"40% מהעניים בישראל הם ערבים וחרדים" - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"40% מהעניים בישראל הם ערבים וחרדים"

Milford Cubicle

Recommended Posts

אווו "והגית בו יומם וליל" ידעתי שתגיע לזה :)

האם זה אומר שאתה צריך להיות עיוור לחברה? האם זה אומר להיות אנטיפט?

איך באירופה, בתקופה של היהדות החזקה ביותר, של לפני 100 שנה, ושלא תגיד שהם היו פחות מאמינים או פחות יהודיים ממך, עבדו, הרוויחו הצליחו, ושילבו בזה תפילה ואמונה אמיתית? תוך כדי עזרה אמיתית לזולת ומערכת נפלאה של תרבות יהודית, עבודה יהודית, ודת.

למה אתה לא יכולים לשלב עבודה שבאמת תתרום למדינה ואי לכך לכם, במקום להיות עצם בגרון?

למה אתה מנצלים את הסטטוס קוו, וכל שנה מצטרפים יותר ויותר למעמד של לא עובדים, אלא בחורי ישיבות / אברכים, אה, למה?

אבל בו נחזור לנושא? shall we?

עיוור לחברה?...אנטיפט?

לבני-ברק לבד יש יותר ארגוני חסד חרדים מכל המדינה ביחד.

דוקא החברה החילונית היא זאת שמעודדת אינדיבידואליזם. כל אחד דואג לעצמו ולאגירת ממונו ותאותיו. ואולי כדי להרגיש טוב עם עצמו הוא גם תורם מזמנו קצת לחברה.

אל תמכור לי שאתה הולך לעבוד כדי לתרום לחברה במיסיך. אתה רוצה לקנות לעצמך דברים ולכן אתה עובד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 100
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

עיוור לחברה?...אנטיפט?

לבני-ברק לבד יש יותר ארגוני חסד חרדים מכל המדינה ביחד.

המממ, אולי זה קשור לעובדה שרוב האנשים בבני ברק בכלל לא עובדים ולכן אין להם בכלל כסף לפרנס את עצמם ומשפחתם.

אז נכון שגדולה המצווה לעזור לרעיך, כל שכן החלשים מבינהם, אבל לא עדיף לנסות לכלכל את עצמך בכבוד?

הרי כתוב בספר בראשית "בזיעת אפך תאכל לחם", וישנם הרבה שאוכלים לחם בזיעת אפם של אחרים וזה לפי דעתי לא מקובל ולא מכובד.

ואגב, עם כל הכבוד אליך, אתה ממש לא מייצג את כלל הציבור החרדי. אז אולי לך אין חשבון בנק, ואולי אתה תרמת לבטחון המדינה, אבל ישנם הרבה שלא עושים את זה, ודואגים שלחשבון הבנק שלהם תיכנס קצבת הילדים החודשית.

ואם אתם מנסים להתנתק אז למה אתם קבורים כל כך עמוק בפוליטיקה? ולמה מכובד (לא בציניות) כמו הרב יונה מצגר או נתפס כשהוא גונב כאשר כיסיו גם ככה מלאים?

ולמה הרב עובדיה יוסף כל הזמן מטיף נגד חילונים ואפילו לרצח שלהם?

ואם אתם מנסים להתנתק אז למה למשל מפלגת ש"ס כל הזמן טוענת שהיא צריכה לקבל עוד כספים ועוד תקציבים ותמיד זה "תנו לי תנו לי" למרות שאני לא זוכר את היום שראיתי אותם עושים משהו חיובי. תמיד התבססו על שיטת הניזקקות. הלך הצדק ובמקומו באה הצדקה.

שלא תבין לא נכון. אני בא מבית מסורתי, אני הולך לבית כנסת ביום שישי בערב ובשבת בבוקר. המשפחה שלי מסורתית וחלקם אף חרדים, אבל אצלי במשפחה תמיד היתה דאגה לחינוך ולפרנסה. גם כשהיה קשה.

לאמא שלי למשל יש תשעה אחים, וכולם שירתו בצבא וכולם היום עובדים וחלקם גם כן חרדים. וכשהם היו קטנים סבי עבד אפילו ב3 משרות כדי שיהיה אוכל בבית! לעולם לא חשבו ש"מגיע להם" ושהם צריכים לקבל משהו שלא עבדו תמורתו.

מנסים להתנתק? תעשה לי טובה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אווו "והגית בו יומם וליל" ידעתי שתגיע לזה :)

האם זה אומר שאתה צריך להיות עיוור לחברה? האם זה אומר להיות אנטיפט?

