שאלה בקשר למעמקים - עמוד 3 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר למעמקים

Lancer

Recommended Posts

• תגובות 67
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני חושב שטעיתם!

שיכרון מעמקים נקרא גם הרעלת חנקן, אני מצטט מספר הצלילה שקיבלתי כשעשיתי את הקורס שלי:

"לפי חוק הנרי התמוססות הגז בנוזל היא פרופורציונלית לעלייה בלחץ. אם נביא בחשבון את אחוז החנקן באויר (78%), כל עליה בלחץ תעלה את כמות החנקת המתמוססת בגוף. עליה בריכוז החנקן במערכת הגוף תגרום להשפעה נרקוטית."

עכשיו על מה שדיברתם על זה שאתם עלולים למות זה כבר משהו אחר וזה נקרא דקומפרסיה וגם היא קשורה לחנקן.

"מחלת הדקומפרסיה נגרמת כתוצאה מחנקן המומס בדם בעת השהות בעומק. ככל שנשהה זמן יותר בעומק, יותר יותר חנקן יספג בדם. חנקן עודף זה צריך להשתחרר דרך הריאות בעת העליה. אם לא מאפשרים שחרור איטי דרך הריאות, החנקן ישתחרר מהתמוססותו בתוך זרם הדם ויגרום להיווצרות בועות."

הבועות הם אלה שהורוגות כי הם עלולות להגיע את המוח ולהיתקע שם, לא יגיע לשם חמצן ואז אתה תמות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שניה אם דג רגיל שוחה לעומק יכול להיות לו גם שיכרון מעמקים?

ואם זה להיפך....דג ששוחה עמוק בד"כ יעלה למלע מה יקרה לו?

לדגים לא מגיע חנקן... איך יכול להגרם להם שכרון מעמקים?...

ודג שחי בעומקים גדולים ויעלה לפני השטח עלול למות מהשינוי בלחץ.

rhin0, what's your point?

דיברנו על שכרון מעמקים... שקורה החל מעומקים של 30+ מטר. וגם הוא יכול להרוג, כי הוא גורם לך לעשות שטויות...

מחלת דקומפרסיה לא קשורה בהכרח לעומק - אתה יכול לחטוף אותה גם אם תהיה בצלילה רדודה יחסית ותעלה מהר מדי, או אם תצלול צלילות רצופות בלי מספיק מנוחה ביניהן, ועוד.

ומה אמור להביע ה"יש"??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2 כוכבים = 30 מטר.

שכרון מעמקים מתחיל מ-31 מטר בתאוריה, אבל הוא משפיע שונה על כל אחד, ובכל מקרה, הוא לא משפיע מיידית, כך שאם ירדת לעומק אבל לא נשארת בו זמן רב, יכול להיות שלא תקבל שכרון מעמקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל יש אנשים שצוללים הרבה יותר עמוק מזה...

ובשביל לרדת עמוק צריך זמן בשביל שהריאות יסתגלו ללחץ....

איך אתה מסבירר את זה?

הריאות לא מסתגלות לשום לחץ

הן מקבלות אוויר בלחץ המתאים לעומק מהוסת

בשביל זה קוראים לו וסת-הוא מוסת את לחץ האוויר.

ככל שאתה עמוק יותר, כך תקבל יותר חמצן לריאות והנפח שלהן תמיד יהיה זהה

יש אנשים שיש להם יכולות המורה שלי להיסטוריה אמר שהוא היה בחיל הים הוא יכל ליצלול בלי חמצן עד 10 מטר והיו כאלה שעשו 75 מטר ולא קרה להם כלום סוסים כאלו יש

קוראים לזה צלילה חופשית והגיעו כבר גם ל-200 מטר עם מכשיר שמוריד אותם.

בכל מקרה מצלילה חופשית לא מקבלים שכרון מעמקים וזה לא שייך לכמה סוס אתה

אגב אחד המבחנים של ה-divemaster זה לרדת 10 מטר בלי בלונים(או לפחות פעם זה היה ככה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל יש אנשים שצוללים הרבה יותר עמוק מזה...

