התיעצות לפני קניית מחשב חדש - ביפן.... - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התיעצות לפני קניית מחשב חדש - ביפן....

ram.freedman@gmail.com

Recommended Posts

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

הי,

כבר הצלחתי להתבלבל (שוב....)

1. האם המפרט הזה טוב מהמפרט הקודם?

2. איך בנית אותו - כלומר לאן הלכת באתר כדי לבחור את כל החלקים הללו - אני לא מצליח למצוא אותם....

3. מה נסגר עם הלוח אם - האם ללכת על מה שמופיע במפרט האחרון או לשנות לאחד אחר ( an8 שהצעו פה למשל) = כמובן שאם משנים את לוח האם צריך לשים לב לכמה ערוצים יש על כרטיס הקול שלו.

4. אני רואה שירדנו בזיכרון ל 1 GB בלבד - האם לא כדאי להשקיע ב 2GB? (יכול להיות שזה נשאר 2 GB ואני פשוט לא מצליח לראות את זה כמו שצריך במפרט שרשמת).

לגבי הזיכרון - הבנתי שהקורסאייר הוא CAS2 ולא CL3 כמו הסמסונג - לא שזה אומר לי משהו - אבל עד כמה שהבנתי זה אמור להיות טוב יותר - לא?

5. אני רואה שהספק במארז של Enermax הוא של 400W בלבד - זה אמור להספיק ? ( ראו שאלה לגבי הדרישות חשמל של הכרטיס מסך שאמור לדרוש 500W) אני יודע שכבר ענית על זה בעבר - אבל אם זה אכן אמור להספיק מדוע הם רושמים שיש צורך בספק 500W?

6. ההפרש בין המחיר של GT לבין GTX יוצא 15225 ין כלומר בערך 600 ש"ח - האם זה לא שווה את המחיר?

אני ממש ממש מודה לכם על הזמן והעזרה!

אני מקווה שבקרוב אני אוכל כבר לקנות לעצמי מחשב ולספר לכם איך הוא....

ושוב תודה,

רם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי,

כבר הצלחתי להתבלבל (שוב....)

1. האם המפרט הזה טוב מהמפרט הקודם?

כן, הוא יותר טוב.. זה המפרט שהייתי הכי ממליץ ללכת עליו.. הוא באמת תותח ושווה את המחיר שלו

2. איך בנית אותו - כלומר לאן הלכת באתר כדי לבחור את כל החלקים הללו - אני לא מצליח למצוא אותם....

בחרתי את החלקים לבד.. אתה צריך לבקש מהם שירכיבו מזה מחשב..

יש לך את כל החלקים באופציה - Parts & Peripherals  אתה צריך רק לבחור אותם

3. מה נסגר עם הלוח אם - האם ללכת על מה שמופיע במפרט האחרון או לשנות לאחד אחר ( an8 שהצעו פה למשל) = כמובן שאם משנים את לוח האם צריך לשים לב לכמה ערוצים יש על כרטיס הקול שלו.

אין את האביט שהוצא לך פה באתר שם ככה שחבל על הזמן.. הלוח ששמתי לך הוא לוח מצויין ויעשה לך את העבודה כמו גדול (יש לו 8.1 ערוצים בכרטיס קול עליו)

4. אני רואה שירדנו בזיכרון ל 1 GB בלבד - האם לא כדאי להשקיע ב 2GB? (יכול להיות שזה נשאר 2 GB ואני פשוט לא מצליח לראות את זה כמו שצריך במפרט שרשמת).

לא, לא ירדו ל-1 ג'יגה זה עדיין 2.. שים לב שזה בסטיקים שלי 1 ג'יגה לכל סטיק זיכרון בכמות של 2 סטיקים..

לגבי הזיכרון - הבנתי שהקורסאייר הוא CAS2 ולא CL3 כמו הסמסונג - לא שזה אומר לי משהו - אבל עד כמה שהבנתי זה אמור להיות טוב יותר - לא?

לא.. יש קורסאייר CAS3 כמו שיש סמסונג CAS3 שיש להם ביצועים זהים.. והקורסאייר עולה יותר רק בגלל השם של החברה (מותג..)

יש בנוסף קורסאייר CAS2 שעולה יחסית הרבה יותר מ-CAS3 לא משנה של איזה חברה.. מה שאמרתי שהמחיר במקרה הזה לא מצדיק את ההפרש בביצועים ביניהם!! (שהוא מההתחלה לא כזה גדול)

5. אני רואה שהספק במארז של Enermax הוא של 400W בלבד - זה אמור להספיק ? ( ראו שאלה לגבי הדרישות חשמל של הכרטיס מסך שאמור לדרוש 500W) אני יודע שכבר ענית על זה בעבר - אבל אם זה אכן אמור להספיק מדוע הם רושמים שיש צורך בספק 500W?

הם רושמים 500 ואט כדי שתקנה ספק יותר יקר... בגדול כל אחד שתשאל פה בפורום יגיד לך שספק איכותי 400 ואט כמו שמגיע במארז ההוא מספיק והותר להחזיק את המערכת הזאת.. במידה ותרצה לעשות בעתיד מערך (להוסיף עוד כרטיס מסך בעלות של כ-2000 שח..) מומלץ יהיה לקחת ספק חזק יותר אבל אני לא חושב שזה בכלל מוצדק או שפויי לעשות כזה דבר, אלא אם זה אתה באמת מחפש לזרוק כסף לפח..

6. ההפרש בין המחיר של GT לבין GTX יוצא 15225 ין כלומר בערך 600 ש"ח - האם זה לא שווה את המחיר?

