איך מעבד לא קופא בקירור גז? - עמוד 4 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך מעבד לא קופא בקירור גז?

ariel7766

Recommended Posts

^^^

לא כתבת מהי המגבלה?? ;)

נכון כי אין בגבלה כללית זה תלוי בסוג המעבד בלוח אפילו בזיכרונות אני לא יכול לזרוק לזה סתם משפט כמו "עם חנקן נוזלי אתה יכול לעשות עד 170% מהמהירות המקורית של המעבד" כלומר אם זה המהירות שלו היא 1 GHZ אז שיהיה 1.7..

תקרא טוב את ההסבר שנתית אם הוא לא ברור מספיק אתה תמיד יכול לשאול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 95
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קראתי טוב את ההסבר...

אכשיו למי יש פה גז?? האם אין שום מגבלה ל OC?? האם יש משהו שעוצר?? ולא נותן לעלות עוד??

ומאיפה יהיה שם מים?? מהאוויר??

יש מיגבלות ל OC אני אתן לך אחת שאתה בטוח תבין למשל אם המעבד שלך פועל על ת'דר X ואתה עם גז בטמפרטורה מאוד נמוכה למשל מינוס 50 מעלות ואתה איכשהו מצריך לגרום למעבד להגיע למהירות של 10X אז הטמפרטורה תעלה באופן דרסטי ועלולה אפילו אז לגרום לנזק כלושהו במעבד

יש את הביוס שכמובן יש גבול מסוים אצל כל אחד זה שונה למשל אני יכול לעלות את המהירות עד 200% אי אפשר יותר לא משנה מה במקור הוא על 120% עכשיו אני יכול לעלות את מהירות המעבד שלי עוד 80% מהמקור יותר מזה אני פשוט לא אוכל יש מבין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש...אבל:

למשל אם המעבד שלך פועל על ת'דר X ואתה עם גז בטמפרטורה מאוד נמוכה למשל מינוס 50 מעלות ואתה איכשהו מצריך לגרום למעבד להגיע למהירות של 10X אז הטמפרטורה תעלה באופן דרסטי ועלולה אפילו אז לגרום לנזק כלושהו במעבד

אז עוד פעם...אתה מדבר על מגבלה שהיא טמפרטורה גבוהה...אבל אם אין טמפרטורה גבוהה...?

קראתי כאן שיש גז של מינוס 300 ומשהו מעלות... אם אני יגיע ל 10X זה עדיין ישאל במינוס!! אז אין מגבלה!!?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש...אבל:אז עוד פעם...אתה מדבר על מגבלה שהיא טמפרטורה גבוהה...אבל אם אין טמפרטורה גבוהה...?

קראתי כאן שיש גז של מינוס 300 ומשהו מעלות... אם אני יגיע ל 10X זה עדיין ישאל במינוס!! אז אין מגבלה!!?

לא שמעתי על גז שמגיע ל מינוס 300 מעלות ואם כן אני לא חושב שזה חוקי להגיש אחד כזה..

אם הטמפרטורה היא לא מגבלה אז הביוס כן כלומר הביוס במילים פשוטות יכול לתת לך להעלות את המהירות מהעבד עד גבול מסוים ויותר מזה אי אפשר להמשיך באוברקלוק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי טוב את ההסבר...

אכשיו למי יש פה גז?? האם אין שום מגבלה ל OC?? האם יש משהו שעוצר?? ולא נותן לעלות עוד??

יש...אבל:אז עוד פעם...אתה מדבר על מגבלה שהיא טמפרטורה גבוהה...אבל אם אין טמפרטורה גבוהה...?

קודם כל - האפס המוחלט הוא בסביבות המינוס 270 מעלות צלזיוס, כך שלמינוס 300 מעלות אתה לא יכול להגיע.

דבר שני - הורדת הטמפרטורה רק מורידה את ההתנגדות החשמלית של הרכיב, אבל צריך לזכור שלכל רכיב חשמלי יש זמן תגובה כלשהו. זמן התגובה הוא הזמן שלוקח מהרגע שמכניסים נתון במבואות הרכיב (הכניסות) עד שמקבלים תוצאה במוצאים (יציאות). אם לדוגמא אתה מכניס 1+1, ייקח זמן מסויים עד שתקבל תוצאה של 2. המהרת הרכיב יכולה לקצר את הזמן הזה, אבל יוצרת יותר חום. הורדת הטמפרטורה של הרכיב גם מפזרת את החום הזה יותר מהר וגם גורמת ליצירת חום קטנה יותר, אבל בסופו של דבר, תהיה יהיה זמן תגובה שגדול מ 0. אם תנסה להכניס לרכיב נתונים מהר מדי מאשר הוא מסוגל לטפל בהם, התוצאות שהוא ייתן יהיו שגויות. המסקנה - תמיד יהיה גבול כלשהו ליכולת ההמהרה של כל רכיב.

דבר שלישי - אם אתה משתמש בקירור גז, או למעשה בכל אחר שמוריד את הטמפרטורה לפחות מ 0 מעלות צלזיוס, וקיימת חשיפה לאוויר שיש בו אדי מים, אז כן, ניתן לומר שהמים/קרח יגיעו מהאוויר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שבעצם עוצר את האוברקלוקרים הגדולים בעולם זה הלוח?

