבית יש לי R9800XT והוא בדיוק אותו כרטיס כמו הPRO (לא אתפלא אם גם הSE) אני יודע וכולם פה יודעים.

אבל בין הכרטיסים למשחקים לכרטיסים גראפים יש הבדל הרבה יותר גדול מסתם הצריבה של הביוס ואם תשאל את האנשים שמבינים פה

קצת יותר ממני על המבנה של הכרטיסים גם הם יגידו לך שהם בנויים בצורה שונה לגמרי (אולי לא לגמרי).

אני מאמין שאפשר ע"י משחק בביוס של כרטיס משחקים לגרום לו לעשות חישובים יותר מסובכים ורינדורים יותר כבדים.

אבל לעולם לא תגיע לרמה של הכרטיסים הגראפיים.

ואם באמת היית מתעסק בתוכנת CAD כל שהיא, היית מבין שההבדל הרבה יותר גדול מהבדל של XT ל PRO ,

כרטיסים גראפיים ממש מחורבים בהפעלת משחקים (ואני מדבר על כרטיס שעולה 7000ש"ח שלא מצליח להריץ NFS UN2)

וכמובן שאין מה לדבר על המצב ההפוך.

אז לפני שאתה יוצא ביומרות יהירות נגד אנשים שבאו רק לעזור פה (ולא מתיימרים לדעת הכל) תחשוב והכי חשוב תקרא את כותרת הת'רד.

- - ;) - -

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא anevsky

אבל בחלק מהדברים שהוא אומר או צודק יש כרטיסים מסוימים שהאבדל בינהם הוא כימאת לגמרי רק דריבר וביוס

ואני לא מדבר על להפוך כרטיס ביתי חלש לכרטיס ביתי חזק

אני מדבר על להפוך כרטיס ביתי לכרטיס עבודה

ואתה יכול לחפש בגוגל ולימצוא חומר על הדברים האלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונתי למי שפניתי אליו,

לא אליך, (בלי להעליב, פשוט הכעיס אותי שמישהו קופץ בהשמצות)

וכמו שאמרתי כן, ניתן להעלות את רמת הביצועים של כרטיס ביתי אבל הוא לעולם לא ישתווה לכרטיס עבודה גראפי.

הוא אמנם יוכל לבצע חישובים יותר מסובכים ורינדורים קצת (ודגש על קצת) יותר כבדים אבל לא ברמה של כרטיס גראפי (מנסיון בעבודה על SOLID).

כי זה פשוט לא אותו כרטיס (פיזית.מכאנית לא בנוי באותה צורה).

אבל זה וויכוח סרק תאמין במה שאתה רוצה להאמין.

** עריכה:

ויכול להיות שאני טועה וישנם כרטיסים שנבנו על אותו בסיס מכאני שניתן לעשות להם שינוי (אבל מדובר בד"כ בכרטיסים ישנים

שנבנו לפני שהטכנולוגיה פנתה בצורה דרמתית לשני כיוונים שונים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונתי למי שפניתי אליו,

לא אליך, (בלי להעליב, פשוט הכעיס אותי שמישהו קופץ בהשמצות)

וכמו שאמרתי כן, ניתן להעלות את רמת הביצועים של כרטיס ביתי אבל הוא לעולם לא ישתווה לכרטיס עבודה גראפי.

הוא אמנם יוכל לבצע חישובים יותר מסובכים ורינדורים קצת (ודגש על קצת) יותר כבדים אבל לא ברמה של כרטיס גראפי (מנסיון בעבודה על SOLID).

כי זה פשוט לא אותו כרטיס (פיזית.מכאנית לא בנוי באותה צורה).

אבל זה וויכוח סרק תאמין במה שאתה רוצה להאמין.

** עריכה:

ויכול להיות שאני טועה וישנם כרטיסים שנבנו על אותו בסיס מכאני שניתן לעשות להם שינוי (אבל מדובר בד"כ בכרטיסים ישנים

שנבנו לפני שהטכנולוגיה פנתה בצורה דרמתית לשני כיוונים שונים).

יכול מאוד להיות קודם כל הם היו AGP וקראתי על זה מיזמן :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנוח....

אם עשית מודל של עיפרון פעם במאיה זה לא הופך אותך למבין....

אני לא הייתי ממליץ לך ללכת על 7800 אם כל הצרכים שלך הם עריכה.

וזה ממש לא רק ביוס.

אם אתה רוצה אני מוכן להראות לך כמה "עפרונות"... :lol: :lol:

אני לא מדבר סתם.