איך באירופה, בתקופה של היהדות החזקה ביותר, של לפני 100 שנה, ושלא תגיד שהם היו פחות מאמינים או פחות יהודיים ממך, עבדו, הרוויחו הצליחו, ושילבו בזה תפילה ואמונה אמיתית? תוך כדי עזרה אמיתית לזולת ומערכת נפלאה של תרבות יהודית, עבודה יהודית, ודת.

למה אתה לא יכולים לשלב עבודה שבאמת תתרום למדינה ואי לכך לכם, במקום להיות עצם בגרון?

למה אתה מנצלים את הסטטוס קוו, וכל שנה מצטרפים יותר ויותר למעמד של לא עובדים, אלא בחורי ישיבות / אברכים, אה, למה?

אבל בו נחזור לנושא? shall we?

יהדות אירופה בכלל לא דומה ליהדות א"י אז אל תנסה להשוות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל דאגה - מלחם, מים ותורה בקרוב מאד הם ימותו מאנמיה ושאר מחלות של תת תזונה. אה, רגע, הם משיכו לשים את הפחים האלו שכתוב עליהם "אמא הבטחת לנו עוף לשבת! (תנערי אחד מאיזה חילוני שעובד)".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינטרנט זהו לא צורך בסיסי כמו לחם ומים...

עכשיו, איך אתה משלם לחברת האינטרנט?

איך הכסף מגיע אליהם ומאיפה?

ולכן אין לי , אז אני מסתפק בחיבור מידי פעם כשמזדמן.

בני אדם הם העיקר, ובלעדיהם אין כלום.

משפט ריק וחסר תוכן.

אל דאגה - מלחם, מים ותורה בקרוב מאד הם ימותו מאנמיה ושאר מחלות של תת תזונה. אה, רגע, הם משיכו לשים את הפחים האלו שכתוב עליהם "אמא הבטחת לנו עוף לשבת! (תנערי אחד מאיזה חילוני שעובד)".

החילוני שעובד בד"כ לא שם את העוף הזה, בד"כ הוא בא מחרדי אחד שאין לו כסף לעצמו אבל הוא תורם למרות זאת כי התורה ציותה.

תמשיכי עם ההערות האנטישמיות שלך, נראה לאן תגיעי.

מה שמוביל אותך זו רק שנאה מגובה בשטויות.

זה בכלל לא משנה מה שתגידו או תחשבו. כמו שכבר אמרתי בקרוב נהיה הרוב ואז נראה. ;)

באהבה יניב @-}--

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמשיך לחלום שתהיו הרוב - אתה שוכח שהרבה מאוד אנשים חוזרים בשאלה והופכים לאנטי חרדים. עוד קצת השקעה על מוסדות של חזרה בשאלה ותראה איך השפויים יישארו הרוב. ותפסיק לאיים כי אם חס וחלילה תהיו הרוב לא יהיה אף אחד שישמור עליכם בצבא או ישלם מסים בשבילכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיברתי על חרדים ולא על דתיים (שאיתם אין לי בעיה כל עוד הם נאמנים למדינה ולחוקיה).

אז זהו שכאן הפרדוקס

רבים מחובשי הכיפה האלה יכולים להיות כאלה שמילת הרב חשובה להם יותר מפקודות צבאיות ואז איפה אנחנו נהיה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמשיך לחלום שתהיו הרוב - אתה שוכח שהרבה מאוד אנשים חוזרים בשאלה והופכים לאנטי חרדים. עוד קצת השקעה על מוסדות של חזרה בשאלה ותראה איך השפויים יישארו הרוב. ותפסיק לאיים כי אם חס וחלילה תהיו הרוב לא יהיה אף אחד שישמור עליכם בצבא או ישלם מסים בשבילכם.

אתה שוכח וכנראה גם לא יודע שארגוני החזרה בתשובה כדוגמת הרב אמנון יצחק מחזירים בתשובה אלפים רבים מידי חודש בכל העולם.

אין אף אחד שממלא אולמות כמו הרב אמנון יצחק. לעומתו החזרה בשאלה היא תופעה שולית וזניחה.

מנתונים שאף אחד לא יפרסם יש כבר יותר ממיליון בעלי תשובה.

ולגבי הצבא, אל תדאגו יהיה לנו נורמאלי שנאמן לתורה ולהלכה, כמו שצבא יהודי צריך להיות. ולא מלא פריצות ואכזריות כמו צע"ל.

הרבה "דתיים" כמו שאתה מגדיר אותם כבר לא מתגייסים לצע"ל יותר וגם רבים רבים אחרים מפסיקים לעשות מילואים אחרי ההתנתקות האכזרית.

לאט לאט עם הקצנתה החילונית של המדינה יבוא גם סופה הבלתי נמנע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...