לא זה לא שווה.. תסתכל על זה באחוזים.. זה כמעט יוצא 30 אחוז תוספת במחיר..

ההפרש בביצועים בין הכרטיסים במקרה הכי קיצוני הוא כ-10 אחוזים וזה רק ברזולוציות מאוד מאוד גבוהות (מעל רזולוציה של 1600 על 1200..)

בנוסף, חשוב לך להבין דבר אחד:

אתה הולך על מסך שהוא LCD כלומר שטוח.. במקרה הזה הרזולוציה המקסימאלית של המסך, אני חושב היא 1280 על 960!! במצב הזה ה-GTX לא ינצל את כל הכוח שלו ולכן התוצאות שתקבל עם ה-GTX ועם ה-GT יהיו מאוד מאוד דומות אחת לשנייה או קרובות מאוד (אחוזים ספורים)

אני ממש ממש מודה לכם על הזמן והעזרה!

אני מקווה שבקרוב אני אוכל כבר לקנות לעצמי מחשב ולספר לכם איך הוא....

ושוב תודה,

רם

מקווה שעזרתי.. אם יש משהו לא מובן נוסף אתה מוזמן לשאול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

hello again...

some one told me that i should consider:

RAID 0 controller, with two hard disks. That's a huge speed increase.

Also to consider motherboard that can take TWO CPUS - as many games now can use a second CPU.

and to Think about getting a very small box for it to move it around easy.

what do you say?

thanks !

Ram

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי מקשיב לבן אדם כזה - RAID 0 הוא גרוע כי אם דיסק קשיח אחד נופל כל המידע הולך לאיבוד. כמו כן הוא לא נותן הגדלת מהירות ענקית כמו שחושבים. אין שום סיבה לקחת שתומך בשני מעבדים כאשר אפשר לקחת שתומך במעבדים עם כפולה. מארז קטן יגדיל את התקציב שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין להם ממה שאני ראיתי מארזי mATX, אז האופציה היחידה שנשארה לך זה Barebone..

האופציה שנראית הכי טובה היא לקחת את ה- XC Cube EZ482 (בסגנון ה-XPC של שאטל) מבוסס xpress200 של ATI

תומך מעבד כפול ליבה וכרטיס מסך PCIe..

בגדול זה מארז קטן מאוד שכולל בתוכו וספק - ועולה בערך 40,000 ין (1600 שח בקירוב..)

הבעיה עם הדבר הזה, הוא הספק היחסית חלש שמגיע בתוכו (ולא ניתן להחלפה.. כי הוא מיוחד למארז..)

275 וואט לא יספיקו להחזיק מערכת טובה כמו שהצעתי לך מקודם.. כמעט כל כרטיס מסך נורמלי היום דורש ספק מינמלי של 350 ואט

אז קיימות שתי ברירות:

1 - לקנות את המארז הקטן הנ"ל עם מערכת חלשה יותר יחסית (כדי להוריד את צריכת החשמל) ואז הביצועים לא יהיו מדהימים (במילים עדינות...)

2 - לוותר על המארז הקטן וללכת על מערכת חזקה עם ביצועים מעולים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שתדעו שהיין היפאני קרוב ל5 שקל

ממש ממש לא נכון.. ין יפאני בודד שווה בערך 4 אגורות..

מה שאתה ראית אולי זה מה שמקובל וזה לראות ערך של 100 ין יפאני בשקלים (ואז זה באמת קרוב ל-5 שקלים..) בגלל שהערך שלו כבודד חסר משמעות

בפעם הבאה אם אתה לא יודע.. עדיף פשוט לשתוק..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

אני בהחלט רוצה לשמור על המפרט שדיברנו עליו (אני רק צריך לשקול את נושא הזיכרון - האם כדאי תזמונים אגרסיבים אבל 1GB שזה אומר לקנות את הCROSSAIR 2-2-2-5 או 2GB של סמסונג עם תזמונים סבירים של 3-3-3-4).

הבעיה שאני מתי שהוא אחזור לארץ ואז אני ארצה להביא אותו איתי - כך שככל שהמארז קטן יותר כך זה יהיה יותר נוח.

לפי הבדיקה שלך אין קטנים טובים (עם הספק מתח סביר) שאפשר להשיג שם - אבל אולי אפשר לשלוח להם מייל ולשאול לגבי קטנים ספציפיים שאולי הם יכולים להשיג.

במקרה כזה על איזה מארז אתם יכולים להמליץ - ואיזה שינויים (אם בכלל) צריך לעשות בפרט הנ"ל?

אני אנסה לשלוח לחברה את שם המארז ולראות אם יש להם אותו או שהם יכולים להשיג (ובכמה כסף) ואז אני אוכל להחליט לגבי המפרטים.

תודה תודה ושוב תודה,

רם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה יכול להזמין כל דבר, יש את האופציות הבאות.. (שוב לא הכי אידאלי כי הספק הכי חזק שתמצא יהיה עד 350 ואט.. שזה אמור להספיק אבל רצוי יותר)

אופציה ראשונה, XPC Shuttle P 2500

אופציה שנייה , XPC Shuttle P 2600

שתי האופציות הנ"ל הם מחשבי Barebone שמכילים חוץ מהמארז, ספק מובנה 350 ואט ולוח אם מובנה מיוחד של שאטל.

אופציה שלישית, Antec Aria

האופציה הזו היא רק מארז שכולל ספק מובנה 300 ואט, ומצריך קניית בגודל mATX (מיקרו ATX)

זה הכי טוב שתמצא.. שוב המחיר יחסית לא זול (במיוחד ל-XPC)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...