"40% מהעניים בישראל הם ערבים וחרדים" - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"40% מהעניים בישראל הם ערבים וחרדים"

Milford Cubicle

Recommended Posts

• תגובות 100
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

חברה שכחתם דבר אחד

נורווגיה אינה מנהלת מלחמה על קיומה ואינה מוקפת אויבים מ4 צדדיה,כל אלו גורמים לתקציב של 40 מיליארד שקל!!!!! בשנה לצבא.

אני מוכן להתערב שאם נורווגיה הייתה מוציאה סכום כזה במהלך כל שנה ושנה ב50 שנים האחרונות,אז הכלכלה שלה לא היית כל כך בריאה.

אין מה לעשות חברה עצם זה שאנחנו מוקייפים אוייבים ומנהלים מלחמה מתמדת על קיומנו גורם לנו למצב כלכלי כל כל רעוע,תקציב מופרז לצבא,פגיעה בתיירות,חרמים על סחורות,מיסים מטורפים,הברחת משקיעים זרים, ועוד אלף ואחד דברים שפשוט גורמים לכלכלה שלנו לקרוס,אך אם כל הבעיות להלן נמנית במקומות הגבוהים בעולם בכל הקשור לטכנולגיה,התקדמות,התפתחות,רמת חיים,וכו.

חברה אם רק היה לנו פה שקט מצד שכננו כל בעיותנו היו נפתרות.אמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יכולים להיות נתונים מדוייקים על העלמות מס...  8) אבל כשאגף המכס והמע"מ עורך ביקורות, שיעורי המעלימים בישובים הערביים תמיד גדולים יותר.

אני אשמח לראות נתונים מדוייקים. מה שאני טוען הוא שהיקף הכסף המועלם דומה אצל היהודים ואצל הערבים למרות שיכול להיות שאצל הערבים יש יותר מעלימי מס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצל ערבים אין מה להעלים - הם לא מרוויחים ככה כמו מעלימים יהודים שגם יותר משתלם להם להעלים מס (בשווי מאות אלפי/מליוני שקלים בשנה).

חוצמזה, לרוב הערבים יש מספר גדול של ילדים ולעיטים יותר מאישה אחת אז רובם בכלל פתורים ממס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצל ערבים אין מה להעלים - הם לא מרוויחים ככה כמו מעלימים יהודים שגם יותר משתלם להם להעלים מס (בשווי מאות אלפי/מליוני שקלים בשנה).

אנחנו מדברים על עוני, לא על נפח ההעלמות. מי שעובד "בשחור" ומדווח שהוא מובטל כדי לקבל בנוסף קיבצת הבטחת (הבטחת הכנסה, לא אבטחת הכנסה. המדינה מבטיחה את ההכנסה ולא מאבטחת אותה) נרשם בסטטיסטיקה הן כמובטל והן כעני, למרות שבפועל הוא לא זה ולא זה.

חוצמזה, לרוב הערבים יש מספר גדול של ילדים ולעיטים יותר מאישה אחת אז רובם בכלל פתורים ממס.

אף אחד לא פטור ממס ערך מוסף, ללא קשר למספר הנשים או הילדים שלהם.

מה שאני טוען הוא שהיקף הכסף המועלם דומה אצל היהודים ואצל הערבים למרות שיכול להיות שאצל הערבים יש יותר מעלימי מס.

לא רלוונטי לדיון. מי שמעלים את הכנסתו כדי להתחמק מתשלום מיסים ולקבל קיצבה מהמדינה, נרשם כעני וכמובטל למרות שאינו כזה. אם אחוז העובדים "בשחור" מקרב האוכלוסייה הערבית גדול יותר מהאחוז הזה בקרב האוכלוסייה היהודית, אחוז העניים המזוייפים במגזר הזה יעלה - וזו בדיוק הטענה שהועלתה כאן.

אז אתה מסכים לה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם נקודה למחשבה:

כל לקוח בנק משלם 1.21 עמלת שורה

כל לקוח משלם 10 ש"ח קבוע דמי ניהול חשבון

כל לקוח עושה בממוצע כ- 10 פעולות (שורות) בחודש

כל לקוח משלם אם כן כ- 22 ש"ח כל חודש עמלות , יש עכשיו גם אפשרות למסלולים ואז הוא משלם קבוע 18 ש"ח

כל לקוח משלם אם כן בין 216 ל- 265 ש"ח בשנה עמלות

לבנק לאומי לדוגמא יש כ- 1.7 מיליון לקוחות

בנק לאומי עושה אם כן בשנה בין 367 ל- 451 מיליון ש"ח רק מעמלות רבותי , רק מעמלות , בלי להניד אצבע.

נו תגידו עכשיו , אנחנו לא תרנגולות שמטילות ביצי זהב ?

ועוד נקודה למחשבה:

מדינתנו הקטנטונת ידועה ככזו שהמשטר בה מאוד , אבל מאוד לא יציב

אולי מישהו פה יעזור לי למצוא\לחשב את התדירות בה מתקיימים פה בחירות , צריך לבדוק אולי באתר של הלמ"ס

בכל אופן נראה לי שבחירות מתקיימות כאן בממוצע כל 3 שנים , שזה מעט מאוד במונחים של אורך חיי ממשלות

תקציב הבחירות הוא עצום, וגם פה אין לי את המספרים לפני אז תסלחו לי ,

אבל ברור שמדובר במאות מיליוני ש"ח שנזרקים לפאקינג פליירים, פאקינג סטיקרים, פאקינג תשדירי בחירות ופאקינג נקניקיות לחברי מרכז.

