מחפש מצלמה דיגיטלית איכותית , 2,200-2,500 ש"ח . - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש מצלמה דיגיטלית איכותית , 2,200-2,500 ש"ח .

Drogba

Recommended Posts

שלום , אני מחפש מצמלמה דיגיטלית איכותית .

התקציב : 2,200-2,500 ש"ח, עדיף כמה שפחות .

המטרות : משפחתית , לצילום טיולים ,נופים ,אירועים, וצילומים ביתיים.

עדיפויות : שיהיה של חברת Olympus , שתהיה יחסית קלה לתפעול .

עד עכשיו היה לנו לא רעה בכלל של אולימפוס ( שכחתי את הדגם ) הייתה בת שנה ולפני שבוע נפלה אל מותה :o

היא שירתה אותנו מעולה , אבל עכשיו יש מצלמות יותר מתקדמות , אז אני צריך שתמליצו לי .

מה אתם אומרים על SP500 ? הרבה המליצו לנו עליה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אז אתה טוען שכל מצלמות אולימפוס קשות לתפעול?

אם זה ככה אז כבר התרגלתי פחות או יותר לממשק של אולימפוס .

אני אנסח את עצמי אחרת -

מצלמה של אולימפוס שיחסית קלה לתפעול ביחס למצלמות האחרות של אולימפוס .

אלא אם יש איזה שהיא ממש להיט והיא לא של אולימפוס, תביאו אולימפוס .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, כמישהו שיש לו אולימפוס (C5060) אני יכול להגיד לך שהם די חסרי-מושג בממשק משתמש, במיוחד בהשוואה לחברות כמו מינולטה. זה משנה בעיקר אם אתה רוצה לנצל את היכולות היותר מתקדמות של המצלמה, אבל אם אתה רק רוצה לצלם על אוטומט אז אין כאלה הבדלים גדולים בין נוחות השימוש במצלמות של חברות שונות.

טוב, אחר שהורדנו את הנושא הזה מסדר היום, הנה כמה דברים שחשובים לדעתי לסוג הצילומים שאתה מחפש:

1. אפשרות לצילום באור חלש ללא פלאש ישיר (כלומר ללא תאורה מכוערת וללא עיניים אדומות). בשביל זה אתה צריך ISO גבוה ואיכותי, תכונה כמעט בלעדית לדגמים האחרונים של פוג'י, ובמיוחד ל-F10. אופציה נוספת היא שימוש בפלאש חיצוני עם אופציית Bounce. יש לאולימפוס כמה מצלמות עם תושבת לפלאש חיצוני - C770, C5050, C5060, C7070 נמצאות סביב התקציב שלך. פלאש חדש ומקורי של אולימפוס זה סיפור די יקר, אבל אפשר להשיג פלאשים טובים יד-שניה בכ-400 ש"ח.

2. עדשה רחבה (28mm או פחות). שימושי מאוד בצילום נופים או במקרים שבהם לא ניתן ללכת אחורה. ל-C5060 ול-C7070 יש עדשה כזו.

3. זמן תגובה מהיר. זה במיוחד שימושי כשמצלמים ילדים ותינוקות, אבל זה אף פעם לא מזיק. לאף אחד מהדגמים של אולימפוס אין זמן תגובה מהיר. ה-C7070 על גבול הנסבלת, אבל עדיין רחוקה מה-F10 של פוגי או מחלק מהדגמים של חברות אחרות (בינהן , קאסיו, ריקו ומינולטה).

אם לסכם את הדגמים שציינתי עד עכשיו, ה-C7070 קצת מעל התקציב שלך, ה-C5060 גם כן מעט יקרה וקצת יותר איטית, ה-C5050 נכנסת בדיוק בתקציב אבל היא עוד יותר איטית ואין לה 28mm (רק 35mm), ה-C770 מאוד איטית ולא כוללת עדשה רחבה (38mm זה די על הפנים). ל-F10 גם כן אין ממש עדשה רחבה (36mm) וכמו כן אין לה תושבת תושבת לפלאש, שליטות ידניות או את המותג שאתה אוהב, אבל היא מהירה, מאוד איכותית (גם ב-ISO גבוה) וזולה משמעותית מהתקציב שלך. מה שכן, ממשק המשתמש שלה גרוע לפחות כמו זה של אולימפוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפלאש די חשוב לי .

היה לי את המצלמה הבאה :

Olympus C750

עכשיו באמת הדבר שהכי הפריע לי בה זה זמן התגובה , גם עדשה יותר רחבה לא הייתה מזיקה .

השאלות מתייחסות לשני הדגמים הבאים : Olympus C5050 , Olympus SP500

1. האם איכות התמונה שבדגמים הנ"ל יותר טובה מאיכות התמונה של המצלמה ה"ישנה" שלי ?

2. ראיתי שבSP500 יש 6MP  , עכשיו הרבה אומרים לי שזה משעמותי ומאוד טוב, זה באמת ככה? וכמה MP יש בC5050?

3. איך הצילום באור חלש עם ובלי לעומת הC750?

4. זמן התגובה של שני המצלמות הנ"ל מהיר מזמן התגובה של הC750?

5. האם העדשה רחבה יותר בשני הדגמים?

6. עוד משהו חשוב מאוד , אני צריך זום אופטי שיגיע למרחק גדול (x10 מינימום)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפלאש די חשוב לי .

איזה פלאש? הפנימי? האופציה לחיצוני? הפנימי זה דרעק. תמיד.

1. האם איכות התמונה שבדגמים הנ"ל יותר טובה מאיכות התמונה של המצלמה ה"ישנה" שלי ?

