יכולות האוברקלוק של הR9550 צנחו משמעותית - היתכן ? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יכולות האוברקלוק של הR9550 צנחו משמעותית - היתכן ?

Idan-h

Recommended Posts

יש לי Radeon 9550 128BIT/MB של עם הקירור הפאסיבי.

קניתי אותו בפברואר 2005, לפני שמונה חודשים והוא היה פועל מצויין על 380 לליבה ו250 לזכרון ואפילו יכל להגיע יותר בליבה, ללא שום ארטיפקטים. קיבלתי 1665 ב3DMARK2005 ו-3800 ב2003.

בתקופה האחרונה התחלתי להרגיש שיש ארטיפקטים במשחקים והיום החלטתי לבדוק למה הכרטיס מסוגל בATI-TOOL.

המקסימום שאפשר להשיג בלי ארטיפקטים זה 280 לליבה (ירידה של 100MHZ) ו-ו220 לזכרון (ירידה של 30MHZ) !!

זה פשוט נראה לי מאוד תמוה. הכרטיס מקורר במאוורר 80MM שמחובר לדלת ומעיף עליו אוויר ואף פעם לא הייתה בעיה.

מה אתם אומרים? יכול להיות שהדרייברים החדשים של ATI לא מתאימים לOC וכדאי לנסות גרסה ישנה יותר? תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה אני יענה לך בקצרה כי אני אישית לא משתמש בכרטיס של ATI אבל יש לי כמה חברים שכן ומינסיון עבר שיש לי איתם התוכנה של ATI TOOL היא תוכנה מאד זהירה... משהו דומה לcool bits של נבידיה רק ברמה יותר נמוכה... בתוכנה הולכת על מאה אחוז יציבות של הכרטיס ושאני אומר מאה אני מתכוון לזה... לרוב זה 50 אחוז מהאובר המקסימלי שאתה יכול להגיע אליו....

תשתמש בתוכנה אחרת riva tuner , power strip וכדומה ותבדוק טמפרטורות... כל עוד אין ארטיפקטים זה אחלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אנשים עדכון קטן :)

הכל היה בדרייברים. הדרייברים האחרונים היו פשוט זוועה לכרטיס הזה, אני לא יודע מה בדיוק הם עשו (אולי גרמו לחימום יתר), אני מדבר על ה5.8 וה5.10.

חזרתי ל5.4 שזכור לי כדרייבר מצויין, ופתאום, הזכרון בATI TOOL פועל ללא דופי ב250MHZ, ואפילו 260MHZ הוא עושה עם טיפה טיפה ארטיפקטים, לדעתי לא יהיה מורגש במשחקים. הליבה מגיעה עכשיו רק ל350MHZ לפי ATI TOOL, יכול להיות שבמשחקים היא תתפקד גם ב380 בלי בעיה - לא בדקתי.

אולי איזה מריחת משחה תעזור.

האיכות של המשחקים השתפרה מאוד מבחינת התמונה בגלל זה.

לדעתי שהכרטיס כבר ישן אין טעם לעדכן את הדרייבר כל פעם, כי הדרייברים החדשים יותר מותאמים לכרטיסים החדשים ושיפורים גדולים בישנים לא יהיו לבטח - במקרה שלי רק גרע.

אם לעוד אנשים יש בעיה עם OC שווה לנסות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...