הצעה ליעול - נא תגובתכם - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הצעה ליעול - נא תגובתכם

ymdv

Recommended Posts

לדעתי רשימת המפרטים המוכנים של האתר מעולה, למרות אימרות שונות שנשמעות בפורום כי הינה מיותרת. ובהזדמנות זו, תודה על עדכונה לפני מספר ימים.

כמי שעומד לרכוש מחשב בקרוב לדעתי אין תחליף לרשימה זו, שהינה ממצה, קלה, וחוסכת שיטוטים רבים בפורומים.

בעיה קטנה:

המפרטים כוללים מחירים אך לא רשום היכן ניתן להשיגם במחירים אלו, ביחוד למי שאינו מעוניין להתרוצץ מחנות אחת לשניה ולאסוף את הפריטים הזולים ביותר.

הצעה ליעול :

ניתן להציע את המפרטים לספקטים שונים ולבקש הצעה כוללת, מעין מכרז שיוגש כל חודש, נניח בראשון לחודש.

ביום זה יוגשו הצעות שונות של חברות שונות, והגולש יוכל לרכוש מערכת מורכבת במקום אחד ובמחיר אטרקטיבי.

מערכת האתר יכולה להפיץ לחנויות מיפרט מומלץ (לכל מחיר) ולבקש את ההצעה הטובה ביותר, (נניח שמיפרטים יוגשו לספקים עד 25 לחודש) הספק מצידו יכול לתת את ההצעה הזולה ביותר, או לחילופין לוותר על דמי הרכבה, או לתת מתנה בנוסף (למשל מאוורר נוסף (שעלותו שולית לספק אך מוסיפה למחשב, וכדומה..)

כאמור בכל ראשון לחודש יוכרז הספק הזוכה, זה שנבחר ע"י מערכת האתר. בנוסף תפורסמנה ההצעות של יתר החברות, והגולשים יכולים לבחור את ההצעה המשתלמת ביותר להם (לדוגמא ספק אחד יציע הרכבה חינם והשני , ייתכן ומי שמעוניין או יודע להרכיב לבדו את המערכת יעדיף את הקרור, והשני יעדיף הרכבה של המחשב או אופציה לרכישה שתוצע במסגרת עיסקה כוללת.)

דבר מה נוסף - ייתכן וספק שיזכה במכרז של אותו חודש ישמח לפרסם כי הינו הספק הנבחר של האתר - דבר שיוכל לפרסם אותו, אבל גם את האתר ומכאן שהן הספק נהנה, הן האתר, אך במיוחד הלקוחות שמקבלים את המערכת המקצועית ביותר לסכום שהשקיעו במחיר הנמוך ביותר וגם תורמים לאתר מקצועי זה.

אגב, לא ראיתי מערכות מורכבות ראויות לשמן, באף לא אחת מהחנויות באינטרנט, הצעה זו יכולה גם להעלות את רף המערכות המוכנות המוצעות למכירה, כאשר יובן שיש לכך שוק. ולא כמו שראיתי היום באולסייל מודעה שאומרת "מחשב חזק במיוחד" ומציגה מעבד דורון 1.8 מארז מפואר, ולוח אם "חזק"...

לעניות דעתי הרעיון טוב, ומספיק שבתחילה יסכימו להשתתף בו 3-4 ספקים היתר יצטרפו כאשר יבינו את הפוטנציאל העיסקי הגדול..

אז למה אתם מחכים????

אגב, כהוגה הרעיון, לא מגיעה לי מערכת מחשב, ??? :please:

אשמח לשמוע את דעת הגולשים, ובמיוחד את דעת מנהלי האתר לרעיון...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשאלה איך עושים את זה? פשוט מאד - מערכת האתר תשלח מפרטים של כמה מחשבים נפוצים יותר לחנויות המופיעות באינטרנט - למשל כל אילו המפורסמות בזאפ עם הסבר על הענין (או כל מאתר חנויות אחר), כמו גם הפניה ללינק באתר, אין לי ספק שיהיו תגובות, שכן זוהי הצעה עיסקית שיכולה למכור מחשבים רבים.

בכדי ליעל הייתי מציע בתחילה לעשות זאת רק למערכות הנפוצות יותר לדוגמא:

מחשב למשחקים ללא ציוד היקפי ב 4000 ש"ח. (מה שאני מחפש :P)

או מחשב כולל הכל ב 6000 ש"ח

או כל מה שהמערכת תגדיר על פי נסיונה כמחשבים הנפוצים יותר.