אז אני שואל אתכם : אחת שהביאה ילד לעולם בטעות והיא חייה על חשבונכם, זה מפריע לכם , אבל שההוצאות שהמדינה מוציאה לתקציבי בחירות, סכומי עתק, זה לא מפריע לכם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכשל? מעניין שמדינות סקדיניביה וחלק מנסיכויות הנפט יחלקו עלייך ובגדול. אם למשל תסתכל על נורבגיה שהיא אחת ממדינות הרווחה הללו תראה את אחת הכלכלות החזקות בעולם וכל זאת בזמן שהיא מנהלת מדיניות רווחה. גם בריטניה מנהלת מדיניות רווחה חלקית וכך גם מדינות אחרות באירופה כמו גרמניה למשל.

שוב, הפכת את התוצאה לסיבה. מדינות סקנדינביה ונסיכויות הנפט לא עשירות בגלל שיש להן מדיניות רווחה מפותחת, להיפך - הן יכולות להרשות לעצמן מדיניות רווחה מפותחת בגלל שהן עשירות.

תחשוב על זה כך: שרי אריסון תרמה כבר עשרות מיליוני ש"ח למטרות הומנטריות שונות. אתה, קרוב לוודאי, רחוק מאוד מהסכום הזה. לפי ההיגיון שלך, תוכל להיות עשיר כמו שרי אריסון אם רק תתרום כמה עשרות מיליוני ש"ח... האבסורד ברור, אני מקווה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזה דיי מוזר כי נורווגיה היא מדינה עם אוכלוסיה של כ-4 מליון איש. חצי שנה שורר שם חושך שהופך את האנשים לחולי נפש מולדים, תנאי האקלים והסביבה בכלל (הרבה הרים) מונעים מהם לגדל גידולים. הקור הזה, אגב, לא בדיוק מזמן תיירים ותיירות היא נכס שיש (או היה) לנו. ועדיין, איך? אולי בגלל שהשחיתות שם עומדת על אפס, יש שוויון מוחלט בין המינים וכחצי מהפרלמנט מורכב מנשים (כך גם בדנמרק, שוודיה ופינלנד) וכו'. יש להם תוצרת מקומית באיכות גבוהה שמכניסה להם המון ומייצרת מקומות עבודה. ההבדל ההתחלתי בינם לבינינו זה שלנו אין שכנים טובים לנהל איתם שכר-מכר ועדיין הם מצליחים יותר מאיתנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את לא יודעת על מה את מדברת בכלל , אם אתה לא יודעת אל תגידי תעשי טובה.

אם כבר הבדואים לא הערבים וגם זה לא כל כך נכון.

אף אחד לא פטור ממס,ותאמיני לי שהרבה מאוד ערבים מרוויחים כמו היהודים ומשלמים כמוהם בדיוק , שאני מדבר על מאוד אז זה מאוד.

את זורקת דברים באוויר שאתה לא יודעת , ואת יודעת שאני צודק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אנחנו מדברים על עוני, לא על נפח ההעלמות. מי שעובד "בשחור" ומדווח שהוא מובטל כדי לקבל בנוסף קיבצת הבטחת (הבטחת הכנסה, לא אבטחת הכנסה. המדינה מבטיחה את ההכנסה ולא מאבטחת אותה) נרשם בסטטיסטיקה הן כמובטל והן כעני, למרות שבפועל הוא לא זה ולא זה.

2. לא רלוונטי לדיון. מי שמעלים את הכנסתו כדי להתחמק מתשלום מיסים ולקבל קיצבה מהמדינה, נרשם כעני וכמובטל למרות שאינו כזה. אם אחוז העובדים "בשחור" מקרב האוכלוסייה הערבית גדול יותר מהאחוז הזה בקרב האוכלוסייה היהודית, אחוז העניים המזוייפים במגזר הזה יעלה - וזו בדיוק הטענה שהועלתה כאן.

אז אתה מסכים לה?

1. אני מדבר על דבריהם של חלק מהמשתתפים בדיון הזה שטענו שערבים מעלימים יותר כסף מאשר יהודים. אין להם שום הוכחות לכך מלבד תחושת בטן ולכן תמוה שגם אתה מסכים לכך.

2. שוב אין לך שום הוכחות לטענות הללו. כמו כן יש הרבה עניים אמיתיים שלא מטופלים ולא מדווחים ולכן הם לא נכנסים לסטטיסטיקה של העוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והנתון הבא הוא... 40% מאזרחי המדינה הם ערבים וחרדים...

אני קצת מגזים אבל האחוז הוא לא רחוק בכלל ככה שהנתון הזה לא ממש מרגש אותי, חוץ מזה כל החרדים מקבלים כסף על קצבאות ילדים ומקבלים משכורת נמוכה לאחר החתונה בזמן הלימודים ככה שעל הנייר הם אולי עניים אבל הם מסתדרים, רוב בני ברק "ענייה" ובגדול הם חברה סגורה שמקיימת את עצמה (וקצת מכבידה על המשק) אבל אני לא חושב שצריך להתרגש כל כך מהנתון הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...