קצונה ייעודית - לוגיסטיקה, Any Good ? - עמוד 9 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קצונה ייעודית - לוגיסטיקה, Any Good ?

Black_Citadel

Recommended Posts

זה נשמע כאילו אתה מדבר עלי.

בכל מקרה, לא, אף אחד לא יתייחס אליך בצורה שונה. זאת צורת חשיבה של ילד. כי קודם כל אף אחד גם לא ידע שלא עשית אם לא תרצה בכך.

ושנית, לאף אחד לא ממש אכפת, שכחת שאנחנו בישראל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 131
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתה צוחק ? קודם כול אני אתייחס באופן שונה לבנאדם שלא עשה (זה מגעיל אותי לחשוב שמישהוא ישב בבית כשאני נתתי שלוש שנים מהחיים שלי לצבא וכמובן שאני לא מדבר על פטורים רפואיים אמיתיים).

ומה זה אף אחד לא יידע מה עשית אם לא תרצה שידעו, ברוב העבודות היום אתה עובד בצוות קטן של אנשים, אתה באמת תוכל להסתיר את זה ? מה תענה כשהשאלה "מה עשית בצבא" תעלה ? תשמור על זכות השתיקה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה תמציא משהו

גם אותי מעצבן שבזמן שאני עשיתי צבא, ערבי תושב הלך והוציא תואר ראשון... :nixweiss:

אתה לא תוכל ל"טייח" משהו כזה כול החיים שלך, זה מדינה קטנה וכולם מכירים את כולם.

לגבי הערבים יש לי הרבה מה להגיד :pissed: אבל אני אדלג על זה כדי לשמור על רמת דיון גבוהה :-X

ובחזרה לדיון המקורי ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

מספר שאלות לחיילים במסלול של הקצונה הייעודית של הלוגיסטיקה או של בוגרים...

האם החייל שאליו אני נשלח אליו בסיפוח הוא בהכרח החייל שאליו אני אחזור לאחר ההשלמה? אם לא - האם עדיין אשאר עם המדים והכומתה של אותו חיל או שאחזור למדים של הלוגיסטיקה? כיצד נקבע הסיפוח? וכמובן שאלת השאלות....

האם הצבא יכול לספח אותי לחייל שלא ארצה בו? והרבה יותר חשוב...האם הצבא יכול להכריח אותי לשרת כקצין לאחר ההשלמה בתפקיד שלא ארצה? ואני מדגיש שאשמח לקבל תשובות אך ורק מקציני לוגיסטיקה בלבד!!! כי קציני חימוש ייעודים וכד' לא כ"כ יעזרו בנושא הזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כמעט קצין קשר, אני אתן לך את התשובות, אבל אם לפי דעתך זה שקר אז פשוט תתעלם ותחיה בעולם ורוד

חיל שתשלח אליו בסיפוח, רוב הסיכויים שלא תחזור אליו בכלל, זה כמובן תלוי אם בדיוק במחזור שתסיים יסיים גם אותו קצין את תפקידו, ואז גם אם יבחרו לשבץ אותך באותו מקום או שיחשבו שיש אחרים טובים\פחות טוב ממך לשם. כל עוד אתה לא מגיע למקום חדש שלו יש בגדים אופייניים משלו (הסתפחת בצנחנים והוצבת כקצין בהנדסה) כמו למשל, להשאר להדרכה בבה"ד או איזה תפקיד קצין אספקה ודומיהם באוגודות ובסיסים חסרי אפיון אתה תשאר עם אותה כומתה.

הצבא בהחלט יכול לספח אותך למקום גם אם אתה לא רוצה, ואפילו להציב אותך במקום שכזה. בטוח יש הרבי קת"חים בשריון שכל כך חלמו על כומתה צבעונית והתאכזבו, כי מה לעשות, אתה לא תמיד תצליח להכתיב אחד לאחד את הרצונות על הצבא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי נשמע הגיוני מאוד...אודה לך אם תוכל להשיב גם על השאלות האלה...