ניתן תחילה להתמקד ב2-4 מיפרטים לענין.

ככל שירבו התגובות התומכות, הדבר ישפיע על מנהלי האתר, ואולי גם על הספקים להרים את הכפפה.

מספיק שתכתבו "רעיון טוב" כתגובה.

הכדור בידים שלכם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרעיון מעניין אבל בגלל שאין אפשרות לתת ביקורת באתר ובפורום על איכות החנויות זה עלול לפגוע באתר בסופו של דבר (אנשים שיתלוננו על איך HWZONE גרם להם לקנות מפרט מחנות XXX ועכשיו המחשב עושה תקלות והחנות לא עוזרת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרעיון מעניין אבל בגלל שאין אפשרות לתת ביקורת באתר ובפורום על איכות החנויות זה עלול לפגוע באתר בסופו של דבר (אנשים שיתלוננו על איך HWZONE גרם להם לקנות מפרט מחנות XXX ועכשיו המחשב עושה תקלות והחנות לא עוזרת).

נקודה מענינת אך יש לי תשובות:

1. גם היום אנשים קונים מפרטים שמוצעים להם באתר, ולעיתים עם שם החנות בו המפרט זול ביותר.

2. תהיה אזהרה כי לאתר אין כל אחריות על מכירת המחשב ואין לו כל חלק בעיסקה (בדיוק כפי שקורה היום).

3. לענין ביקורות - אלי דווקא נכון כן לתת ביקורת בחלק מיוחד של האתר כאשר כל מי שירכוש מחשב ממיפרט שהוצע באתר (ורק הוא, למניעת ספאם והתערבות של סוחרים) יוכל לדרג את העיסקה (מהירות, נוחות, אחריות, וכולי...) ובהמשך יהיו דרוגים לחנויות אלו.

לסעיף 3 מדובר על רעיון ראשוני שעוד לא ממש חשבתי עליו, אבל זה נראה לי פיתרון מסויים. אם לא אז הפתרונות בסעיפים 1,2 נראים לי מספקים.

4. לחילופין אפשר להציג בפני הספקים השונים את המיפרטם ולהפנות ללינקים שיהיו באתרי הספקים עצמן למיפרטים האולטימטיבים המוצעים באתר זה, ובך אין לאתר זה כל נגיעה לעיסקה וכל מה שהאתר עשה זה טיוב המערכות המורכות המוצעות כיום אצל ספקים שונים. (אבל שוב, להערכתי הרעיון הראשוני טוב יותר).

הערה נוספת:

למערכת מורכבת יש יתרונות לספק ולצרכן -

הספק מייצר מערכת בכמויות גדולות יחסית, ויכול לרכוש חלקים מסויימים בסיטנאות ולהרוויח יותר ומכאן לתת מחיר זול יותר.

הצרכן - מקבל מערכת טובה יותר, שנבדקה, והיא אף זולה יותר שכן הינה מיוצרת כאמור בכמויות גדולות.

שוב - [glow=red,2,300]הבעיה שהובילה לרעיון חיסרון במערכות מורכות "איכותיות" בשוק.[/glow]

ולרעיון הבסיסי - נא המשך תגובותיכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הספקים לא שמים זין.

אתה חושב שאכפת להם מקצת פרסום? רובם בכלל רק בנו אתר ונותנים לו לעמוד בלי שינויים במשך חודשים.

וגם אם תשיג חלק, זה לא אומר שתשיג את הזולים ביותר.

וגם למה אתה חושב שהמחירים לא ישתנו כל שבוע?

קיצר רעיון גרוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הספקים לא שמים זין.

אתה חושב שאכפת להם מקצת פרסום? רובם בכלל רק בנו אתר ונותנים לו לעמוד בלי שינויים במשך חודשים.

וגם אם תשיג חלק, זה לא אומר שתשיג את הזולים ביותר.

וגם למה אתה חושב שהמחירים לא ישתנו כל שבוע?

קיצר רעיון גרוע.

כמה דברים:

א. "הספקים לא שמים זין" - מאיפה השטויות האלו, הספקים מתפרנסים ממכירות.

ב. חוסר עדכניות באתרים לא קיים באתרים המקצועיים, ובכל מקרה ייתכן ומדובר בחוסר אמון במדיום, זה לא קשור לעניננו.

