האם כדאי לשדרג מעבד ATHLON XP 2400+ אל ATHLON XP 3200+ ? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם כדאי לשדרג מעבד ATHLON XP 2400+ אל ATHLON XP 3200+ ?

shadi

Recommended Posts

קיימת אצלי התצורה הבאה:

מעבד ATHLON XP 2400+

לוח EPOX 8RDA+

זכרונות 2 * TWINMOS 256MB PC2700

מכיוון שאני לא בכיוון של להחליף למחשב חדש בשלב הזה, והמחשב עצמו נותן ביצועים סבירים לצרכים שלי בנתיים! אז חשבתי לשדרג מעבד בשביל לעלות קצת את הביצועים.

לפי האתר של EPOX , הלוח שקיים אצלי תומך במעבדי סדרת עד למהירות 3200+

האם לפי דעתכם שווה ללכת על השדרוג הזה מבחינת הביצועים שאני אקבל מהמעבד החדש יחסית לישן?

לא כל כך מעניין אותי המחיר כרגע כי יש אפשרות שמישהו יביא לי את זה מחו"ל, כך שזה יהיה זול יותר מהארץ...

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה האתר של הלוח:

http://www.epox.com.tw/eng/products_content.php?ps=229

כפי שניתן לראות הוא אכן תומך ב FSB של 400MHz, כך שאם אתה מחליט לקנות מעבד חדש לסוקט A, תדאג שהוא יהיה עם FSB של 400MHz ולא של 333MHz. במקרה כזה אולי כדאי יהיה לשדרג את הזיכרון ל DDR400 (לך יש כרגע DDR333).

האמת - לא נראה לי שאתה צריך לשדרג את המעבד - לי יש AXP2000 כבר כמעט 3 שנים והוא עדיין בסדר.

מה שאתה כן יכול לעשות הוא לקנות יותר טוב למעבד ולעשות לו OC (על אחריותך בלבד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OC מתון יכול במקרים רבים להביא אותך למהירות של 3200+ (פחות או יותר)

המיגבלה המרכזית שאני צופה היא הזיכרונות (אין לי מושג אם ה 2700 יוכל לתפקד כ 3200)

אבל דבר אחד בטוח שיפור הביצועים שתקבל לא שווה קניה וזה בטוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש למעבד הזה מכפלה פתוחה,

ולכן אתה יכול פשוט להעלות את המכפלה של המעבד, דיי בקלות. (אולי תתן לו קצת יותר מתח, תלוי בקירור שלך).

לי יש 2100+ והעלתי את המהירות שלו ל-2600MHZ שזה יותר מהר מ-3200+ (מתח 1.8), ואני יכול גם להעלות עוד, רק אני צריך למצוא קצת זמן להמשיך לנסות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקירור הזה לא גרוע (בזמנו אני זוכר שהוא עבר את האירופלואו שדיי היה המתחרה העיקרי שלו).

תתחיל באוברקלוק ותראה לאן הטמפרטורות יגיעו, כל מקרה מה שיקפיץ לך את המעלות זה המתח ולא התדר שעון.

אם אתה רוצה יותר חזק קח את הסיילנט טאוור שהוא גם דיי שקט וגם מקרר טוב (לא מבטיח שיפור ביצועים מדהים מול הגיגהבייט).

עריכה: תתעודד בזה שיש לך אחלה לוח לOC, שהזכרונות יגבילו תשתמש במחלק או במכפלה, לשיקולך, כל מקרה אל תתן להם ליאש אותך (:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...