עזרה בגיבוי קלטת וידיאו ישנה והפיכתה לקובץ וצריבתו בדיסק DVD. - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בגיבוי קלטת וידיאו ישנה והפיכתה לקובץ וצריבתו בדיסק DVD.

1

Recommended Posts

לא יודע אם אני בפורום הנכון, יש בידי קלטת של החתונה של הוריי, הקלטת כבר נקרעה קצת והדבקתי את הסרט,

אבל היא לא תחזיק עוד הרבה זמן וזה העותק היחידי של החתונה.

אני רוצה לחבר את הוידיאו שלי לכניסת וידיאו בכרטיס , ומשם בעצם להקליט למחשב את כל הסרט - כשעתיים,

ואז לצרוב בדיסק די וי די של 4.5 ג'יגה, שיימלא את כל הדיסק באיכות המקסימלית שאפשר להכניס בדיסק די וי די.

הבעיה היא הקידוד, עם איזה תוכנות אפשר להקליט ולקודד את הסרט, כי הריי אם אני סתם יקליט עם תוכנה גודל הקובץ

יהיה מעל 10 גי'גה, ויש לי בעיה של מקום פנוי, אז איך אפשר לעשות זאת בהתחשב בשטח פנוי מצומצם, ואיך בכללי

אפשר בכלל לקודד ?

הייתי רוצה הוראות מפורטת, זה ממש חשוב לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה יכול תשמור את הסרט בתור mpeg-1 VCD (זה ממש מספיק לאיכות שכזו),אם אתה בכל זאת מתעקש על mpeg-2,אז פשוט תדאג שבתוכנה שאיתה אתה מקליט,שתוגדר כ PAL ככה שפשוט מה שנשאר לך לעשות זה רק לגרור את הקובץ לנירו ולצרוב כDVD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל תוכנה שעושה capture תספיק (כמו Intervideo WinDVR),יכול להיות שיש תוכנות קצת יותר טובות אני לא ממש מתמצא בהם.

התוכנה כבר מקליטה בפורמט שאתה בוחר לה,אם היא תקליט בפורמט PAL,אז זהו,זה כבר מוכן לך,כל מה שנשאר לעשות זה לצרוב כ בנירו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

תראו, ניסיתי את התוכנות שצויונו בת'ארד, ונתקלתי בכמה שאלות ובעיות.

הקלטת שאותה אני רוצה להעביר היא בעורך של 2:15:00 (שעתיים ו15 דקות)

כשהשתמשתי בWinDVR באיכות PAL כל שעה הקלטה יצרה קובץ בגודל

3.94 ג'יגה, כלומר 2 דיסקים של די וי די, וגם לפני צריבה - נרו רשם שאי אפשר

להשתמש במערכת קבצים ISO בגלל שהקובץ גדול מדיי, ואחרי צריבה בדקתי בדי וי די

ואכן ראו מצויין אך הסאונד נקטע ולא שומעים אותו רצוף - בלתי נסבל.

כשניסיתי איכויות אחרות נמוכות יותר אכן איכות הוידיאו עדיין טובה אבל לא רואים על מסך שלם,

רואים רק באמצע ובשני הצדדים חתוך שחור - והכל נראה מתוח, ניסיתי בכל האפשרויות ורק בPAL

רואים על מסך שלם.

מה עושים?

אני רוצה להקליט את הסרט ושהוא לא יעלה על 3.94 גי'גה, איך עושים זאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מצטער שאני מקפיץ אבל באמת שזה דיי דחוף לפני שאני פונה לדרכים אחרות כמו ללכת לחבר להקליט דרך הDVD מקליט שלו.

אבל כל הכיף זה לעשות לבד ובמיוחד שיש לי את הציוד הנדרש לכך.

הWINDVR מצויינת כשאני מקליט באיכות PAL , הבעיה היא איך להקטין את גודל הקובץ או איך להגדיר איכות הקלטה אחרת

עם רזולציה מלאה ולא חתוך בצדדים ותמונה מתוחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט תקליט, לא משנה מה גודל בקובץ (בהנחה שיש לך NTFS), אתה תמיד יכול להגיד לנירו לקודד מחדש את הקובץ (קבצים) שיכנסו למדיית סטנדרטית.

אתה יכול גם לפצל את הקבצים בתוכנה ממנה אתה מקליט (למשל שיפצל את הקבצים כל 1GB).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה דרך נירו, אז אתה צריך את nerovision express 3, הוא פשוט יקודד את הקבצים כדי להתאים אותם למדיית DVD5 או 9.

אבל ישנם הרבה תוכנות חינמיות שיכולות לקודד לך (או יותר נכון transcode), למשל TMPGEnc או dvd2svcd (למרות שהייתי הולך על נירו, יותר פשוט והרבה יותר נוח אם יש לך יותר מקובץ אחד).

ד"א, במקום לחכות כל כך הרבה זמן, נסה קודם כל להקליט איזה קטע של 2 דקות, ואז תמיר בנירו, תראה שהכל מקונפג כמו שצריך, חבל לבזבז כל כך הרבה שעות למשהו שבסוף לא תאהב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע אם זה יעזור אבל אני נתקלתי בדיוק באותה בעיה, והרבה זמן לא יכולתי למצוא פתרון.

בסוף מצאתי פתרון בתוכנה PINNACLE STUDIO9, שזו תוכנת עריכה ושם יש לך את האפשרות לקידוד.

או שאתה יכול ללכת על STUDIO10 ששם יש לך הרבה יותר אפשרויות קידוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...