ג. בהערכה צנועה, יכולים להמכר בחודש לפחות 50 מחשבים דרך האתר, ואולי הרבה יותר. חשבון פשוט 50 כפול נניח 4000 ש"ח (מחשב ממוצע) ומדובר כבר על 200 אלף ש"ח בחודש, או 2.5 מליון שקל בשנה - זה לא סכום שספק כלשהו יכול להתעלם ממנו.ד. אם לא אשיג את הזולים ביותר, יבואו זולים אחרים בכדי לזכות במכרז.

ה. המחירים לא ישתנו כל יום כי יהיה מכרז קבוע, פעם או פעמיים בחודש.זהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שאמר שה"ספקים לא שמים זין" דווקא די צודק.  החנויות האלה שמוכרות את המערכות המורכבות הג'נריות האלה הן בד"כ חנויות שבעצמן בקושי מבינות במחשבים וגם קהל היעד שלהם הם נאבים :silly:  .  והם מוכרים את המערכות האלה כי זה פשוט יוצא להם הכי זול- לדוגמא, הם קונים איזה חתיכת פלסטיק בשני שקל, וקוראים לה מארז, ומכניסים בתוכו איזה ספק ג'נרי ודפוק שגם עולה לא יותר מכמה שקלים- והם קובעים שהוא "550 וואט"  ובד"כ כל מי שקונה לא מבין בזה בגרוש, ולא יודע מה זה ספק ג'נרי, הוא רק רואה 550וואט, חושב שזה טוב וקונה.  זו רק דוגמא אחת- אבל ככה זה כל החלקים שהם מכניסים במערכות המורכבות שלהם. אנשים קונים מערכת "אינטל 4" ב2000שקל וחושבים שעשו את העסקה של החיים שלהם. זה יוצא להם (לחנות) הכי משתלם, וזה שאנשים לא מבינים בזה מסתדר להם מצויין.  וכל עוד אנשים קונים את הזבל הזה לא נראה לי שירצו לשנות משהו....

לסיכום, רעיון טוב- אבל לצערי לא נראה לי שיעבוד :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מסכים.

מן הסתם לא ייפנו את ההצעות האלה לחנויות עלומות שם באיזה חור נידח, אלא לחנויות ה"ידועות" שמהן מורכבים המפרטים באתר.

הרעיון הזה מעולה - טוב גם לחנויות וגם לקהל אוהבי המחשבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רעיון מעולה.

בוא נשלח הזמנות להשתתף במכרז רק לחנויות גדולות ונשלם עוד מאות שקלים על כל מערכת. :kopfpatsch: :kopfpatsch: :kopfpatsch:

בישראל, אף אחד לא שם זין, אפילו אם זה יכול לממן לו סובארו חדשה. מינימום מאמץ, מינימום ציפיות.

רעיון נאיבי שלעולם לא יצליח (זוכרים את טבלת המחירים של ספקי האינטרנט של YNET ? והם עוד היו אתר ענקי ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפחות לדעתי צודק מי שאמר כי מרכיבי המערכות הג'נריות עושים זאת על גבם של הנאיבים ומתוך מטרה להרוויח כמה שיותר...

זו אכן הבעיה - אבל אני לא מסכים לאימרות שאין מה לעשות. הרעיון שלי לדעתי הוא סוג של פיתרון.

על פי הרעיון אנחנו אלו שקובעים מהי המערכת המדוברת וכל מה שנשאר לספק הוא לקבוע מה המחיר .

בהיותנו כח צרכני גדול (אני מקווה) אנו מאלצים את הספק לתת מחיר טוב.

רבותי כל בעל עסק "שם זין" - אין דבר כזה, בדיוק בשביל זה הוא עובד.

אם חנויות כמו נעה, פנדה, או אחרות שמופיעות כאן, ירכיבו מחשב, על פי המיפרט שלנו, נוכל לקבל הנחות, כמו שכתבתי כאן בתגובות קודמות.

אשמח לשמוע את דעתם של מנהלי האתר לרעיון.

או להתחיל בנסיון (זה לא עולה כסף) של מערכת מחשב "ממוצעת" לחובבי האתר תחליטו אתם מה זה ממוצעת (לדעתי כ 4000 ש"ח ללא ציוד הקפי)

ולראות אם זה "יתפוס" - מה הבעיה לנסות?

מי מרים את הכפפה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...