עתיד הPCIE - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עתיד הPCIE

arkadur

Recommended Posts

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אין כמעט כאלו בישראל,בארה"ב למשל נמכרים כאלו כהחלפה לכרטיסי בpci. ביינתיים לא ראיתי שום דבר אחר חוץ מכרטיסי ...(שאגב אמורים להיות הרבה יותר יעילים בחיבור הזה,לכן הרבה מאוד שרתים משתמשים בו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעצם, למחשבים בייתיים אין צורך ב-PCI-e X4, נכון?

לפי מה שהבנתי, PCI-e X4 משמש עבור כרטיסים מסויימים (איזה?) לשרתים, ועבור עם PCI-e X16 רק במהירות יותר נמוכה.

למישהו יש מידע קונקרטי בנדון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, שוק כרטיסי ההרחבה לPC די מת מאז המעבר ללוחות עם הכל onboard.

לפתח צ'יפסטים חדשים לכרטיסי הרחבה זה עניין כבד כלכלית, וכיום כבר אין הצדקה לעשות את זה כבעבר (יצרן מסויים, כמו Realtek, מייצר צ'יפסט, ואז באות עשרות חברות סיניות ומבססות עליו כרטיסים). כל צ'יפסט כזה מחזיק שנים, כך שטבעי לראות גם כעת מוצרים לPCI.

דבר שני, הPCIE הוא דבר חדש יחסית, ותכנון של רכיבים כאלו עלול לקחת שנים.

דבר שלישי, בשרתים לא משתמשים (למיטב ידיעתי) בPCI-E אלא בPCI-X, שהוא הPCI הרגיל עם כמה שינויים קלים (בתדר גבוה יותר ורוחב BUS גדול יותר).

אני מעריך שPCIE זול יותר לייצור (עקב מספר המוליכים הקטן משמעותית, ובעקבותיו גודל הכרטיס, צריכת החשמל וכו') ולכן כן כנראה יותר ויותר כרטיסים כאלו. אבל זה יקח קצת זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, לא כל הדברים נמצאים על הלוח-אם Onboard.

יש צורך בכרטיסי הרחבה עבור כרטיסי PVR, מאיצים פיסיקאליים, כרטיסי קול משופרים, כרטיסי SATA לחיבור דיסקים קשיחים נוספים, וכו'...

בנוסף לכך, מה קורה אם למשל הכרטיס Onboard שלך מתקלקל? אני מניח שאפשר עדיין להשתמש בלוח-אם, רק שצריך להתקין כרטיס מסוג PCI או PCI-e X1.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, לא כל הדברים נמצאים על הלוח-אם Onboard.

יש צורך בכרטיסי הרחבה עבור כרטיסי PVR, מאיצים פיסיקאליים, כרטיסי קול משופרים, כרטיסי SATA לחיבור דיסקים קשיחים נוספים, וכו'...

בנוסף לכך, מה קורה אם למשל הכרטיס רשת Onboard שלך מתקלקל? אני מניח שאפשר עדיין להשתמש בלוח-אם, רק שצריך להתקין כרטיס רשת מסוג PCI או PCI-e X1.

אני לא מכיר אף אחד שקנה מחשב בזמן האחרון ושם עליו איזשהו כרטיס נוסף (מעבר לכרטיס מסך). זה לרוב די מיותר, גם אלו שקונים כרטיסי קול אחרים לרוב לא יודעים אפילו למה הם עושים את זה (מעטים הם הכרטיסים שבאמת מציעים שיפור משמעותי לעומת הOnboard). הכרטיסי קול האלו משתמשים בצ'יפסטים ישנים, עם PCI רגיל בלבד.

מאיצים פיסיקליים עוד אין בשוק.

כרטיסי SATA זה גם עניין לא רלוונטי, כיום יש די והותר מקום על הללוח לרוב האנשים - מי שצריך יותר, כנראה ישתמש בלוח שרתים (והSATA RAID Controllers הכבדים באים עם PCI-X ממילא).

עדיין, שוק ההרחבה חלש למדי, הרבה שחקנים חזקים מסורתית כבר יצאו ממנו ממזמן והשאירו את הבמה לספקים אסיאתיים זולים במיוחד, שכמובן לא מסוגלים לפתח צ'יפים בעצמם אלא משתמשים בצ'יפים מהמדף.

אגב, אני משער שרוב מתכנני הצ'יפים לא מיישמים בעצמם את לוגיקת הBUS (מה שלא תהיה - PCI או PCI-E) אלא קונים אותו כcore מוכן (הם מקבלים מודול מסויים שאותו הם משלבים ברכיב שלהם). יוצאי דופן הם כרטיסי מסך, שמשתמשים בדברים איזוטריים כמו x16, שאף אחד מלבדם לא צריך.

בפעם האחרונה שבדקתי, לפני שנה וחצי, כשרק הוכרזו לוחות הPCI-E הראשונים, לא היו כאלו -ים זמינים.

אני מניח שהדור הבא של כרטיסי ההרחבה כבר ישתמש בPCI-E, אבל זה שינוי מהותי, ולא מיידי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתבתי בתגובה הקודמת שלי בשביל מה צריך כרטיסי הרחבה (PCI או PCI-e X1).

כרטיס PVR זה כרטיס שלא מגיע עם שום לוח-אם, ולמחשב החדש שלי אני מתכוון לקנות כרטיס כזה.

לוחות-אם High-end מגיעים עם כרטיס קול Onboard די טוב, אבל קיימים כרטיסי קול PCI (בעתיד הם יהיו PCI-e X1) הרבה יותר טובים במחירים סבירים למדי.

כמו-כן, במידה ומתקלקל כרטיס או כרטיס קול Onboard אז צריך להחליף אותו בכרטיס PCI (ובעתיד PCI-e X1). אין לי מושג עד כמה הסיכון הזה קיים, אבל זה יכול לקרות.

יתכנו גם כרטיסי הרחבה למטרות שאנחנו לא חושבים עליהם כרגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיסי האונבורד משולבים בצורה די חזקה בתוך הלוח אם, עוד לא ראיתי מצב שבו רכיב אונבורד התקלקל לבדו מבלי לקחת את שאר הלוח איתו

PVR הוא יצור חריג וממש לא נפוץ ומאיצים פיסיקליים לא יתפסו לפי דעתי (מכיוון שכרטיסי המסך והקול כל כך התפתחו והמעבד עושה יחסית מעט בזמן משחק, אין בעיה שהוא יטפל לבד בפיסיקה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...