איטיות בגלישה בגלל ראוטר EDIMAX BR-6104K ? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איטיות בגלישה בגלל ראוטר EDIMAX BR-6104K ?

lharpaz

Recommended Posts

היי,

יש לי ראוטר EDIMAX BR-6104K אליו מחוברים שני מחשבים.

לפני חיבור הראוטר האינטרנט טס והכל היה סבבה.

כשחיברתי הורגשה איטיות בגלישה: כשמנסים להוריד קובץ אין בעיה ומגיעים לקצבים יפים (180k/s כי זה חיבור 1.5 מגה), אבל נראה כאילו לוקח הרבה זמן לעשות דברים פשוטים כמו להעלות דפים בגלישה בכל מיני אתרים.

יכול להיות שהראוטר גורם לשיהוי הזה? זה נראה לי משהו לא סביר כי הניתוב עצמו לא אמור להאט בצורה מורגשת.

זה משהו מוכר?

יכול להיות שזו בעיה אחרת?

יש לכם רעיונות איך פותרים את הבעיה הזו?

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתובת ה-IP שלי היא דינמית ולא קבועה מראש. זה קשור לזה בכלל?

מישהו יכול בבקשה לעזור?

זה לא קשור.

לוקח זמן לטעון דפים וכו... - קח בחשבון שהבעיה יכולה להיות במחשב שלך. אצלי בבית לא הבחנתי בבעיות כאלה.

*אמנם אני לא פוסל לגמרי את האפשרות שזה הנתב (כמה אתה מעמיס עליו?) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, כל פעולת עיבוד על מידע מאיטה את העברתו. הראוטר יוצר LAGים ואין מה לעשות בגדול. ככה זה. זה הבאסה בדברים האלה.

עקרונית חשבתי שהעיכוב שנוצר ע"י הראוטר הוא זניח (כמה מאיות שניה), אבל כנראה שטעיתי...

לוקח זמן לטעון דפים וכו... - קח בחשבון שהבעיה יכולה להיות במחשב שלך. אצלי בבית לא הבחנתי בבעיות כאלה.

*אמנם אני לא פוסל לגמרי את האפשרות שזה הנתב (כמה אתה מעמיס עליו?) .

הבעיה לא נראית לי במחשב. זה 64 3200+ והוא בקושי עושה משהו חוץ מגלישה. עכשיו גם התחלתי להריץ קליינט לביטורנט, אבל בקושי יש עומס על המעבד.

חוץ מזה שהבעיה התחילה ברגע שחיברתי את הראוטר (אז לא היה שיתוף קבצים בכלל, אלא רק גלישה רגילה), אז כנראה שהוא הגורם לבעיה ולא המחשב (הכל היה טוב, ואז חיברתי את הראוטר, ונהיה איטי יותר...).

כמה אני מעמיס עליו? איך מכמתים כזה דבר?? יש שני מחשבים שמחוברים אליו, ובגדול מדובר בעיקר בגלישה רגילה, זאת אומרת שרוב הזמן לא טוענים כלום וגם כשכן טוענים אז זה בד"כ בחלון אחד של .

אני מניח שאני אצטרך ללמוד לחיות עם זה... (אלא אם כן צריך לשנות משהו בקונפיגורציה של המחשב/ראוטר ואני פשוט לא יודע לעשות את זה...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא צקיך לוותר ו"ללמוד איך לחיות עם זה" מכיוון שהנתב בכלל לא מאט את הגלישה!

אולי המחשב השני משתמש בכל האפלואד ולכן אתה גולש לאט? אולי יש לנתב בעיות עם המודם? אולי כבלי תקולים אפילו...

לדעתי כדאי להמשיך לבדוק לעומק, לבדוק הגדרות בראוטר, להגדיר מחדש את הרשת.

בהצלחה. אל תרים ידיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"אתה לא צקיך לוותר ו"ללמוד איך לחיות עם זה" מכיוון שהנתב בכלל לא מאט את הגלישה!"

נכון מאוד,האם הנתב הוגדר וקונפג נכון אין שום סיבה שהוא יאט את הגלישה.

תעלה לפה פלט של ipconfig /all .

כמו כן,אולי הגדרה אצלך של dns שגויה או לחילופין אפשר לנסות להגדיר dns של ספק אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא צקיך לוותר ו"ללמוד איך לחיות עם זה" מכיוון שהנתב בכלל לא מאט את הגלישה!