1) איך קובעים מי ילך לאן? כאילו זה הולך לפי הישגים, תכונות החייל ...אם כן - אילו תכונות נדרשות לכל תפקיד (או לחשובים ולאיכותיים ביותר) או כמובן השיבוץ הוא בהתאם לקומבינות שיש לאותו חייל (שזה מן הסתם אמור להיות נכון)

2) אם לדוגמא סופחתי לחיל הים וקיבלתי מדים לבנים וכד' ולאחר ההשלמה של הקק"צ שובצתי לתפקד בתור קצין הדרכה, איזה תג יחידה יהיה לי - של חיל הים או של חיל הלוגיסטיקה? (כי ההדרכה היא בבה"ד 6 והוא בית הספר ללוגיסטיקה אבל הסיפוח היה בחיל היים מצד שני..) ואילו מדים, לבנים או ירוקים?

3) מה יש לעשות כדי להיות משובץ בתור קצין מטה? אני פרופיל 97 האם יש לזה משמעות? האם יש חשיבות להישגים בבה"ד 1 או בהשלמה בבה"ד 6 ? אילו תכונות נדרשות לכך אם בכלל?

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

WOW, עכשיו קצת התקלת אותי, כי עד לרמה כזאת אני לא מכיר את המערך של הלוגיסטיקה, אבל אני אנסה לענות על מה שאני מכיר.

1) ההנחה שלי שכמו בהרבה מקומות זה תלוי באיך מעריכים את אותו חייל ובהתאמה מה שהוא ביקש. אם לא מחזיקים ממנו והוא לא מבקש יותר מדי אז הוא יקבל את זה, אבל יכולים להיות גם מקרים ששניים חזקים יתחרו על תפקיד אחד ואחד מהם יתאכזב.

2) עד כמה שאני יודע ההכוונה של המסלול הוא לקל"גים בגדודים המבצעים והכאילו מבצעיים, ולכל מיני קציני אספקה שכאלו. חיל הים בעיקר משתמש בקצינים מתוך החיל. אני לא סגור על זה בהצבות, אבל בסיפוחים במסלול שולחים לגדודים ולבא"חים וכאלו. בכל מקרה מדים - תג בטוח תחליף כי תג הוא פר בסיס (כמו חיילי 669 שייטת שעושים טירונות עם נחל והולכים עם תג שלהם על מדי חיל ים). מדים זה יכול להיות יותר גמיש, למרות שלפחות בקשר אני מכיר קשר"ג שהיה בנ"מ ואחר כך חזר בהדרכה למדים ירוקים

3) אין לי מושג

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה לגמרי ...תודה ענקית DarK MinD. על העזרה, נדמה לי שפחות או יותר הצלחתי להבין את המסלול כי המידע שהצבא נותן לגבי המסלול הוא מאוד.

ואני מדבר עכשיו בתור אחד שהיום כבר בשבוע השני לטירונות שלו בבה"ד 6 ויודע באופן מובהק שהמסלול שלו הוא קצין לוגיסטיקה ייעודי, ובכל זאת, כל השאלות ששאלתי עד כה הם מן הסתם חשובות מאוד ולא רק שהמפקדות לא דיברו עליהם, [glow=red,2,300]גם כששאלתי הן לא ידעו לענות![/glow].

מן הסתם זה בגלל שהם סה"כ רב"טיות שאולי שנה ומשהו בצבא וכולה עשו קורס מ"כים לא יותר. אני מאמין שהתשובות יהיו הרבה יותר ברורות אחרי הטירונות (בקורס משקים ובסיפוח) כי אז סגל פיקודי של קצינים שעברו את המסלול ברובם (ולא של חוגרים) ייפקד עלינו ואז אין לי ספק שיהיו תשובות לכל השאלות שלי כי סה"כ אלו שאלות מתבקשות.

בכל מקרה, תודה רבה על כל העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה תדע יותר כשתהיה בקורס ובסיפוחים, אבל עדיין רוב הסיכויים שיציירו לך הכל בצבעים מאוד שמחים, יסבנן אותך קצת ולא תמיד יספרו לך על דברים שקורים מסביב והם לא תמיד מדוייקים. למשל בקשר, אף אחד לא ממש מזכיר לך שרק שליש מהאנשים שמתחילים בד"כ מסיימים בסוף, שחצי ממי שבהשלמה לא יגיע בכלל לגדוד, ועוד כל מיני דברים. אםא אתה מחפש מידע אמיתי תנסה לשאול צוערים (תגיות כחולות) בבסיס שלך.

עשית השלמה בבה"ד שבע במקרה עם קורסיסטים מת"מניקים?

אני עושה כרגע, עדיין לא היה לנו שת"פ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...