סקר: העוני נתפש בציבור כבעיה הדחופה ביותר - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר: העוני נתפש בציבור כבעיה הדחופה ביותר

תמיד מחייך

Recommended Posts

מדו"ח העוני של "לתת" עולה, שזוהי הבעיה החשובה ביותר הניצבת בפני הממשלה, לפני הטיפול בבעיות ביטחון. גידול של 50% במספר נתמכי העמותות, המשתייכים למעמד הביניים

בסקר נוסף, שבוצע בקרב נתמכי העמותות, נמצא גידול של 50% במספר הנתמכים, המשתייכים למעמד הביניים, והם מהווים כיום כ-17% מהנתמכים. כ-90% מקרב כ-110 עמותות, שלהן מספק "לתת" מזון, דיווחו על גידול בביקוש למזון ב-2005. הגידול הממוצע בביקוש היה של 25%.

http://news.walla.co.il/?w=//820466

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי מלחמה בעוני (ואם נתעלם לרגע מהגורמים, או אוכלוסיות שעניות מרצון ונתמקד באלה שעניות בעל כורחם, ולא חסר כאלה), היא עניין חברתי כמו כן ביטחוני, משום ש חוסנה של חברה, נמדדת קודם כל בהומוגניות החברתית שלה, אם אין הומוגניות חברתית, אז הצבא חסר ערך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן אתה צודק ועלינו להציב את המלחמה בעוני במקומות הראשונים ולא לדחוק אותה לשוליים. הבעיה היא שלאזרחים של מדינת לא ממש איכפת מחבריהם העניים והרעבים ללחם (האם ידעת ש-40 אחוז מהעניים הם אנשים עובדים?) והעיקר שתתן להם לראות פלשתינאים חוטפים בראש והם יצביעו לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מובן לי

מצד אחד אתה אומר ש

העוני נתפש בציבור כבעיה הדחופה ביותר

מצד שני אתה אומר

הבעיה היא שלאזרחים של מדינת לא ממש איכפת מחבריהם העניים והרעבים ללחם

איך זה מסתדר?

חייב לציין שאני מסכים שזאת באמת הבעיה הגדולה ביותר שלנו (וממש אחריה החינוך ומערכת הבריאות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסקר מבטא את עמדת הציבור אבל הבעיה היא שכאשר הם ניגשים לקלפי הם חושבים על מי ידפוק את הערבים ובוחרים בו במקום לבחור בזה שיחלץ אותם מהעוני. בכך הם דופקים את עצמם ובעיקר את החלק העני בציבור שלא יזכה לתקציבי ענק שאותם מקבלים משרדים אחרים או פרוייקטים אחרים (כמו קו רכבת זמני לירושלים ב-600 מיליון ש"ח שגורם לפגמים ברכבות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שמלחמה ישירה בעוני צריכה להיות בראש מעניינה של הממשלה

מלחמה ישירה בעוני היא ע"H מתן כסף לעניים (יש יאמרו שיצירת מקומות עבודה היא מלחמה בעוני, אבל זה יותר בכוון של המשק)

השקעה במשק, בתשתיות ובמערכת החינוך יפתרו את העוני, אבל הבעיה שהיא שלא רואים את התוצאות מיד ולכן כולם "זועקים"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הפוליטיקאים נלחמים בטרור אלא צה"ל והם עשו ועושים את עבודתם ולעולם יעשו וזה עניינם וצרייך להשאיר את זה להם ולתת אולי אפילו יותר חופש פעולה.

מה כן, על סדר היום של הממשלה צרייך באמת להיות העוני. עד כה הפתרונות שהם מצאו הטיבו רק עם העשירים יותר ועכשיו גם שרון מתחיל תעמולת בחירות ואומר שהוא הולך לבטל את המע"מ על המזון. Sounds just dandy, huh? אבל הדבר הזה יטיב יותר עם עשירים שקונים במעדניות דליקטס מאשר אנשים שבאמת למשל לא יכולים להרשות לעצמם בשר למשל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התשובה הקבועה של "זה מטיב יותר עם העשירים היא לא רצינית"

ברור שכל הוזלה במס תיטיב יותר עם מי שמרוויח יותר/מוציא יותר (בהתאם למס)

אותו אחוז ממספר גבוה יותר יתן לעולם סכום גבוה יותר

יש לך פתרון?

(ולחלק כסף לאנשים זה לא פתרון)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אותם עשירים לא יגבעו ברעב אם הם ימשיכו לשלם מס ולא יקבלו הנחות, אבל אותם עניים כן.

להגיד לך איך המשפחה שלי עוד לא הגיע למצב של להוציא שאריות מן הפחים? לא בזכות ביטוח לאומי, תהיה בטוח. ואבא שלי נכה (38% רפואי ו-60% תפקודי) ועובד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שמלחמה ישירה בעוני צריכה להיות בראש מעניינה של הממשלה

מלחמה ישירה בעוני היא ע"H מתן כסף לעניים (יש יאמרו שיצירת מקומות עבודה היא מלחמה בעוני, אבל זה יותר בכוון של המשק)

השקעה במשק, בתשתיות ובמערכת החינוך יפתרו את העוני, אבל הבעיה שהיא שלא רואים את התוצאות מיד ולכן כולם "זועקים"

אם הייתה השקעה בפרוייקטים עתידיים אף אחד לא היה זועק. הבעיה היא שההשקעה היחידה של שרי הממשלה היא בקמפיין הבחירות הנוכחי ולא במלחמה בעוני, בהשקעה בחינוך וביצירת מקומות תעסוקה חדשים. הבעיה היא ששרון מציע 4.5 מיליארד ש"ח למלחמה וכעבור כמה שבועות מקצץ את הסכום ל-1.5 מיליארד בלבד(!) והציבור בוחר לא להגיב, בין אם במעשים ובהפגנות ובין אם פגיעה במעמדו העתידי של ראש הממשלה (למשל על ידי העברת התמיכה משרון למועמד אחר לראשות הממשלה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...