אולי המחשב השני משתמש בכל האפלואד ולכן אתה גולש לאט? אולי יש לנתב בעיות עם המודם? אולי כבלי רשת תקולים אפילו...

לדעתי כדאי להמשיך לבדוק לעומק, לבדוק הגדרות בראוטר, להגדיר מחדש את הרשת.

בהצלחה. אל תרים ידיים.

אל תהיה כזה תמים. אני יודע שאתה יודע יותר טוב מזה. אין שלא מאט את הגלישה. אפילו בתאוריה זה לא הגיוני. יש פשוט הרבה יותר פעולות שמתבצעות על המידע, איך זה לא יעכב את הגלישה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה,אם תחבר מודם ותגלוש לבין אם תגלוש דרך נתב(אתה מחובר קווית אליו) אין שום סיבה שתרגיש הבדל בביצועים--אם אתה מרגיש הבדל רציני, הגדרת בצורה לא נכונה את ההגדרות בנתב או בכרטיס הרשת שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה,אם תחבר מודם ותגלוש לבין אם תגלוש דרך נתב(אתה מחובר קווית אליו) אין שום סיבה שתרגיש הבדל בביצועים--אם אתה מרגיש הבדל רציני, הגדרת בצורה לא נכונה את ההגדרות בנתב או בכרטיס הרשת שלך.

זהו, גם אני עברתי מגלישה עם מודם לגלישה דרך ראוטר, ולא הייה האטה מורגשת..באמת הגניוני לגמרי שתהיה איזשהי האטה, אבל אני אישית לא שמתי לב לשינוי משמעותי..

יכול להיות שזאת בעיה בהגדרות כמו ששאומרים פה..ואם יודעים איך להגדיר, אני לא מבין למה לא לנסות להגדיר מחדש, נזק זה לא יכול לעשות, ואחרי שהוא יעשה את זה זה יצמצם את האפשרויות..אז למה לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי את אותו הנתב,חיבור 1.5 3 מחשבים מחוברים,ואין שום האטה (טוב נו,בדברים רגילים כמו אם מישהו שולח משהו אז המהירות יורדת אין מה לעשות)..אז ככה לא אמורה להיות שום בעיית מהירות עם הנתב הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי בעיה בסגנון.

התקנתי נתב . המחשב שלי מחובר אליו בחיבור קווי.

האינטרנט דווקא עובד בסדר בדרך כלל.

אך שאני נכנס למשחקים ישנן בעיות. לדוגמה: ב Starcraft יש לי מלא לאגים.

ב Guild wars הכל עובד לאט (מהירות ההורדה איטית מאוד, וקודם הייתה מהירה).

מה הבעיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעלה לפה פלט של ipconfig /all .

בקובץ המצורף (משום מה הוא לא נותן לי להעתיק את הטקסט מהחלון command).

אני לא ממש יודע מה זה אומר |להגדיר מחדש את הרשת" כי כל מה שהייתי צריך לעשות זה לחבר את הראוטר לחשמל, למודם של הכבלים, ולמחשבים - והכל עובד...

וזה לא בגלל שהמחשב השני ברשת טוחן את רוחב הפס כי הוא לא משתף קבצים וכו' אלא עוסק רק בגלישה רגילה לגמרי.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתווסף לרשימה של

אחרי שעברתי לנתב לא הרגשתי שינוי במהירות

כמובן שהעובדה שהאות החשמלי עובר דרך עוד מכשיר (דרכו מתארכת אם תרצה..) לא מטיבה עימו, ונוספת בעיה של עומס בראוטר - ואז כביכול האטה. זה נכון... אבל בדרך כלל זה זניח לדעתי, שוב אפילו מהניסיון שלי בבית.

*אני לא פוסל את האפשרות שבעומס מסיבי על הנתב זה מורגש. אני בספק, אבל אולי זה קרה לי פעם כשהשתמשו ברשת כמה מחשבים עם העברות קבצים, תוכנות שיתוף וכיו"ב.....

liiight - אני מבין מה אתה אומר (מה שכתבתי למעלה), אבל אני לא מאמין שההאטה הקיצונית במהירות כפי שפותח הת'ראד מתאר אותה נובעת ממעבר דרך , ועל אחת כמה וכמה כאשר מחוברים אליו רק שני מחשבים שרק גולשים באינטרנט.

פותח הת'ראד - כדאי להגדיר את כל הרשת מחדש ולעשות אלימינציה לגורם הבעיה. לך תדע, אולי אפילו הנתב שקנית לא בסדר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...