איך בונים רשת בתוך רשת? - עמוד 5 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך בונים רשת בתוך רשת?

borg

Recommended Posts

מה הקטע? :nixweiss:

לגבי Switch שתומך ב-1Gbps, מחיר של 300 ש"ח בנוסף למחיר של הראוטר נראה לי מאוד יקר, בהתחשב בעובדה שאין לו פיירוול או חייגן.

בכל אופן, 100Mbps ברשת קווית זה סביר למדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 77
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

100 מגהביט זה כבר לאט, זה נותן כ 10 מגהבייט לשנייה, כרבע מיכולת הקריאה/כתיבה של דיסק קשיח מודרני.

תחשוב על זה ככה: להעביר 35 ג'יגה ברשת 100 יקח לך בערך שעה. ברשת 1000 יקח לך רבע שעה.

חסכון משמעותי בזמן.

כל אחד צריך לעשות את החשבון - האם שווה לו הזמן את ה 300 ש"ח האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העברה של 35GB ברשת זה המון, וזה משהו שאתה בד"כ לא עושה בכל יום.

ברשת בייתית, בשימוש יומיומי, בד"כ מעבירים קבצי של עד 1GB (ניגון של משרת).

העברת קבצים מאסיבית זה דבר די נדיר ברשת בייתית, כך ששעה זה לא כ"כ נורא, אלא אם כן זה משהו שאתה עושה לעתים מאוד תכופות (המחשב לא משותק בזמן העברת הקבצים).

כמובן שגם אם אתה מעביר ברשת קבצים מאוד גדולים לעתים רחוקות עדיף להשתמש במהירות של 1Gbps אם אפשר, רק חבל שהראוטרים בד"כ לא תומכים במהירויות כאלה ויש צורך ב-Switch מתאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח שיש סיבה לכך שנתבים יתמכו במהירות של 1Gbps (לא בשביל , אלא לרשת פנימית).

אין שום סיבה שנתב בעל מהירות של 1Gbps יעלה 300 ש"ח יותר מנתב בעל מהירות של 100Mbps.

מקובל עלי לשלם 100 ש"ח יותר עבור בעל מהירות של 1Gbps.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם ישלבו לך את מתג של 1G בנתב ההפרש יהיה הרבה יותר מאשר 300

ואם אתה באמת צריך של 1G (ויש לא מעט שבונים כזאת)

אז פשוט תוסיף מתג טוב של 8 פורטים

ומה לעשות מתג כזה עולה פי 5 ממתג של 100M

TRENDWARE TEG-S80TXE 8-port 10/100/1000Mbps Copper Gigabit Mini Switch עולה בערך 600 שקל...

TRENDWARE TEG-S50TXE 5-port 10/100/1000Mbps Copper Gigabit Mini Switch עולה בערך 550 שקל....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיברתי על מתג של 4 פורטים (לרוב הנתבים יש 4 פורטים).

זה לא שאתה קונה מכשיר נוסף עם 4 פורטים, אלא משדרג מכשיר קיים עם 4 פורטים מתמיכה של 100Mbps ל-1Gbps.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המהירויות האלה ממש לא רלוונטיות למשתמש

צוואר הבקבוק נמצא באינטרנט ואותו כדאי לשפר

מדברים פה על רשת פנימית בעצם כל הנושא הזה מדבר על שתי רשתות פנימיות אחת בתוך השניה

ולא על האינטרנט

BORG

אני לא מוצא אף 1G שמכיל בתוכו חייגן

ושוב ברשתות 1G שבניתי עד היום הנתב הוא רגיל של 100M ואליו מחובר מתג של 1G

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם עשיתי חיפוש ולא מצאתי.

זה ממש מעצבן שאין נתבים שתומכים ב-1Gbps לרשת פנימית, לאור העובדה שמודמים של 1Gbps מאוד נפוצים כבר המון זמן.

אני אאלץ להסתדר עם של 100Mbps, מאחר ש-300 ש"ח ומעלה ל-Switch של 1Gbps נראה לי די יקר, וזה לא ממש חיוני עבורי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שעם הזמן יהיו.

גם אני לא קניתי מתג של 1000 מגהביט, אני מעביר 35-40 ג'יגה פעם בשבוע, לא נורא.

זה סה"כ שיקול של עלות מול בזבוז זמן, יש כאלה שישתלם להם, במיוחד בהתחשב בעובדה שהשד לא כל כך נורא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונתי למודם , אבל לא משנה.

טוב שציינת שכרטיס שעובד במהירות של 1Gbps צריך כבל של 8 גידים כדי לעבוד במהירות כזו, רק חבל שלא ידעתי את זה מקודם. לכבלים שלי יש רק 4 גידים (לא ידעתי שיש כבלים עם 8 גידים).

בכל אופן, הראוטר שלי עובד במהירות של 100Mbps, וכך גם הראוטר החדש שאני מתכוון לקנות, ואין לי כוונה לקנות בעתיד הקרוב מתג של 1Gbps בשל העלות הגבוהה. בעתיד, כאשר העלות תהיה סבירה,אז אני אצטרך כנראה לקנות כבלים חדשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...