ולZEN MASTER - תראה אני ממש לא מסכים איתך. ברגע שאתה עונה לשאלה של מישהו שלא מבין - בביטחון גמור בלי לסייג את עצמך (כמובן שלאחר מעשה אתה מלא בספקות) אתה פשוט נוהג בחוסר אחריות. ושוב אני אומר - עם כל הקלילות שאני מצליח לגייס - אל תענו תשובות שאין לכם מושג בהם. אם היית עונה לו בהתחלה - מה שעשית מאוחר יותר - ש"לדעתי זה ככה וככה - ואני לא ממש בטוח - אולי זה אחרת אז תשאל אנשים שמבינים יותר ממני....." לא היית שומע ממני מילה שלילית.

באופן כללי - לעתיד - כשאתה עונה תשובה ואתה בטוח בעצמך (כי השתמשת באי אילו תוכנות כמות כזו או אחרת של זמן) תנסה להביט קדימה ולבדוק מה שיכול לקרות. אם אתה קולט שבאיזה נקודה בעתיד הקרוב אתה עלול להוציא משפט כזה: (ציטוט) "תשאל את האנשים שמבינים פה קצת יותר ממני על המבנה של הכרטיסים גם הם יגידו לך שהם בנויים בצורה שונה לגמרי (אולי לא לגמרי)."(סוף ציטוט) - אזי - כנראה משהו לא בסדר.

אה - ואני מוכן (בניגוד אליך) להיות "מושמץ" מפה עד הודעה חדשה - אם במחיר הזה עזרתי למישהו.

ועכשיו ברצינות - הדבר הכי חשוב שכתבתי ולא התייחסתם אליו - אם תשווה ביצועים של כרטיס "ביתי" מסדרת 6 או 7 מול כרטיס באותו מחיר מסדרת - הכרטיס הביתי ינקה עם הQUADRO את הריצפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי זה כרטיס אחר !!!!

וואו, אתה לא מקשיב למילה שכולם אומרים פה ! כולם טועים, אתה צודק.

ולגבי הציטוטים שלי, אף אדם גם לא החכם ביותר לא בטוח בעצמו, אמרתי ת'אמת, אני לא יודע איך הכרטיסים בנויים אבל אני יודע שהם בנויים אחרת !

אם אתה יוצא בהצהרות? תביא הוכחות למה שאתה אומר, ואני לא יודע על איזו תוכנה אתה עובד אבל תנסה קצת SOLID או אפילו AUTOCAD

ותבין שאתה מדבר שטויות, אני עובד על התוכנה הזו בחברה בה אני עובד כבר 3 שנים, עברתי 5 שונים, מנסיון, אתה טועה.

אבל תוכיח אחרת ;)

אני לויכוח הזה לא נכנס, אתה לא מנסה לעזור לאנשים אתה מנסה לנפח את האגו שלך, זה לא לעניין ולא מקובל.

אתה שולל אנשים אחרים ואפילו לא מציג אלטרנטיבה אפשרית לשאלה המקורית שנשאלה בת'רד.

אז אח שלי תהנה עם העפרונות שלך :lol: .

**עריכה:

ונ.ב. ופעם הבאה שאתה מביא ציטוטים שלי, נסה לא להוציא אותם מהקשרם, אני בשום שלב בת'רד לא התיימרתי לדעת על המבנה המכאני של הכרטיסים

(ליבה וצינורות עיבוד) אבל אני יודע במאת האחוזים שמאז הכרטיסים הראשונים הטכנולוגיה התפצלה לשני כיוונים שונים וזאת מבחינה מכאנית ותוכנתית.

ולרגע לא נשמעתי מלא ספקות ;) (אלא מאוד בטוח בעצמי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

, אני בשום שלב בת'רד לא התיימרתי לדעת על המבנה המכאני של הכרטיסים

(ליבה וצינורות עיבוד) אבל אני יודע במאת האחוזים שמאז הכרטיסים הראשונים הטכנולוגיה התפצלה לשני כיוונים שונים וזאת מבחינה מכאנית ותוכנתית.

ולרגע לא נשמעתי מלא ספקות ;) (אלא מאוד בטוח בעצמי)

שמע - זה כבר לא נעים, אני נבוך בשבילך.