סביר להניח שכן, אבל לא משהו שיפיל אותך לרצפה. אילו בעיות היו לך אם איכות התמונה של ה-750, אם בכלל?

2. ראיתי שבSP500 יש 6MP , עכשיו הרבה אומרים לי שזה משעמותי ומאוד טוב, זה באמת ככה? וכמה MP יש בC5050?

ב-C5050 יש 5 מ"פ. ההבדל בין 5 מ"פ ל-6 מ"פ זניח, וגם בין 4 מ"פ ל-6 מ"פ לא משמעותי בכלל בהגדלות רגילות (10x15, 13x18). יצא לך להדפיס בגודל גדול מ-A4? אם לא, אז הנושא הזה לא צריך להיות קריטי עבורך.

3. איך הצילום באור חלש עם פלאש ובלי פלאש לעומת הC750?

אצל כל השלוש ה-ISO המקסימלי הוא 400, מה שהופך צילום באור חלש ללא חצובה או פלאש לכמעט בלתי אפשרי. לפחות ל-C5050 יש צמצם 1.8, אז זה לא לגמרי אבוד.

ב-ISO נמוך עם חצובה כולן ייתנו תוצאות טובות, וכנ"ל עם פלאש חיצוני מוקפץ (שלא נתמך ב-SP500). עם פלאש ישיר כל נותנת תאורה על הפנים, ללא קשר לחברה או תקציב.

4. זמן התגובה של שני המצלמות הנ"ל מהיר מזמן התגובה של הC750?

ה-C5050 תהיה מעט יותר מהירה (אבל עדיין מאוד איטית), אין עדיין מבחן מלא ל-SP500, אבל אני מניח שהיא גם תהיה איטית.

5. האם העדשה רחבה יותר בשני הדגמים?

לאף אחת מהן אין עדשה רחבה באמת, וה-SP500 ו-C750 גרועות במיוחד - 38mm.

6. עוד משהו חשוב מאוד , אני צריך זום אופטי שיגיע למרחק גדול (x10 מינימום)

אז תשכח מה-C5050. מהאופציות שהזכרת נשארת עם ה-SP500, מאוד בינונית לדעתי, אבל אולי תהנה ממנה. אם אתה חייב אולטרה-זום של אולימפוס אז ה-C770 עדיפה לדעתי. תושבת הפלאש שלה יותר שימושית לדעתי מה-6 מ"פ של ה-SP500.

אגב בשביל מה אתה צריך זום למרחק גדול? אתה מצלם לעיתים קרובות בספארי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בספארי , אבל אתה יודע זום גדול לא מזיק , לפעמים אני מצלם ממרחקים גדולים.

אף פעם לא התנסיתי או ראיתי מצלמות עם פחות מX10 זום אופטי , וזה תמיד נשמע לי זום קצר מאוד .

ממש עזרת לי .

תגיד , הc770 עדיפה על הsp500 ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז תשכח מה-C5050. מהאופציות שהזכרת נשארת עם ה-SP500, מאוד בינונית לדעתי, אבל אולי תהנה ממנה. אם אתה חייב אולטרה-זום של אולימפוס אז ה-C770 עדיפה לדעתי. תושבת הפלאש שלה יותר שימושית לדעתי מה-6 מ"פ של ה-SP500.

לפי מה שהוא כתב אני מניח שזה אומר שכן, הC770 עדיפה על הSP500.... (:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבא שלי יכול להוציא את הSP500 ב2,200 מחבר עם אחריות לכל החיים ( הוא יבואן אולימפוס )

2 שאלות אחרונות וסופיות

1. האם הSP500 יותר טובה מהC750 מבחינת : איכות תמונה , צילום בחושך , צילום בפלאש , זמן תגובה ?

2. האם הSP500 קומפקטית? עדיף שתהיה קומפקטית כמו הC750 או אפילו יותר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין עדיין ביקורות על ה-SP500, אז לקנות אותה יהיה די לקנות חתול בשק. אתה פשוט לא יכול לדעת איפה החסרונות שלה, מלבד מה שרואים בנתונים. והנתונים, איך לומר, לא מעודדים. בשביל ה-2200 ש"ח שהיא עולה, אפשר היה לצפות שיהיה לה ISO גבוה ו/או מייצב תנועה ו/או תושבת לפלאש. אין לה אף אחד מהם. גרוע מכך, העדשה שלה מתחילה ב-38mm.

הנה רשימה קצרה של מצלמות אולטרה-זום שהייתי מעדיף על פניה ועולות מחיר דומה:

אולימפוס C770, מינולטה Z5 ו-Z6, פוג'י 5600, H1 וקאנון S2 (שתי האחרונות טיפה מעל התקציב). גם לקודאק יש כמה דגמי אולטרה-זום במחיר הזה ועם תמיכה בפלאש חיצוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לך על הפוג'י S5600. אני מבין שהיה לך אולימפוס אז גם תרוויח את כרטיסי הזיכרון הישנים שלך.

הפוג'י עדיפה בהרבה על הקנון S2 סוני H1 או פאנאסוניק FZ5 (אפילו לא בצחוק להשוות את האולימפוס / מינולטה).

אתה יכול למצוא אותה באינטרנט גם ב-1900 ש"ח.

אני רכשתי אותה לפני כשבועיים, מצלמה פשוט מדהימה.

קרא פה:

http://d-spot.co.il/forum/index.php?showtopic=48257

ופה...

http://www.photoxels.com/fujifilm-s5200-review.html

בהצלחה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...