כי אם חום אין להם בעיה הם משתמשים בגז,חנקן נוזלי,קרח יבש וכו'

היה איזה אחד ביפן שהמהיר בעזרת חנקן נוזלי את המעבד ל 7.2 גי'גהארץ,איך זה יכול להיות?

הוא ערך את הקובץ ביוס שקיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה זה לא אפשרי?

אפשרי בהחלט

הוא השתמש בחנקן נוזלי עד כמה שזכור לי, או בקאסקייד, לא זוכר בדיוק

בכל מקרה, מה שעוצר זה כנראה המעבד עצמו

גם לו יש גבולות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל - האפס המוחלט הוא בסביבות המינוס 270 מעלות צלזיוס, כך שלמינוס 300 מעלות אתה לא יכול להגיע.

דבר שני - הורדת הטמפרטורה רק מורידה את ההתנגדות החשמלית של הרכיב, אבל צריך לזכור שלכל רכיב חשמלי יש זמן תגובה כלשהו. זמן התגובה הוא הזמן שלוקח מהרגע שמכניסים נתון במבואות הרכיב (הכניסות) עד שמקבלים תוצאה במוצאים (יציאות). אם לדוגמא אתה מכניס 1+1, ייקח זמן מסויים עד שתקבל תוצאה של 2. המהרת הרכיב יכולה לקצר את הזמן הזה, אבל יוצרת יותר חום. הורדת הטמפרטורה של הרכיב גם מפזרת את החום הזה יותר מהר וגם גורמת ליצירת חום קטנה יותר, אבל בסופו של דבר, תהיה יהיה זמן תגובה שגדול מ 0. אם תנסה להכניס לרכיב נתונים מהר מדי מאשר הוא מסוגל לטפל בהם, התוצאות שהוא ייתן יהיו שגויות. המסקנה - תמיד יהיה גבול כלשהו ליכולת ההמהרה של כל רכיב.

דבר שלישי - אם אתה משתמש בקירור גז, או למעשה בכל אחר שמוריד את הטמפרטורה לפחות מ 0 מעלות צלזיוס, וקיימת חשיפה לאוויר שיש בו אדי מים, אז כן, ניתן לומר שהמים/קרח יגיעו מהאוויר.

מי ששאל את השאלה ציפה לתשובה פשוטה, המטרה היא לא לסבך אותו

בקושי הוא הבין למה יש מגבלות שהביוס מגביל את המעבד באוברקלוק..

זה היה מיותר אחי..

קראתי טוב את ההסבר...

אני רואה שפספסתי כאן שאלה..

כן המים יכולים להווצר מהטמפרטורה הנמוכה למשל כאשר אני שיחררתי את הגז בפעם הראשונה ללא יותר מדי חשיבה אז כאשר הוא נגע במתכת של המארז ובמאוורים באופן אוטומטית נוצר מלא מים ושיכבה של קרח או נוזל אחר שהיה קפוא זה בגלל שהטמפרטורה הייתה כ"כ נמוכה ובגלל שיש חומרים מסוימים באוויר שקופאים בטמפרטורות כאילו..

וגם כאשר הגז מצתבר הוא הופך למעיין טופיות מים אחרי שהוא נוגע במתכת..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה זה לא אפשרי?

אפשרי בהחלט

הוא השתמש בחנקן נוזלי עד כמה שזכור לי, או בקאסקייד, לא זוכר בדיוק

בכל מקרה, מה שעוצר זה כנראה המעבד עצמו

גם לו יש גבולות

הוא השתמש בחנקן נוזלי

מה שהגביל אותו היה הביוס (הוא היה יכול בכל מקרה לעלות עד לביוס כי וינדוס לא תומך מעל ל6.4 גיגההרץ)

קאסקייד זה לא מערכת תלת-שלבית???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום חברים.. הרבה זמן לא הייתי פה..

בכול מקרה מישהו מהקהילה ביקש ממני להישתתף בתארד זה.. על מנת לעזור ולענות על השאלות שלכם בתור אחד שיש לו 3 מערכות קרור גז.. וקאסקייד בבנייה.. וגם מייצר ומוכר מערכות...לאנשים פרטיים.

אז הינה  אני פה..

עם יש לכם שאלות או לפותח התארז.. פשוט תשתדלו לרכז לי אותם ואני יסמך לענות על כול שאלה ושאלה..

פשוט התארד דיי ארוך..

תודה.

יחיאל :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שבעצם עוצר את האוברקלוקרים הגדולים בעולם זה הלוח?

כי אם חום אין להם בעיה הם משתמשים בגז,חנקן נוזלי,קרח יבש וכו'

היה איזה אחד ביפן שהמהיר בעזרת חנקן נוזלי את המעבד ל 7.2 גי'גהארץ,איך זה יכול להיות?

הוא ערך את הקובץ ביוס שקיים?

אז אם לערוך את הביוס שלא תהיה שום מגבלה...לא תהיה שום מגבלה ל OC?? כלומר אני יכול לעלות גם ל 100GHZ... ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש שם 2 שלוש או אפילו 4 שלבים...ת/טלוי במערכת

אובר קלוק זה לא רק הלוח והחום...זה גם הזכרונות ואל תשכחו למעד עצמו יש מגבלה....אתה לא יכול לקחת פנטיום 2 ולהעלות אותו ל 7000GHZ גם אם יהיה לך את הקירור הכי טוב שיש ועם ולוח שעומדים במהירות כזאת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...