ובשביל לרדת עמוק צריך זמן בשביל שהריאות יסתגלו ללחץ....

איך אתה מסבירר את זה?

קודם כל, רד מהנימה המתנשאת/מתריסה. לפי ההודעות שלך, אתה לא כזה מבין גדול, אז תתחיל להרגיע.

דבר שני, אתה עושה שלט מהרבה דברים לא קשורים...

דבר שלישי, חשבת לעשות חיפוש ולמצוא תשובות לבד?

דבר רביעי, תקרא את המשך ההודעה.

יש אנשים שיש להם יכולות המורה שלי להיסטוריה אמר שהוא היה בחיל הים הוא יכל ליצלול בלי חמצן עד 10 מטר והיו כאלה שעשו 75 מטר ולא קרה להם כלום סוסים כאלו יש

עוד הודעה לא קשורה לכלום...

המורה שלך להסטוריה צלל צלילה חופשית. זה בכלל לא קשור לנושא שאנחנו מדברים עליו.

וד"א, 10 מטר בצלילה חופשית למישהו שמתאמן בזה זה די כלום.

הריאות לא מסתגלות לשום לחץ

הן מקבלות אוויר בלחץ המתאים לעומק מהוסת

בשביל זה קוראים לו וסת-הוא מוסת את לחץ האוויר.

^^ תקרא נחמיה.

ככל שאתה עמוק יותר, כך תקבל יותר חמצן אויר, לא חמצן. אם תנשום חמצן טהור אתה תמות די מהר. לריאות והנפח שלהן תמיד יהיה זהה

בכל מקרה, הרעלת חנקן (או שכרון מעמקים) מקבלים רק כי בכמות אבסולוטית, נושמים הרבה יותר חנקן ככל שיורדים (למרות שהאחוז שלו מתוך האויר הננשם נשאר זהה), ולכן ההשפעה שלו גדלה. זה, בשילוב עם הלחץ שמשפיע על ההתפרקות שלו בדם, גורם לשכרון מעמקים.

בצלילה חופשית שלך יש כמות אויר קבועה, לכן כל המחלות והתסמינים של צלילת סקובה (עם מכשירים) לא קשורות אליה בכלל...

ולגבי אנשים שהגיעו לעומקים גדולים - יש 2 סוגים.

בצלילה חופשית זה פשוט עניין של אימון הגוף.

בצלילת מכשירים זה ענין של תערובות אויר שונות, כמויות אויר משתנות ועוד. (למשל NITROX שהוזכר פה, אבל כדי להגיע ל-70 ו-100 מטר ויותר, כבר צוללים עם 4-5 מיכלים או יותר, עם שילובים שונים של אויר, חמצן, חנקן ועוד)

אגב אחד המבחנים של ה-divemaster זה לרדת 10 מטר בלי בלונים(או לפחות פעם זה היה ככה).

מאיפה הבאת את זה?

ולמה זה טוב?  ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הולך לשאול שאלה,ואל תצחקו או תעשו :kopfpatsch: / :bash: (הייי גם זה :nixweiss: לא בא בחשבון :pissed:)למינהם.

למה לא יהיה יותר פשוט לקחת את ה"קולומביה" של לשים אותה ב90 מעלות במיים,להפעיל מנועים ולהגיע עד למטה?

הרי אם היא מסוגלת לעמוד בסנדרטים שמחוץ לאטמוספרה,מן הסתם הלחץ שבמיים לא יהיה הפאקטור ,השאלה אם זה אפשרי,או שפשוט לבנות צוללת עם כל מה שיש בקולומבייה עצמה,כל הריכיבים והכל,עם מנוע שיהיה מספיק חזק במיים,אני בטוח שיצליחו לרדת עמוק עמוק מתחת למיים ללא שום בעיה....תחשבו על זה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...