צליל? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צליל?

avivlevy

Recommended Posts

יש לי שאלה די מוזרה :nixweiss:

איך נוצר הצליל? כאילו לדוגמה נופלת כפית על הרצפה ונוצר צליל

איך נוצר הצליל? למה דווקא יש תצליל הזה?

קראתי פעם שזה קורא שהכפית(דוג') חותחת את האוויר והוא מגיע לאוזנים ונוצר הרעש

אבל לא נראה לי שזה נכון וגם את כן זה לא ממש מדויק

אז אני רוצה לשמוע אתכם? ;D :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל קול שקיים נוצר מעליות וירידות לחצים באוויר שדופקים על עור התוף וההמשך ידוע.

קול גבוה כמו צרחה של תינות או שריקה זה קול שההפרשי לחצים באוויר מאוד קרובים.

קול נמוך כמו הקול של סאבלימינל או כמו תוף זה קול שההפרשי לחצים באוויר רחוקים.

לפי מה שאתם רואים אין קשר בין הסוג של הצליל לחוזק שלו וזה נכון.

הנה ניסוי שאתה יכול לעשות.

תניח את היד על הצוואר ותעשה קול גבוה כמו תינוק או קול של המשחקי מחשב הישנים של הDOS ותרגיש את הצוואר רוטט מאוד מהר,

אחרי זה תעשה רול גבוה כמו שיוצא מהסאב וופר ותרגיש את הצוואר רוטט יותר לאט (זה עדיין יהיה מהר מאוד).

מיקרופון (מכשיר למדידת קול) עובד כמו ססמוגרף, אבל ההבדל בינהם הוא שססמוגרף קולט רעידות באדמה ומפרש לגרף כתוב, ומיקרופון קולט רעידות באוויר וגם מפרש לגרף אבל הגרף נכנס למחשב בצורה דיגיטלית והרמקולים מפרשים את הגרף הדיגיטלי לקול. (לא בדיוק אבל בערך)

הנה דוגמא לגלי קול, אל תתייחסו שזה רישום של ססמוגרף מהצונאמי.

______ _____ ______ _____ ______

\ קול גבוה/\קול נמוך/\ קול גבוה /\קול נמוך/\קול גבוה/

11-tsunami1.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשהכפית מתנגשת בריצפה, האנרגיה הקינטית הופכת לאנ' אלסטית שגורמת להתפשטות של גלים, רעידות בתוך הכפית. הרעידות של הכפית מספיק חזקות כדי להרעיד את האוויר בסביבה, והאוויר מרעיד את עור התוף באוזן, ואז אתה שומע את הצליל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשהכפית מתנגשת בריצפה, האנרגיה הקינטית הופכת לאנ' אלסטית שגורמת להתפשטות של גלים, רעידות בתוך הכפית. הרעידות של הכפית מספיק חזקות כדי להרעיד את האוויר בסביבה, והאוויר מרעיד את עור התוף באוזן, ואז אתה שומע את הצליל.

לא יכלתי להסביר יותר טוב מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להה, אם וכאשר תגיע לאוניברסיטה ותלמד גלים תוכל להסבר את זה הרבה יותר טוב (אני עברתי את הקורס, אבל חוץ ממה שלמדתי בתיכון אני לא זוכר כלום :smile1:... חרא מרצה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי רק את הקטע הזה אתה יכל להסביר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכפית פוגעת ברצפה במהירות מסויימת מה שאומר שיש לה אנרגיה

הכפית עכשיו נעצרת והאנרגיה צריכה ללכת לאנשהו

חלק מהאנרגיה הולך לתנודות פנימיות של הכפית שיוצרות את הויברציות באוויר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה מחזיק את הכפית מעל לריצפה, לכפית יש אנ' פוטנציאלית, כשאתה עוזב את הכפית, האנ' הפוטנציאלית הופכת בהדרגה לאנ' קינטית, אנ' של מהירות בשפה יותר פשוטה. אנרגיה לא יכולה "ללכת האיבוד", לכן כשהכפית נעצרת על הריצפה, האנרגיה נספגת בחומר, ויותרת את הרעידות. האנרגיה הקינטית של הכפית הופכת בעצם לאנ' קינטית ואנרגית גל (קול הוא גל...) של האוויר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...