תראה אין שום סיבה שבנאדם שעובד 3 שנים על תוכנה יהיה מבין גדול בחומרה. יש אנשים בשביל זה. אז יכול מאוד להיות שאתה בנאדם כשרוני ואתה טוב במה שאתה עושה - אבל בנושא הספציפי הזה אתה פשוט טועה. מצטער. אני לא מרגיש שום צורך "להוכיח" לך עובדות. כרטיסי ה QUADRO ואחיהם מסדרת ה פשוט מייוצרים על אותו פס ייצור עם אותם רכיבים בדיוק. זה פשוט יוצא יותר זול לייצר אותם ככה ואז ל"החליש" חלק מהכרטיסים ולייעד אותם לשוק הבייתי. אז הטכנולוגייה היחידה שנעשה בה שימוש פה - זה "טכנולוגיית " ההחלשה... 8) והחברות (ATI וNVIDIA) מנהלות כבר זמן רב מאבק נגד אנשים שכל פעם מצליחים לפרוץ את החסימות בדרייברים ולהפוך את כרטיסי הGEFORCE לQUADRO או את ה RADEON ל FIREGL . אם זה באמת מעניין את מישהו אפשר לקרוא על זה מאמרים ב ADRIAN'S ROJAKPOT או ב GURU3D ובפורומים שיש להם זיקה לנושא העבודה בתוכנות תלת מימד. הבעיה היא כזו: שוק האנשים שצורכים את כרטיסי הQUADRO ולא מקבלים אותם דרך מעסיק - הוא קטן. מתוך אותם אנשים מספרם של אלה שיש להם יכולת לפרוץ את החסימות המובנות בכרטיסים הביתיים - כדי להפוך אותם לQUADRO (או FIREGL) מגיע לאחדים בלבד (רובם מתגוררים ברוסיה - איזו הפתעה) - אז נוצר מצב שמספיק איזה ביקור של משטרה בבית של מישהו (וזה קורה) כדי להאיט מאוד את פיתוח התוכנות שמאפשרות לעקוף את החסימות האחרונות שפיתחה ATI או . חברות התוכנה מצידן משתפות פעולה ואינן מציעות תמיכה למשתמשים שלא עובדים עם חומרה "מתאימה" היינו: ו FIREGL ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אח שלי, אם אתה "לא מרגיש צורך" לעמוד מאחורי מה שאתה אומר ולהוכיח זאת (ומעניין למה, אולי כי אין לך דרך לעשות זאת ;) )

אז אל תבוא ותשלול מה שאחרים אומרים, החלשה קיימת בין כרטיסים מאותו סוג, אני מכיר אדם אחד שטען שהצליח לבצע המרה

בין כרטיס משחק לכרטיס גראפי (וגם הוא לא הביא הוכחות ולפי ההסבר שלו אף אחד אחר לא הצליח לשחזר את הפעולה).

כרטיסים גראפי אינם יותר חזקים מכרטיסי משחק לידיעתך גם FIRE GL ישן עם 64Mb יותר טוב מהכרטיס שיש לי עכשיו

R9800XT עם 256Mb (בעבודה בגראפיקה).(ואולי תטען שגם הם, אותו הכרטיס אבל אחד מוחלש, אפילו שאחד יוצר ב 1998 והשני ב2004)

ואח שלי, אל תהיה נבוך בשבילי (תודה על הדאגה אבל יש דברים שאני יכול לעשות לבד ;) )

אז בו נסיים את זה ככה, אני מאוד בטוח במה שאני אומר וכנראה שגם אתה בטוח (אתה לא מוותר :lol: ) אז בוא נסכים לא להסכים

ונסיים את הת'רד הזה, שאישית אני לא מבין איך אף אחד לא נעל אותו עדיין, כיוון שהוא מזמן לא קשור לנושא הכותרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב. אז אני גם אסיים בנימה ידידותית. אמרת שיש לך 9800XT - אז אני מצרף פה לינק להסבר איך להפוך אותו ל FIREGLX2 (דרך SOFTWARE בלבד כמובן) - הלינק הוא לעמוד הראשון שנותן הסבר כללי (כדאי לך לקרוא אולי תשתכנע :sleep:)- אחרי זה יש הסבר צעד אחרי צעד לכל כרטיס מסדרת ה 9XXX רדאון.... אבל אני ממליץ לקפוץ ישר לעמוד 14 (A NEW AND SIMPLER MOD) שבו מספרים על התוכנה הקלה לשימוש FREEFIREGL שעושה את כל העבודה בשבילך (למרות שאני לא זוכר עם היא תומכת בXT אז תקרא שם באיזה כרטיסים בדיוק היא תומכת) אם הלינק שם לא יעבוד אתה יכול להגיד לי אני ייתן לך את התוכנה במייל או משהו.

ביי :-*

http://www.rojakpot.com/showarticle.aspx?artno=105&pgno=0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעבודה יש לי כרטיס ישן של Fire GL X1 אני אנסה את הכרטיסים בבית (אנסה לעשות את השינוי שמתואר שם בR9800XT)

ונראה, אם זה ככה זה פותר לי הרבה בעיות למרות שאני דיי בטוח שלא ניתן להגיע לרמה של הFire GL X2 (גם לא לX1) אבל אני מוכן לנסות.

By The Way עם איזו תוכנה הוא בדק את השיפור הגראפי (למרות שאני יכול לבדוק את ההשפעה על המעבד, כי אם הכרטיס לא עומד

בעומס הגראפי העומס נופל כולו על המעבד בביצוע החישובים).

Wish Me Luck ;)

In this case I'll be happy to be wrong.

כי לפי מה שרשום שם הוא הביא את הכרטיס לרמה של X2 ובנוסף לא איבד יותר מדי מרמת הביצועים של הR9800XT (נשמע Too Good To Be True).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...